loading
Arbejder ...

XTRACON Grand Master 2015

Vis Gruppe : Live dækning ParringerPGN
XTRACON Grand Master 2015 Direkte link
#NavnRating123456789PoPlWeRn
1Boris Chatalbashev
2550
48
1
20
1
8
1
4
0
21
1
2
½
14
1
5
1
6
½
71 - 25,92561
2Eduardas Rozentalis
Køge Skakklub
2541
29
1
32
1
9
1
7
½
6
½
1
½
35
1
3
½
10
1
71 - 202541
3Nikita Maiorov
2538
42
1
21
1
24
1
13
½
4
½
 
12
1
2
½
14
1
3 - 85,72546
4Normunds Miezis
2494
61
1
15
1
35
1
1
1
3
½
8
½
5
½
6
0
18
1
3 - 85,62503
5Oleg Korneev
2594
58
½
43
1
18
½
51
1
24
1
7
1
4
½
1
0
12
1
3 - 87,32586
6Alexandr Fier
2624
28
1
12
0
30
1
20
1
2
½
25
1
8
½
4
1
1
½
3 - 87,32616
7Henrik Danielsen
BMS Skak
2509
31
1
22
1
16
1
2
½
13
½
5
0
25
½
43
1
23
1
3 - 86,452510
8Simon Bekker-Jensen
Philidor
2437
65
1
30
1
1
0
35
1
37
1
4
½
6
½
18
½
13
1
3 - 85,82444
9Andreas Skytte Hagen
Århus Skakklub/Skolerne
2404
41
1
26
1
2
0
12
½
33
1
14
0
21
1
11
½
27
1
69 - 116,352401
10Mikkel Djernæs Antonsen
Næstved Skakklub
2445
60
1
51
1
12
½
14
½
23
1
13
½
11
½
32
1
2
0
69 - 115,752448
11Björn Ahlander
Skakklubben Nordkalotten
2378
38
1
39
½
33
1
 
12
½
17
1
10
½
9
½
24
1
69 - 1102378
12Martin Percivaldi
Hillerød Skakklub
2203
45
1
6
1
10
½
9
½
11
½
39
1
3
0
15
1
5
0
12 - 1832263
13Vladimir Okhotnik
2448
68
1
19
1
37
1
3
½
7
½
10
½
18
0
39
1
8
0
12 - 186,152442
14Erik Blomqvist
2530
44
1
35
0
26
1
10
½
19
1
9
1
1
0
17
1
3
0
12 - 186,72518
15Christian Altenburg Eriksson
Tåstrup Skakforening
2197
53
1
4
0
42
½
44
1
55
½
43
½
29
1
12
0
39
1
12 - 1862187
16Mikkel Manosri Jacobsen
BMS Skak
2212
55
1
27
1
7
0
37
0
51
½
58
½
36
½
50
1
43
1
12 - 186,22198
17Høgni Egilstoft Nielsen
2314
34
0
54
1
29
½
42
1
27
1
11
0
22
1
14
0
32
1
12 - 186,52294
18Evgeniya Doluhanova
2216
54
½
58
1
5
½
23
0
46
1
55
1
13
1
8
½
4
0
12 - 184,452237
19Jan Nordenbæk Pedersen
Hillerød Skakklub
2186
46
1
13
0
41
1
24
½
14
0
 
37
1
34
1
22
½
519 - 274,62194
20Henrik Dahl Pedersen
Køge Skakklub
2206
56
1
1
0
64
1
6
0
26
0
60
1
39
0
31
1
37
1
519 - 275,72192
21Hans Dahl Pedersen
Køge Skakklub
2128
40
1
3
0
38
1
32
1
1
0
26
½
9
0
30
½
44
1
519 - 274,32142
22Kasper Henriksen
Køge Skakklub
2070
49
1
7
0
55
0
38
1
60
1
32
½
17
0
42
1
19
½
519 - 274,62078
23Jens Kristiansen
Bornholms Skakklub
2427
50
1
33
½
39
½
18
1
10
0
34
1
 
