Arbejder ...

loading
Luk

Information:

Der er p.t en fejl i systemet der medfører at tabeller for turneringer der har sat korrektion på ikke bliver vist, hvis der endnu ikke er foretager rundelægning eller indtastet nogle resultater
Fejlen forventes rettet i løbet af eftermiddagen i dag (23/6),
Beklager de gener det evt. må medføre.

DM i Skak for Ungdom 2016  

Vis Gruppe : Parringer
Gruppe U8 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Vitus Bondo Medhus
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1063
6
1
4
1
2
½
11
1
3
0
7
0
12
+
43,551061
2Andreas Philip Cort Maleeva Hansen
GSF-Caïssa
1000
7
1
5
1
1
½
3
0
6
1
11
1
4
1
23,51113
3John Christopher Højstrup Christensen
Silkeborg Skakklub Af 1930
13051323
8
1
11
1
4
1
2
1
1
1
6
1
5
1
716,11346
4Linus Roed Gundorf Jacobsen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1000
9
1
1
0
3
0
10
1
5
0
8
1
2
0
383,3987
5Oliver Wu
Nørrebro Skakklub
1000
10
1
2
0
8
1
6
0
4
1
12
+
3
0
462,91005
6Sverre Erstad Jørgensen
Roskilde Skakklub
1000
1
0
9
1
10
1
5
1
2
0
3
0
7
0
373,3987
7Valdemar Østergaard-Nielsen
Nørrebro Skakklub
1000
2
0
8
1
11
0
9
1
12
+
1
1
6
1
533,351029
8Alice Zsigri Dyndgaard
Prøvemedlemmer
1000
3
0
7
0
5
0
12
+
9
0
4
0
10
0
1112,9870
9Augusta Bollmann
Prøvemedlemmer
1000
4
0
6
0
12
+
7
0
8
1
10
1
11
0
393,7924
10Mallie Stage-Steffensen
Prøvemedlemmer
800
5
0
12
+
6
0
4
0
11
0
9
0
8
1
2102,05753
11Nanna Ehrenreich
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
500
12
+
3
0
7
1
1
0
10
1
2
0
9
1
450,3676
12Hr. Oversidder
Ingen klub
8001000
11
-
10
-
9
-
8
-
7
-
5
-
1
-
0120800

P8 (4 spillere)

