Quick Weekend XXIII
- Tabel
- Tabel stilling
- Grafisk
- Stilling
- Modstandere
- Partier (92)
- Indbydelse
- Runder
- Tilmelding
- Tilmeldte (68)
# | Navn | Rating | Fide rat. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Po | Pl | We | Rn | Eo | En | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FM Martin Haubro BMS Skak | 2367 | 2379 | 6 | 2 | 3 | 4 1 | 5 ½ | 2½ | 3 | 3,5 | 2347 | 3,42 | 2361 | |
2 | FM Jesper Nørgaard Enkeltmedlem - Udland | 2357 | 2408 | 5 | 1 | 6 | 3 ½ | 4 ½ | 3½ | 1 - 2 | 3,4 | 2359 | 3,63 | 2407 | |
3 | WIM Oksana Vovk Brønshøj Skakforening | 2155 | 2170 | 4 | 5 | 1 | 2 ½ | 6 ½ | 3½ | 1 - 2 | 1,85 | 2201 | 1,79 | 2204 | |
4 | Mads-Holger Bang Jacobsen Bornholms Skakklub | 2136 | 2169 | 3 | 6 | 5 | 1 0 | 2 ½ | 2 | 4 - 5 | 1,7 | 2142 | 1,79 | 2173 | |
5 | FM Mikkel Manosri Jacobsen BMS Skak | 2220 | 2215 | 2 | 3 | 4 | 6 0 | 1 ½ | 1½ | 6 | 2,35 | 2203 | 2,13 | 2202 | |
6 | Peter Thorsbro Furesø Skakklub | 2210 | 2228 | 1 | 4 | 2 | 5 1 | 3 ½ | 2 | 4 - 5 | 2,25 | 2205 | 2,24 | 2223 |
# | Navn | Rating | Fide rat. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Po | Pl | We | Rn | Eo | En | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Rune Andersen Bornholms Skakklub | 2058 | 2092 | 6 | 2 | 3 | 4 1 | 5 1 | 3 | 3 | 2,6 | 2066 | 2,60 | 2100 | |
2 | Morten Møller Hansen Damhus Skakklub | 2034 | 2085 | 5 | 1 | 6 | 3 1 | 4 ½ | 3½ | 1 - 2 | 2,45 | 2056 | 2,54 | 2104 | |
3 | Janus Christensen Skakforeningen ØBRO | 2130 | 2133 | 4 | 5 | 1 | 2 0 | 6 1 | 3½ | 1 - 2 | 3,2 | 2136 | 2,96 | 2144 | |
4 | Brian Nielsen Frem Skakklub | 1975 | 2010 | 3 | 6 | 5 | 1 0 | 2 ½ | 2 | 4 | 1,95 | 1977 | 1,94 | 2011 | |
5 | Thomas Mørkøre Skakklubben K41 | 1991 | 2047 | 2 | 3 | 4 | 6 ½ | 1 0 | 1½ | 5 - 6 | 2,1 | 1973 | 2,24 | 2032 | |
6 | Martin Lee Lauritsen Tåstrup Skakforening | 2063 | 2105 | 1 | 4 | 2 | 5 ½ | 3 0 | 1½ | 5 - 6 | 2,7 | 2039 | 2,72 | 2081 |
# | Navn | Rating | Fide rat. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Po | Pl | We | Rn | Eo | En | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FM Daniel Andersen Frederikssund Skakklub | 1848 | 1916 | 6 | 2 0 | 3 | 4 ½ | 5 0 | ½ | 6 | 2,25 | 1796 | 2,26 | 1881 | |
2 | John Laurids Hansen Frederiksberg Skakforening | 1848 | 1934 | 5 | 1 1 | 6 | 3 0 | 4 0 | 2 | 4 - 5 | 2,25 | 1841 | 2,40 | 1926 | |
3 | CM Martin Strandby Hansen Sydøstfyn | 1973 | 2053 | 4 | 5 ½ | 1 | 2 1 | 6 ½ | 3½ | 1 - 3 | 3,25 | 1981 | 3,35 | 2056 | |
4 | Jens Erik Koefoed Hald Bornholms Skakklub | 1921 | 2019 | 3 | 6 0 | 5 | 1 ½ | 2 1 | 2 | 4 - 5 | 2,85 | 1896 | 3,08 | 1997 | |
