Arbejder ...

loading

Frem Julecup 2015  

Vis Gruppe : Parringer
Mester 1 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Mads Bilde Svendsen
Nr.Åby Juniorskakklub
2109
8
0
2
0
3
½
4
0
5
0
6
1
7
1
63,352092
2Per Stentebjerg-Hansen
Frem Skakklub
2173
7
1
1
1
8
0
3
0
4
0
5
0
6
0
2742133
3Sophus Mechlenburg Møller
Frem Skakklub
2051
6
1
7
1
1
½
2
1
8
0
4
0
5
0
42,752066
4FM Mads Hansen
Skanderborg Skakklub
2315
5
1
6
1
7
1
1
1
2
1
3
1
8
½
15,352338
5Jes Uffe Harholm
Viborg Skakklub
2096
4
0
8
1
6
0
7
0
1
1
2
1
3
1
433,22112
6Jesper Knudsen
Læseforeningens Skakklub
2037
3
0
4
0
5
1
8
½
7
½
1
0
2
1
352,62045
7Niels Henrik Sørensen
Frem Skakklub
1967
2
0
3
0
4
0
5
1
6
½
8
0
1
0
81,91955
8Kristoffer Dyrgaard
Frem Skakklub
2261
1
1
5
0
2
1
6
½
3
1
7
1
4
½
524,852264

Mester 2 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Erik Pedersen
Frem Skakklub
1772
8
½
2
0
3
0
4
½
5
0
6
0
7
0
182,351732
2Frode Benedikt Nielsen
Frederiksberg Skakforening
1938
7
1
1
1
8
1
3
0
4
0
5
½
6
1
2 - 34,11950
3Johnny Holler Johansen
Frem Skakklub
1774
6
0
7
0
1
1
2
1
8
1
4
0
5
1
442,351828
4Tobias Ilsøe Jensen
Frem Skakklub
1955
5
1
6
1
7
½
1
½
2
1
3
1
8
½
14,31991
5Michael Linde Larsen
Læseforeningens Skakklub
1911
4
0
8
½
6
½
7
0
1
1
2
½
3
0
6 - 73,81872
6Erkan Bayhan
Hvidovre Skakklub
1884
3
1
4
0
5
½
8
1
7
0
1
1
2
0
53,51884
7Kurt Hollesen
Tårnet Svendborg
1908
2
0
3
1
4
½
5
1
6
1
8
0
1
1
2 - 33,81929
8Morten Frank Jensen
Præstø Skakklub
1910
1
½
5
½
2
0
6
0
3
0
7
1
4
½
6 - 73,81871

Basis 1 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Mathias Nielsen
Sydøstfyn
1707
8
½
2
0
3
½
4
½
5
½
6
0
7
0
27 - 83,31668
2Flemming Borg
Tårnet Svendborg
1736
7
1
1
1
8
1
3
0
4
½
5
1
6
1
1 - 23,651802
3Chresten Anker Nielsen
Ejby Skakklub
1719
6
1
7
0
1
½
2
1
8
1
4
1
5
1
1 - 23,451797
4Birger Olsen
Sydøstfyn
1693
5
½
6
½
7
0
1
½
2
½
3
0
8
1
35 - 63,151689
5Ib Lynæs Hansen
Tårnet Svendborg
1749
4
½
8
1
6
½
7
1
1
½
2
0
3
0
3 - 43,81740
6Erik Olsgård Hansen
Præstø Skakklub
1725
3
0
4
½
5
½
8
½
7
1
1
1
2
0
3 - 43,551724
7Ove Matras
Faaborg Skakklub
1749
2
0
3
1
4
1
5
0
6
0
8
0
1
1
35 - 63,81725
8Bo Munksgaard
Præstø Skakklub
1706
1
½
5
0
2
0
6
½
3
0
7
1
4
0
27 - 83,31667

