Arbejder ...

loading

ÅGP og UGP, Rask Mølle mesterskabet 2016  

Vis Gruppe : Parringer
A-gruppen Direkte link
#NavnRating123456PoPlWeRn
1Asbjørn Hovgaard Schack
Haderslev Skakklub
1801
6
1
4
1
2
1
7
1
5
+
8
1
614,51816
2Filip Martin Kierulf Hou Holm
Nordre Skakklub
1546
5
+
7
1
1
0
4
1
6
1
3
1
522,81606
3Alfred Hedelykke Wegger
Nordre Skakklub
1493
7
0
6
½
4
0
5
+
8
0
2
0
73,051378
4Joshua Kehlet Hansen
Skakklubben af 1968
1442
8
1
1
0
3
1
2
0
7
1
6
0
342,751453
5Hr. Oversidder
Ingen klub
1000
2
-
8
-
6
-
3
-
1
-
7
-
0801000
6Christian Emil Frambøl
Skanderborg Skakklub
1438
1
0
3
½
5
+
8
1
2
0
4
1
32,051458
7Simon Ehrenreich
Skakklubben af 1968
1349
3
1
2
0
8
1
1
0
4
0
5
+
351,551369
8Jacob Kindt Nielsen
Kjellerup Skakklub
1292
4
0
5
+
7
0
6
0
3
1
1
0
261,31279

B-gruppen Direkte link
#NavnRating12345PoPlWeRn
1Svante Juul Ellemand
Skakklubben af 1968
1329
4
½
2
½
7
1
5
1
3
0
343,151322
2Valdemar Mandrup
Skakklubben af 1968
1315
5
½
1
½
6
1
3
1
8
+
422,61333
3Martin Møller
Vojens Skakklub
1281
6
1
7
1
4
1
2
0
1
1
412,951331
4Sebastian Ladegaard
Kjellerup Skakklub
1220
1
½
5
1
3
0
8
+
7
1
31,91247
5Henrik Jørgen Ammitzbøll Madsen
Skakklubben af 1968
1161
2
½
4
0
8
+
1
0
6
0
61,651109
6Jonathan Christensen
Skanderborg Skakklub
1024
3
0
8
+
2
0
7
1
5
1
350,951074
7Hani Haj Sassi
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1169
8
+
3
0
1
0
6
0
4
0
171,751090
8Hr. Oversidder
Ingen klub
1000
7
-
6
-
5
-
4
-
2
-
0801000

C-gruppen Direkte link
#NavnRating12345PoPlWeRn
1Magnus Mols Kabell
Syddjurs Skakklub
1108
6
+
3
0
2
1
5
0
4
½
42,151079
2Elias Mols Kabell
Syddjurs Skakklub
1172
4
½
5
1
1
0
6
+
3
½
332,61145
3John Christopher Højstrup Christensen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1132
5
1
1
1
6
+
4
0
2
½
22,31141
4Lasse Borring Petersen
Haderslev Skakklub
1055
2
½
6
+
5
1
3
1
1
½
411,81118
5Emil Augustesen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
960
3
0
2
0
4
0
1
1
6
+
251,15953
6Hr. Oversidder
Ingen klub
1000
1
-
4
-
3
-
2
-
5
-
0601000

D-gruppen Direkte link
#NavnRating12345PoPlWeRn
1Jonathan Roed Gundorf Jacobsen
Frem Skakklub
1162
4
1
3
1
2
1
5
1
6
1
513,751230
2Victor Ammitzbøll Madsen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
961
5
0
4
1
1
0
6
1
3
1
33 - 42,2997
3Valdemar Ulstrup
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1000
6
0
1
0
5
0
4
0
2
0
062,5888
4Benjamin Schriver
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
956
1
0
2
0
6
0
3
1
5
0
152,15904
5Julius Quist
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
942
2
1
6
0
3
1
1
0
4
1
322,05985
6Gustav Christiansen
Viby Skakklub
977
3
1
5
1
4
1
2
0
1
0
33 - 42,351006