Gruppe P8 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn

Gruppe U10 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Marius Bøss Sørensen
Skive Skakklub
14161455
16
1
10
1
6
1
4
1
2
1
3
1
5
½
15,551459
2Abigail Riis Weersing
Prøvemedlemmer
13541360
17
1
9
1
5
1
3
½
1
0
20
1
6
0
85,31318
3Lukas Iskos
Nørrebro Skakklub
12011198
18
1
12
1
8
1
2
½
4
1
1
0
9
1
33,91278
4Ture Jungberg Nielsen
Aalborg Skakforening af 1889
12841503
19
1
11
1
28
1
1
0
3
0
13
1
15
1
555,11280
5William Østergaard-Nielsen
Nørrebro Skakklub
1215
20
1
14
1
2
0
16
1
21
1
6
1
1
½
24,051280
6Karl-Emil Elmer Nielsen-Refs
Amager Skakforening
1059
21
1
15
1
1
0
28
1
9
1
5
0
2
1
542,71199
7Nikolaj Li
Køge Skakklub
1000
22
1
28
0
16
0
24
1
14
0
8
½
17
0
263,7946
8Marius Møller Nyborg
Hillerød Skakklub
1041
23
1
31
1
3
0
15
0
16
½
7
½
13
0
3183,51019
9Elias Roed Gundorf Jacobsen
Frem Skakklub
1000
24
1
2
0
17
1
14
1
6
0
12
1
3
0
492,751056
10Aksel Schjeltved
Brøndby Skakklub
1000
25
1
1
0
19
1
21
0
28
1
15
0
30
1
4113,151038
11Anton Bønsvig Wehding
Amager Skakforening
1014
26
1
4
0
18
1
20
0
22
1
14
1
21
0
4123,251048
12Daniel Alexander Cort Maleeva Hansen
GSF-Caïssa
1000
27
1
3
0
21
0
23
1
30
1
9
0
28
1
4133,751011
13Daniel Tuk Hartsø Jarlskov
Brøndby Skakklub
1000
28
0
22
1
20
0
29
1
18
1
4
0
8
1
4153,451025
14Emil Bang
Køge Skakklub
1000
29
1
5
0
31
1
9
0
7
1
11
0
16
1
4143,31032
15Johannes F. Jensen
Præstø Skakklub
1090
30
1
6
0
29
1
8
1
20
0
10
1
4
0
4104,151083
16Konrad Volder
Prøvemedlemmer
1000
1
0
23
1
7
1
5
0
8
½
21
0
14
0
252,451002
17Laurits Bønsvig Wehding
Amager Skakforening
1000
2
0
24
1
9
0
30
0
25
1
28
0
7
1
3203,65971
18Laurits Nielsen
Nykøbing F. Skakklub
1000
3
0
25
1
11
0
31
1
13
0
30
0
29
0
2273,55930
19Magni Cederholm
Frederikssund Skakklub
1034
4
0
26
1
10
0
22
0
27
1
24
1
20
0
3193,95991
20Malte Dreves Erikstrup
Caïssa Gladsaxe
1000
5
0
27
1
13
1
11
1
15
1
2
0
19
1
572,91122
21Noah Wahlgreen
Nørrebro Skakklub
12141286
6
0
30
1
12
1
10
1
5
0
16
1
11
1
565,21205
22Parimalan Sriramajayam
Næstved Skakklub
10001177
7
0
13
0
25
1
19
1
11
0
32
-
32
-
2292,45980
23Klara-Sofie Bollmann
Prøvemedlemmer
1000
8
0
16
0
26
1
12
0
29
0
27
0
31
0
1304,05863
24Nelli Zsigri Dyndgaard
Nørrebro Skakklub
1000
9
0
17
0
27
1
7
0
31
1
19
0
25
0
2283,7924
25Sara Kizilkaya
Brønshøj Skakforening
1000
10
0
18
0
22
0
26
1
17
0
29
1
24
1
3233,85962
26Isabella Silberg Brender
Prøvemedlemmer
800
11
0
19
0
23
0
25
0
32
+
31
0
27
0
1311,65726
27Jasmin Silberg Brender
Prøvemedlemmer
800
12
0
20
0
24
0
32
+
19
0
23
1
26
1
3221,65816
28Rasmus Whitehorn
Prøvemedlemmer
8001000
13
1
7
1
4
0
6
0
10
0
17
1
12
0
3161,45872
29Rune Ask Jakobsen
Maribo Skakklub
933
14
0
32
+
15
0
13
0
23
1
25
0
18
1
3212,35917
30Sebastian Williams
Prøvemedlemmer
800
15
0
21
0
32
+
17
1
12
0
18
1
10
0
3171,2836
31Andreas Lundahl
Prøvemedlemmer
1000
32
+
8
0
14
0
18
0
24
0
26
1
23
1
3243,2946
32Hr. Oversidder
Ingen klub
8001000
31
-
29
-
30
-
27
-
26
-
22
-
22
-
0320800

P10 (6 spillere)

