Arbejder ...

loading

Skive Byturnering  

Vis Gruppe : Parringer
Mester Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWe
1FM Niels Jørgen Fries Nielsen
Esbjerg Skakforening
23172321
6
½
2
½
3
½
4
1
5
½
334,15
2Thomas Stausholm Jepsen
Sydøstfyn
20532082
5
½
1
½
6
1
3
0
4
1
312,3
3Claus Støvring
Skive Skakklub
20622058
4
0
5
0
1
½
2
1
6
½
252,35
4Poul Erik Nielsen
Sydøstfyn
20062045
3
1
6
0
5
0
1
0
2
0
161,9
5Rasmus Kvist
Skive Skakklub
19601925
2
½
3
1
4
1
6
0
1
½
341,55
6Claus Rossen
Viborg Skakklub
21202161
1
½
4
1
2
0
5
1
3
½
322,8

Basis 1 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWe
1Lars Schøning
Skive Skakklub
18931913
6
1
2
1
3
0
4
0
5
1
32 - 33
2Mirsad Subasic
Skive Skakklub
18171922
5
½
1
0
6
1
3
½
4
½
42,4
3Thomas Søndergaard Thybo
Skive Skakklub
18191864
4
½
5
½
1
1
2
½
6
½
32 - 32,4
4Jacob Jacobsen
Holstebro Skakklub
18621910
3
½
6
1
5
1
1
1
2
½
412,75
5Jørn Hviid Christensen
Skive Skakklub
17861897
2
½
3
½
4
0
6
0
1
0
162,15
6Leif Hamborg
Herning Skakklub
18071842
1
0
4
0
2
0
5
1
3
½
52,3

Basis 2 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWe
1Niels H. Jensen
Viborg Skakklub
15821737
6
0
2
0
3
0
4
0
5
0
061,85
2Stefan-Adrian Chiritoiu
Holstebro Skakklub
16281650
5
1
1
1
6
1
3
0
4
0
332,2
3Lars Breinholt Agger
Skive Skakklub
17671826
4
1
5
1
1
1
2
1
6
0
413,35
4Ernst Lund Jensen
Enkeltmedlem - Indland
17381800
3
0
6
1
5
½
1
1
2
1
23,1
5Martin Winding Ditlevsen
Herning Skakklub
16591671
2
0
3
0
4
½
6
1
1
1
42,45
6Mathias Fløe
Viborg Skakklub
1601
1
1
4
0
2
0
5
0
3
1
252

Basis 3 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWe
1Freddy Nikkelborg
Skive Skakklub
1476
6
1
2
0
3
0
4
½
5
½
24 - 52,6
2Birgit Dithlevsen
Herning Skakklub
14501519
5
1
1
1
6
0
3
½
4
½
332,4
3Erik Hjorth
Viborg Skakklub
13681541
4
½
5
1
1
1
2
½
6
½
1 - 21,75
4Erik Pilgaard
Aulum Skakklub
15731596
3
½
6
1
5
1
1
½
2
½
1 - 23,35
5Jens Martin Villumsen
Viborg Skakklub
1385
2
0
3
0
4
0
6
½
1
½
161,9
6Jens Knattrup
Skive Skakklub
15251443
1
0
4
0
2
1
5
½
3
½
24 - 53

Basis 4 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWe
1Claus Dam
Skive Skakklub
1000
2
0
9
0
10
0
8
½
4
0
½9 - 101,3
2Jens Porsborg
Skive Skakklub
12811433
1
1
3
½
5
0
9
½
8
1
33 - 53,5
3Kay L. Larsen
Skive Skakklub
1170
4
1
2
½
7
1
5
0
10
1
22,25
4Jan N. Thybo
Morsø Skakklub
12141361
3
0
10
½
8
1
6
0
1
1
6 - 73,05
5Laurits Gorm Dahl
Skive Skakklub
1197
6
1
7
½
2
1
3
1
9
1
12,4
6Henning Staugaard
Enkeltmedlem - Indland
12240
5
0
8
1
9
0
4
1
7
0
282,85
7Kasper Frøstrup Knudsen
Viborg Skakklub
1158
8
1
5
½
3
0
10
½
6
1
33 - 52,45
8Martin Bisgaard
Skive Skakklub
1039
7
0
6
0
4
0
1
½
2
0
½9 - 101,6
9Sebastian Ladegaard
Kjellerup Skakklub
1234
10
½
1
1
6
1
2
½
5
0
33 - 52,85
10Erik Munk
Kjellerup Skakklub
1197
9
½
4
½
1
1
7
½
3
0
6 - 72,75
Indbydelse

SKIVE  BYTURNERING 2015

 

 

SKIVE SKAKKLUB indbyder hermed til 5-runders  Elo-rated og  koordineret EMT følgende 5 fredage:

 

9/10 – 23/10 – 30/10 – 6/11 – 13/11.

 

Spilletid: kl. 19- 24.00,  ved  fremmøde senere end 1 time efter partiets start dømmes     man som taber.

 

Spillested: Skivehus Skole, Rosenbakken 8, 7800  Skive.

 

Turneringsform: Der spilles i 6 mandsgrupper og evt. sidste gruppe som Monrad.