Basis 2 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Kasper Larsen
Nr.Åby Juniorskakklub
1681
8
1
2
½
3
0
4
0
5
½
6
0
7
1
35 - 63,81657
2Børge Guldager
Fredericia Skakforening
1663
7
1
1
½
8
0
3
0
4
1
5
1
6
½
433,651674
3Jørgen Kiel
Sydøstfyn
1645
6
0
7
1
1
1
2
1
8
1
4
½
5
1
1 - 23,41726
4Bjarne Petersen
Præstø Skakklub
1658
5
1
6
0
7
0
1
1
2
0
3
½
8
1
43,551657
5Erik René Nielsen
Sydøstfyn
1620
4
0
8
1
6
1
7
0
1
½
2
0
3
0
73,151601
6Kent Heegaard
Prøvemedlemmer
1650
3
1
4
1
5
0
8
1
7
1
1
1
2
½
1 - 23,51725
7Jens Rasmussen
Læseforeningens Skakklub
1629
2
0
3
0
4
1
5
1
6
0
8
1
1
0
35 - 63,251622
8Erling Rasmussen
Læseforeningens Skakklub
1665
1
0
5
0
2
1
6
0
3
0
7
0
4
0
183,651579

Basis 3 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Cipriano Sande Caceres
Odense Skakklub
1512
8
1
2
1
3
0
4
1
5
0
6
1
7
0
42 - 53,051555
2Erol Taskiran
Hvidovre Skakklub
1600
7
0
1
0
8
1
3
1
4
1
5
1
6
0
42 - 541600
3Jacob Foged Christensen
Frem Skakklub
1612
6
½
7
1
1
1
2
0
8
1
4
1
5
0
14,151623
4Hans Hansen
Prøvemedlemmer
1598
5
0
6
½
7
1
1
0
2
0
3
0
8
0
841486
5Aske Scott Graulund
Frem Skakklub
1507
4
1
8
0
6
1
7
0
1
1
2
0
3
1
42 - 531552
6Albert Mechlenburg Møller
Frem Skakklub
1530
3
½
4
½
5
0
8
½
7
0
1
0
2
1
73,251496
7Peter Morling
Frem Skakklub
1469
2
1
3
0
4
0
5
1
6
1
8
0
1
1
42 - 52,61532
8Christian Winther Hust
Læseforeningens Skakklub
1601
1
0
5
1
2
0
6
½
3
0
7
1
4
1
641579

Basis 4 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Anders Sørensen
Prøvemedlemmer
1387
8
0
2
½
3
1
4
1
5
0
6
½
7
1
43 - 44,751353
2Jes Danielsen
Frem Skakklub
1395
7
0
1
½
8
1
3
0
4
1
5
1
6
0
5 - 64,851334
3Henrik Malig Hansen
Frem Skakklub
1258
6
1
7
0
1
0
2
1
8
0
4
1
5
1
43 - 43,51281
4Steen Roed Gundorf Jacobsen
Frem Skakklub
1100
5
1
6
0
7
0
1
0
2
0
3
0
8
0
181,91060
5Markus Maagaard
Frem Skakklub
1196
4
0
8
1
6
0
7
0
1
1
2
0
3
0
272,81160
6Tage Knudsen
Sydøstfyn
1414
3
0
4
1
5
1
8
0
7
0
1
½
2
1
5 - 651347
7Tobias Aagaard Hansen
Frem Skakklub
1224
2
1
3
1
4
1
5
1
6
1
8
½
1
0
13,11373
8Jonathan Roed Gundorf Jacobsen
Frem Skakklub
1115
1
1
5
0
2
0
6
1
3
1
7
½
4
1
22,051268

Basis 5 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Johannes F. Jensen
Præstø Skakklub
998
8
1
2
1
3
0
4
0
5
0
6
0
7
0
26 - 83,3940
2Kristen Sørensen
Læseforeningens Skakklub
1010
7
0
1
0
8
1
3
0
4
1
5
0
6
0
26 - 83,4947
3Adam Stanczyk Christensen
Faaborg Skakklub
1000
6
1
7
1
1
1
2
1
8
½
4
0
5
1
1 - 33,31131
4Elias Roed Gundorf Jacobsen
Prøvemedlemmer
1000
5
1
6
0
7
0
1
1
2
0
3
1
8
0
343,3987
5Jason Neunzling
Faaborg Skakklub
1000
4
0
8
0
6
0
7
0
1
1
2
1
3
0
26 - 83,3942
6Jonathan Aagaard Hansen
Frem Skakklub
997
3
0
4
1
5
1
8
1
7
½
1
1
2
1
1 - 33,31128
7Claus Christensen
Frem Skakklub
1049
2
1
3
0
4
1
5
1
6
½
8
1
1
1
1 - 33,851130
8Hugo Schrøder
Faaborg Skakklub
1095
1
0
5
1
2
0
6
0
3
½
7
0
4
1
54,351012
Indbydelse

FREM Skakklub indbyder til den årlige julehurtigturnering.