Gruppe P10 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn

Gruppe U12 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Casper Liu
GSF-Caïssa
16631686
13
1
8
1
6
1
4
1
7
1
3
1
5
1
715,451711
2Oscar Koch-Müller
Præstø Skakklub
15131616
14
1
7
0
16
1
11
0
18
1
8
0
17
1
485,81432
3Nienke van den Brink
BMS Skak
15751560
15
1
10
0
12
1
6
1
11
1
1
0
13
1
545,41557
4Rasmus Emil Ryder Tønnesen
Køge Skakklub
14731640
16
1
9
1
7
½
1
0
5
½
6
½
11
1
64,151489
5Hannibal Valeur Jaques
Nørrebro Skakklub
14771518
17
1
12
½
10
½
8
½
4
½
11
½
1
0
114,61428
6Simon Ehrenreich
Skakklubben af 1968
14851596
18
1
11
1
1
0
3
0
14
1
4
½
9
1
54,41490
7Jonathan Roed Gundorf Jacobsen
Frem Skakklub
14051340
19
1
2
1
4
½
10
1
1
0
9
1
8
½
523,61468
8Kishichiro Kræmmer
Nørrebro Skakklub
13471555
20
+
1
0
18
1
5
½
17
1
2
1
7
½
532,81401
9Theo Stage-Steffensen
Køge Skakklub
13511398
21
1
4
0
17
½
15
1
10
1
7
0
6
0
134,151322
10Silas Høyerup
Caïssa Gladsaxe
13111536
22
1
3
1
5
½
7
0
9
0
12
½
14
1
493,351340
11William Ellegaard Christensen
Jyderup Skakklub
12831426
23
1
6
0
19
1
2
1
3
0
5
½
4
0
122,81315
12Tobias Brødsgaard
GSF-Caïssa
12461576
24
1
5
½
3
0
17
0
19
1
10
½
16
½
143,61242
13Jonathan Aagaard Hansen
Frem Skakklub
12371248
1
0
18
0
22
1
23
1
15
1
17
1
3
0
4741237
14Henrik Jørgen Ammitzbøll Madsen
Skakklubben af 1968
1206
2
0
19
0
21
1
24
1
6
0
23
1
10
0
3173,71175
15Ingrid Elmer Nielsen-Refs
Amager Skakforening
1108
3
0
22
1
23
1
9
0
13
0
19
0
20
+
3182,651079
16Silas Tram Lux
Skørping Skakklub
1100
4
0
21
1
2
0
19
0
24
1
20
+
12
½
152,21114
17Mikkel Strandby Hansen
Sydøstfyn
10911345
5
0
24
1
9
½
12
1
8
0
13
0
2
0
191,651129
18Villiam Vestergaard
Præstø Skakklub
1071
6
0
13
1
8
0
21
1
2
0
22
1
19
1
4102,31157
19Sigrid Erstad Jørgensen
Roskilde Skakklub
1070
7
0
14
1
11
0
16
1
12
0
15
1
18
0
3162,351099
20Ida Møller Christensen
Køge Skakklub
1056
8
-
23
-
24
-
22
-
21
-
16
-
15
-
02401056
21Hagbard Sejner
Amager Skakforening
1000
9
0
16
0
14
0
18
0
20
+
24
0
23
1
2222,25944
22Hjalte Laksafoss
Prøvemedlemmer
1000
10
0
15
0
13
0
20
+
23
1
18
0
24
½
202,25966
23Josefine Lerbech Petersen
Prøvemedlemmer
800
11
0
20
+
15
0
13
0
22
0
14
0
21
0
1230,8764
24Signe Nielsen
BMS Skak
1073
12
0
17
0
20
+
14
0
16
0
21
1
22
½
212,71019

P12 (5 spillere)

