Arbejder ...

loading

Hurtigskak Springeren Kolding - Syd Grandprix -5  

Vis Gruppe : Parringer
Mesterklasse og 1. klasse Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Max Erik Hansen
Skakklubben Evans
1808
2
½
3
0
8
0
12
½
4
½
9
0
6
0
122,951765
2Ove Matras
Faaborg Skakklub
1725
1
½
4
0
12
½
8
0
3
0
10
1
9
0
28 - 112,41713
3Hans Nørgaard Paulsen
Springeren Kolding
1869
4
½
1
1
5
0
6
0
2
1
7
0
12
1
62,91887
4Jan Rosenberg
Ribe Skakklub
1785
3
½
2
1
9
0
10
0
1
½
12
0
5
0
28 - 112,51770
5IM Jens Ove Fries Nielsen
Fredericia Skakforening
2430
6
1
7
0
3
1
11
1
9
1
8
1
4
1
625,92431
6Claus Rossen
Viborg Skakklub
2099
5
0
8
1
10
1
3
1
7
0
11
0
1
1
453,82103
7Attila Gergacz
Springeren Kolding
2347
8
1
5
1
11
1
9
½
6
1
3
1
10
1
15,32371
8Aage Søndergaard Nielsen
Springeren Kolding
1785
7
0
6
0
1
1
2
1
12
1
5
0
11
0
371,851820
9Tihomir Borovnica
Skakklubben Evans
2201
10
1
11
0
4
1
7
½
5
0
1
1
2
1
44,52201
10Peter Riis
Horsens Skakforening
1879
9
0
12
1
6
0
4
1
11
0
2
0
7
0
28 - 112,551863
11FM Niels Jørgen Fries Nielsen
Esbjerg Skakforening
2330
12
1
9
1
7
0
5
0
10
1
6
1
8
1
535,22326
12Erik Pontoppidan
Skakklubben Evans
1708
11
0
10
0
2
½
1
½
8
0
4
1
3
0
28 - 112,21702

Mesterklasse: spiller med rating på 1900 eller mere (6 spillere)1. klasse: spiller med rating på 1700+1899 (6 spillere)

Mesterklasse: spiller med rating på 1900 eller mere og

1. klasse: spiller med rating på 1700+1899 er sammenlagt

2. klasse, 3. klasse og 4. klasse Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Karsten Mortensen
Enkeltmedlem - Indland
1396
2
½
3
0
7
½
9
1
10
0
4
0
8
0
27 - 82,851358
2Tommy Hansen
Springeren Kolding
1487
1
½
5
1
4
0
7
1
6
0
8
0
9
1
64,51442
3Benny Christensen
Vojens Skakklub
1571
4
0
1
1
8
0
5
1
9
1
7
1
6
1
545,11567
4Adesh Easan
Fredericia Skakforening
1724
3
1
6
0
2
1
10
1
8
½
1
1
5
1
1 - 35,751724
5Dennis Vejlstrup
Faaborg Skakklub
1296
6
0
2
0
9
1
3
0
7
1
10
0
4
0
27 - 82,21287
6Martin Møller
Vojens Skakklub
1281
5
1
4
1
10
½
8
0
2
1
9
1
3
0
52,31412
7Christian Anker Møller
Springeren Kolding
1475
8
0
9
1
1
½
2
0
5
0
3
0
10
0
94,11358
8Janith Easan
Fredericia Skakforening
1318
7
1
10
0
3
1
6
1
4
½
2
1
1
1
1 - 31,91575
9Lasse Borring Petersen
Haderslev Skakklub
1055
10
0
7
0
5
0
1
0
3
0
6
0
2
0
0100,751021
10Jens Ove Meldgaard Vedel
Skakklubben Evans
1645
9
1
8
1
6
½
4
0
1
1
5
1
7
1
1 - 35,551645

2. klasse: spiller med rating på 1500+1699 (3 spillere)3. klasse: spiller med rating på 1300+1499 (3 spillere)4. klasse: spiller med rating under 1300 (4 spillere)

2. klasse: spiller med rating på 1500+1699 og

3. klasse: spiller med rating på 1300+1499

4. klasse: spiller med rating under 1300 er sammenlagt

Skoleskak Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Ricardt Riis
850
2
½
11
1
3
1
10
0
8
1
5
1
6
1
20850
2Janosh Easan
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
947
1
½
4
1
7
1
5
0
6
1
10
0
8
1
44,8934
3Søren Anker Jakobsen
500
4
1
5
0
1
0
11
0
7
1
12
0
9
1
370500
4Hr. Oversidder
Ingen klub
1000
3
0
2
0
12
0
8
0
9
0
6
0
7
0
01201000
5Niels Sørensen
1000
6
1
3
1
10
0
2
1
12
1
1
0
11
0
4501000
6Jonathan Arnkjær-Bjerre
500
5
0
8
1
11
0
9
½
2
0
4
1
1
0
90500
7Linus Padkjær Gejl
500
8
1
10
0
2
0
12
0
3
0
9
1
4
1
380500
8Lea Bondo Medhus
500
7
0
6
0
9
1
4
1
1
0
11
0
2
0
2100500
9Silke Maj Padkjær Gejl
500
10
0
12
0
8
0
6
½
4
1
7
0
3
0
110500
10Asger Haargaard
972
9
1
7
1
5
1
1
1
11
1
2
1
12
1
710972
11Mads Anker Jakobsen
Springeren Kolding
1068
12
1
1
0
6
1
3
1
10
0
8
1
5
1
535,91028
12Vitus Bondo Medhus
500
11
0
9
1
4
1
7
1
5
0
3
1
10
0
460500
Indbydelse

Springeren inviterer til 7 runders hurtigskak, lørdag den 23.01.16  fra kl. 09:30 til 18:00.