5 | Karamtej Singh Skakklubben K41 | 1830 | 1882 | 2 | 3 ½ | 4 | 6 0 | 1 1 | 3½ | 1 - 3 | 2,1 | 1884 | 1,98 | 1912 | |
6 | Helge Neesgård-Madsen GSF-Caïssa | 1854 | 1875 | 1 | 4 1 | 2 | 5 1 | 3 ½ | 3½ | 1 - 3 | 2,3 | 1896 | 1,93 | 1906 |
# | Navn | Rating | Fide rat. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Po | Pl | We | Rn | Eo | En | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Daniel Kokholm Skakklubben K41 | 1744 | 1851 | 6 | 2 | 3 | 4 ½ | 5 ½ | 4 | 1 | 2,45 | 1807 | 2,89 | 1873 | |
2 | Albert Emil Lyng Petersen BMS Skak | 1742 | 1737 | 5 | 1 | 6 | 3 ½ | 4 1 | 2½ | 3 - 5 | 2,45 | 1744 | 1,94 | 1759 | |
3 | Jan Mouritsen Brønshøj Skakforening | 1742 | 1831 | 4 | 5 | 1 | 2 ½ | 6 1 | 2½ | 3 - 5 | 2,45 | 1744 | 2,72 | 1827 | |
4 | Allan Toftegaard Christensen Brønderslev Skakklub | 1728 | 1776 | 3 | 6 | 5 | 1 ½ | 2 0 | 2½ | 3 - 5 | 2,3 | 1734 | 2,26 | 1781 | |
5 | Mikkel Jørgensen Brønshøj Skakforening | 1756 | 1839 | 2 | 3 | 4 | 6 ½ | 1 ½ | 3 | 2 | 2,55 | 1770 | 2,78 | 1843 | |
6 | Mark Kirkebække Tåstrup Skakforening | 1785 | 1793 | 1 | 4 | 2 | 5 ½ | 3 0 | ½ | 6 | 2,8 | 1716 | 2,41 | 1755 |
# | Navn | Rating | Fide rat. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Po | Pl | We | Rn | Eo | En | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | René Kraft Bornholms Skakklub | 1692 | 1749 | 6 | 2 | 3 | 4 0 | 5 ½ | 1 | 6 | 2,4 | 1650 | 2,42 | 1721 | |
2 | Bjarke Gregor Præstø Skakklub | 1720 | 1731 | 5 | 1 | 6 | 3 ½ | 4 0 | 2½ | 3 - 4 | 2,65 | 1716 | 2,26 | 1736 | |
3 | Angelo Nielsen Amager Skakforening | 1697 | 1748 | 4 | 5 | 1 | 2 ½ | 6 0 | 1½ | 5 | 2,45 | 1669 | 2,41 | 1730 | |
4 | Daniel Bendixen Holbæk Skakklub | 1707 | 1801 | 3 | 6 | 5 | 1 1 | 2 1 | 3½ | 2 | 2,5 | 1737 | 2,84 | 1814 | |
5 | Magnus Mejlvang Bornholms Skakklub | 1696 | 1750 | 2 | 3 | 4 | 6 ½ | 1 ½ | 4 | 1 | 2,45 | 1759 | 2,42 | 1813 | |
6 | Flemming Borg Tårnet Svendborg | 1715 | 1777 | 1 | 4 | 2 | 5 ½ | 3 1 | 2½ | 3 - 4 | 2,6 | 1712 | 2,65 | 1774 |
# | Navn | Rating | Fide rat. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Po | Pl | We | Rn | Eo | En | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Jan Gregor Præstø Skakklub | 1566 | 1667 | 6 | 2 | 3 | 4 ½ | 5 ½ | 1½ | 5 - 6 | 2,3 | 1530 | 2,26 | 1652 | |
2 | Kim Michael Pedersen Amager Skakforening | 1635 | 1745 | 5 | 1 | 6 1 | 3 0 | 4 0 | 2 | 4 | 2,9 | 1608 | 2,92 | 1727 | |
3 | Casper Liu GSF-Caïssa | 1573 | 1615 | 4 | 5 | 1 | 2 1 | 6 1 | 4 | 1 | 2,35 | 1651 | 1,85 | 1701 | |
4 | Jan Kargaard Jensen Svogerslev Skakklub | 1563 | 1719 | 3 | 6 | 5 | 1 ½ | 2 1 | 3 | 2 - 3 | 0 | 1563 | 2,68 | 1725 | |