35
1
7
0
519 - 2762417
24Carsten Høi
Brønshøj Skakforening
2362
36
1
34
1
3
0
19
½
5
0
27
½
55
1
51
1
11
0
519 - 276,32336
25Rógvi Egilstoft Nielsen
2301
52
1
37
0
61
1
55
½
58
1
6
0
7
½
27
0
40
1
519 - 276,552270
26Martin Lee Lauritsen
Tåstrup Skakforening
2056
63
1
9
0
14
0
53
1
20
1
21
½
43
0
33
½
51
1
519 - 273,952077
27Henrik Emil Bruun
Nørrebro Skakklub
2059
66
1
16
0
36
½
65
1
17
0
24
½
44
1
25
1
9
0
519 - 274,22075
28Mogens Moe
Sjælsø Skakklub
2046
6
0
52
1
32
0
56
1
35
0
38
½
41
½
45
½
54
1
28 - 365,352029
29Jan Mose Nielsen
Tåstrup Skakforening
1993
2
0
59
1
17
½
34
½
 
46
1
15
0
36
1
35
½
28 - 363,72011
30Niels Lauritsen
Skakforeningen ØBRO
2110
69
1
8
0
6
0
59
1
32
0
41
½
38
1
21
½
33
½
28 - 364,852103
31Heidrikur T. Jacobsen
1963
7
0
40
½
45
½
54
1
43
0
48
½
57
1
20
0
59
1
28 - 364,951950
32David Bekker-Jensen
Philidor
2268
59
1
2
0
28
1
21
0
30
1
22
½
33
1
10
0
17
0
28 - 365,452249
33Jens Hartung-Nielsen
Jernbanens Skakklub
2149
64
1
23
½
11
0
50
1
9
0
42
1
32
0
26
½
30
½
28 - 364,652146
34Julius Mølvig
Roskilde Skakklub
1850
17
1
24
0
43
½
29
½
48
1
23
0
58
1
19
0
42
½
28 - 361,61964
35Henrik Andreasen
Skakklubben K41
2219
47
1
14
1
4
0
8
0
28
1
37
1
2
0
23
0
29
½
28 - 3602219
36Peter Wang
Køge Skakklub
1781
24
0
63
1
27
½
58
0
44
½
45
1
16
½
29
0
57
1
28 - 363,151822
37Rune Andersen
Bornholms Skakklub
2065
67
1
25
1
13
0
16
1
8
0
35
0
19
0
59
1
20
0
437 - 453,452076
38Kristian Martinez Vestergård
Greve Skakklub
1891
11
0
66
1
21
0
22
0
56
1
28
½
30
0
46
1
50
½
437 - 4501891
39Thomas Schou-Moldt
Skakforeningen ØBRO
2146
57
1
11
½
23
½
 
41
1
12
0
20
1
13
0
15
0
437 - 453,62154
40Kai Gylling Nielsen
Roskilde Skakklub
1632
21
0
31
½
44
0
64
1
50
0
66
½
52
1
58
1
25
0
437 - 452,151688
41Henrik Smidt-Nielsen
Køge Skakklub
1825
9
0
69
1
19
0
49
1
39
0
30
½
28
½
54
½
45
½
437 - 453,51840
42Ulrik Larsen
Tårnet Svendborg
1931
3
0
56
1
15
½
17
0
65
1
33
0
47
1
22
0
34
½
437 - 453,551945
43Peter Birk Petersen
Tåstrup Skakforening
2146 
5
0
34
½
45
1
31
1
15
½
26
1
7
0
16
0
437 - 454,12144
44Morten Majlund Nielsen
Skakforeningen Odysseus
1908
14
0
47
½
40
1
15
0
36
½
59
1
27
0
55
1
21
0
437 - 454,11905
45Tommy Jensen
Egedal-Jyllinge Skakklub
1805
12
0
48
½
31
½
43
0
54
1
36
0
66
1
28
½
41
½
437 - 453,51820
46Mark Kirkebække
Tåstrup Skakforening
1685
19
0
68
0
63
1
61
1
18
0
29
0
48
½
38
0
69
1
46 - 553,051699
47Jens Holm Nielsen
Amager Skakforening
1752
35
0
44
½
58
0
48
0
69
1
52
1
42
0
61
½
56
½
46 - 553,251760
48Bjarne Hjorth Andersen
Køge Skakklub
1998
1
0
45
½
54
½
47
1
34
0
31
½
46
½
53
½
 46 - 555,351943
49Henri Tolba
Hvidovre Skakklub
1659
22
0
60
1
51
0
41
0
52
½
65
½
 
