Arbejder ...

loading

KM i LYN 2015  

Vis Gruppe : Parringer
KM i Lyn Direkte link
#NavnRatingElo12345678910PoPlWeRn
1IM Jacob Carstensen
Brønshøj Skakforening
23372335
17
1
10
1
13
0
14
1
15
0
24
1
8
1
2
1
3
0
18
0
67 - 117,852300
2FM Martin Haubro
BMS Skak
23002352
18
1
11
1
9
1
13
1
14
1
3
½
12
0
1
0
10
0
7
1
5 - 66,92292
3FM Karsten Larsen
Skakforeningen ØBRO
22352252
19
½
12
½
4
1
9
1
24
1
2
½
13
1
10
0
1
1
14
1
2 - 36,352258
4FM Lars Aaes Nielsen
Skakklubben Nordkalotten
22142231
20
½
22
1
3
0
28
1
12
0
6
1
7
1
14
0
18
½
16
0
513 - 197,12172
5FM Peter Jakobsen
Skakklubben Nordkalotten
22062206
21
1
13
0
16
1
10
0
17
1
14
0
22
0
20
0
31
1
6
1
513 - 197,52156
6Peter Erik Olsen
Skakklubben Seksløberen
22042248
22
0
28
1
18
1
15
0
11
0
4
0
26
1
24
1
9
½
5
0
20 - 237,352147
7Christian Altenburg Eriksson
Tåstrup Skakforening
21972215
23
1
14
0
17
1
24
0
16
1
11
0
4
0
30
1
20
1
2
0
513 - 197,252152
8FM Esben Kjems Hove
Skakklubben Nordkalotten
21972212
24
1
15
1
14
0
11
1
13
0
9
1
1
0
18
0
16
0
27
1
513 - 196,852160
9Jan Nordenbæk Pedersen
Hillerød Skakklub
21892149
25
1
16
1
2
0
3
0
18
1
8
0
27
0
17
1
6
½
28
0
20 - 236,852142
10Sigfred Haubro
BMS Skak
21722144
26
1
1
0
20
1
5
1
22
1
13
0
15
1
3
1
2
1
12
0
7462192
11Jan Mose Nielsen
Tåstrup Skakforening
21212013
27
1
2
0
23
1
8
0
6
1
7
1
14
0
16
1
12
0
15
1
67 - 115,62129
12Martin Lee Lauritsen
Tåstrup Skakforening
21132097
28
½
3
½
22
½
20
1
4
1
15
1
2
1
13
0
11
1
10
1
2 - 35,552152
13Janus Christensen
Skakforeningen ØBRO
20852116
29
1
5
1
1
1
2
0
8
1
10
1
3
0
12
1
14
1
22
1
814,552173
14Søren Mikkel Andersen
Aalborg Skakforening af 1889
20632114
30
1
7
1
8
1
1
0
2
0
5
1
11
1
4
1
13
0
3
0
67 - 113,752108
15Klaus Yssing
Brønshøj Skakforening
20222039
31
1
8
0
25
1
6
1
1
1
12
0
10
0
27
1
22
0
11
0
513 - 195,12020
16WFM Louise Winther Fredericia
Skakforeningen ØBRO
20032076
32
1
9
0
5
0
23
1
7
0
28
1
30
1
11
0
8
1
4
1
67 - 115,152020
17Jesper Musaeus
Nørrebro Skakklub
1996
1
0
26
1
7
0
30
1
5
0
18
0
21
1
9
0
25
½
19
1
20 - 235,151977
18FM Mikkel Manosri Jacobsen
BMS Skak
19942210
2
0
27
1
6
0
25
1
9
0
17
1
20
1
8
1
4
½
1
1
5 - 63,952048
19Martin Koch Clausen
Nordre Skakklub
19392012
3
½
20
0
24
0
31
0
32
0
25
0
29
1
26
1
21
1
17
0
28 - 296,651845
20Michael Richard W. Olsen
Nørrebro Skakklub
19102065
4
½
19
1
10
0
12
0
21
1
22
½
18
0
5
1
7
0
30
1
513 - 193,71949
21Daniel Kokholm
Skakklubben K41
18991916
5
0
29
½
28
0
27
1
20
0
26
1
17
0
25
1
19
0
32
1
20 - 236,21848
22Arild Rimestad
Enkeltmedlem - Indland
18571857
6
1
4
0
12
½
29
1
10
0
20
½
5
1
28
1
15
1
13
0
67 - 113,151953
23Rasmus Agertoft Hansen
Skakklubben K41
18381914
7
0
30
0
11
0
16
0
27
0
29
1
32
1
31
1
26
1
24
0
424 - 275,91781
24Thor Dam
Nørrebro Skakklub
18141980
8
0
31
1
19
1
7
1
3
0
1
0
28
0
6
0
32
1
23
1
513 - 193,651855
25Jan Mouritsen
Brønshøj Skakforening
17551841
9
0
32
1
15
0
18
0
30
0
19
1
31
½
21
0
17
½
26
1
424 - 274,251748
26Karamtej Singh
Skakklubben K41
17161872
10
0
17
0
29
0
32
1
31
1
21
0
6
0
19
0
23
0
25
0
2313,81662
27Mark Kirkebække
Tåstrup Skakforening
17161759
11
0
18
0
32
1
21
0
23
1
30
1
9
1
15
0
28
0
8
0
424 - 273,31737
28Ellen Fredericia Nilssen
Skakforeningen ØBRO
16451713
12
½
6
0
21
1
4
0
29
1
16
0
24
1
22
0
27
1
9
1
121,91786
29Frank Severinsen
Skakklubben K41
15991800
13
0
21
½
26
1
22
0
28
0
23
0
19
0
32
1
30
0
31
1
28 - 293,51599
30Ali Vaziri
Skakklubben K41
1500
14
0
23
1
31
1
17
0
25
1
27
0
16
0
7
0
29
1
20
0
424 - 2701500
31Jesper Kragh-Skriver
Skakklubben K41
1500
15
0
24
0
30
0
19
1
26
0
32
1
25
½
23
0
5
0
29
0
3001500
32Simon Iversen
Brønshøj Skakforening
1423
16
0
25
0
27
0
26
0
19
1
31
0
23
0
29
0
24
0
21
0
1321,351407
Indbydelse