5 | Bjarke Rosenborg Winther Frederiksberg Skakforening | 1640 | 1766 | 2 | 3 | 4 | 6 1 | 1 ½ | 3 | 2 - 3 | 2,95 | 1642 | 3,08 | 1764 | |
6 | Orla Eilegaard Jørgensen Allerød Skakklub | 1554 | 1661 | 1 | 4 | 2 0 | 5 0 | 3 0 | 1½ | 5 - 6 | 2,2 | 1523 | 2,21 | 1647 |
# | Navn | Rating | Fide rat. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Po | Pl | We | Rn | Eo | En | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Henri Tolba Hvidovre Skakklub | 1530 | 1697 | 6 | 2 | 3 | 4 1 | 5 + | 4½ | 1 | 2,15 | 1605 | 1,92 | 1709 | |
2 | Bjarne Eiholt Skakklubben K41 | 1479 | 1625 | 5 | 1 | 6 | 3 ½ | 4 0 | 2 | 4 - 5 | 2,2 | 1470 | 2,07 | 1624 | |
3 | Mikkel Mejlvang Bornholms Skakklub | 1472 | 1521 | 4 | 5 + | 1 | 2 ½ | 6 1 | 4 | 2 | 1,75 | 1540 | 0,98 | 1562 | |
4 | Bjørn Olsen Prøvemedlemmer | 1500 | 0 | 3 | 6 | 5 + | 1 0 | 2 1 | 2 | 4 - 5 | 1,95 | 1457 | 0 | 1000 | |
5 | Nienke van den Brink BMS Skak | 1551 | 1597 | 2 | 3 - | 4 - | 6 - | 1 - | 0 | 6 | 0,6 | 1524 | 0,46 | 1579 | |
6 | Jonas Odgård Andersen Bornholms Skakklub | 1542 | 1632 | 1 | 4 | 2 | 5 + | 3 0 | 2½ | 3 | 2,25 | 1508 | 1,57 | 1611 |
# | Navn | Rating | Fide rat. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Po | Pl | We | Rn | Eo | En | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Henning Jakobsen Maribo Skakklub | 1380 | 1514 | 6 | 2 | 3 | 4 0 | 5 + | 2½ | 3 | 1,85 | 1364 | 1,88 | 1506 | |
2 | Alexander Trier GSF-Caïssa | 1376 | 1313 | 5 | 1 | 6 | 3 0 | 4 0 | 2 | 4 - 5 | 1,8 | 1340 | 0,70 | 1325 | |
3 | Christian Frost Jørgensen Haderslev Skakklub | 1374 | 1588 | 4 | 5 | 1 | 2 1 | 6 0 | 2 | 4 - 5 | 2,2 | 1365 | 2,71 | 1560 | |
4 | Simon Stibolt Jensen Nørrebro Skakklub | 1445 | 1666 | 3 | 6 | 5 | 1 1 | 2 1 | 4 | 1 | 2,8 | 1508 | 3,31 | 1680 | |
5 | Ole Bjerregaard Hansen Sjælsø Skakklub | 1454 | 1683 | 2 | 3 | 4 | 6 - | 1 - | 1 | 6 | 1,1 | 1450 | 1,15 | 1677 | |
6 | Philip Frost Bornholms Skakklub | 1429 | 1574 | 1 | 4 | 2 | 5 + | 3 1 | 3½ | 2 | 2,2 | 1443 | 2,25 | 1584 |
# | Navn | Rating | Fide rat. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Po | Pl | We | Rn | Eo | En | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Chris Borg Enkeltmedlem - Indland | 1270 | 0 | 6 | 2 | 3 | 4 0 | 5 0 | 2 | 4 | 2,5 | 1248 | 0 | 1000 | |
2 | Julio Guillermo Quiñones-Maletti BMS Skak | 1306 | 1565 | 5 | 1 | 6 | 3 1 | 4 1 | 4½ | 1 | 0 | 1306 | 2,38 | 1610 | |
3 | Ole Bang Madsen Tåstrup Skakforening | 1156 | 1503 | 4 | 5 | 1 | 2 0 | 6 0 | 1 | 6 | 0 | 1156 | 1,96 | 1484 | |
4 | Olav Erstad Jørgensen Roskilde Skakklub | 1338 | 1505 | 3 | 6 | 5 | 1 1 | 2 0 | 3½ | 2 | 3,05 | 1358 | 1,97 | 1526 | |
