loading
Arbejder ...

Nørrebro Frost-emt 2016

Vis Gruppe : ParringerPGN
Nørrebro Klubmesterskab 2016 (lukket gruppe) Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Anders Bering
Nørrebro Skakklub
19021975
6
½
2
½
3
0
4
0
5
½
51,918902,101963
2John Holm Nielsen
Enkeltmedlem - Indland
19371992
5
0
1
½
6
½
3
½
4
1
32,1519482,231997
3Henrik Emil Bruun
Nørrebro Skakklub
20752120
4
1
5
0
1
1
2
½
6
0
43,2520603,252105
4Kim Secher Andersen
Nørrebro Skakklub
18761929
3
0
6
½
5
0
1
1
2
0
61,718701,741924
5Thore Nyboe Jensen
Nørrebro Skakklub
19862011
2
1
3
1
4
1
6
½
1
½
412,5520292,382043
6Peter Wieth-Klitgaard
Nørrebro Skakklub
21012126
1
½
4
½
2
½
5
½
3
1
323,4520923,302120

Kontaktopl.
Anders Bering 35840394
John Holm Nielsen 35854435
Henrik E. Bruun 53747223
Kim S. Andersen 53576019
Thore N. Jensen 26180906
Peter Wieth-Klitgaard 22660289

Ved afbud gives hurtigst muligt besked til Jacob Printzlau tlf. 60630045 , samt til modstander.

1.præ. 500,-
2.præ. 220,-

Ved ligestilling deles præmier.

Klubmesterskabet afgøres blandt de 5 Nørrebro-spillere. Ved ligestilling anvendes først Sonneborn-Berger korrektion, derefter flest antal gevinster.
Ved fortsat ligestilling fastsætter arrangørerne (Jacob+Finn) hvad der skal ske.

Gr.A Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Henrik Winther Jensen
Nørrebro Skakklub
18862031
6
1
2
½
3
½
4
½
5
1
21,7519612,502051
2Jeppe Nicolaisen
Enkeltmedlem - Indland
19662027
5
1
1
½
6
0
3
½
4
0
252,419542,462018
3Niels Lauritsen
Skakforeningen ØBRO
20632069
4
1
5
1
1
½
2
½
6
0
333,220592,812073
4Michael Richard W. Olsen
Nørrebro Skakklub
20252051
3
0
6
0
5
1
1
½
2
1
42,920172,662048
5Anders Vælds
Nørrebro Skakklub
19471993
2
0
3
0
4
0
6
0
1
0
062,2518802,191949
6Morten Renneberg
Skakforeningen ØBRO
19812018
1
0
4
1
2
1
5
1
3
1
412,5520252,382050

Kontaktopl.
Henrik W, Jensen 35436410
Jeppe Nicolaisen 31666496
Niels Lauritsen 71357904
Michael R.W.Olsen 41414999
Anders Vælds 20356716
Morten Renneberg 99552911 

Ved afbud gives hurtigst muligt besked til Jacob Printzlau tlf. 60630045 , samt til modstander.

1.præ. 500,-
2.præ. 220,-
Ved ligestilling deles præmier.

Gr. B Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Gert Werner
Nørrebro Skakklub
17591889
6
0
2
0
3
1
4
0
5
1
24 - 52,1517252,341862
2Benjamin Lau Jensen
Lyngby-Virum Skakklub
16761793
5
½
1
1
6
½
3
½
4
0
32,116882,161807
3Frode Greisen
Nørrebro Skakklub
17001804
4
½
5
1
1
0
2
½
6
0
24 - 52,2516932,251799
4Asger Sandal Jeppesen
Nørrebro Skakklub
17421833
3
½
6
0
5
½
1
1
2
1
322,617542,491843
5Henrik Andersson
Nørrebro Skakklub
16901802
2
½
3
0
4
½
6
½
1
0
61,816811,861795
6FM Daniel Andersen
Frederikssund Skakklub
18011883
1
1
4
1
2
½
5
½
3
1
413,118282,901905

Kontaktopl.
Gert Werner 50552147
Benjamin Lau Jensen 42747288
Frode Greisen 26204870
Asger Sandal Jeppesen 61899119
Henrik Andersson 31423672
Daniel Andersen 29292453

Ved afbud gives hurtigst muligt besked til Jacob Printzlau tlf. 60630045 , samt til modstander.