E-gruppen Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Mathias Jensen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1063
10
1
3
0
17
1
16
0
7
1
12
0
13
1
484,751029
2Lukas Dalsgaard
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1014
11
1
16
1
9
0
3
0
15
½
5
0
8
1
94,15985
3Aske Christiansen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1060
7
1
1
1
12
0
2
1
8
1
14
0
6
1
53 - 44,151098
4Noa Sinding
Syddjurs Skakklub
1041
13
0
5
0
7
1
10
1
9
1
15
1
14
1
554,351070
5Elias Roed Gundorf Jacobsen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1043
14
0
4
1
8
0
11
0
17
1
2
1
16
1
464,81007
6Nikolaj Aggerbeck-Lauritzen
Silkeborg Skakklub Af 1930
982
15
1
9
1
14
0
13
1
12
1
16
1
3
0
53 - 43,951029
7Benjamin Dalsgaard
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1027
3
0
14
0
4
0
18
+
1
0
10
1
15
0
2153,35921
8Andreas B. Nielsen
Kjellerup Skakklub
965
12
0
10
1
5
1
9
1
3
0
11
0
2
0
3133,35949
9Nanna Ehrenreich
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
961
17
1
6
0
2
1
8
0
4
0
13
0
18
+
3143,25905
10Carl Emil Richter Thyssen
Silkeborg Skakklub Af 1930
942
1
0
8
0
13
0
4
0
18
+
7
0
17
1
2173852
11Anton Augustensen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
847
2
0
17
0
18
+
5
1
13
1
8
1
12
0
472,45872
12Marius Ladegaard
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
995
8
1
13
1
3
1
14
0
6
0
1
1
11
1
523,851047
13Farhad Quame
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
900
4
1
12
0
10
1
6
0
11
0
9
1
1
0
3122,8909
14Bastian Kehrer
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
900
5
1
7
1
6
1
12
1
16
1
3
1
4
0
612,61139
15Sille Augustensen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
897
6
0
18
+
16
0
17
1
2
½
4
0
7
1
102,8884
16Frida Christiansen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
839
18
+
2
0
15
1
1
1
14
0
6
0
5
0
3111,9844
17Daniel Zhu
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
570
9
0
11
1
1
0
15
0
5
0
18
+
10
0
2160,6588
18Hr. Oversidder
Ingen klub
1000
16
-
15
-
11
-
7
-
10
-
17
-
9
-
01801000

F-gruppen Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Hjalte Breindal Kragh
Silkeborg Skakklub Af 1930
824
17
1
3
1
7
1
6
0
18
1
8
0
9
1
524,05867
2Emil Juul Thomsen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
859
9
0
18
0
13
1
5
1
3
1
7
0
17
1
484,4841
3Danni Schrøder-Jacobsen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
765
10
1
1
0
12
1
4
0
2
0
17
0
14
1
3123,15758
4Jonathan Rosendahl Thomsen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
845
11
1
7
0
9
1
3
1
6
0
10
0
5
1
464,2836
5Tobias Petersen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
824
12
0
10
0
15
1
2
0
14
1
11
1
4
0
3134779
6Carl Emil Ellerbæk
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
812
13
1
8
1
18
1
1
1
4
1
9
1
10
1
713,91024
7Magnus Nørgaard Jørgensen
Kjellerup Skakklub
803
14
1
4
1
1
0
10
1
9
0
2
1
8
1
533,55868
8Linette Søndergaard Beck Nielsen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
779
16
1
6
0
10
0
11
1
15
1
1
1
7
0
473,7793
9Linus Roed Gundorf Jacobsen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
760
2
1
12
1
4
0
18
1
7
1
6
0
1
0
443,1801
10Askil Posselt
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
759
3
0
5
1
8
1
7
0
17
1
4
1
6
0
453,1800
11Kristian Ramsdal
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
684
4
0
14
1
17
½
8
0
13
1
5
0
15
1
112,6725
12Alexander Schriver
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
789
5
1
9
0
3
0
17
0
16
1
18
1
13
1
493,85796
13Linus Padkjær Gejl
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
742
6
0
15
½
2
0
14
1
11
0
16
1
12
0
143,3706
14Silke Padkjær Gejl
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
762
7
0
11
0
16
0
13
0
5
0
15
0
3
0
0183,6600
15Laura Gammelgård Ulrik
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
723
18
0
13
½
5
0
16
1
8
0
14
1
11
0
153,3687
16Nicolai Ze Ling Zhu
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
706
8
0
17
0
14
1
15
0
12
0
13
0
18
1
2173,1657
17Niklas Lyngholm Knudsen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
769
1
0
16
1
11
½
12
1
10
0
3
1
2
0
103,5769
18Philip Løvbjerg
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
685
15
1
2
1
6
0
9
0
1
0
12
0
16
0
2162,6658