5 | Alex Christian Oksenbøl Larsen Enkeltmedlem - Indland | 1206 | 1470 | 2 | 3 | 4 | 6 ½ | 1 1 | 1½ | 5 | 1,95 | 1186 | 1,72 | 1446 | |
6 | Mads Falkenberg Tåstrup Skakforening | 1344 | 1505 | 1 | 4 | 2 | 5 ½ | 3 1 | 2½ | 3 | 3,1 | 1317 | 1,97 | 1526 |
# | Navn | Rating | Fide rat. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Po | Pl | We | Rn | Eo | En | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Noah Wahlgreen Nørrebro Skakklub | 1052 | 0 | 6 | 2 | 3 | 4 1 | 5 1 | 5 | 1 | 2,3 | 1250 | 0 | 1000 | |
2 | Vladimir Kloster Andersen Tåstrup Skakforening | 1074 | 1283 | 5 | 1 | 6 | 3 0 | 4 1 | 2 | 4 | 2,5 | 1052 | 0,78 | 1292 | |
3 | Sigrid Erstad Jørgensen Roskilde Skakklub | 1068 | 0 | 4 | 5 | 1 | 2 1 | 6 ½ | 2½ | 3 | 2,45 | 1070 | 0 | 1000 | |
4 | Rasmus Falkenberg Tåstrup Skakforening | 1066 | 0 | 3 | 6 | 5 | 1 0 | 2 0 | 1 | 6 | 2,45 | 1001 | 0 | 1000 | |
5 | Victor Rylander Christensen Bornholms Skakklub | 1127 | 1379 | 2 | 3 | 4 | 6 ½ | 1 0 | 1½ | 5 | 2,9 | 1064 | 1,18 | 1352 | |
6 | Mikkel Strandby Hansen Sydøstfyn | 1066 | 1345 | 1 | 4 | 2 | 5 ½ | 3 ½ | 3 | 2 | 2,45 | 1091 | 1,04 | 1363 |
# | Navn | Rating | Fide rat. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Po | Pl | We | Rn | Eo | En | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Andreas Philip Cort Maleeva Hansen GSF-Caïssa | 1000 | 0 | 2 | 4 ½ | 7 | 4 - | 3 ½ | 1 | 6 | 1,95 | 943 | 0 | 1000 | |
2 | Jacob Brendstrup Hansen Tåstrup Skakforening | 1018 | 1164 | 1 | 3 | 8 + | 6 ½ | 5 0 | 2½ | 5 | 2 | 995 | 0,57 | 1141 | |
3 | Jørgen Holm Hansen Tåstrup Skakforening | 1001 | 1285 | 4 | 2 | 6 | 8 + | 1 ½ | 3½ | 3 | 1,9 | 1028 | 0,66 | 1299 | |
4 | Daniel Alexander Cort Maleeva Hansen GSF-Caïssa | 1000 | 0 | 3 | 1 ½ | 5 | 1 - | 7 0 | ½ | 7 | 1,95 | 913 | 0 | 1000 | |
5 | Jonas Falkenberg Tåstrup Skakforening | 1027 | 1372 | 6 | 8 + | 4 | 7 1 | 2 1 | 4 | 2 | 2,05 | 1070 | 0,77 | 1381 | |
6 | Casper Sode Bornholms Skakklub | 1049 | 0 | 5 | 7 | 3 | 2 ½ | 8 + | 4½ | 1 | 2,2 | 1121 | 0 | 1000 | |
7 | Benjamin Jensen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer | 1000 | 0 | 8 + | 6 | 1 | 5 0 | 4 1 | 3 | 4 | 1,9 | 1005 | 0 | 1000 | |
8 | Bye | 7 - | 5 - | 2 - | 3 - | 6 - | 0 | 8 |
Partier i turneringen Quick Weekend XXIII
Hvid:
Sort: Event: Resultat: Runde: Træk: |
Quick Weekend XXIII | |||
---|---|---|---|
Taastrup Quick Weekend XXIII Spilledage: 20/05 - 22/05 2016
Tidspunkt: Fre. 18:00-23:00, lør/søn 10:00-15:00 & 15:30-20:30. Betænkningstid: 2 timer til 40 træk herefter 30 minutter plus opsparet tid.
