Arbejder ...

loading

Absalon 2016, EMT Sorø  

Vis Gruppe : Parringer
Mester Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Brian Nielsen
Frem Skakklub
19722007
6
0
2
1
3
½
4
1
5
½
32 - 42,719812,662014
2Carl-Otto Nielsen
Dianalund Skakklub
18201882
5
0
1
0
6
½
3
0
4
1
51,618171,691878
3Uno Skonnord
Skakforeningen ØBRO
18821960
4
1
5
1
1
½
2
1
6
1
12,0519992,292004
4Sonny Holtzmann
Nakskov Skakklub
17991822
3
0
6
0
5
0
1
0
2
0
061,4517561,281796
5Malik Lindholdt
Næstved Skakklub
20532082
2
1
3
0
4
1
6
½
1
½
32 - 43,320473,232077
6Hans Dahl Pedersen
Køge Skakklub
21442173
1
1
4
1
2
½
5
½
3
0
32 - 43,9521253,852156

Basis 1 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Lars Åman Jensen
Holbæk Skakklub
16611806
6
½
2
1
3
½
4
½
5
½
322,1516872,651813
2Kurt Kjær Laursen
Slagelse Skakklub
16671795
5
½
1
0
6
½
3
½
4
0
62,216462,531754
3Bjarke Gregor
Præstø Skakklub
17451728
4
0
5
½
1
½
2
½
6
½
252,8517202,001728
4Lars Møller Olsen
Sorø Skakklub
17641880
3
1
6
½
5
½
1
½
2
1
1317793,241885
5Erik Levin Hansen
Haslev Skakklub
16781764
2
½
3
½
4
½
6
½
1
½
3 - 42,316842,291768
6Henning Rasmussen
Nykøbing Sjælland Skakklub
17121765
1
½
4
½
2
½
5
½
3
½
3 - 42,5517112,291769

Basis 2 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Niels Grønnehøj
Skovbo Skakklub
16441785
6
1
2
0
3
1
4
0
5
½
4316292,521764
2Uffe Kallenbach
THY Skakklub
16021694
5
0
1
1
6
0
3
½
4
0
62,6515521,921686
3Richardt Jørgensen
Dianalund Skakklub
15971710
4
½
5
1
1
0
2
½
6
1
31 - 32,616102,021710
4Jan Gregor
Præstø Skakklub
15161647
3
½
6
0
5
½
1
1
2
1
31 - 31,9515661,571666
5Allan Ankjær
Skakklubben af 1927, Ringsted
1631
2
1
3
0
4
½
6
0
1
½
252,9160401000
6Sofie Bech Dürrfeld
Skakforeningen ØBRO
15041703
1
0
4
1
2
1
5
1
3
0
31 - 31,8515631,971704

Basis 3 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Dan Christensen
Sorø Skakklub
13811558
6
1
2
½
3
½
4
1
5
0
33 - 42,6513971,941559
2Preben Jensen
Kalundborg Skakklub
13891514
5
0
1
½
6
0
3
½
4
1
252,713581,641501
3Michael Wengel-Nielsen
Sorø Skakklub
14291553
4
1
5
½
1
½
2
½
6
½
33 - 4314291,891555
4Benjamin Vinder
Sorø Skakklub
1031
3
0
6
0
5
0
1
0
2
0
060,45101101000
5Orla Lind Mortensen
Korsør Skakklub
14511626
2
1
3
½
4
1
6
0
1
1
1 - 23,1514672,391628
6Slobodan Radovic
Holbæk Skakklub
14391588
1
0
4
1
2
1
5
1
3
½
1 - 23,0514592,141595
Indbydelse

I weekenden 8. april - 10. april 2016 indbyder Sorø Skakklub til EMT, den 6. Absalon turnering over 5 runder.

Turneringssystem: Der spilles fortrinsvis i 6-mands grupper - evt. resten som Monrad.

Turneringen afvikles i salen i Sorø Kultur - og Fritidscenter, Frederiksvej 27, 4180 Sorø.

