Arbejder ...

loading

Sydøstfyn Forår 2016  

Vis Gruppe : Parringer
Basis 1 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRnEoEn
1Kim Theill
Midtfyns Skakklub
16261532
8
½
2
½
3
½
4
0
5
0
6
1
7
1
41,916770,981633
2Birger Olsen
Sydøstfyn
19031873
7
1
1
½
8
1
3
½
4
1
5
½
6
0
2 - 34,5519023,781887
3Michael Nord
Tårnet Svendborg
20402067
6
1
7
1
1
½
2
½
8
½
4
1
5
0
2 - 35,720165,472048
4Martin Hansen
Tårnet Svendborg
16721834
5
½
6
½
7
½
1
1
2
0
3
0
8
0
6 - 72,316783,411816
5CM Martin Strandby Hansen
Sydøstfyn
19732053
4
½
8
1
6
1
7
½
1
1
2
½
3
1
15,1519845,382055
6Bjarne Lindenskov
Sydøstfyn
17221824
3
0
4
½
5
0
8
1
7
0
1
0
2
1
6 - 72,7517153,321808
7Flemming Borg
Tårnet Svendborg
17731793
2
0
3
0
4
½
5
½
6
1
8
0
1
0
283,317343,011773
8Ib Lynæs Hansen
Tårnet Svendborg
16771754
1
½
5
0
2
0
6
0
3
½
7
1
4
1
352,3516972,651761

Basis 2 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRnEoEn
1Jan Saxtorff
Nyborg Skakklub
14831651
8
1
2
1
3
1
4
1
5
½
6
½
7
½
13,6515824,391695
2Jan Nielsen
Sydøstfyn
15211590
7
1
1
0
8
1
3
½
4
½
5
1
6
½
24,0515413,761605
3Per Andersen
Midtfyns Skakklub
15611606
6
0
7
1
1
0
2
½
8
1
4
1
5
½
43 - 54,515393,921608
4Niels Højgaard Hansen
Sydøstfyn
14421555
5
0
6
½
7
½
1
0
2
½
3
0
8
1
63,214113,361521
5Tage Knudsen
Sydøstfyn
15281511
4
1
8
1
6
½
7
½
1
½
2
0
3
½
43 - 54,1515212,881556
6Ulla Hansen
Sydøstfyn
14691528
3
1
4
½
5
½
8
½
7
½
1
½
2
½
43 - 53,514923,041566
7Hans-Jørn Nielsen
Midtfyns Skakklub
13611468
2
0
3
0
4
½
5
½
6
½
8
0
1
½
272,3513452,421451
8Jens Frederiksen
Nyborg Skakklub
13851636
1
0
5
0
2
0
6
½
3
0
7
1
4
0
82,613364,231527

4 Runde Afbud Jan Nielsen

Basis 3 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRnEoEn
1Bo Pedersen
Prøvemedlemmer
1000
2
0
5
1
7
½
3
½
4
0
8
1
10
½
61,65109901000
2Erling Bech Andersen
Tårnet Svendborg
13521663
1
1
6
0
4
1
10
½
7
1
11
1
9
0
34,813392,111659
3John Sørensen
Sydøstfyn
10831185
4
½
7
½
11
0
1
½
9
½
5
1
6
0
392,810920,601221
4Svend Aage Hansen
Faaborg Skakklub
13421625
3
½
8
1
2
0
6
0
1
1
10
0
12
1
54,712882,121600
5Johannes Andersen
Sydøstfyn
1000
6
0
1
0
9
0
12
0
8
0
3
0
7
0
012291001000
6Erik G. Andresen
Nyborg Skakklub
1333
5
1
2
1
10
0
4
1
11
1
12
1
3
1
625137801000
7Kirsten Lund
Sydøstfyn
12121235
8
½
3
½
1
½
11
1
2
0
9
0
5
1
74,0511871,021234
8Jørn Knudsen
Tårnet Svendborg
13471432
7
½
4
0
12
½
9
½
5
1
1
0
11
0
115,3512191,321419
9Frits Ørbæk Hansen
Sydøstfyn
12561564
10
0
12
0
5
1
8
½
3
½
7
1
2
1
444,1512492,831571
10Arne Pedersen
Odense Skakklub
1230
9
1
11
1
6
1
2
½
12
1
4
1
1
½
613,85135601000
11Claus Thestrup
Sydøstfyn
1000
12
1
10
0
3
1
7
0
6
0
2
0
8
1
381,6106301000
12Henriette Lund
Sydøstfyn
1036
11
0
9
1
8
½
5
1
10
0
6
0
4
0
102105901000

Bedst under 1100 (5 spillere)

Præmier.                                          3 runde Afbud Kirsten og Henriette Lund

1. 500 kr.                                          4 runde afbud John Sørensen og Kirsten Lund 

2. 300 kr.

3. 150 kr.

Bedst under 1100 som ikke allerede får præmie.

1. 300 kr.

2. 150 kr.

Indbydelse

Sydøstfyn Forår 2016.

Spillested: Gudbjerg Skole

Spilledatoer. 5,12.19 og 26 April + 3,10 og 17 Maj.

Spilletid: Alle dage Kl. 19 - 24 00.

Betænkningstid: 90 min til 40 træk, derefter tillæg på 30 min plus 30 sek. pr træk hele partiet.

Indskud: 150 kr.

Præmier: 1. 500 kr. 2. 300 kr. 3 150 kr.

Inddelinger: Grupper med 8 spillere, evt. nederste gruppe som Monrad.

Mødetidspunkt: Partiet er tabt hvis man ikke er mødt senest kl. 20

Sidste tilmelding 4 April kl 19 

Se tidligere vinder på sydostfyn.dk

Periode 2016-04-05 .. 2016-05-17
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite

Tilmeldings muligheder til Sydøstfyn Forår 2016

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Basis 1 8 2016-04-05 2016-04-01
Basis 2 8 2016-04-05 2016-04-01
Basis 3 12 2016-04-05 2016-04-01
Totalt antal tilmeldte 28
Deltagere i gruppen Basis 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100301005 1444107 1. Kim Theill Midtfyns Skakklub 1626 1532 2016-04-04
100301904 1450344 2. Birger Olsen Sydøstfyn 1903 1873 2016-03-18
100300817 1433784 3. Michael Nord Tårnet Svendborg 2040 2067 2016-03-28
100300511 1440942 4. Martin Hansen Tårnet Svendborg 1672 1834 2016-04-03
100300604 1407961 5. CM Martin Strandby Hansen Sydøstfyn 1973 2053 2016-03-27
100300815 1401718 6. Bjarne Lindenskov Sydøstfyn 1722 1824 2016-03-27
100100732 1505823 7. Flemming Borg Tårnet Svendborg 1773 1793 2016-04-02
100300749 1407511 8. Ib Lynæs Hansen Tårnet Svendborg 1677 1754 2016-04-03
Deltagere i gruppen Basis 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100300581 1443976 1. Jan Saxtorff Nyborg Skakklub 1483 1651 2016-03-28
100300618 1428047 2. Jan Nielsen Sydøstfyn 1521 1590 2016-02-14
100300920 1445081 3. Per Andersen Midtfyns Skakklub 1561 1606 2016-03-20
100300633 1434926 4. Niels Højgaard Hansen Sydøstfyn 1442 1555 2016-04-04
100300624 1450301 5. Tage Knudsen Sydøstfyn 1528 1511 2016-03-29
100300616 1443119 6. Ulla Hansen Sydøstfyn 1469 1528 2016-02-19
100301706 1443607 7. Hans-Jørn Nielsen Midtfyns Skakklub 1361 1468 2016-04-03
100300306 1427989 8. Jens Frederiksen Nyborg Skakklub 1385 1636 2016-02-15
Deltagere i gruppen Basis 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
101095746 - 1. Bo Pedersen Prøvemedlemmer 1000 2016-04-04
100300831 1413198 2. Erling Bech Andersen Tårnet Svendborg 1352 1663 2016-03-28
100301773 1444042 3. John Sørensen Sydøstfyn 1083 1185 2016-02-19
100300264 1443100 4. Svend Aage Hansen Faaborg Skakklub 1342 1625 2016-04-03
100800359 1423070 5. Johannes Andersen Sydøstfyn 1000 2016-03-29
100300309 1434403 6. Erik G. Andresen Nyborg Skakklub 1333 2016-02-20
100301921 1447203 7. Kirsten Lund Sydøstfyn 1212 1235 2016-04-01
100301825 1443330 8. Jørn Knudsen Tårnet Svendborg 1347 1432 2016-04-04
100300641 1443046 9. Frits Ørbæk Hansen Sydøstfyn 1256 1564 2016-03-29
100300012 1443739 10. Arne Pedersen Odense Skakklub 1230 2016-03-31
103108640 1444115 11. Claus Thestrup Sydøstfyn 1000 2016-04-01
100301922 1452983 12. Henriette Lund Sydøstfyn 1036 2016-04-01