1.præ. 500,-
2.præ. 220
Ved ligestilling deles præmier.

Gr. C Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Johnny Smidt
Damhus Skakklub
16721721
6
0
2
1
3
1
4
1
5
0
33 - 42,816782,451732
2Jacob Steen Printzlau
Nørrebro Skakklub
16081767
5
0
1
0
6
1
3
1
4
1
33 - 42,2516312,831770
3Simon Stibolt Jensen
Nørrebro Skakklub
16621768
4
½
5
0
1
0
2
0
6
0
½62,7515932,281732
4Ole Sørensen
Skakforeningen ØBRO
16101724
3
½
6
½
5
0
1
0
2
0
152,2515602,471695
5Konstantinos Tsoukalas
Nørrebro Skakklub
16361660
2
1
3
1
4
1
6
0
1
1
412,516961,941742
6Emil Diderichsen
Nørrebro Skakklub
16281723
1
1
4
½
2
0
5
1
3
1
22,4516612,031742

Kontaktopl.
Johnny Smidt 40501668
Jacob Printzlau 60630045
Simon Stibolt Jensen 50453670
Ole Sørensen 23460065
Konstantinos Tsoukalas 50102074
Emil Diderichsen 97579054

Ved afbud gives hurtigst muligt besked til Jacob Printzlau tlf. 60630045 , samt til modstander.

1.præ. 500,-
2.præ. 220,-
Ved ligestilling deles præmier.

Gr. D Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Søren Friis Larsen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1500
6
1
2
1
3
1
4
1
5
0
412,55158601000
2Jesper Østrup Zwisler
Nørrebro Skakklub
15441688
5
0
1
0
6
½
3
½
4
0
162,4514791,731659
3Michael Kim Dupont
Amager Skakforening
12971482
4
0
5
1
1
0
2
½
6
½
24113420,941524
4Thomas Haugaard
Frederiksberg Skakforening
15791677
3
1
6
½
5
1
1
0
2
1
22,615751,691693
5Mark Seerup
Skakklubben K41
15151693
2
1
3
0
4
0
6
1
1
1
332,6515312,291681
6Ken Nørtoft Sørensen
Brønshøj Skakforening
15251703
1
0
4
½
2
½
5
0
3
½
52,714712,351686

Kontaktopl.
Søren Friis Larsen 29725257
Jesper Zwisler 41851269
Michael Kim Dupont 20904303
Thomas Haugaard 60512863
Mark Seerup 23969999
Ken Nørtoft Sørensen 20888530

Ved afbud gives hurtigst muligt besked til Jacob Printzlau tlf. 60630045 , samt til modstander.

1.præ. 500,-
2.præ. 220,-
Ved ligestilling deles præmier.

Indbydelse


NB forventet max.30 i deltagerantal
Nørrebro Frost-emt 2016
Nørrebro Skakklub inviterer til EMT i vores lokaler Frejasgade 14 Kbh.N. (Ejd. hj. Af Frejasgade 14 og Thorsgade 78. Buslinie 6A og 18 er tæt ved).

Der spilles på følgende mandage med start kl. 19.00
18. januar
25. januar
8. februar
29.februar
7.marts

Turneringen  ELO-rates hvis muligt. 40 træk/90 min derefter 15 min. pr. spiller samt 30sek pr.træk fra træk 1.
Indskud kr. 150,- betales før 1.runde.
Fremmøde: Senest 1 time efter annonceret starttidspunkt.
Der spilles fortrinsvis i 6-mandsgrupper alle mod alle, dog evt. suppleret med monrad.
Præmier: 100% af  (indskud minus emt-afgift)
 

Tilmelding senest torsdag 7.januar 2016 via DSU-side eller til Jacob Printzlau tlf. 60630045 eller mail printzlauskak@gmail.com
OBS OBS Forventet max. på  ca. 24 deltagere.
Samtidig med Frost-emt afvikles en lukket 6-mands alle mod alle gruppe. Vinderen af denne gruppe bliver Nørrebromester 2016.
Periode 2016-01-18 .. 2016-03-07
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Ikke angivet
Turnerings komite
Hoveddommer Bjarne Meldgaard Henriksen
Dommere