N-gruppen Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Halfdan Malmgren Asmild
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
736
8
1
4
0
14
1
2
½
10
1
6
0
7
½
453,9741
2Victor Truong
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
720
9
0
7
1
3
½
1
½
5
0
13
1
8
0
3114,2666
3David Løvbjerg
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
500
10
0
13
1
2
½
12
1
4
0
8
½
5
½
82,15561
4Jens Christian Damholt
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
700
11
1
1
1
6
0
9
1
3
1
5
½
10
0
23,9727
5Adrian Vogeley Mikkelsen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
700
14
1
6
0
10
0
8
1
2
1
4
½
3
½
443,85707
6Tobias Bastrup Jensen
Silkeborg Skakklub Af 1930
736
12
1
5
1
4
1
10
1
9
1
1
1
14
1
714,1930
7Andreas Krainert
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
700
13
0
2
0
8
0
14
0
12
0
11
0
1
½
½143,95545
8Emil Kjær Kulhmann
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
678
1
0
11
0
7
1
5
0
13
1
3
½
2
1
103,8665
9Tilde Hougaard Sørensen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
662
2
1
10
½
13
1
4
0
6
0
12
½
11
1
463,65678
10Lukas Bramstorp
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
610
3
1
9
½
5
1
6
0
1
0
14
½
4
1
432,9660
11Noah Petersen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
633
4
0
8
1
12
0
13
1
14
0
7
1
9
0
3123,35617
12Oliver Hoffmann
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
583
6
0
14
0
11
1
3
0
7
1
9
½
13
1
93606
13Simon Petersen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
527
7
1
3
0
9
0
11
0
8
0
2
0
12
0
1132,45500
14Minh Quang Hoekema
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
700
5
0
12
1
1
0
7
1
11
1
10
½
6
0
73,75689
Indbydelse

Turneringen er en del af Aarhus Skole Skaks grandprix serie (ÅGP) i sæsonen 2015-2016.
Turneringen tæller som også som Ungdoms Grand Prix (UGP) under DSU (Dansk Skak Union).


Turneringen spilles på Rask Mølle skole, Skolebakken 3, 8763 Rask Mølle

Tilmelding foretages hos din skoleskakleder.

Periode 2016-02-27 .. 2016-02-27
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Ikke angivet
Turneringens egen hjemmeside http://www.aarhusskoleskak.dk/FindKlubMedlemmerTilGP.asp
Turnerings komite

Tilmeldings muligheder til ÅGP og UGP, Rask Mølle mesterskabet 2016

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://www.aarhusskoleskak.dk/FindKlubMedlemmerTilGP.asp