Spillested: 
Ungdomshuset, Nørregade 60, 3. sal, 5000 Odense C

Spilledag: 
Mandag d. 28. december 2015

Spilletid:
Kl. 10.00 til ca. 18.30

Turneringsform: 
8 deltagere i hver gruppe opdelt efter rating, som spiller alle mod alle. Evt. nederste gruppe som monrad.
Turneringen hurtigskak-rates (dansk rating).

Betænkningstid: 
25 minutter pr. spiller pr. parti.

Indskud:
125 kr. Betales senest kl. 9.40.

Præmier: 
1.pr.: 500 kr. 2.pr.: 300 kr. 3.pr.: 200 kr. - samme præmiestørrelse i alle grupper. Ved ligestilling deles præmierne.

Forplejning:
Velassorteret kantine findes på spillestedet med bl.a. mulighed for køb af lun ret i middagspausen.

Tilmeldingsfrist:
Lørdag d. 26. december kl. 20.00.         

Tilmelding:
Tilmelding sker via DSU’s turneringssystem på turnering.skak.dk eller til Kristoffer Dyrgaard, kristoffer@frem-skakklub.dk eller tlf.: 25 75 76 78.  

VEL MØDT I FREM!

Periode 2015-12-28 .. 2015-12-28
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Ikke angivet
Turneringens egen hjemmeside http://www.frem-skakklub.dk
Turnerings komite
Hoveddommer Kristoffer Dyrgaard
Dommere