Tilmeldings muligheder til Nørrebro Frost-emt 2016

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Nørrebro Klubmesterskab 2016 (lukket gruppe) 6 2016-01-18 2016-01-14
Gr.A 6 2016-01-18 2016-01-14
Gr. B 6 2016-01-18 2016-01-14
Gr. C 6 2016-01-18 2016-01-14
Gr. D 6 2016-01-18 2016-01-14
Totalt antal tilmeldte 30
Deltagere i gruppen Nørrebro Klubmesterskab 2016 (lukket gruppe)
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100100213 1405810 1. Anders Bering Nørrebro Skakklub 1902 1975 2016-01-02
100100371 1406256 2. John Holm Nielsen Enkeltmedlem - Indland 1937 1992 2015-12-03
100200344 1410334 3. Henrik Emil Bruun Nørrebro Skakklub 2075 2120 2016-01-04
100102192 1437526 4. Kim Secher Andersen Nørrebro Skakklub 1876 1929 2016-01-04
100100252 1405349 5. Thore Nyboe Jensen Nørrebro Skakklub 1986 2011 2016-01-04
100600726 1405373 6. Peter Wieth-Klitgaard Nørrebro Skakklub 2101 2126 2016-01-04
Deltagere i gruppen Gr.A
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100100246 1403320 1. Henrik Winther Jensen Nørrebro Skakklub 1886 2031 2016-01-05
100800421 1404806 2. Jeppe Nicolaisen Enkeltmedlem - Indland 1966 2027 2016-01-09
100100474 1404474 3. Niels Lauritsen Skakforeningen ØBRO 2063 2069 2016-01-04
100103890 1440969 4. Michael Richard W. Olsen Nørrebro Skakklub 2025 2051 2016-01-06
100103925 1439197 5. Anders Vælds Nørrebro Skakklub 1947 1993 2016-01-04
103110074 1438700 6. Morten Renneberg Skakforeningen ØBRO 1981 2018 2016-01-05
Deltagere i gruppen Gr. B
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100100865 1408208 1. Gert Werner Nørrebro Skakklub 1759 1889 2015-12-18
100103365 1409441 2. Benjamin Lau Jensen Lyngby-Virum Skakklub 1676 1793 2016-01-06
100103795 1438140 3. Frode Greisen Nørrebro Skakklub 1700 1804 2016-01-07
100103172 1414747 4. Asger Sandal Jeppesen Nørrebro Skakklub 1742 1833 2016-01-07
100100207 1412264 5. Henrik Andersson Nørrebro Skakklub 1690 1802 2015-12-23
100802146 1402714 6. FM Daniel Andersen Frederikssund Skakklub 1801 1883 2015-12-03
Deltagere i gruppen Gr. C
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100100301 1418041 1. Johnny Smidt Damhus Skakklub 1672 1721 2016-01-15
100600141 1417738 2. Jacob Steen Printzlau Nørrebro Skakklub 1608 1767 2016-01-08
100103776 1438778 3. Simon Stibolt Jensen Nørrebro Skakklub 1662 1768 2016-01-09
101095063 1447971 4. Ole Sørensen Skakforeningen ØBRO 1610 1724 2016-01-11
101095316 4204824 5. Konstantinos Tsoukalas Nørrebro Skakklub 1636 1660 2016-01-09
100900395 1436856 6. Emil Diderichsen Nørrebro Skakklub 1628 1723 2016-01-05
Deltagere i gruppen Gr. D
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
101095660 - 1. Søren Friis Larsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1500 2015-12-22
103103244 1456300 2. Jesper Østrup Zwisler Nørrebro Skakklub 1544 1688 2016-01-01
103107624 1438913 3. Michael Kim Dupont Amager Skakforening 1297 1482 2016-01-07
100102246 1414330 4. Thomas Haugaard Frederiksberg Skakforening 1579 1677 2016-01-10
100102106 1453831 5. Mark Seerup Skakklubben K41 1515 1693 2016-01-06
100103072 1418092 6. Ken Nørtoft Sørensen Brønshøj Skakforening 1525 1703 2015-12-10