Ved fremmøde senere end 30 minutter efter partiets start dømmes man som taber.
Præmier: Garanteret 1. præmie på 1000 kr. i 2 grupper ved 5 grupper og 3 1. præmier på 1000 kr. ved 9 grupper - stadig ved lodtrækning.
Præmier i øvrige grupper 600 kr. Dvs. mere end 100% af indskuddet minus EMT -afgift. Spillested: Taastrup Medborgerhus, Taastrup Hovedgade 71, 2630 Taastrup (Røgfri spillelokaler)
Spilleform: 5 runder i 6-mands grupper, sidste gruppe evt. monrad, Elo-rates. Indskud: 150 kr.
Overnatning: Mulighed for overnatning et stykke fra spillestedet for 75 kr. pr. overnatning. Transport mellem spillestedet og overnatningen kan klares med s-toget, hvor man kun skal et stop.
Tilmelding: Senest d. 19/05 (med overnatning senest 09/05 kontakt Jan Mose i god tid) foregår helst via denne side ellers til nedenstående person.
Jan Mose, Tlf. 22 18 61 20, Mail jan_mose@hotmail.com |
|||
Periode | 2016-05-20 .. 2016-05-22 | Kørestols adgang | Der er kørestols adgang |
Dansk ratet | Ja | Fide ratet | Ja |
Turnerings komite | |||
Hoveddommer | |||
Dommere |
Tilmeldings muligheder til Quick Weekend XXIII
Gruppe | Deltagere | Startdato | Tilmeldingsfrist |
---|---|---|---|
Mester I | 6 | 2016-05-20 | 2016-05-19 |
Mester II | 6 | 2016-05-20 | 2016-05-19 |
Basis I | 6 | 2016-05-20 | 2016-05-19 |
Basis II | 6 | 2016-05-20 | 2016-05-19 |
Basis III | 6 | 2016-05-20 | 2016-05-19 |
Basis IV | 6 | 2016-05-20 | 2016-05-19 |
Basis V | 6 | 2016-05-20 | 2016-05-19 |
Basis VI | 6 | 2016-05-20 | 2016-05-19 |
Basis VII | 6 | 2016-05-20 | 2016-05-19 |
Basis VIII | 6 | 2016-05-20 | 2016-05-19 |
Basis IX | 8 | 2016-05-20 | 2016-05-19 |
Totalt antal tilmeldte | 68 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Std.) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100103015 | 1414291 | 1. FM Martin Haubro | BMS Skak | 2367 | 2379 | 2016-05-19 | |||
102100428 | 1400517 | 2. FM Jesper Nørgaard | Enkeltmedlem - Udland | 2357 | 2408 | 2016-05-17 | |||
100201099 | 1404695 | 3. WIM Oksana Vovk | Brønshøj Skakforening | 2155 | 2170 | 2016-03-15 | |||
100103439 | 1405624 | 4. Mads-Holger Bang Jacobsen | Bornholms Skakklub | 2136 | 2169 | 2016-05-17 | |||
100103912 | 1444514 | 5. FM Mikkel Manosri Jacobsen | BMS Skak | 2220 | 2215 | 2016-03-30 | |||
100800259 | 1406671 | 6. Peter Thorsbro | Furesø Skakklub | 2210 | 2228 | 2016-04-08 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Std.) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100801207 | 1405683 | 1. Rune Andersen | Bornholms Skakklub | 2058 | 2092 | 2016-04-18 | |||
100101021 | 1404024 | 2. Morten Møller Hansen | Damhus Skakklub | 2034 | 2085 | 2016-05-12 | |||
100300692 | 1408402 | 3. Janus Christensen | Skakforeningen ØBRO | 2130 | 2133 | 2016-04-19 | |||
100301231 | 1409484 | 4. Brian Nielsen | Frem Skakklub | 1975 | 2010 | 2016-03-31 | |||
100102026 | 1411900 | 5. Thomas Mørkøre | Skakklubben K41 | 1991 | 2047 | 2016-04-20 | |||
100102729 | 1408658 | 6. Martin Lee Lauritsen | Tåstrup Skakforening | 2063 | 2105 | 2016-03-15 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Std.) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100802146 | 1402714 | 1. FM Daniel Andersen | Frederikssund Skakklub | 1848 | 1916 | 2016-02-18 | |||