Gruppe P12 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn

Gruppe U14 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRn
1Nicolai Kistrup
BMS Skak
20272096
13
1
8
1
6
1
11
1
3
½
1 - 24,72027
2Andreas Skovgaard
Nørrebro Skakklub
17511852
14
1
7
½
11
0
5
1
21
1
64,11733
3Mads Pasztor
BMS Skak
16991738
15
1
10
1
12
1
4
1
1
½
1 - 23,251744
4Filip Martin Kierulf Hou Holm
Nordre Skakklub
16851760
16
1
11
0
18
1
3
0
14
1
394,11652
5Sander Stage-Steffensen
Køge Skakklub
17061752
17
1
12
0
21
½
2
0
25
1
134,21655
6Emil Skovgaard
Nørrebro Skakklub
16881690
18
1
25
1
1
0
9
1
11
½
53,71682
7Markus Andreas Baadsgaard
Gribskov Skakklub
15631651
19
1
2
½
9
½
12
0
15
1
373,351547
8Laurits Gorm Dahl
Skive Skakklub
15151474
20
1
1
0
16
1
10
0
17
0
2153,251459
9Sanshiro Kræmmer
Nørrebro Skakklub
14591503
21
½
13
1
7
½
6
0
16
1
3102,851466
10Julio Guillermo Quiñones-Maletti
BMS Skak
14141614
22
1
3
0
24
1
8
1
12
0
382,851421
11Victor Koch-Müller
Præstø Skakklub
13991524
23
1
4
1
2
1
1
0
6
½
41,351548
12Donald Brinch
Greve Skakklub
1398
24
1
5
1
3
0
7
1
10
1
431,951538
13Olav Erstad Jørgensen
Roskilde Skakklub
13581542
1
0
9
0
20
1
18
1
19
1
3112,551378
14Alexander Trier
GSF-Caïssa
13401414
2
0
21
½
17
1
15
½
4
0
2162,21331
15Signe Sofie Bøss Sørensen
Skive Skakklub
12961363
3
0
20
1
25
½
14
½
7
0
217 - 182,251285
16Nicolai Ryder Tønnesen
Køge Skakklub
12691464
4
0
19
1
8
0
24
1
9
0
21921269
17Nikolaj Brødsgaard
GSF-Caïssa
12311449
5
0
22
1
14
0
23
1
8
1
31221276
18Christian Vikkelsø
BMS Skak
1224
6
0
23
1
4
0
13
0
24
1
217 - 181,951226
19Mikala Høyerup
Enkeltmedlem - Indland
11701503
7
0
16
0
22
1
20
1
13
0
2201,851177
20Matthias Rasmussen
Maribo Skakklub
11461338
8
0
15
0
13
0
19
0
26
+
1251,11097
21Micki Aron Christoffersen
Hillerød Skakklub
11001232
9
½
14
½
5
½
25
1
2
0
140,951195
22Benedicte Kistrup
BMS Skak
1084
10
0
17
0
19
0
26
+
23
½
231,351046
23Lotte Zsigri Dyndgaard
Nørrebro Skakklub
1032
11
0
18
0
26
+
17
0
22
½
2211010
24Jonathan Hansen
Brønshøj Skakforening
1000
12
0
26
+
10
0
16
0
18
0
1240,55975
25Vahid Mohammed Jusufi
Køge Skakklub
996
26
+
6
0
15
½
21
0
5
0
210,55994
26Hr. Oversidder
Ingen klub
8001000
25
-
24
-
23
-
22
-
20
-
0260800

U16 (5 spillere)

Gruppe P14 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRn

Gruppe U16 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRn

Gruppe P16 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRn

Gruppe U18 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRn

Gruppe P18 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRn
Indbydelse

dsu-logo          DM i Skak for Ungdom 2016   

 

Dansk Skak Union inviterer sammen med Køge Skakklub til Danmarksmesterskaber i Skak for ungdom.

Mesterskaberne afholdes 30. september til 2. oktober 2016

Spillestedet.  Asgård Skole, Norsvej 2, 4600 Køge (i gåafstand fra Ølby Station(S)).

TILMELDING sker på Dansk Skak Union’s Turneringssystem via online tilmelding

TILMELDINGSFRIST: Tirsdag 28.september.

Prisen for at deltage i DM for Ungdom i Skak er 100,00 kr.

Dette beløb skal være indbetalt på turneringens konto: 2300 - 4390 375 366 Senest 28 september 2016

Deltagerne skal være mødt frem til den officielle åbning, fredag 30. september kl.18:15

Rundelægningnen vil være foretaget 2 dage før spille start.


Praktiske oplysninger

Hvordan kommer man til skolen:

S-tog, ØLBY STATION, afstand 1000m

Til bilister: For dem som kommer langvejs fra i bil, vil der være mulighed for parkering på skolens P-plads.

 

Overnatning. Der er IKKE mulighed for overnatning på skolen.

Der henvises til Danhostel Køge http://danhostel-koege.dk/ aftale pris pr. overnatning kr. 160,-.