Spilletidspunkter:
Fredag (runde 1) kl. 18.30 – 23.30.
Lørdag og søndag (runde 2 – 5) kl. 10.00–15.00; kl. 15.30–20.30
Hvis man kommer mere end 1 time for sent, er partiet tabt.

 

Betænkningstid: Der spilles 40 træk på 2 timer, derefter ½ time
+ opsparet tid til resten af partiet.

Indskud i alle klasser kr. 175,-. Al indskud går til præmier.


Præmier: Garanteret 1. Præmie i alle klasser: 800,00 kr., 2. præmie: 400,00 kr.


Tilmeldingsfrist: Senest 3/4 2016 til: 

Ernst Østergaard

Tlf. 3012 0798

Email: ernsto@mail.tele.dk

Periode 2016-04-08 .. 2016-04-10
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turneringens egen hjemmeside http://soroeskak.dk/
Turnerings komite

Tilmeldings muligheder til Absalon 2016, EMT Sorø

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://soroeskak.dk/

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Mester 6 2016-04-08 2016-04-03
Basis 1 6 2016-04-08 2016-04-03
Basis 2 6 2016-04-08 2016-04-03
Basis 3 6 2016-04-08 2016-04-03
Totalt antal tilmeldte 24
Deltagere i gruppen Mester
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100301231 1409484 1. Brian Nielsen Frem Skakklub 1972 2007 2016-04-01
100200127 1411870 2. Carl-Otto Nielsen Dianalund Skakklub 1820 1882 2016-04-01
100104067 1446800 3. Uno Skonnord Skakforeningen ØBRO 1882 1960 2016-03-28
100102153 1438760 4. Sonny Holtzmann Nakskov Skakklub 1799 1822 2016-03-30
100401565 1404490 5. Malik Lindholdt Næstved Skakklub 2053 2082 2016-03-31
100200620 1403370 6. Hans Dahl Pedersen Køge Skakklub 2144 2173 2016-04-03
Deltagere i gruppen Basis 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100801017 1412825 1. Lars Åman Jensen Holbæk Skakklub 1661 1806 2016-04-03
100200207 1423924 2. Kurt Kjær Laursen Slagelse Skakklub 1667 1795 2016-03-15
100201725 1423401 3. Bjarke Gregor Præstø Skakklub 1745 1728 2016-03-30
100201884 1416952 4. Lars Møller Olsen Sorø Skakklub 1764 1880 2016-03-27
100200243 1423452 5. Erik Levin Hansen Haslev Skakklub 1678 1764 2016-04-01
100801113 1410962 6. Henning Rasmussen Nykøbing Sjælland Skakklub 1712 1765 2016-04-04
Deltagere i gruppen Basis 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100202274 1450026 1. Niels Grønnehøj Skovbo Skakklub 1644 1785 2016-04-03
100900653 1411292 2. Uffe Kallenbach THY Skakklub 1602 1694 2016-03-16
100200125 1418866 3. Richardt Jørgensen Dianalund Skakklub 1597 1710 2016-04-04
100201798 1435329 4. Jan Gregor Præstø Skakklub 1516 1647 2016-03-30
100100093 1461273 5. Allan Ankjær Skakklubben af 1927, Ringsted 1631 2016-03-28
100103341 1451324 6. Sofie Bech Dürrfeld Skakforeningen ØBRO 1504 1703 2016-03-28
Deltagere i gruppen Basis 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100201716 1432532 1. Dan Christensen Sorø Skakklub 1381 1558 2016-03-10
100801061 1423665 2. Preben Jensen Kalundborg Skakklub 1389 1514 2016-03-07
100200689 1424556 3. Michael Wengel-Nielsen Sorø Skakklub 1429 1553 2015-12-22
102100841 1437909 4. Benjamin Vinder Sorø Skakklub 1031 2016-04-04
100200019 1409670 5. Orla Lind Mortensen Korsør Skakklub 1451 1626 2016-04-01
100801036 1401920 6. Slobodan Radovic Holbæk Skakklub 1439 1588 2016-04-04