Arbejder ...

loading

Brønshøj Mesterskabet 2016  

Vis Gruppe : Parringer
1 Direkte link
#NavnRatingElo123456789PoPlWeRnEoEn
1Nicolai Kistrup
BMS Skak
20152053
10
2
3
4
5
6
7
8
9
23,9520774,212145
2Esben Christensen
Brønshøj Skakforening
20572084
9
1
10
3
4
5
6
7
8
½104,5519643,982014
3Morten Renneberg
Skakforeningen ØBRO
20052018
8
9
1
2
10
4
5
6
7
5 - 63,8520183,732033
4Tobias Valentin Rostgaard
BMS Skak
21992222
7
8
9
1
2
3
10
5
6
16,422215,592260
5Christian Sylvester Christense
Skakforeningen ØBRO
20802109
6
7
8
9
1
2
3
4
10
394,8520434,942070
6Steen Brustrup Petersen
Brønshøj Skakforening
20812111
5
10
7
8
9
1
2
3
4
634,8521044,972132
7Dick Sørensen
Frederiksberg Skakforening
20311990
4
5
6
10
8
9
1
2
3
84,220172,981980
8Søren Mikkel Andersen
Brønshøj Skakforening
20672129
3
4
5
6
7
10
9
1
2
5 - 64,6520645,212115
9Paul Brøndal
Allerød Skakklub
20352070
2
3
4
5
6
7
8
10
1
544,2520504,422082
10Magnus Gustafsson
Brønshøj Skakforening
19761976
1
6
2
7
3
8
4
9
5
473,4519932,971977

Telefonliste:

2089 7507   Nicolai Kistrup

3010 5370   Esben Christensen

9955 2911   Morten Renneberg

5382 5383   Tobias Valentin Rostgaard

3178 8769   Christian Sylvester Christensen

2282 6454   Steen Petersen

3871 9312   Dick Sørensen

5251 9204   Søren Mikkel Andersen

5123 4280   Paul Brøndal

2163 4043   Magnus Gustafsson

 

Partier i turneringen Brønshøj Mesterskabet 2016

Hvid:
Sort:
Event:
Resultat:
Runde:

Træk:
Indbydelse

Brønshøj Mesterskabet 2016

Hermed inviteres til det åbne Brønshøj Mesterskab 2016 fra 10/3 - 9/6.

En 9-runders koordineret turnering med mulighed for op til to afbud.

Deltagerne indplaceres i 10-mands grupper efter rating, den nederste gruppe kan blive Monrad. Max 50 deltagere.

OBS: Så er ratingtallene fra division, 1. HK, 8. HK, Nørrebro Frost (7 deltagere) og Øbro Vinter (2 deltagere) indlagt i ratingtallene for turneringen.

Gruppeinddeling fremgår så af de danske ratingtal (10 højeste gruppe 1, etc.).

Lodtrækning i grupperne er nu lagt på (8/3 12:45).

1. runde er: 1 hvid mod 10, 2 mod 9, 3 mod 8, 4 mod 7 og 5 mod 6.

Turneringen bliver ELO ratet.

Spilledage 10/3 - 17/3 - 31/3 - 14/4 - 21/4 - 12/5 - 19/5 - 2/6 - 9/6

Udsatte partier 7/4 - 28/4 - 26/5

Spilletid Alle grupper starter kl. 19.00.

Tab uden kamp: Partiet tabes uden kamp, hvis man kommer mere end 30 minutter for sent.

Betænkningstiden er FIDEs med 90 min. + 30 sekunder pr. træk og 15 min. tillæg ved træk 40.

Bemærk Der er totalt rygeforbud i lokalerne. Mobil telefoner skal være slukkede.

Spillested Frederikssundsvej 118 A, 2700 Brønshøj

Indskud 160,- kr., som betales 10/3 inden 1. rundes start.

Præmier

Gruppe 1 1000,- kr. - 500,- kr.

Gruppe 2-5 800,- kr. - 400,- kr.

Ved ligestilling deles præmierne

Sidste tilmeldingsfrist 3. marts

 

Tilmelding:

Kun via SKAK.dk.

Spørgsmål kan rettes til

Carsten Petersen mobil 2965 3505, E-mail: b.s.f@post.tele.dk

Niels Erik Andersen tlf. 2224 3028

Periode 2016-03-10 .. 2016-06-09
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Ikke angivet
Turnerings komite
Dommere
  • Hoveddommer: Carsten Petersen