103106047 | 1504940 | 2. John Laurids Hansen | Frederiksberg Skakforening | 1848 | 1934 | 2016-02-15 | |||
100300604 | 1407961 | 3. CM Martin Strandby Hansen | Sydøstfyn | 1973 | 2053 | 2016-05-11 | |||
100800861 | 1401840 | 4. Jens Erik Koefoed Hald | Bornholms Skakklub | 1921 | 2019 | 2016-05-19 | |||
100104109 | 1447920 | 5. Karamtej Singh | Skakklubben K41 | 1830 | 1882 | 2016-04-11 | |||
100801538 | 1413228 | 6. Helge Neesgård-Madsen | GSF-Caïssa | 1854 | 1875 | 2016-05-13 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Std.) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100100124 | 1407155 | 1. Daniel Kokholm | Skakklubben K41 | 1744 | 1851 | 2016-05-19 | |||
100103833 | 1438999 | 2. Albert Emil Lyng Petersen | BMS Skak | 1742 | 1737 | 2016-05-15 | |||
100100136 | 1409778 | 3. Jan Mouritsen | Brønshøj Skakforening | 1742 | 1831 | 2016-05-18 | |||
100700196 | 1440373 | 4. Allan Toftegaard Christensen | Brønderslev Skakklub | 1728 | 1776 | 2016-02-20 | |||
100200232 | 1411187 | 5. Mikkel Jørgensen | Brønshøj Skakforening | 1756 | 1839 | 2016-04-28 | |||
100103576 | 1414917 | 6. Mark Kirkebække | Tåstrup Skakforening | 1785 | 1793 | 2016-03-24 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Std.) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100801164 | 1416642 | 1. René Kraft | Bornholms Skakklub | 1692 | 1749 | 2016-04-27 | |||
100201725 | 1423401 | 2. Bjarke Gregor | Præstø Skakklub | 1720 | 1731 | 2016-03-31 | |||
100103836 | 1442589 | 3. Angelo Nielsen | Amager Skakforening | 1697 | 1748 | 2016-02-17 | |||
100201390 | 1433709 | 4. Daniel Bendixen | Holbæk Skakklub | 1707 | 1801 | 2016-05-16 | |||
100802637 | 1439340 | 5. Magnus Mejlvang | Bornholms Skakklub | 1696 | 1750 | 2016-05-06 | |||
100100732 | 1505823 | 6. Flemming Borg | Tårnet Svendborg | 1715 | 1777 | 2016-04-12 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Std.) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100201798 | 1435329 | 1. Jan Gregor | Præstø Skakklub | 1566 | 1667 | 2016-03-31 | |||
100103837 | 1441400 | 2. Kim Michael Pedersen | Amager Skakforening | 1635 | 1745 | 2016-02-16 | |||
100104150 | 1454153 | 3. Casper Liu | GSF-Caïssa | 1573 | 1615 | 2016-04-04 | |||
100100016 | 1411098 | 4. Jan Kargaard Jensen | Svogerslev Skakklub | 1563 | 1719 | 2016-02-20 | |||
100104081 | 1447173 | 5. Bjarke Rosenborg Winther | Frederiksberg Skakforening | 1640 | 1766 | 2016-04-29 | |||
100101086 | 1413368 | 6. Orla Eilegaard Jørgensen | Allerød Skakklub | 1554 | 1661 | 2016-05-13 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Std.) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100101719 | 1418246 | 1. Henri Tolba | Hvidovre Skakklub | 1530 | 1697 | 2016-02-23 | |||
100100322 | 1411225 | 2. Bjarne Eiholt | Skakklubben K41 | 1479 | 1625 | 2016-02-26 | |||
103110504 | 1445677 | 3. Mikkel Mejlvang | Bornholms Skakklub | 1472 | 1521 | 2016-05-02 | |||
101095747 | - | 4. Bjørn Olsen | Prøvemedlemmer | 1500 | 2016-05-16 | ||||
