Arbejder ...

loading

ÅGP og UGP, Århus mesterskabet 2016  

Vis Gruppe : Parringer
F+N-gruppen Direkte link
#NavnRating12345678PoPlWeRn
1Noa Sinding
Syddjurs Skakklub
1070
5
1
4
1
9
0
11
1
3
1
2
1
8
1
16
1
726,251104
2Mathias Wallin
Skakklubben Rokaden
896
10
1
11
1
7
1
9
0
8
1
1
0
3
0
5
1
544,65912
3Anton Augustesen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
872
12
1
9
0
14
1
4
1
1
0
7
1
2
1
11
1
634,05960
4Alexander Schriver
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
796
15
1
1
0
13
1
3
0
11
0
10
1
6
1
9
0
493,75807
5Philip Løvbjerg
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
658
1
0
15
1
11
0
7
1
13
1
8
1
9
0
2
0
472,45728
6Magnus Nørgaard Jørgensen
Kjellerup Skakklub
868
13
0
7
0
15
1
10
1
9
0
14
1
4
0
8
0
3125,1774
7Emil Juul Thomsen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
841
14
½
6
1
2
0
5
0
16
1
3
0
12
1
15
1
54,75830
8Lukas Bramstorp
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
660
9
0
12
1
16
1
14
1
2
0
5
0
1
0
6
1
482,25739
9John Christopher Højstrup Christensen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1179
8
1
3
1
1
1
2
1
6
1
11
1
5
1
4
1
8171224
10Magnus Vest
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
642
2
0
16
0
12
½
6
0
15
0
4
0
13
0
14
0
½162,8539
11Malthe Stubkjær Høxbro
Silkeborg Skakklub Af 1930
750
16
1
2
0
5
1
1
0
4
1
9
0
14
1
3
0
463795
12David Løvbjerg
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
761
3
0
8
0
10
½
15
1
14
0
16
0
7
0
13
½
2144,5649
13Oliver Hoffmann
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
606
6
1
14
0
4
0
16
½
5
0
15
0
10
1
12
½
3132,7620
14Minh Quang Hoekema
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
689
7
½
13
1
3
0
8
0
12
1
6
0
11
0
10
1
103,35696
15Peter Munk
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
689
4
0
5
0
6
0
12
0
10
1
13
1
16
0
7
0
2153,45624
16Halfdan Malmgren Asmild
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
741
11
0
10
1
8
0
13
½
7
0
12
1
15
1
1
0
113,95721

Grupperne F og N blev slået sammen p.gr.a. deltagerantallet.

Der kåres ingen Århus Mester i N-gruppen.

 

Vinder af gruppe F og ÅRHUS MESTER 2016 blev JOHN HØJSTRUP CHRISTENSEN, Midtjysk Skoleskak

 

 

Indbydelse

Turneringen er en del af Aarhus Skole Skaks grandprix serie (ÅGP) i sæsonen 2015-2016.
Turneringen tæller som også som Ungdoms Grand Prix (UGP) under DSU (Dansk Skak Union).


Turneringen spilles på Niels Ebbesen skolen i Skanderborg.

Tilmelding foretages hos din skoleskakleder.

Der spilles om titlen ÅRHUS MESTER 2016 i alle årgange/grupper.

Periode 2016-03-12 .. 2016-03-12
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er ikke kørestols adgang
Turneringens egen hjemmeside http://www.aarhusgrandprix.dk
Turnerings komite
Hoveddommer
Dommere