Overnatning betales samtidig med indskud. Booking foretages på udm16overnatning@gmail.com

Man skal selv tage sengelinned med, der dog kan tilkøbes

Der er 10 minutters gang fra Danhostel til Asgård Skole

Forplejning under turneringen.

Der vil på skolen være mulighed for at købe forskellige former for mad og drikke. Morgenmad, frokost og varm aftensmad.

Grupper og DM-titler

Der spilles i åben række (Uxx) og i pigerække (Pxx).

Der kåres en Danmarksmester i alle grupper (Uxx og Pxx) med mindst tre deltagere.

Der vil være pokaler til de tre højest placerede i hver gruppe og en erindringsgave til alle. Desuden er der til gruppevinderne i åben række (U08-U18) en præmie på 2.000 kr., der er øremærket til træning eller til hjælp til en turnering.

Bemærk: Piger kan vælge om de ønsker at spille i åben række eller i pigerække, hvilket skal vælges ved tilmeldingen.

 Præcisering af regler for tilmelding:

Efter samråd med Dansk Skak Union ønsker arrangørerne at tilføje følgende omkring tilmelding.

En spiller (både drenge og piger) kan i åben række U-XX tilmelde sig i den række spillerens alder berettiger til, eller i en ældre aldersgruppe.

Piger kan i P-XX tilmelde sig i den række spillerens alder berettiger til, eller i en ældre aldersgruppe.

Vinder spilleren den tilmeldte gruppe erhverves titlen Danmarksmester i den pågældende gruppe.

 

Grupperne:

U08 og P08 - født i 2008 eller senere
U10 og P10 - født i 2006 eller i 2007
U12 og P12 - født i 2004 eller i 2005
U14 og P14 - født i 2002 eller i 2003
U16 og P16 - født i 2000 eller i 2001
U18 og P18 - født i 1998 eller i 1999

 

 

Turneringsform:
Der spilles i grupper svarende til aldersgrupperne, og der spilles Monrad/Schweizer i alle grupper, dog alle-mod-alle hvis deltagerantallet i en gruppe passer til antallet af runder ved alle-mod-alle. Ved ligestilling i point afgøres placeringer ved korrektion.


Turneringen DSU-rates, og de øverste tre grupper ELO-rates i det omfang de tilmeldtes rating gør det muligt.

Aldersgrupperne 08, 10 og 12 spiller 7 runder med 45 minutter til hele partiet plus 30 sekunder pr. træk.
Aldersgrupperne 14, 16 og 18 spiller 5 runder med 90 minutter til hele partiet plus 30 sekunder pr. træk.
Der er noteringspligt bortset fra aldersgruppen 08.

Hvis der ikke er seks spillere i en gruppe (Uxx eller Pxx), kan gruppen blive slået sammen med en anden gruppe. Normalt sker dette indenfor samme aldersgruppe, således at Pxx slås sammen med Uxx.

Titler og præmier, jf. ovenstående, er uafhængige af om grupper spiller sammen eller hver for sig.

Det er tilladt at komme op til 15 minutter for sent frem til partierne.

Bemærk: Det er muligt for alle unge, herunder skoleskakspillere, der ikke er medlem af DSU, at spille med, forudsat de ikke tidligere har deltaget i en ratet DSU-turnering.

Officiel åbning: Fredag d. 30. september 2016 kl. 18:15.
Der er adgang til skolen fra kl. 17:00.

Afviklingsplan for aldersgrupperne 08, 10 og 12
1. runde:
Fredag d. 30. september 2016 kl. 18:45.
2. runde: Lørdag d. 1. oktober 2015 kl. 10:00
3. runde: Lørdag d. 1. oktober 2015 kl. 13:00
4. runde: Lørdag d. 1. oktober 2015 kl. 16:00
5. runde: Søndag d. 2. oktober 2015 kl. 10:00
6. runde: Søndag d. 2. oktober 2015 kl. 13:00
7. runde: Søndag d. 2. oktober 2015 kl. 16:00
Betænkningstid: 45 minutter + 30 sekunder pr. træk.