K 41 har hermed fornøjelsen at indbyde til det officielle Københavns Mesterskab i lynskak 

Spillested: K 41's lokaler, Mellemtoftevej 11 (Bent Larsens Plads) v/ Valby Station.

Tidspunkt: Fredag den 6. november. Kl. 19.00

10 runder schweitzer. 

Betænkningstid: 3 min. + 2 sek. pr. træk.

Præmier: 1. pr. 1000,-

Ratinggrupper på 8-10 deltagere, med flg præmier: 1. 500,-  2. 300,-  3. 100,- . Ved ligestilling deles præmierne.

Københavns Mesteren modtager desuden 500,- (Kun medlemmer af KSU). Ved ligestilling spilles der omkamp om titlen.

Indskud 100,- som betales ved fremmøde senest 18.45. Al indskud plus 2000,- fra KSU går til præmier!

Alle medlemmer af DSU har mulighed for at deltage. Der er plads til 48 deltagere. Først til mølle!

Tilmelding foregår her. Evt. ledige pladser ved fremmøde senest 18.30 på dagen.

Periode 2015-11-06 .. 2015-11-06
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Ikke angivet
Turnerings komite
Dommere
  • Hoveddommer: Peter Sebastian Stuhr

Tilmeldings muligheder til KM i LYN 2015

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
KM i Lyn 32 2015-11-06 2015-11-05
Totalt antal tilmeldte 32
Deltagere i gruppen KM i Lyn
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100801081 1404180 1. IM Jacob Carstensen Brønshøj Skakforening 2337 2335 2015-09-18
100103015 1414291 2. FM Martin Haubro BMS Skak 2300 2352 2015-10-07
100102015 1404288 3. FM Karsten Larsen Skakforeningen ØBRO 2235 2252 2015-10-17
100102104 1401726 4. FM Lars Aaes Nielsen Skakklubben Nordkalotten 2214 2231 2015-10-27
100101265 1401440 5. FM Peter Jakobsen Skakklubben Nordkalotten 2206 2206 2015-10-29
100103379 1401386 6. Peter Erik Olsen Skakklubben Seksløberen 2204 2248 2015-09-18
100802438 1412159 7. Christian Altenburg Eriksson Tåstrup Skakforening 2197 2215 2015-10-14
100102213 1401505 8. FM Esben Kjems Hove Skakklubben Nordkalotten 2197 2212 2015-11-02
100300620 1401475 9. Jan Nordenbæk Pedersen Hillerød Skakklub 2189 2149 2015-09-25
100101331 1405420 10. Sigfred Haubro BMS Skak 2172 2144 2015-10-07
100800945 1405306 11. Jan Mose Nielsen Tåstrup Skakforening 2121 2013 2015-11-03
100102729 1408658 12. Martin Lee Lauritsen Tåstrup Skakforening 2113 2097 2015-10-28
100300692 1408402 13. Janus Christensen Skakforeningen ØBRO 2085 2116 2015-10-22
100701396 1411918 14. Søren Mikkel Andersen Aalborg Skakforening af 1889 2063 2114 2015-11-02
100101548 1407279 15. Klaus Yssing Brønshøj Skakforening 2022 2039 2015-10-28
100100428 1404113 16. WFM Louise Winther Fredericia Skakforeningen ØBRO 2003 2076 2015-10-28
100104275 - 17. Jesper Musaeus Nørrebro Skakklub 1996 2015-11-06
100103912 1444514 18. FM Mikkel Manosri Jacobsen BMS Skak 1994 2210 2015-11-06
100600326 1404261 19. Martin Koch Clausen Nordre Skakklub 1939 2012 2015-10-27
100103890 1440969 20. Michael Richard W. Olsen Nørrebro Skakklub 1910 2065 2015-09-24
100100124 1407155 21. Daniel Kokholm Skakklubben K41 1899 1916 2015-10-18
100101744 7200455 22. Arild Rimestad Enkeltmedlem - Indland 1857 1857 2015-11-06
100801534 1416227 23. Rasmus Agertoft Hansen Skakklubben K41 1838 1914 2015-09-24
100104087 1447394 24. Thor Dam Nørrebro Skakklub 1814 1980 2015-09-24
100100136 1409778 25. Jan Mouritsen Brønshøj Skakforening 1755 1841 2015-11-04
100104109 1447920 26. Karamtej Singh Skakklubben K41 1716 1872 2015-11-04
100103576 1414917 27. Mark Kirkebække Tåstrup Skakforening 1716 1759 2015-10-28
103111069 1441230 28. Ellen Fredericia Nilssen Skakforeningen ØBRO 1645 1713 2015-11-06
101095005 1447491 29. Frank Severinsen Skakklubben K41 1599 1800 2015-11-04
- 30. Ali Vaziri Skakklubben K41 1500 2015-11-06
- 31. Jesper Kragh-Skriver Skakklubben K41 1500 2015-11-06
100901574 1460706 32. Simon Iversen Brønshøj Skakforening 1423 2015-11-06