56
½
67
1
46 - 552,551688
50Mihai Ursta Anghel
Haslev Skakklub
1885
23
0
57
1
 
33
0
40
1
51
0
53
1
16
0
38
½
46 - 553,41888
51Henrik Mølvig
Roskilde Skakklub
2067
62
1
10
0
49
1
5
0
16
½
50
1
 
24
0
26
0
46 - 553,752062
52Daniel Andersen
Frederikssund Skakklub
1813
25
0
28
0
66
0
69
1
49
½
47
0
40
0
67
1
62
1
46 - 556,151734
53Henning Rasmussen
Nykøbing Sjælland Skakklub
1727
15
0
61
0
69
1
26
0
62
½
56
1
50
0
48
½
55
½
46 - 553,651723
54Christian Gottschalck
Nørresundby Skakklub
1718
18
½
17
0
48
½
31
0
45
0
63
1
65
1
41
½
28
0
46 - 552,551747
55Preben R. Larsen
Roskilde Skakklub
1884
16
0
67
1
22
1
25
½
15
½
18
0
24
0
44
0
53
½
46 - 552,951901
56Niels Møller Rendlev
Frederiksberg Skakforening
1679
20
0
42
0
67
1
28
0
38
0
53
0
63
1
49
½
47
½
356 - 603,91652
57Gunnar Bue
1640
39
0
50
0
60
0
67
1
59
0
69
1
31
0
66
1
36
0
356 - 603,91613
58Julius Chittka
2053
5
½
18
0
47
1
36
1
25
0
16
½
34
0
40
0
 356 - 604,152030
59Anton Mehmet Yildiz Marthedal
BMS Skak
1788
32
0
29
0
62
1
30
0
57
1
44
0
60
1
37
0
31
0
356 - 603,151784
60William Hørup Philipsen
BMS Skak
1940
10
0
49
0
57
1
66
1
22
0
20
0
59
0
62
1
64
0
356 - 605,71859
61Lars-Henrik Bech Hansen
BMS Skak
1919
4
0
53
1
25
0
46
0
 
62
1
 
47
½
 61 - 623,351894
62Sander Stage-Steffensen
Køge Skakklub
1351
51
0
65
0
59
0
63
1
53
½
61
0
64
1
60
0
52
0
61 - 621,31405
63Theo Stage-Steffensen
Køge Skakklub
1033
26
0
36
0
46
0
62
0
67
0
54
0
56
0
69
1
66
1
263 - 641,151071
64Finn Stuhr
Køge Skakklub
1671
33
0
 
20
0
40
0
 
67
1
62
0
 
60
1
263 - 642,651652
65Villads Ussing Bojesen
Skakforeningen ØBRO
1873
8
0
62
1
 
27
0
42
0
49
½
54
0
  65 - 663,151824
66Jacob Hein
Espergærde Skakklub
1371
27
0
38
0
52
1
60
0
 
40
½
45
0
57
0
63
0
65 - 661,41376
67John Schjølin
Gribskov Skakklub
1067
37
0
55
0
56
0
57
0
63
1
64
0
69
0
52
0
49
0
167 - 691,11063
68Jesper Pondal
Køge Skakklub
1853
13
0
46
1
       167 - 690,751861
69Bjørn Nielsen
Nørrebro Skakklub
1105
30
0
41
0
53
0
52
0
47
0
57
0
67
1
63
0
46
0
167 - 691,251094