Afviklingsplan for aldersgrupperne 14, 16 og 18
1. runde:
Fredag d. 30. september 2015 kl. 18:45.
2. runde: Lørdag d. 1. oktober 2015 kl. 10:00.
3. runde: Lørdag d. 1. oktober 2015 kl. 15:00.
4. runde: Søndag d. 2. oktober 2015 kl. 10:00.
5. runde: Søndag d. 2. oktober 2015 kl. 15:00.
Betænkningstid: 90 minutter + 30 sekunder pr. træk.

Præmieoverrækkelse: Foregår i forbindelse med den enkelte gruppes afslutning.
 

Velkommen til U-DM i Køge 30. september – 2. oktober 2016.

 

Kontakt: Finn Stuhr koegeskak@gmail.com eller Erik Carlsen e-carlsen@oncable.dk

Periode 2016-09-30 .. 2016-10-02
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite

Tilmeldings muligheder til DM i Skak for Ungdom 2016

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe U8 12 2016-09-30 2016-09-28
Gruppe P8 0 2016-09-30 2016-09-28
Gruppe U10 32 2016-09-30 2016-09-28
Gruppe P10 0 2016-09-30 2016-09-28
Gruppe U12 24 2016-09-30 2016-09-28
Gruppe P12 0 2016-09-30 2016-09-28
Gruppe U14 26 2016-09-30 2016-09-28
Gruppe P14 0 2016-09-30 2016-09-28
Gruppe U16 0 2016-09-30 2016-09-28
Gruppe P16 0 2016-09-30 2016-09-28
Gruppe U18 0 2016-09-30 2016-09-28
Gruppe P18 0 2016-09-30 2016-09-28
Totalt antal tilmeldte 94
Deltagere i gruppen Gruppe U8
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
101095855 - 1. Vitus Bondo Medhus Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1063 2016-09-17
100104343 - 2. Andreas Philip Cort Maleeva Hansen GSF-Caïssa 1000 2016-04-06
100602575 1453947 3. John Christopher Højstrup Christensen Silkeborg Skakklub Af 1930 1305 1323 2016-01-23
101095626 - 4. Linus Roed Gundorf Jacobsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1000 2016-09-12
100104348 - 5. Oliver Wu Nørrebro Skakklub 1000 2016-09-24
100802992 - 6. Sverre Erstad Jørgensen Roskilde Skakklub 1000 2016-08-28
100104298 - 7. Valdemar Østergaard-Nielsen Nørrebro Skakklub 1000 2016-07-30
101095902 - 8. Alice Zsigri Dyndgaard Prøvemedlemmer 1000 2016-09-20
101095907 - 9. Augusta Bollmann Prøvemedlemmer 1000 2016-09-18
101095908 - 10. Mallie Stage-Steffensen Prøvemedlemmer 800 2016-09-04
101095520 - 11. Nanna Ehrenreich Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 500 2016-09-16
- 12. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2016-09-29
Deltagere i gruppen Gruppe P8
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
Deltagere i gruppen Gruppe U10
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100901738 1457209 1. Marius Bøss Sørensen Skive Skakklub 1416 1455 2016-09-16
101095909 - 2. Abigail Riis Weersing Prøvemedlemmer 1354 1360 2016-08-02
101095257 1461613 3. Lukas Iskos Nørrebro Skakklub 1201 1198 2016-06-01
101095048 1454200 4. Ture Jungberg Nielsen Aalborg Skakforening af 1889 1284 1503 2016-09-06
100104248 1458442 5. William Østergaard-Nielsen Nørrebro Skakklub 1215 2016-07-30
100104139 1452797 6. Karl-Emil Elmer Nielsen-Refs Amager Skakforening 1059 2016-04-11
100202374 - 7. Nikolaj Li Køge Skakklub 1000 2016-09-22
100802925 1458060 8. Marius Møller Nyborg Hillerød Skakklub 1041 2016-09-26
100301965 - 9. Elias Roed Gundorf Jacobsen Frem Skakklub 1000 2016-08-28