100104149 | 1452568 | 5. Nienke van den Brink | BMS Skak | 1551 | 1597 | 2016-03-24 | |||
100802638 | 1433806 | 6. Jonas Odgård Andersen | Bornholms Skakklub | 1542 | 1632 | 2016-04-28 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Std.) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100200857 | 1428160 | 1. Henning Jakobsen | Maribo Skakklub | 1380 | 1514 | 2016-03-10 | |||
100104076 | 338200876 | 2. Alexander Trier | GSF-Caïssa | 1376 | 1313 | 2016-05-10 | |||
100601964 | 1461648 | 3. Christian Frost Jørgensen | Haderslev Skakklub | 1374 | 1588 | 2016-05-09 | |||
100103776 | 1438778 | 4. Simon Stibolt Jensen | Nørrebro Skakklub | 1445 | 1666 | 2016-05-15 | |||
100802968 | 1460870 | 5. Ole Bjerregaard Hansen | Sjælsø Skakklub | 1454 | 1683 | 2016-04-06 | |||
103110505 | 1439286 | 6. Philip Frost | Bornholms Skakklub | 1429 | 1574 | 2016-05-06 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Std.) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
101095201 | - | 1. Chris Borg | Enkeltmedlem - Indland | 1270 | 2016-05-18 | ||||
100104327 | 1462318 | 2. Julio Guillermo Quiñones-Maletti | BMS Skak | 1306 | 1565 | 2016-04-07 | |||
100100892 | 1432176 | 3. Ole Bang Madsen | Tåstrup Skakforening | 1156 | 1503 | 2016-04-28 | |||
100802894 | 1457063 | 4. Olav Erstad Jørgensen | Roskilde Skakklub | 1338 | 1505 | 2016-04-02 | |||
100802375 | 1416669 | 5. Alex Christian Oksenbøl Larsen | Enkeltmedlem - Indland | 1206 | 1470 | 2016-04-05 | |||
100104064 | 1450670 | 6. Mads Falkenberg | Tåstrup Skakforening | 1344 | 1505 | 2016-05-08 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Std.) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100104216 | 1457349 | 1. Noah Wahlgreen | Nørrebro Skakklub | 1052 | 2016-05-18 | ||||
100103953 | 1450611 | 2. Vladimir Kloster Andersen | Tåstrup Skakforening | 1074 | 1283 | 2016-03-08 | |||
100802913 | 1457454 | 3. Sigrid Erstad Jørgensen | Roskilde Skakklub | 1068 | 2016-04-02 | ||||
100104136 | 1451367 | 4. Rasmus Falkenberg | Tåstrup Skakforening | 1066 | 2016-05-08 | ||||
100802923 | 1451600 | 5. Victor Rylander Christensen | Bornholms Skakklub | 1127 | 1379 | 2016-05-06 | |||
100301932 | 1452533 | 6. Mikkel Strandby Hansen | Sydøstfyn | 1066 | 1345 | 2016-05-11 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Std.) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100104343 | - | 1. Andreas Philip Cort Maleeva Hansen | GSF-Caïssa | 1000 | 2016-05-18 | ||||
100104165 | 1451375 | 2. Jacob Brendstrup Hansen | Tåstrup Skakforening | 1018 | 1164 | 2016-03-04 | |||
100801658 | 1431935 | 3. Jørgen Holm Hansen | Tåstrup Skakforening | 1001 | 1285 | 2016-03-04 | |||
100104342 | - | 4. Daniel Alexander Cort Maleeva Hansen | GSF-Caïssa | 1000 | 2016-05-18 | ||||
100104135 | 1451359 | 5. Jonas Falkenberg | Tåstrup Skakforening | 1027 | 1372 | 2016-05-08 | |||
101095271 | 1453130 | 6. Casper Sode | Bornholms Skakklub | 1049 | 2016-05-06 | ||||
101095596 | - | 7. Benjamin Jensen | Lyn & Hurtig prøvemedlemmer | 1000 | 2016-05-11 | ||||
- | - | 8. Bye | - | 2016-05-19 |