Arbejder ...

loading

Quick Weekend XXIII  

Vis Gruppe : Parringer
Mester I Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1FM Martin Haubro
BMS Skak
23672379
6
½
2
0
3
½
4
1
5
½
33,523473,422361
2FM Jesper Nørgaard
Enkeltmedlem - Udland
23572408
5
½
1
1
6
1
3
½
4
½
1 - 23,423593,632407
3WIM Oksana Vovk
Brønshøj Skakforening
21552170
4
1
5
1
1
½
2
½
6
½
1 - 21,8522011,792204
4Mads-Holger Bang Jacobsen
Bornholms Skakklub
21362169
3
0
6
1
5
½
1
0
2
½
24 - 51,721421,792173
5FM Mikkel Manosri Jacobsen
BMS Skak
22202215
2
½
3
0
4
½
6
0
1
½
62,3522032,132202
6Peter Thorsbro
Furesø Skakklub
22102228
1
½
4
0
2
0
5
1
3
½
24 - 52,2522052,242223

Mester II Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Rune Andersen
Bornholms Skakklub
20582092
6
½
2
½
3
0
4
1
5
1
332,620662,602100
2Morten Møller Hansen
Damhus Skakklub
20342085
5
½
1
½
6
1
3
1
4
½
1 - 22,4520562,542104
3Janus Christensen
Skakforeningen ØBRO
21302133
4
1
5
½
1
1
2
0
6
1
1 - 23,221362,962144
4Brian Nielsen
Frem Skakklub
19752010
3
0
6
½
5
1
1
0
2
½
241,9519771,942011
5Thomas Mørkøre
Skakklubben K41
19912047
2
½
3
½
4
0
6
½
1
0
5 - 62,119732,242032
6Martin Lee Lauritsen
Tåstrup Skakforening
20632105
1
½
4
½
2
0
5
½
3
0
5 - 62,720392,722081

Basis I Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1FM Daniel Andersen
Frederikssund Skakklub
18481916
6
0
2
0
3
0
4
½
5
0
½62,2517962,261881
2John Laurids Hansen
Frederiksberg Skakforening
18481934
5
0
1
1
6
1
3
0
4
0
24 - 52,2518412,401926
3CM Martin Strandby Hansen
Sydøstfyn
19732053
4
½
5
½
1
1
2
1
6
½
1 - 33,2519813,352056
4Jens Erik Koefoed Hald
Bornholms Skakklub
19212019
3
½
6
0
5
0
1
½
2
1
24 - 52,8518963,081997
5Karamtej Singh
Skakklubben K41
18301882
2
1
3
½
4
1
6
0
1
1
1 - 32,118841,981912
6Helge Neesgård-Madsen
GSF-Caïssa
18541875
1
1
4
1
2
0
5
1
3
½
1 - 32,318961,931906

Basis II Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Daniel Kokholm
Skakklubben K41
17441851
6
1
2
1
3
1
4
½
5
½
412,4518072,891873
2Albert Emil Lyng Petersen
BMS Skak
17421737
5
0
1
0
6
1
3
½
4
1
3 - 52,4517441,941759
3Jan Mouritsen
Brønshøj Skakforening
17421831
4
1
5
0
1
0
2
½
6
1
3 - 52,4517442,721827
4Allan Toftegaard Christensen
Brønderslev Skakklub
17281776
3
0
6
1
5
1
1
½
2
0
3 - 52,317342,261781
5Mikkel Jørgensen
Brønshøj Skakforening
17561839
2
1
3
1
4
0
6
½
1
½
322,5517702,781843
6Mark Kirkebække
Tåstrup Skakforening
17851793
1
0
4
0
2
0
5
½
3
0
½62,817162,411755

Basis III Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1René Kraft
Bornholms Skakklub
16921749
6
½
2
0
3
0
4
0
5
½
162,416502,421721
2Bjarke Gregor
Præstø Skakklub
17201731
5
0
1
1
6
1
3
½
4
0
3 - 42,6517162,261736
3Angelo Nielsen
Amager Skakforening
16971748
4
0
5
0
1
1
2
½
6
0
52,4516692,411730
4Daniel Bendixen
Holbæk Skakklub
17071801
3
1
6
½
5
0
1
1
2
1
22,517372,841814
5Magnus Mejlvang
Bornholms Skakklub
16961750
2
1
3
1
4
1
6
½
1
½
412,4517592,421813
6Flemming Borg
Tårnet Svendborg
17151777
1
½
4
½
2
0
5
½
3
1
3 - 42,617122,651774