100104346 - 10. Aksel Schjeltved Brøndby Skakklub 1000 2016-09-07
100104306 - 11. Anton Bønsvig Wehding Amager Skakforening 1014 2016-01-30
100104342 - 12. Daniel Alexander Cort Maleeva Hansen GSF-Caïssa 1000 2016-04-06
100104290 - 13. Daniel Tuk Hartsø Jarlskov Brøndby Skakklub 1000 2016-09-06
100202339 1458370 14. Emil Bang Køge Skakklub 1000 2016-09-19
100202278 1457942 15. Johannes F. Jensen Præstø Skakklub 1090 2016-03-04
101095904 - 16. Konrad Volder Prøvemedlemmer 1000 2016-09-15
100104307 - 17. Laurits Bønsvig Wehding Amager Skakforening 1000 2016-01-30
100202392 - 18. Laurits Nielsen Nykøbing F. Skakklub 1000 2016-08-14
100802943 1458272 19. Magni Cederholm Frederikssund Skakklub 1034 2016-01-13
100104220 1457411 20. Malte Dreves Erikstrup Caïssa Gladsaxe 1000 2016-09-19
100104216 1457349 21. Noah Wahlgreen Nørrebro Skakklub 1214 1286 2016-04-29
100202358 1461745 22. Parimalan Sriramajayam Næstved Skakklub 1000 1177 2016-06-09
101095906 - 23. Klara-Sofie Bollmann Prøvemedlemmer 1000 2016-09-18
100104086 1457900 24. Nelli Zsigri Dyndgaard Nørrebro Skakklub 1000 2016-09-20
100104339 - 25. Sara Kizilkaya Brønshøj Skakforening 1000 2016-09-14
101095914 - 26. Isabella Silberg Brender Prøvemedlemmer 800 2016-09-12
101095913 - 27. Jasmin Silberg Brender Prøvemedlemmer 800 2016-09-12
101095911 - 28. Rasmus Whitehorn Prøvemedlemmer 800 1000 2016-09-19
100202363 - 29. Rune Ask Jakobsen Maribo Skakklub 933 2016-09-27
101095910 - 30. Sebastian Williams Prøvemedlemmer 800 2016-09-27
101095903 - 31. Andreas Lundahl Prøvemedlemmer 1000 2016-09-26
- 32. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2016-09-29
Deltagere i gruppen Gruppe P10
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
Deltagere i gruppen Gruppe U12
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100104150 1454153 1. Casper Liu GSF-Caïssa 1663 1686 2016-09-02
100202092 1447955 2. Oscar Koch-Müller Præstø Skakklub 1513 1616 2016-09-19
100104149 1452568 3. Nienke van den Brink BMS Skak 1575 1560 2016-09-03
100202329 1457535 4. Rasmus Emil Ryder Tønnesen Køge Skakklub 1473 1640 2016-09-03
100104090 1454188 5. Hannibal Valeur Jaques Nørrebro Skakklub 1477 1518 2016-08-09
101095138 1457292 6. Simon Ehrenreich Skakklubben af 1968 1485 1596 2016-07-26
100301938 1461044 7. Jonathan Roed Gundorf Jacobsen Frem Skakklub 1405 1340 2016-08-28
100103868 1451006 8. Kishichiro Kræmmer Nørrebro Skakklub 1347 1555 2016-09-13
100202293 1455818 9. Theo Stage-Steffensen Køge Skakklub 1351 1398 2016-08-31
102101041 1451103 10. Silas Høyerup Caïssa Gladsaxe 1311 1536 2016-09-21
100202101 1440071 11. William Ellegaard Christensen Jyderup Skakklub 1283 1426 2016-09-20
103111577 1454145 12. Tobias Brødsgaard GSF-Caïssa 1246 1576 2016-09-07
100301862 1450220 13. Jonathan Aagaard Hansen Frem Skakklub 1237 1248 2016-09-23
100602494 1454030 14. Henrik Jørgen Ammitzbøll Madsen Skakklubben af 1968 1206 2016-09-19
100104157 1455907 15. Ingrid Elmer Nielsen-Refs Amager Skakforening 1108 2016-04-11
100701624 1453696 16. Silas Tram Lux Skørping Skakklub 1100 2016-09-20
100301932 1452533 17. Mikkel Strandby Hansen Sydøstfyn 1091 1345 2016-09-08