Tilmeldings muligheder til ÅGP og UGP, Århus mesterskabet 2016

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://www.aarhusgrandprix.dk

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
C-gruppen 6 2016-03-12 2016-03-12
D-gruppen 12 2016-03-12 2016-03-12
E-gruppen 20 2016-03-12 2016-03-12
F+N-gruppen 16 2016-03-12 2016-03-12
Totalt antal tilmeldte 54
Deltagere i gruppen C-gruppen
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100602457 1446070 1. Alfred Hedelykke Wegger Nordre Skakklub 1378 1320 2016-03-20
100602410 1444824 2. Filip Martin Kierulf Hou Holm Nordre Skakklub 1536 1642 2016-03-20
100602544 1451502 3. Christian Emil Frambøl Skanderborg Skakklub 1458 1799 2016-03-20
101095196 1452452 4. Jacob Koreny Selbo Skanderborg Skakklub 886 2016-03-20
101095108 1452436 5. Jonathan Christensen Skanderborg Skakklub 1074 2016-03-20
100104322 - 6. Hani Haj Sassi Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1090 2016-03-20
Deltagere i gruppen D-gruppen
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100901686 1457195 1. Jacob Kindt Nielsen Kjellerup Skakklub 1279 2016-03-20
100602500 1449761 2. Frederik Buttenschøn Syddjurs Skakklub 1322 1549 2016-03-20
100901687 1452738 3. Sebastian Ladegaard Kjellerup Skakklub 1227 2016-03-20
100602551 1451685 4. Svante Juul Ellemand Skakklubben af 1968 1322 2016-03-20
100602552 1451740 5. Valdemar Mandrup Skakklubben af 1968 1333 2016-03-20
100602591 1461389 6. Kristoffer Emil Juul Kortsen Syddjurs Skakklub 1123 2016-03-20
100301938 1461044 7. Jonathan Roed Gundorf Jacobsen Frem Skakklub 1230 1319 2016-03-20
100104314 - 8. Benjamin Schriver Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 904 2016-03-20
100104309 - 9. William Weilby Guss Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1034 2016-03-20
100602589 1461427 10. Gustav Christiansen Viby Skakklub 1006 2016-03-20
101095517 - 11. Mathias Jensen Silkeborg Skakklub Af 1930 1029 2016-03-20
- 12. Hr. Oversidder Ingen klub 1000 1000 2016-03-20
Deltagere i gruppen E-gruppen
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
101095138 1457292 1. Simon Ehrenreich Skakklubben af 1968 1369 2016-03-20
100901738 1457209 2. Marius Bøss Sørensen Skive Skakklub 1355 1335 2016-03-20
100602595 - 3. Magnus Mols Kabell Syddjurs Skakklub 1079 2016-03-20
100602594 - 4. Elias Mols Kabell Syddjurs Skakklub 1145 2016-03-20
100602574 1458248 5. Carl Emil Richter Thyssen Silkeborg Skakklub Af 1930 852 2016-03-20
101095507 - 6. Marius Ladegaard Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1047 2016-03-20
100901770 1459430 7. Andreas B. Nielsen Kjellerup Skakklub 949 2016-03-20
100602607 - 8. Artem Reyzvikh Silkeborg Skakklub Af 1930 880 2016-03-20
101095377 - 9. Aske Christiansen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1098 2016-03-20
101095376 - 10. Frida Christiansen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 844 2016-03-20
100602402 1459945 11. Nikolaj Aggerbeck-Lauritzen Silkeborg Skakklub Af 1930 1029 2016-03-20
101095609 - 12. Elias Roed Gundorf Jacobsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1007 2016-03-20
101095664 - 13. Bastian Kehrer Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1139 2016-03-20
100104315 - 14. Niklas Lyngholm Knudsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 769 2016-03-20
100602606 - 15. Hjalte Breindal Kragh Silkeborg Skakklub Af 1930 867 2016-03-20
- 16. Hr. Oversidder Ingen klub 1000 1000 2016-03-20
100602605 - 17. Tobias Bastrup Jensen Silkeborg Skakklub Af 1930 930 2016-03-20
- 18. Hr. Oversidder Ingen klub 1000 1000 2016-03-20
101095048 1454200 19. Ture Jungberg Nielsen Aalborg Skakforening af 1889 1382 1468 2016-03-20
- 20. Hr. Oversidder Ingen klub 1000 1000 2016-03-22
Deltagere i gruppen F+N-gruppen
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100602596 - 1. Noa Sinding Syddjurs Skakklub 1070 2016-03-20
100602583 1457616 2. Mathias Wallin Skakklubben Rokaden 896 2016-03-20
101095379 - 3. Anton Augustesen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 872 2016-03-20
100104320 - 4. Alexander Schriver Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 796 2016-03-20
101095521 - 5. Philip Løvbjerg Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 658 2016-03-20
100901778 - 6. Magnus Nørgaard Jørgensen Kjellerup Skakklub 868 2016-03-20
101095524 - 7. Emil Juul Thomsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 841 2016-03-20
101095528 - 8. Lukas Bramstorp Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 660 2016-03-20
100602575 1453947 9. John Christopher Højstrup Christensen Silkeborg Skakklub Af 1930 1179 2016-03-20
101095530 - 10. Magnus Vest Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 642 2016-03-20
100602609 - 11. Malthe Stubkjær Høxbro Silkeborg Skakklub Af 1930 750 2016-03-20
101095652 - 12. David Løvbjerg Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 761 2016-03-20
101095371 - 13. Oliver Hoffmann Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 606 2016-03-20
101095675 - 14. Minh Quang Hoekema Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 689 2016-03-20
101095622 - 15. Peter Munk Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 689 2016-03-20
101095628 - 16. Halfdan Malmgren Asmild Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 741 2016-03-20