Importeret fra skakturnering.dk

Indbydelse

Se info om turneringen på

http://www.skakturnering.dk/turnering/xgm2015

Periode 2015-10-12 .. 2015-10-18
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Ikke angivet
Turneringens egen hjemmeside http://www.skakturnering.dk/turnering/xgm2015
Turnerings komite
Hoveddommer Verner Christensen
Dommere

Tilmeldings muligheder til XTRACON Grand Master 2015

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://www.skakturnering.dk/turnering/xgm2015

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
XTRACON Grand Master 2015 69 2015-10-12 2015-10-12
Totalt antal tilmeldte 69
Deltagere i gruppen XTRACON Grand Master 2015
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
0 2900440 1. Boris Chatalbashev 2550 2015-10-20
100202257 12800023 2. Eduardas Rozentalis Køge Skakklub 2541 2541 2015-10-20
0 13501720 3. Nikita Maiorov 2538 2015-10-20
0 11600136 4. Normunds Miezis 2494 2015-10-20
0 4156803 5. Oleg Korneev 2594 2015-10-20
0 2107139 6. Alexandr Fier 2624 2015-10-20
100200900 1400185 7. Henrik Danielsen BMS Skak 2509 2509 2015-10-20
100101516 1403613 8. Simon Bekker-Jensen Philidor 2437 2438 2015-10-20
100600736 1407341 9. Andreas Skytte Hagen Århus Skakklub/Skolerne 2404 2396 2015-10-20
100801531 1401378 10. Mikkel Djernæs Antonsen Næstved Skakklub 2445 2459 2015-10-20
100802525 1700251 11. Björn Ahlander Skakklubben Nordkalotten 2378 2378 2015-10-20
100802556 1508148 12. Martin Percivaldi Hillerød Skakklub 2203 2246 2015-10-20
0 14101289 13. Vladimir Okhotnik 2448 2015-10-20
0 1709437 14. Erik Blomqvist 2530 2015-10-20
100802438 1412159 15. Christian Altenburg Eriksson Tåstrup Skakforening 2197 2215 2015-10-20
100103912 1444514 16. Mikkel Manosri Jacobsen BMS Skak 2212 2331 2015-10-20
0 7200404 17. Høgni Egilstoft Nielsen 2314 2015-10-20
0 14112035 18. Evgeniya Doluhanova 2216 2015-10-20
100300620 1401475 19. Jan Nordenbæk Pedersen Hillerød Skakklub 2186 2196 2015-10-20
100200634 1404199 20. Henrik Dahl Pedersen Køge Skakklub 2206 2199 2015-10-20
100200620 1403370 21. Hans Dahl Pedersen Køge Skakklub 2128 2187 2015-10-20
100200918 1447475 22. Kasper Henriksen Køge Skakklub 2070 2158 2015-10-20
100200545 1400061 23. Jens Kristiansen Bornholms Skakklub 2427 2431 2015-10-20
100101540 1400100 24. Carsten Høi Brønshøj Skakforening 2362 2377 2015-10-20
0 7200447 25. Rógvi Egilstoft Nielsen 2301 2015-10-20
100102729 1408658 26. Martin Lee Lauritsen Tåstrup Skakforening 2056 2097 2015-10-20
100200344 1410334 27. Henrik Emil Bruun Nørrebro Skakklub 2059 2115 2015-10-20
100800106 1400550 28. Mogens Moe Sjælsø Skakklub 2046 2082 2015-10-20
100800945 1405306 29. Jan Mose Nielsen Tåstrup Skakforening 1993 2014 2015-10-20
100100474 1404474 30. Niels Lauritsen Skakforeningen ØBRO 2110 2109 2015-10-20
0 7200340 31. Heidrikur T. Jacobsen 1963 2015-10-20
100101512 1403095 32. David Bekker-Jensen Philidor 2268 2287 2015-10-20