100202204 1452975 18. Villiam Vestergaard Præstø Skakklub 1071 2016-09-14
100802913 1457454 19. Sigrid Erstad Jørgensen Roskilde Skakklub 1070 2016-08-28
101095158 1455788 20. Ida Møller Christensen Køge Skakklub 1056 2016-09-21
100104233 1455842 21. Hagbard Sejner Amager Skakforening 1000 2016-09-13
101095905 - 22. Hjalte Laksafoss Prøvemedlemmer 1000 2016-09-16
101095912 - 23. Josefine Lerbech Petersen Prøvemedlemmer 800 2016-09-08
100104033 1455990 24. Signe Nielsen BMS Skak 1073 2016-09-27
Deltagere i gruppen Gruppe P12
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
Deltagere i gruppen Gruppe U14
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100103773 1444816 1. Nicolai Kistrup BMS Skak 2027 2096 2016-09-18
103111054 1450760 2. Andreas Skovgaard Nørrebro Skakklub 1751 1852 2016-09-12
100802927 1452703 3. Mads Pasztor BMS Skak 1699 1738 2016-09-16
100602410 1444824 4. Filip Martin Kierulf Hou Holm Nordre Skakklub 1685 1760 2016-08-29
100202292 1455796 5. Sander Stage-Steffensen Køge Skakklub 1706 1752 2016-08-31
103111055 1450972 6. Emil Skovgaard Nørrebro Skakklub 1688 1690 2016-09-12
100802763 1448129 7. Markus Andreas Baadsgaard Gribskov Skakklub 1563 1651 2016-09-18
100901728 1452991 8. Laurits Gorm Dahl Skive Skakklub 1515 1474 2016-09-20
100103869 1450999 9. Sanshiro Kræmmer Nørrebro Skakklub 1459 1503 2016-09-13
100104327 1462318 10. Julio Guillermo Quiñones-Maletti BMS Skak 1414 1614 2016-09-26
100202091 1444808 11. Victor Koch-Müller Præstø Skakklub 1399 1524 2016-09-19
100103994 1444565 12. Donald Brinch Greve Skakklub 1398 2016-09-16
100802894 1457063 13. Olav Erstad Jørgensen Roskilde Skakklub 1358 1542 2016-08-28
100104076 338200876 14. Alexander Trier GSF-Caïssa 1340 1414 2016-09-11
100901730 1456750 15. Signe Sofie Bøss Sørensen Skive Skakklub 1296 1363 2016-09-16
100202338 1458361 16. Nicolai Ryder Tønnesen Køge Skakklub 1269 1464 2016-09-03
100104074 1452282 17. Nikolaj Brødsgaard GSF-Caïssa 1231 1449 2016-09-07
100104191 1451162 18. Christian Vikkelsø BMS Skak 1224 2016-09-24
100103983 1456016 19. Mikala Høyerup Enkeltmedlem - Indland 1170 1503 2016-09-20
100202262 1447890 20. Matthias Rasmussen Maribo Skakklub 1146 1338 2016-09-05
100802931 1454021 21. Micki Aron Christoffersen Hillerød Skakklub 1100 1232 2016-09-19
100103780 1444883 22. Benedicte Kistrup BMS Skak 1084 2016-09-18
100104004 1457470 23. Lotte Zsigri Dyndgaard Nørrebro Skakklub 1032 2016-09-11
100104245 1457608 24. Jonathan Hansen Brønshøj Skakforening 1000 2016-09-25
100202387 1462652 25. Vahid Mohammed Jusufi Køge Skakklub 996 2016-09-06
- 26. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2016-09-29
Deltagere i gruppen Gruppe P14
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
Deltagere i gruppen Gruppe U16
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
Deltagere i gruppen Gruppe P16
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
Deltagere i gruppen Gruppe U18
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
Deltagere i gruppen Gruppe P18
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt