Arbejder ...

loading

UGP Køge  

Vis Gruppe : Parringer
U10 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Alexander Lind
Møn Skakklub
1000
2
1
3
½
15
1
12
0
13
1
7
1
8
0
3 - 43,951025
2Emil Bang
Køge Skakklub
1000
1
0
4
1
5
1
15
1
12
0
11
0
6
½
7 - 83,9982
3Johannes F. Jensen
Præstø Skakklub
920
4
1
1
½
6
1
8
0
15
1
12
0
11
1
3 - 43,25976
4Nicolaj Salskov
Prøvemedlemmer
800
3
0
2
0
11
0
16
1
6
0
5
1
7
0
2131,5778
5Nikolaj Li
Køge Skakklub
1000
6
0
7
1
2
0
9
0
10
1
4
0
15
1
39 - 123,7924
6Rasmus Astrup Skov
Prøvemedlemmer
10001000
5
1
8
0
3
0
7
0
4
1
10
1
2
½
7 - 83,35962
7Sigurd Kristianssøn
Skovbo Skakklub
1000
8
0
5
0
10
1
6
1
9
1
1
0
4
1
45 - 63,25989
8Carl Poulsen
Køge Skakklub
1000
7
1
6
1
12
0
3
1
11
0
13
0
1
1
45 - 63,41027
9Kasper Andreasen
Faxe Skakklub
1000
10
1
12
0
13
0
5
1
7
0
15
0
16
1
39 - 122,85917
10Hr. Oversidder
Ingen klub
10001000
9
0
11
0
7
0
14
0
5
0
6
0
14
0
014 - 1601000
11Parimalan Sriramajayam
Næstved Skakklub
1045
12
0
10
1
4
1
13
1
8
1
2
1
3
0
523,551065
12Rasmus Emil Ryder Tønnesen
Køge Skakklub
11941584
11
1
9
1
8
1
1
1
2
1
3
1
13
1
715,351275
13Rune Ask Jakobsen
Maribo Skakklub
910
14
1
15
0
9
1
11
0
1
0
8
1
12
0
39 - 122,55885
14Hr. Oversidder
Ingen klub
10001000
13
0
16
0
16
0
10
0
16
0
16
0
10
0
014 - 1601000
15Milo Johannsen
Haslev Skakklub
500
16
1
13
1
1
0
2
0
3
0
9
1
5
0
39 - 120,3586
16Hr. Oversidder
Ingen klub
10001000
15
0
14
0
14
0
4
0
14
0
14
0
9
0
014 - 1601000

U8 (6 spillere)

U12 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRn
1Anton Frimann
Møn Skakklub
1000
2
0
4
0
11
1
9
1
6
1
33 - 53,6973
2Celia Qing Kofod Toxborg
Prøvemedlemmer
800
1
1
3
0
10
0
7
1
11
0
26 - 101,15838
3Jakob Panek
Faxe Skakklub
1000
4
1
2
1
8
1
10
0
12
0
33 - 52,71014
4Jarl Stoffer
Prøvemedlemmer
800
3
0
1
1
7
0
5
0
9
1
26 - 101,45825
5Knud Jacobsen
Faxe Skakklub
1000
6
1
8
0
12
0
4
1
7
1
33 - 52,91005
6Maria Frydendal Balleby
Prøvemedlemmer
800
5
0
7
0
9
0
11
1
1
0
111 - 121,5778
7Mathilde Dalsgaard
Køge Skakklub
1000
8
0
6
1
4
1
2
0
5
0
26 - 103,15948
8Nicolai Ryder Tønnesen
Køge Skakklub
11041470
7
1
5
1
3
0
12
0
10
0
26 - 1031059
9Rian hoque
Prøvemedlemmer
800
10
0
11
0
6
1
1
0
4
0
111 - 121,65771
10Sander Stage-Steffensen
Køge Skakklub
11541618
9
1
12
1
2
1
3
1
8
1
513,81217
11Sif Pedersen
Maribo Skakklub
951
12
0
9
1
1
0
6
0
2
1
26 - 103906
12Theo Stage-Steffensen
Køge Skakklub
9891450
11
1
10
0
5
1
8
1
3
1
422,151111

U14 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRn
1Andreas Skovgaard
Nørrebro Skakklub
17301888
2
1
3
½
5
1
7
1
4
1
1 - 24,61730
2Daniel Bang
Køge Skakklub
1000
1
0
4
0
8
1
6
½
7
0
6 - 71,2969
3Emil Skovgaard
Nørrebro Skakklub
16131641
4
1
1
½
7
1
5
1
6
1
1 - 24,151624
4Magnus Sidor
Køge Skakklub
10001270
3
0
2
1
6
1
8
1
1
0
33 - 41,051043
5Matthias Rasmussen
Maribo Skakklub
9960
6
1
7
1
1
0
3
0
8
1
33 - 40,71068
6Vahid Mohammed Jusufi
Køge Skakklub
1000
5
0
8
1
4
0
2
½
3
0
6 - 71,55953
7Erik Buur Christensen
Møn Skakklub
1266
8
1
5
0
3
0
1
0
2
1
251,81230
8Hr. Oversidder
Ingen klub
10001000
7
0
6
0
2
0
4
0
5
0
0801000
Indbydelse

Indbydelse til Ungdoms Grand Prix serien i 2. Hovedkreds i Køge

Lørdag d. 2 april afholdes 2. HK Ungdoms Grand Prix finale stævne. Der spilles efter DSU's regler for

Ungdoms Grand Prix serien. Dvs. at Placeringsscoren bl.a. tæller dobbelt i finalen.

Alle unge spillere, der er født i 2001 eller senere, kan deltage i U-GP stævnet.

Deltagelse er ikke begrænset til hovedkredsens spillere og heller ikke til DSU medlemmer.

1. runde starter kl 10.00. Stævnet slutter ca. kl. 15.

Spillestedet er Asgård Skole, Norsvej 2, 4600 Køge

Turneringen spilles som hurtigskak i en Monradgruppe for hver aldersrække.

U-08 og U-10 spiller med 15 min. pr. spiller til hele partiet + 5 sek. pr. træk.

Der spilles 7 runder.

U-12 og U14 spiller med 20 min. pr. spiller til hele partiet + 5 sek. pr. træk.

Der spilles 5 runder.

Der spilles efter DSU’s regler for hurtigskak, med den undtagelse at ulovligt

træk først fører til tab ved det 2. ulovlige træk af spilleren i et parti.

Alle grupper rates i DSU med dansk hurtigskakrating.

Tilmelding på DSU's turneringsside

 

eller til koegeskak@gmail.com senest d. 01.04. Oplys fuldt navn, fødselsdato, by samt mail og telefon.

Indskud på 40 kr. betales ved ankomst.

Der kan på spillestedet købes Brød med ost og pålæg, drikkevarer, frugt og slik. Der må medbringes madpakke.

Yderligere info – kontakt 2. HK's ungdomsleder Lars Christensen på tlf. 2462 7714 eller Finn Stuhr tlf. 25468293

 

Periode 2016-04-02 .. 2016-04-02
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Dommere
  • Hoveddommer: Peter Sebastian Stuhr

Tilmeldings muligheder til UGP Køge

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
U10 16 2016-04-02 2016-04-01
U12 12 2016-04-02 2016-04-01
U14 8 2016-04-02 2016-04-01
Totalt antal tilmeldte 36
Deltagere i gruppen U10
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100202370 - 1. Alexander Lind Møn Skakklub 1000 2016-03-29
100202339 1458370 2. Emil Bang Køge Skakklub 1000 2016-03-04
100202278 1457942 3. Johannes F. Jensen Præstø Skakklub 920 2016-03-04
101095703 - 4. Nicolaj Salskov Prøvemedlemmer 800 2016-03-29
100202374 - 5. Nikolaj Li Køge Skakklub 1000 2016-03-31
101095701 - 6. Rasmus Astrup Skov Prøvemedlemmer 1000 1000 2016-03-31
100202367 - 7. Sigurd Kristianssøn Skovbo Skakklub 1000 2016-03-14
100202353 - 8. Carl Poulsen Køge Skakklub 1000 2016-03-04
100202383 - 9. Kasper Andreasen Faxe Skakklub 1000 2016-04-01
- 10. Hr. Oversidder Ingen klub 1000 1000 2016-04-02
100202358 1461745 11. Parimalan Sriramajayam Næstved Skakklub 1045 2016-03-29
100202329 1457535 12. Rasmus Emil Ryder Tønnesen Køge Skakklub 1194 1584 2016-03-30
100202363 - 13. Rune Ask Jakobsen Maribo Skakklub 910 2016-03-30
- 14. Hr. Oversidder Ingen klub 1000 1000 2016-04-02
100202290 1459180 15. Milo Johannsen Haslev Skakklub 500 2016-04-02
- 16. Hr. Oversidder Ingen klub 1000 1000 2016-04-02
Deltagere i gruppen U12
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100202369 - 1. Anton Frimann Møn Skakklub 1000 2016-03-29
101095702 - 2. Celia Qing Kofod Toxborg Prøvemedlemmer 800 2016-03-29
100202385 - 3. Jakob Panek Faxe Skakklub 1000 2016-04-01
101095705 - 4. Jarl Stoffer Prøvemedlemmer 800 2016-03-31
100202386 1462253 5. Knud Jacobsen Faxe Skakklub 1000 2016-04-01
101095704 - 6. Maria Frydendal Balleby Prøvemedlemmer 800 2016-03-31
100202332 1459538 7. Mathilde Dalsgaard Køge Skakklub 1000 2016-03-04
100202338 1458361 8. Nicolai Ryder Tønnesen Køge Skakklub 1104 1470 2016-03-30
101095706 - 9. Rian hoque Prøvemedlemmer 800 2016-04-01
100202292 1455796 10. Sander Stage-Steffensen Køge Skakklub 1154 1618 2016-03-30
100202362 - 11. Sif Pedersen Maribo Skakklub 951 2016-03-24
100202293 1455818 12. Theo Stage-Steffensen Køge Skakklub 989 1450 2016-03-30
Deltagere i gruppen U14
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
103111054 1450760 1. Andreas Skovgaard Nørrebro Skakklub 1730 1888 2016-04-01
100202298 1458019 2. Daniel Bang Køge Skakklub 1000 2016-03-04
103111055 1450972 3. Emil Skovgaard Nørrebro Skakklub 1613 1641 2016-04-01
100202295 1455800 4. Magnus Sidor Køge Skakklub 1000 1270 2016-03-31
100202262 1447890 5. Matthias Rasmussen Maribo Skakklub 996 0 2016-03-29
100202387 - 6. Vahid Mohammed Jusufi Køge Skakklub 1000 2016-03-20
100202063 1442180 7. Erik Buur Christensen Møn Skakklub 1266 2016-04-02
- 8. Hr. Oversidder Ingen klub 1000 1000 2016-04-02