Betænkningstid:
20 minutter til hele partiet + 5 sekunder pr. træk fra træk 1.

Skoleskak: 25 minutter til hele partiet.

Der spilles efter Monradsystem i forhånds fastlagte grupper

Indskud kr. 150,- juniorer og pensionister kr. 100,-skoleskakspillere kr.50,-  

Præmier:

Hele indskuddet minus afgift til SGP anvendes til præmier

Præmielisten offentliggøres efter 3.runde.                   

Spillested:

Munkevænget skole blok h.

NB: Der er rygeforbud og mobilforbud.

Handicapvenlige lokaler.

Tilmelding senest den 20.01.16 med navn og rating til Michael Jakobsen 40144466

Email: formandspringeren@gmail.com 

I kan også tilmelde jer online på http://turnering.skak.dk/

 

Ved tilmelding til skoleskak - angiv det i kommentar.

 

Vel mødt i Kolding

Periode 2016-01-23 .. 2016-01-23
Dansk ratet Nej
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Dommere
  • Hoveddommer:

Tilmeldings muligheder til Hurtigskak Springeren Kolding - Syd Grandprix -5

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Mesterklasse og 1. klasse 12 2016-01-23 2016-01-20
2. klasse, 3. klasse og 4. klasse 10 2016-01-23 2016-01-20
Skoleskak 12 2016-01-23 2016-01-20
- 1 2016-01-23 2016-01-20
Totalt antal tilmeldte 35
Deltagere i gruppen Mesterklasse og 1. klasse
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100500500 1413830 1. Max Erik Hansen Skakklubben Evans 1808 1836 2016-01-20
100300258 1416790 2. Ove Matras Faaborg Skakklub 1725 1842 2016-01-10
100400210 1419218 3. Hans Nørgaard Paulsen Springeren Kolding 1869 1871 2016-01-18
100400358 1412531 4. Jan Rosenberg Ribe Skakklub 1785 1897 2016-01-07
100700286 1400142 5. IM Jens Ove Fries Nielsen Fredericia Skakforening 2430 2405 2016-01-06
100300084 1403222 6. Claus Rossen Viborg Skakklub 2099 2189 2016-01-20
100501733 730157 7. Attila Gergacz Springeren Kolding 2347 2362 2016-01-15
100500692 1409859 8. Aage Søndergaard Nielsen Springeren Kolding 1785 1921 2016-01-16
100900426 1434888 9. Tihomir Borovnica Skakklubben Evans 2201 2234 2016-01-06
101200013 - 10. Peter Riis Horsens Skakforening 1879 2016-01-19
100800378 1400320 11. FM Niels Jørgen Fries Nielsen Esbjerg Skakforening 2330 2304 2015-11-18
100500538 1403478 12. Erik Pontoppidan Skakklubben Evans 1708 1784 2016-01-13
Deltagere i gruppen 2. klasse, 3. klasse og 4. klasse
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100501427 1452746 1. Karsten Mortensen Enkeltmedlem - Indland 1396 1436 2016-01-12
100501424 1447190 2. Tommy Hansen Springeren Kolding 1487 1549 2015-12-02
100900912 1429949 3. Benny Christensen Vojens Skakklub 1571 2016-01-21
100501746 1448552 4. Adesh Easan Fredericia Skakforening 1724 1633 2016-01-19
100400363 1444174 5. Dennis Vejlstrup Faaborg Skakklub 1296 2016-01-20
100401642 1457020 6. Martin Møller Vojens Skakklub 1281 2016-01-14
100500691 1444620 7. Christian Anker Møller Springeren Kolding 1475 1490 2016-01-20
100501747 1448560 8. Janith Easan Fredericia Skakforening 1318 1378 2016-01-19
100401627 1449460 9. Lasse Borring Petersen Haderslev Skakklub 1055 1164 2016-01-15
100500557 1403788 10. Jens Ove Meldgaard Vedel Skakklubben Evans 1645 1796 2016-01-19
Deltagere i gruppen Skoleskak
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
- 1. Ricardt Riis 850 2016-01-19
101095616 - 2. Janosh Easan Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 947 2016-01-20
- 3. Søren Anker Jakobsen 500 2016-01-16
- 4. Hr. Oversidder Ingen klub 1000 1000 2016-01-22
- 5. Niels Sørensen 1000 2016-01-20
- 6. Jonathan Arnkjær-Bjerre 500 2016-01-18
- 7. Linus Padkjær Gejl 500 2016-01-19
- 8. Lea Bondo Medhus 500 1000 2016-01-16
- 9. Silke Maj Padkjær Gejl 500 2016-01-19
- 10. Asger Haargaard 972 2016-01-19
100501759 1452649 11. Mads Anker Jakobsen Springeren Kolding 1068 2016-01-20
- 12. Vitus Bondo Medhus 500 1000 2016-01-16
Deltagere i gruppen -
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
103111576 1449575 Asbjørn Hovgaard Schack Haderslev Skakklub 1765 1779 2016-08-19