 

Betænkningstid:  40 træk i 2 timer + ½ time + opsparet  tid  til resten af partiet.

 

Indskud: 150 kr. pr. person.

 

Præmier:  1. præmie i alle grupper  kr. 500,-  øvrige præmier fremgår af turneringsprogrammet.

 

Kantine: Der kan købes kaffe/te, øl/vand, brød og slik.

 

 

Tilmelding senest:  tirsdag, den 6. oktober  2015 til  Frode Meldgaard, Enghavevej 3 7830  Vinderup  pr. telefon 97 44 22 99 el. mail. frodemeldgaard@mail.dk

Tilmeldelse kan også ske direkte på DSU’s  turneringssystem.

 

 

 

Vel mødt i Skive

 

Periode 2015-10-09 .. 2015-11-13
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Ikke angivet
Turneringens egen hjemmeside http://ssk.mira.dk
Turnerings komite
Hoveddommer
Dommere

Tilmeldings muligheder til Skive Byturnering

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://ssk.mira.dk

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Mester 6 2015-10-09 2015-10-06
Basis 1 6 2015-10-09 2015-10-06
Basis 2 6 2015-10-09 2015-10-06
Basis 3 6 2015-10-09 2015-10-06
Basis 4 10 2015-10-09 2015-10-06
Totalt antal tilmeldte 34
Deltagere i gruppen Mester
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100800378 1400320 1. FM Niels Jørgen Fries Nielsen Esbjerg Skakforening 2317 2321 2015-09-22
100300623 1403273 2. Thomas Stausholm Jepsen Sydøstfyn 2053 2082 2015-10-07
100900381 1406914 3. Claus Støvring Skive Skakklub 2062 2058 2015-09-13
100900189 1406892 4. Poul Erik Nielsen Sydøstfyn 2006 2045 2015-10-07
100901526 1430645 5. Rasmus Kvist Skive Skakklub 1960 1925 2015-09-16
100300084 1403222 6. Claus Rossen Viborg Skakklub 2120 2161 2015-09-16
Deltagere i gruppen Basis 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100900588 816124 1. Lars Schøning Skive Skakklub 1893 1913 2015-08-22
100900416 1413554 2. Mirsad Subasic Skive Skakklub 1817 1922 2015-09-16
100901673 1441299 3. Thomas Søndergaard Thybo Skive Skakklub 1819 1864 2015-09-14
100900175 1405160 4. Jacob Jacobsen Holstebro Skakklub 1862 1910 2015-09-13
100900404 1415964 5. Jørn Hviid Christensen Skive Skakklub 1786 1897 2015-09-23
100900773 1402838 6. Leif Hamborg Herning Skakklub 1807 1842 2015-09-27
Deltagere i gruppen Basis 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100901756 1451219 1. Niels H. Jensen Viborg Skakklub 1582 1737 2015-10-05
100901751 1453220 2. Stefan-Adrian Chiritoiu Holstebro Skakklub 1628 1650 2015-10-04
100900559 1413058 3. Lars Breinholt Agger Skive Skakklub 1767 1826 2015-08-26
100900260 1428586 4. Ernst Lund Jensen Enkeltmedlem - Indland 1738 1800 2015-09-15
100501580 1434535 5. Martin Winding Ditlevsen Herning Skakklub 1659 1671 2015-09-29
100901692 1451529 6. Mathias Fløe Viborg Skakklub 1601 2015-09-19
Deltagere i gruppen Basis 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100901038 1431013 1. Freddy Nikkelborg Skive Skakklub 1476 2015-10-02
100900771 1413201 2. Birgit Dithlevsen Herning Skakklub 1450 1519 2015-09-01
100601289 1445537 3. Erik Hjorth Viborg Skakklub 1368 1541 2015-10-05
100900551 1411810 4. Erik Pilgaard Aulum Skakklub 1573 1596 2015-10-03
100900740 1431544 5. Jens Martin Villumsen Viborg Skakklub 1385 2015-09-19
100901410 1426885 6. Jens Knattrup Skive Skakklub 1525 1443 2015-09-13
Deltagere i gruppen Basis 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100901670 1457489 1. Claus Dam Skive Skakklub 1000 2015-09-16
100901594 1431196 2. Jens Porsborg Skive Skakklub 1281 1433 2015-09-16
100900747 1430700 3. Kay L. Larsen Skive Skakklub 1170 2015-09-16
100901647 1438824 4. Jan N. Thybo Morsø Skakklub 1214 1361 2015-09-14
100901728 1452991 5. Laurits Gorm Dahl Skive Skakklub 1197 2015-10-05
100900039 1450476 6. Henning Staugaard Enkeltmedlem - Indland 1224 0 2015-10-04
101095386 - 7. Kasper Frøstrup Knudsen Viborg Skakklub 1158 2015-10-06
100901682 1457500 8. Martin Bisgaard Skive Skakklub 1039 2015-10-07
100901687 1452738 9. Sebastian Ladegaard Kjellerup Skakklub 1234 2015-10-05
100900277 1430904 10. Erik Munk Kjellerup Skakklub 1197 2015-09-29