Tilmeldings muligheder til Frem Julecup 2015

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://www.frem-skakklub.dk

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Mester 1 8 2015-12-28 2015-12-26
Mester 2 8 2015-12-28 2015-12-26
Basis 1 8 2015-12-28 2015-12-26
Basis 2 8 2015-12-28 2015-12-26
Basis 3 8 2015-12-28 2015-12-26
Basis 4 8 2015-12-28 2015-12-26
Basis 5 8 2015-12-28 2015-12-26
Totalt antal tilmeldte 56
Deltagere i gruppen Mester 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100300190 1406558 1. Mads Bilde Svendsen Nr.Åby Juniorskakklub 2109 2127 2015-12-21
100300086 1400770 2. Per Stentebjerg-Hansen Frem Skakklub 2173 2276 2015-12-14
100301821 1439090 3. Sophus Mechlenburg Møller Frem Skakklub 2051 2093 2015-11-30
100301631 1401610 4. FM Mads Hansen Skanderborg Skakklub 2315 2296 2015-12-03
100600619 1403753 5. Jes Uffe Harholm Viborg Skakklub 2096 2152 2015-12-21
100102955 1410750 6. Jesper Knudsen Læseforeningens Skakklub 2037 2102 2015-12-19
100901471 1437135 7. Niels Henrik Sørensen Frem Skakklub 1967 2051 2015-11-30
103104861 1410938 8. Kristoffer Dyrgaard Frem Skakklub 2261 2288 2015-11-30
Deltagere i gruppen Mester 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100200068 1424157 1. Erik Pedersen Frem Skakklub 1772 1878 2015-12-23
100101187 1405721 2. Frode Benedikt Nielsen Frederiksberg Skakforening 1938 1954 2015-12-21
100300078 1405551 3. Johnny Holler Johansen Frem Skakklub 1774 1821 2015-12-17
100301800 1437127 4. Tobias Ilsøe Jensen Frem Skakklub 1955 2057 2015-12-24
100700566 1443429 5. Michael Linde Larsen Læseforeningens Skakklub 1911 2032 2015-12-26
100103895 1442481 6. Erkan Bayhan Hvidovre Skakklub 1884 1837 2015-12-20
100102004 1406817 7. Kurt Hollesen Tårnet Svendborg 1908 2000 2015-12-26
100200822 1407325 8. Morten Frank Jensen Præstø Skakklub 1910 2002 2015-12-06
Deltagere i gruppen Basis 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100301707 1441868 1. Mathias Nielsen Sydøstfyn 1707 1839 2015-12-04
100100732 1505823 2. Flemming Borg Tårnet Svendborg 1736 1722 2015-12-24
100301307 1428039 3. Chresten Anker Nielsen Ejby Skakklub 1719 1829 2015-12-14
100301904 1450344 4. Birger Olsen Sydøstfyn 1693 1820 2015-12-13
100300749 1407511 5. Ib Lynæs Hansen Tårnet Svendborg 1749 1724 2015-12-15
100200841 1416170 6. Erik Olsgård Hansen Præstø Skakklub 1725 1846 2015-12-26
100300258 1416790 7. Ove Matras Faaborg Skakklub 1749 1842 2015-12-11
100600977 1407473 8. Bo Munksgaard Præstø Skakklub 1706 1753 2015-12-06
Deltagere i gruppen Basis 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100301100 1438026 1. Kasper Larsen Nr.Åby Juniorskakklub 1681 1838 2015-12-26
100300488 1413902 2. Børge Guldager Fredericia Skakforening 1663 1812 2015-12-26
100300609 1428020 3. Jørgen Kiel Sydøstfyn 1645 1875 2015-12-17
100600576 1410350 4. Bjarne Petersen Præstø Skakklub 1658 1686 2015-12-16
100301159 1413341 5. Erik René Nielsen Sydøstfyn 1620 1712 2015-12-15
101095607 - 6. Kent Heegaard Prøvemedlemmer 1650 2015-12-26
100300096 1408100 7. Jens Rasmussen Læseforeningens Skakklub 1629 1692 2015-12-03
100300356 1408780 8. Erling Rasmussen Læseforeningens Skakklub 1665 1835 2015-12-27
Deltagere i gruppen Basis 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100300552 1409972 1. Cipriano Sande Caceres Odense Skakklub 1512 1670 2015-12-18
100800793 1433512 2. Erol Taskiran Hvidovre Skakklub 1600 1812 2015-12-20
100301806 1439073 3. Jacob Foged Christensen Frem Skakklub 1612 1751 2015-12-25
101095608 - 4. Hans Hansen Prøvemedlemmer 1598 2015-12-10
103111460 1444573 5. Aske Scott Graulund Frem Skakklub 1507 1681 2015-12-11
100301886 1447947 6. Albert Mechlenburg Møller Frem Skakklub 1530 1355 2015-11-30
100301505 1450328 7. Peter Morling Frem Skakklub 1469 1804 2015-11-30
100300303 1410130 8. Christian Winther Hust Læseforeningens Skakklub 1601 1641 2015-12-24
Deltagere i gruppen Basis 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
101095610 - 1. Anders Sørensen Prøvemedlemmer 1387 2015-12-24
100301935 1456571 2. Jes Danielsen Frem Skakklub 1395 1717 2015-12-26
100301892 1450212 3. Henrik Malig Hansen Frem Skakklub 1258 1371 2015-12-06
100301937 1461036 4. Steen Roed Gundorf Jacobsen Frem Skakklub 1100 2015-12-18
100301919 1451294 5. Markus Maagaard Frem Skakklub 1196 2015-12-20
100300624 1450301 6. Tage Knudsen Sydøstfyn 1414 1403 2015-12-23
103111580 1450247 7. Tobias Aagaard Hansen Frem Skakklub 1224 1434 2015-12-06
100301938 1461044 8. Jonathan Roed Gundorf Jacobsen Frem Skakklub 1115 2015-12-18
Deltagere i gruppen Basis 5
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100202278 1457942 1. Johannes F. Jensen Præstø Skakklub 998 2015-12-06
100300041 1444050 2. Kristen Sørensen Læseforeningens Skakklub 1010 1277 2015-12-24
100301947 - 3. Adam Stanczyk Christensen Faaborg Skakklub 1000 2015-12-22
101095609 - 4. Elias Roed Gundorf Jacobsen Prøvemedlemmer 1000 2015-12-03
100301951 - 5. Jason Neunzling Faaborg Skakklub 1000 2015-12-24
100301862 1450220 6. Jonathan Aagaard Hansen Frem Skakklub 997 0 2015-12-06
100301805 1439065 7. Claus Christensen Frem Skakklub 1049 2015-12-25
100301920 1454234 8. Hugo Schrøder Faaborg Skakklub 1095 2015-12-22