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
A-gruppen 8 2016-02-27 2016-02-27
B-gruppen 8 2016-02-27 2016-02-27
C-gruppen 6 2016-02-27 2016-02-27
D-gruppen 6 2016-02-27 2016-02-27
E-gruppen 18 2016-02-27 2016-02-27
F-gruppen 18 2016-02-27 2016-02-27
N-gruppen 14 2016-02-27 2016-02-27
Totalt antal tilmeldte 78
Deltagere i gruppen A-gruppen
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
103111576 1449575 1. Asbjørn Hovgaard Schack Haderslev Skakklub 1801 1787 2016-02-25
100602410 1444824 2. Filip Martin Kierulf Hou Holm Nordre Skakklub 1546 1581 2016-02-28
100602457 1446070 3. Alfred Hedelykke Wegger Nordre Skakklub 1493 1290 2016-02-28
103110503 1444859 4. Joshua Kehlet Hansen Skakklubben af 1968 1442 1652 2016-02-25
- 5. Hr. Oversidder Ingen klub 1000 0 2016-02-28
100602544 1451502 6. Christian Emil Frambøl Skanderborg Skakklub 1438 1830 2016-02-25
101095138 1457292 7. Simon Ehrenreich Skakklubben af 1968 1349 2016-02-28
100901686 1457195 8. Jacob Kindt Nielsen Kjellerup Skakklub 1292 2016-02-26
Deltagere i gruppen B-gruppen
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100602551 1451685 1. Svante Juul Ellemand Skakklubben af 1968 1329 2016-02-26
100602552 1451740 2. Valdemar Mandrup Skakklubben af 1968 1315 2016-02-25
100401642 1457020 3. Martin Møller Vojens Skakklub 1281 2016-02-25
100901687 1452738 4. Sebastian Ladegaard Kjellerup Skakklub 1220 2016-02-26
100602494 1454030 5. Henrik Jørgen Ammitzbøll Madsen Skakklubben af 1968 1161 2016-02-25
101095108 1452436 6. Jonathan Christensen Skanderborg Skakklub 1024 2016-02-25
100104322 - 7. Hani Haj Sassi Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1169 2016-02-28
- 8. Hr. Oversidder Ingen klub 1000 1000 2016-02-28
Deltagere i gruppen C-gruppen
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100602595 - 1. Magnus Mols Kabell Syddjurs Skakklub 1108 2016-02-25
100602594 - 2. Elias Mols Kabell Syddjurs Skakklub 1172 2016-02-25
100602575 1453947 3. John Christopher Højstrup Christensen Silkeborg Skakklub Af 1930 1132 2016-02-26
100401627 1449460 4. Lasse Borring Petersen Haderslev Skakklub 1055 1214 2016-02-25
100104310 - 5. Emil Augustesen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 960 2016-02-25
- 6. Hr. Oversidder Ingen klub 1000 1000 2016-03-01
Deltagere i gruppen D-gruppen
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100301938 1461044 1. Jonathan Roed Gundorf Jacobsen Frem Skakklub 1162 1319 2016-02-25
101095366 - 2. Victor Ammitzbøll Madsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 961 2016-02-25
101095674 - 3. Valdemar Ulstrup Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1000 2016-03-01
100104314 - 4. Benjamin Schriver Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 956 2016-02-25
100104317 - 5. Julius Quist Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 942 2016-03-01
100602589 1461427 6. Gustav Christiansen Viby Skakklub 977 2016-02-25
Deltagere i gruppen E-gruppen
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
101095517 - 1. Mathias Jensen Silkeborg Skakklub Af 1930 1063 2016-02-26
101095512 - 2. Lukas Dalsgaard Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1014 2016-02-25
101095377 - 3. Aske Christiansen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1060 2016-02-25
100602596 - 4. Noa Sinding Syddjurs Skakklub 1041 2016-02-25
101095609 - 5. Elias Roed Gundorf Jacobsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1043 2016-02-25
100602402 1459945 6. Nikolaj Aggerbeck-Lauritzen Silkeborg Skakklub Af 1930 982 2016-02-26
101095513 - 7. Benjamin Dalsgaard Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1027 2016-02-25
100901770 1459430 8. Andreas B. Nielsen Kjellerup Skakklub 965 2016-02-26
101095520 - 9. Nanna Ehrenreich Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 961 2016-03-01
100602574 1458248 10. Carl Emil Richter Thyssen Silkeborg Skakklub Af 1930 942 2016-02-26
101095379 - 11. Anton Augustensen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 847 2016-02-25
101095507 - 12. Marius Ladegaard Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 995 2016-03-01
101095665 - 13. Farhad Quame Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 900 2016-02-25
101095664 - 14. Bastian Kehrer Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 900 2016-02-25
101095368 - 15. Sille Augustensen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 897 2016-02-25
101095376 - 16. Frida Christiansen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 839 2016-02-25
101095490 - 17. Daniel Zhu Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 570 2016-02-26
- 18. Hr. Oversidder Ingen klub 1000 1000 2016-03-01
Deltagere i gruppen F-gruppen
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100602606 - 1. Hjalte Breindal Kragh Silkeborg Skakklub Af 1930 824 2016-02-26
101095524 - 2. Emil Juul Thomsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 859 2016-02-25
101095582 - 3. Danni Schrøder-Jacobsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 765 2016-03-01
101095547 - 4. Jonathan Rosendahl Thomsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 845 2016-02-25
101095526 - 5. Tobias Petersen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 824 2016-02-25
101095546 - 6. Carl Emil Ellerbæk Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 812 2016-03-01
100901778 - 7. Magnus Nørgaard Jørgensen Kjellerup Skakklub 803 2016-02-26
101095535 - 8. Linette Søndergaard Beck Nielsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 779 2016-02-25
101095626 - 9. Linus Roed Gundorf Jacobsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 760 2016-02-25
101095518 - 10. Askil Posselt Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 759 2016-03-01
101095572 - 11. Kristian Ramsdal Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 684 2016-02-25
100104320 - 12. Alexander Schriver Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 789 2016-02-25
101095372 - 13. Linus Padkjær Gejl Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 742 2016-02-26
101095584 - 14. Silke Padkjær Gejl Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 762 2016-02-26
101095551 - 15. Laura Gammelgård Ulrik Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 723 2016-03-01
101095647 - 16. Nicolai Ze Ling Zhu Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 706 2016-02-26
100104315 - 17. Niklas Lyngholm Knudsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 769 2016-02-26
101095521 - 18. Philip Løvbjerg Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 685 2016-02-25
Deltagere i gruppen N-gruppen
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
101095628 - 1. Halfdan Malmgren Asmild Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 736 2016-02-25
101095559 - 2. Victor Truong Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 720 2016-02-25
101095652 - 3. David Løvbjerg Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 500 2016-02-25
101095669 - 4. Jens Christian Damholt Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 700 2016-02-26
101095668 - 5. Adrian Vogeley Mikkelsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 700 2016-02-26
100602605 - 6. Tobias Bastrup Jensen Silkeborg Skakklub Af 1930 736 2016-02-26
101095667 - 7. Andreas Krainert Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 700 2016-02-25
101095561 - 8. Emil Kjær Kulhmann Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 678 2016-02-25
101095539 - 9. Tilde Hougaard Sørensen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 662 2016-02-25
101095528 - 10. Lukas Bramstorp Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 610 2016-02-26
101095533 - 11. Noah Petersen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 633 2016-02-25
101095371 - 12. Oliver Hoffmann Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 583 2016-03-01
101095532 - 13. Simon Petersen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 527 2016-02-25
101095675 - 14. Minh Quang Hoekema Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 700 2016-03-01