loading
Arbejder ...

Nørrebro J-GP lørdag 21.11.2015

Vis Gruppe : ParringerPGN
Gruppe A-C (13 årige og ældre) Direkte link
#NavnRating123456PoPlWeRn
1Vladimir Kloster Andersen
Tåstrup Skakforening
1043
4
1
4
0
2
0
2
0
3
0
3
0
140,81052
2Sanschiro Kræmmer
Nørrebro Skakklub
1357
3
0
3
½
1
1
1
1
4
1
4
½
423,11398
3Nicolai Kistrup
BMS Skak
2004
2
1
2
½
4
1
4
1
1
1
1
1
162004
4Emmet Smith
Nørrebro Skakklub
1228
1
0
1
1
3
0
3
0
2
0
2
½
32,151199

Gruppe D, 11-12 årige , årgang 2003 og 2004 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Nikolaj Brødsgaard
GSF-Caïssa
1411
8
1
2
0
3
1
4
0
5
1
6
0
7
0
355,151314
2Kishichiro Kræmmer
Nørrebro Skakklub
1275
7
0
1
1
8
1
3
1
4
0
5
1
6
1
533,91325
3Erik Henning Jensen
Prøvemedlemmer
1000
6
0
7
0
1
0
2
0
8
0
4
0
5
0
081,55907
4Andreas Skovgaard
Nørrebro Skakklub
1319
5
1
6
1
7
½
1
1
2
1
3
1
8
1
1 - 24,351445
5Carl Als Schrøder
Prøvemedlemmer
1000
4
0
8
0
6
0
7
0
1
0
2
0
3
1
171,55967
6Emil Skovgaard
Nørrebro Skakklub
1432
3
1
4
0
5
1
8
1
7
0
1
1
2
0
445,31374
7Donald Brinch
Greve Skakklub
1339
2
1
3
1
4
½
5
1
6
1
8
1
1
1
1 - 24,51452
8Lotte Zsigri Dyndgaard
Nørrebro Skakklub
1032
1
0
5
1
2
0
6
0
3
1
7
0
4
0
261,751043

Gruppe E 9-10 årige, årgang 2005 og 2006 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Malte Dreves Erikstrup
GSF-Caïssa
938
2
0
3
1
6
0
9
1
4
0
12
0
16
1
39 - 122,3920
2Emil Mørkehøj Møller
Prøvemedlemmer
1000
1
1
4
1
12
1
13
0
6
0
5
0
8
1
44 - 83,21036
3Hagbart S.J. Andersen
Amager Skakforening
1000
4
0
1
0
8
0
16
1
11
1
9
1
12
0
39 - 122,95943
4William Østergaard-Nielsen
Nørrebro Skakklub
1131
3
1
2
0
7
0
15
1
1
1
13
0
5
0
39 - 124,61059
5Tobias Brødsgaard
GSF-Caïssa
1110
6
1
7
½
13
0
14
1
12
1
2
1
4
1
34,251166
6Lukas Iskos
Nørrebro Skakklub
1050
5
0
8
1
1
1
10
1
2
1
7
0
13
0
44 - 83,81059
7Casper Liu
GSF-Caïssa
1041
8
1
5
½
4
1
12
1
13
1
6
1
14
1
13,451248
8Leo Leyang Goh Dyrkjøb
Nørrebro Skakklub
1034
7
0
6
0
3
1
11
1
15
1
14
0
2
0
39 - 123,651005
9Robert Gramkow Sveistrup
Nørrebro Skakklub
1000
10
0
11
1
14
0
1
0
16
1
3
0
15
½
13 - 143911
10Daniil Korenev
Prøvemedlemmer
1000
9
1
12
0
15
1
6
0
14
0
16
1
11
1
44 - 82,951002
11Jacob Emil Dreiøe Jensen
Prøvemedlemmer
1000
12
0
9
0
16
1
8
0
3
0
15
0
10
0
1153,05817
12Ingrid Elmer Nielsen-Refs
Amager Skakforening
944
11
1
10
1
2
0
7
0
5
0
1
1
3
1
44 - 82,851010
13Hannibal Valeur Jaques
Nørrebro Skakklub
1000
14
1
15
1
5
1
2
1
7
0
4
1
6
1
622,951207
14Silas Høyerup
GSF-Caïssa
1061
13
0
16
1
9
1
5
0
10
1
8
1
7
0
44 - 83,251050
15Jonathan Jungfalk Thomsen
Prøvemedlemmer
1000
16
1
13
0
10
0
4
0
8
0
11
1
9
½
13 - 142,75925
16Hr. Oversidder
Ingen klub
1000
15
0
14
0
11
0
3
0
9
0
10
0
1
0
01601000

Gruppe F 8 årige og yngre årgang 2007-2008-2009 etc. Direkte link
#NavnRating12345678910PoPlWeRn
1Alice Zsigri Dyndgaard
Prøvemedlemmer
1000
6
0
6
0
2
0
2
0
3
0
3
0
4
0
4
0
5
0
5
0
065,05697
2Samuel Glem Zeuthen
Prøvemedlemmer
1000
5
0
5
0
1
1
1
1
6
½
6
1
3
0
3
½
4
0
4
0
445,05937
3Valdemar Østergaard-Nielsen
Nørrebro Skakklub
1000
4
0
4
0
5
0
5
0
1
1
1
1
2
1
2
½
6
1
6
1
35,051020
4Karl-Emil Elmer Nielsen-Refs
Amager Skakforening
980
3
1
3
1
6
1
6
1
5
0
5
0
1
1
1
1
2
1
2
1
824,71170
5Noah Wahlgreen
Nørrebro Skakklub
1000
2
1
2
1
3
1
3
1
4
1
4
1
6
1
6
1
1
1
1
1
1015,051333
6Mathias Brandt Danborg
Prøvemedlemmer
1000
1
1
1
1
4
0
4
0
2
½
2
0
5
0
5
0
3
0
3
0
55,05847
Indbydelse

 

Velkommen til Nørrebro Junior Grandprix (turneringen indgår i KSU Junior-GP serien)

Lørdag 21.november 2015 kl. 10.00

Indskud: 40 kr. som betales ved ankomst senest 9.45 (gerne lige penge)

Spillested: I klubbens lokaler på hjørnet af Frejasgad 15 og Thorsgade 78 på Ydre Nørrebro.

Tilmelding på www.ksu.dk senest tirsdag 17/11 følgende ,bedes udfyldt.

Navn

Fødselsår , skriv i rubrikken land, feks født 2005

klub

Klubben har plads til 32 spillere, så deltagelse sker efter først til mølle.

Kontakt ang. turneringen sker til thorenjensen@gmail.dom eller tlf. 26180906

Turneringen rates med dansk hurtigskakrating

Vel mødt

 

Periode 2015-11-21 .. 2015-11-21
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Ikke angivet
Turnerings komite
Hoveddommer
Dommere

Tilmeldings muligheder til Nørrebro J-GP lørdag 21.11.2015

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe A-C (13 årige og ældre) 4 2015-11-21 2015-11-18
Gruppe D, 11-12 årige , årgang 2003 og 2004 8 2015-11-21 2015-11-18
Gruppe E 9-10 årige, årgang 2005 og 2006 16 2015-11-21 2015-11-18
Gruppe F 8 årige og yngre årgang 2007-2008-2009 etc. 6 2015-11-21 2015-11-18
Totalt antal tilmeldte 34
Deltagere i gruppen Gruppe A-C (13 årige og ældre)
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100103953 1450611 1. Vladimir Kloster Andersen Tåstrup Skakforening 1043 2015-11-18
100103869 1450999 2. Sanschiro Kræmmer Nørrebro Skakklub 1357 2015-11-18
100103773 1444816 3. Nicolai Kistrup BMS Skak 2004 2015-11-18
100104012 1447084 4. Emmet Smith Nørrebro Skakklub 1228 2015-11-18
Deltagere i gruppen Gruppe D, 11-12 årige , årgang 2003 og 2004
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100104074 1452282 1. Nikolaj Brødsgaard GSF-Caïssa 1411 2015-11-18
100103868 1451006 2. Kishichiro Kræmmer Nørrebro Skakklub 1275 2015-11-18
101095473 - 3. Erik Henning Jensen Prøvemedlemmer 1000 2015-11-18
103111054 1450760 4. Andreas Skovgaard Nørrebro Skakklub 1319 2015-11-18
101095475 - 5. Carl Als Schrøder Prøvemedlemmer 1000 2015-11-19
103111055 1450972 6. Emil Skovgaard Nørrebro Skakklub 1432 2015-11-18
100103994 1444565 7. Donald Brinch Greve Skakklub 1339 2015-11-18
100104004 1457470 8. Lotte Zsigri Dyndgaard Nørrebro Skakklub 1032 2015-11-18
Deltagere i gruppen Gruppe E 9-10 årige, årgang 2005 og 2006
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100104220 1457411 1. Malte Dreves Erikstrup GSF-Caïssa 938 2015-11-18
101095472 - 2. Emil Mørkehøj Møller Prøvemedlemmer 1000 2015-11-18
100104233 1455842 3. Hagbart S.J. Andersen Amager Skakforening 1000 2015-11-18
100104248 1458442 4. William Østergaard-Nielsen Nørrebro Skakklub 1131 2015-11-18
103111577 1454145 5. Tobias Brødsgaard GSF-Caïssa 1110 2015-11-18
101095257 - 6. Lukas Iskos Nørrebro Skakklub 1050 2015-11-18
100104150 1454153 7. Casper Liu GSF-Caïssa 1041 2015-11-18
100104203 1458078 8. Leo Leyang Goh Dyrkjøb Nørrebro Skakklub 1034 2015-11-18
100104236 1458280 9. Robert Gramkow Sveistrup Nørrebro Skakklub 1000 2015-11-19
101095474 - 10. Daniil Korenev Prøvemedlemmer 1000 2015-11-18
101095477 - 11. Jacob Emil Dreiøe Jensen Prøvemedlemmer 1000 2015-11-18
100104157 1455907 12. Ingrid Elmer Nielsen-Refs Amager Skakforening 944 2015-11-19
100104090 1454188 13. Hannibal Valeur Jaques Nørrebro Skakklub 1000 2015-11-18
102101041 1451103 14. Silas Høyerup GSF-Caïssa 1061 2015-11-18
101095471 - 15. Jonathan Jungfalk Thomsen Prøvemedlemmer 1000 2015-11-18
- 16. Hr. Oversidder Ingen klub 1000 2015-11-19
Deltagere i gruppen Gruppe F 8 årige og yngre årgang 2007-2008-2009 etc.
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
101095476 - 1. Alice Zsigri Dyndgaard Prøvemedlemmer 1000 2015-11-18
101095469 - 2. Samuel Glem Zeuthen Prøvemedlemmer 1000 2015-11-18
100104298 - 3. Valdemar Østergaard-Nielsen Nørrebro Skakklub 1000 2015-11-18
100104139 1452797 4. Karl-Emil Elmer Nielsen-Refs Amager Skakforening 980 2015-11-19
100104216 1457349 5. Noah Wahlgreen Nørrebro Skakklub 1000 2015-11-18
101095470 - 6. Mathias Brandt Danborg Prøvemedlemmer 1000 2015-11-18