100200901 1400690 33. Jens Hartung-Nielsen Jernbanens Skakklub 2149 2183 2015-10-20
100201845 1405748 34. Julius Mølvig Roskilde Skakklub 1850 1879 2015-10-20
100101724 7200110 35. Henrik Andreasen Skakklubben K41 2219 2219 2015-10-20
100700735 1428829 36. Peter Wang Køge Skakklub 1781 1888 2015-10-20
100801207 1405683 37. Rune Andersen Bornholms Skakklub 2065 2103 2015-10-20
101095396 - 38. Kristian Martinez Vestergård Greve Skakklub 1891 1891 2015-10-20
103101805 1401297 39. Thomas Schou-Moldt Skakforeningen ØBRO 2146 2144 2015-10-20
100800893 1406400 40. Kai Gylling Nielsen Roskilde Skakklub 1632 1755 2015-10-20
100200376 1410369 41. Henrik Smidt-Nielsen Køge Skakklub 1825 1908 2015-10-20
100300071 1441167 42. Ulrik Larsen Tårnet Svendborg 1931 1996 2015-10-20
100100852 1401696 43. Peter Birk Petersen Tåstrup Skakforening 2146 2179 2015-10-20
100104022 1445448 44. Morten Majlund Nielsen Skakforeningen Odysseus 1908 1980 2015-10-20
100101615 1425552 45. Tommy Jensen Egedal-Jyllinge Skakklub 1805 1849 2015-10-20
100103576 1414917 46. Mark Kirkebække Tåstrup Skakforening 1685 1759 2015-10-20
100100142 1406051 47. Jens Holm Nielsen Amager Skakforening 1752 1827 2015-10-20
100200341 1404946 48. Bjarne Hjorth Andersen Køge Skakklub 1998 2037 2015-10-20
100101719 1418246 49. Henri Tolba Hvidovre Skakklub 1659 1717 2015-10-20
100202198 1442473 50. Mihai Ursta Anghel Haslev Skakklub 1885 1929 2015-10-20
100800890 1402625 51. Henrik Mølvig Roskilde Skakklub 2067 2125 2015-10-20
100802146 1402714 52. Daniel Andersen Frederikssund Skakklub 1813 1869 2015-10-20
100801113 1410962 53. Henning Rasmussen Nykøbing Sjælland Skakklub 1727 1800 2015-10-20
100700369 1428357 54. Christian Gottschalck Nørresundby Skakklub 1718 1817 2015-10-20
100800884 1425790 55. Preben R. Larsen Roskilde Skakklub 1884 1844 2015-10-20
100101051 1409042 56. Niels Møller Rendlev Frederiksberg Skakforening 1679 1777 2015-10-20
0 1503391 57. Gunnar Bue 1640 2015-10-20
0 12954772 58. Julius Chittka 2053 2015-10-20
103109616 1441540 59. Anton Mehmet Yildiz Marthedal BMS Skak 1788 1866 2015-10-20
103108386 1408470 60. William Hørup Philipsen BMS Skak 1940 1955 2015-10-20
100100904 1402021 61. Lars-Henrik Bech Hansen BMS Skak 1919 1956 2015-10-20
100202292 1455796 62. Sander Stage-Steffensen Køge Skakklub 1351 1515 2015-10-20
100202293 1455818 63. Theo Stage-Steffensen Køge Skakklub 1033 2015-10-20
100200377 1400789 64. Finn Stuhr Køge Skakklub 1671 1753 2015-10-20
100103959 1446657 65. Villads Ussing Bojesen Skakforeningen ØBRO 1873 1929 2015-10-20
100801513 1402870 66. Jacob Hein Espergærde Skakklub 1371 1415 2015-10-20
100802696 1439413 67. John Schjølin Gribskov Skakklub 1067 1285 2015-10-20
100200405 1424297 68. Jesper Pondal Køge Skakklub 1853 1953 2015-10-20
100100846 1416839 69. Bjørn Nielsen Nørrebro Skakklub 1105 1358 2015-10-20