Tilmeldings muligheder til Brønshøj Mesterskabet 2016

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
1 10 2016-03-10 2016-03-04
2 10 2016-03-10 2016-03-04
3 10 2016-03-10 2016-03-04
4 10 2016-03-10 2016-03-04
5 10 2016-03-10 2016-03-04
Totalt antal tilmeldte 50
Deltagere i gruppen 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100103773 1444816 1. Nicolai Kistrup BMS Skak 2015 2053 2016-01-08
100801054 1402307 2. Esben Christensen Brønshøj Skakforening 2057 2084 2015-11-30
103110074 1438700 3. Morten Renneberg Skakforeningen ØBRO 2005 2018 2016-01-02
100301633 1408801 4. Tobias Valentin Rostgaard BMS Skak 2199 2222 2016-01-26
100100417 1407490 5. Christian Sylvester Christense Skakforeningen ØBRO 2080 2109 2016-01-02
100101578 1402706 6. Steen Brustrup Petersen Brønshøj Skakforening 2081 2111 2015-12-02
102100937 1427962 7. Dick Sørensen Frederiksberg Skakforening 2031 1990 2015-12-01
100701396 1411918 8. Søren Mikkel Andersen Brønshøj Skakforening 2067 2129 2016-01-05
102101032 1447432 9. Paul Brøndal Allerød Skakklub 2035 2070 2015-12-11
100104008 1444778 10. Magnus Gustafsson Brønshøj Skakforening 1976 1976 2015-11-30
Deltagere i gruppen 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100100371 1406256 1. John Holm Nielsen Enkeltmedlem - Indland 1948 1992 2015-12-03
100100238 1401858 2. Jens Henrichsen Nørrebro Skakklub 1910 1965 2015-12-06
100104193 1452371 3. Allan Juul Stage Hvidovre Skakklub 1840 1878 2016-01-01
100800660 1408356 4. Michael Tandrup Herlev Skakklub 1925 1961 2015-12-01
100100857 1417215 5. Christian C. Strachan Nørrebro Skakklub 1880 1860 2015-12-14
100802258 1413872 6. Per Settergren Sørensen Allerød Skakklub 1933 1975 2015-12-17
100200060 1407449 7. Michael Ole Madsen Allerød Skakklub 1968 2036 2015-12-01
100800421 1404806 8. Jeppe Nicolaisen Enkeltmedlem - Indland 1954 2027 2015-12-29
100101969 1415387 9. Leif Marcussen Brøndby Skakklub 1781 1831 2015-12-09
100103593 1417673 10. Petruli Petrovski Brøndby Skakklub 1831 1873 2015-12-09
Deltagere i gruppen 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100802718 1437410 1. Viggo Sørensen Skakklubben Nordkalotten 1658 1689 2016-01-03
100100136 1409778 2. Jan Mouritsen Brønshøj Skakforening 1742 1818 2015-11-30
100200232 1411187 3. Mikkel Jørgensen Brønshøj Skakforening 1774 1852 2015-12-04
100100279 1432249 4. Jan Torp Nielsen Nørrebro Skakklub 1778 1869 2016-01-05
100103365 1409441 5. Benjamin Lau Jensen Lyngby-Virum Skakklub 1684 1780 2016-01-12
100100142 1406051 6. Jens Holm Nielsen Amager Skakforening 1757 1837 2015-12-03
100100138 1406175 7. Arne Vagn Møller Amager Skakforening 1771 1852 2015-12-04
100101719 1418246 8. Henri Tolba Hvidovre Skakklub 1668 1766 2015-12-05
100100387 1410865 9. Morten Rasmussen Enkeltmedlem - Indland 1735 1822 2015-12-27
100100207 1412264 10. Henrik Andersson Nørrebro Skakklub 1681 1802 2015-12-23
Deltagere i gruppen 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100102246 1414330 1. Thomas Haugaard Frederiksberg Skakforening 1595 1711 2015-12-10
100100667 1416073 2. Flemming Dyremose Brøndby Skakklub 1588 1717 2015-12-09
100103072 1418092 3. Ken Nørtoft Sørensen Brønshøj Skakforening 1500 1717 2015-12-10
100103681 1432206 4. Aksel Mortensgaard Brønshøj Skakforening 1438 1601 2015-12-04
100104196 1451448 5. Rolf Jensen Brønshøj Skakforening 1514 1716 2015-12-15
100103431 1402463 6. Emil Koldill Brønshøj Skakforening 1656 1820 2015-12-04
100101538 1407457 7. Benny Howe Brønshøj Skakforening 1644 1762 2015-12-04
100801614 1438719 8. Stig Svensson Enkeltmedlem - Indland 1497 1633 2016-01-08
102100985 1438727 9. Jesper Thorsen Enkeltmedlem - Indland 1654 1732 2016-01-08
100103357 1437011 10. Henrik Rasmussen BMS Skak 1633 1769 2015-12-17
Deltagere i gruppen 5
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100102675 1419625 1. Frank Desting Herlev Skakklub 1369 1551 2015-12-05
100103798 1437534 2. Jens Emborg Skakforeningen ØBRO 1383 1606 2015-11-30
103106794 1426966 3. Frank Laursen Herlev Skakklub 1435 1551 2015-12-04
100103691 1436040 4. Bo V. Pedersen Brønshøj Skakforening 1375 1548 2015-12-04
102101051 1445189 5. Peter Andersen Amager Skakforening 1390 1572 2015-12-04
100100013 1441396 6. Jørgen Helleberg Brønshøj Skakforening 1166 1424 2015-12-27
103110107 1441388 7. Dan Bergqvist Brønshøj Skakforening 1409 1586 2015-12-04
101095144 1451049 8. Mikael Kibenich Enkeltmedlem - Indland 1416 1606 2015-12-19
100102386 1412922 9. Morten Sigvart Dyremose Brøndby Skakklub 1222 1520 2015-12-09
100100104 1416111 10. Jens Gade Amager Skakforening 1329 1482 2015-12-04