Basis IV Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Jan Gregor
Præstø Skakklub
15661667
6
0
2
0
3
½
4
½
5
½
5 - 62,315302,261652
2Kim Michael Pedersen
Amager Skakforening
16351745
5
0
1
1
6
1
3
0
4
0
242,916082,921727
3Casper Liu
GSF-Caïssa
15731615
4
1
5
½
1
½
2
1
6
1
412,3516511,851701
4Jan Kargaard Jensen
Svogerslev Skakklub
15631719
3
0
6
½
5
1
1
½
2
1
32 - 32,315952,681725
5Bjarke Rosenborg Winther
Frederiksberg Skakforening
16401766
2
1
3
½
4
0
6
1
1
½
32 - 32,9516423,081764
6Orla Eilegaard Jørgensen
Allerød Skakklub
15541661
1
1
4
½
2
0
5
0
3
0
5 - 62,215232,211647

Basis V Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Henri Tolba
Hvidovre Skakklub
15301697
6
1
2
1
3
½
4
1
5
+
12,1516051,921709
2Bjarne Eiholt
Skakklubben K41
14791625
5
1
1
0
6
½
3
½
4
0
24 - 52,214702,071624
3Mikkel Mejlvang
Bornholms Skakklub
14721521
4
1
5
+
1
½
2
½
6
1
421,7515400,981562
4Bjørn Olsen
Prøvemedlemmer
1500
3
0
6
0
5
+
1
0
2
1
24 - 51,95145701000
5Nienke van den Brink
BMS Skak
15511597
2
0
3
-
4
-
6
-
1
-
060,615240,461579
6Jonas Odgård Andersen
Bornholms Skakklub
15421632
1
0
4
1
2
½
5
+
3
0
32,2515081,571611

Basis VI Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Henning Jakobsen
Maribo Skakklub
13801514
6
½
2
0
3
1
4
0
5
+
31,8513641,881506
2Alexander Trier
GSF-Caïssa
13761313
5
+
1
1
6
0
3
0
4
0
24 - 51,813400,701325
3Christian Frost Jørgensen
Haderslev Skakklub
13741588
4
1
5
0
1
0
2
1
6
0
24 - 52,213652,711560
4Simon Stibolt Jensen
Nørrebro Skakklub
14451666
3
0
6
1
5
1
1
1
2
1
412,815083,311680
5Ole Bjerregaard Hansen
Sjælsø Skakklub
14541683
2
-
3
1
4
0
6
-
1
-
161,114501,151677
6Philip Frost
Bornholms Skakklub
14291574
1
½
4
0
2
1
5
+
3
1
22,214432,251584

Basis VII Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Chris Borg
Enkeltmedlem - Indland
1270
6
1
2
0
3
1
4
0
5
0
242,5124801000
2Julio Guillermo Quiñones-Maletti
BMS Skak
13061565
5
1
1
1
6
½
3
1
4
1
12,814142,381610
3Ole Bang Madsen
Tåstrup Skakforening
11561503
4
0
5
1
1
0
2
0
6
0
161,611291,961484
4Olav Erstad Jørgensen
Roskilde Skakklub
13381505
3
1
6
½
5
1
1
1
2
0
23,0513581,971526
5Alex Christian Oksenbøl Larsen
Enkeltmedlem - Indland
12061470
2
0
3
0
4
0
6
½
1
1
51,9511861,721446
6Mads Falkenberg
Tåstrup Skakforening
13441505
1
0
4
½
2
½
5
½
3
1
33,113171,971526

Basis VIII Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Noah Wahlgreen
Nørrebro Skakklub
1052
6
1
2
1
3
1
4
1
5
1
512,3125001000
2Vladimir Kloster Andersen
Tåstrup Skakforening
10741283
5
1
1
0
6
0
3
0
4
1
242,510520,781292
3Sigrid Erstad Jørgensen
Roskilde Skakklub
1068
4
1
5
0
1
0
2
1
6
½
32,45107001000
4Rasmus Falkenberg
Tåstrup Skakforening
1066
3
0
6
0
5
1
1
0
2
0
162,45100101000
5Victor Rylander Christensen
Bornholms Skakklub
11271379
2
0
3
1
4
0
6
½
1
0
52,910641,181352
6Mikkel Strandby Hansen
Sydøstfyn
10661345
1
0
4
1
2
1
5
½
3
½
322,4510911,041363

Basis IX Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Andreas Philip Cort Maleeva Hansen
GSF-Caïssa
1000
2
0
4
½
7
0
4
-
3
½
161,9595701000
2Jacob Brendstrup Hansen
Tåstrup Skakforening
10181164
1
1
3
0
8
+
6
½
5
0
529960,571141
3Jørgen Holm Hansen
Tåstrup Skakforening
10011285
4
1
2
1
6
0
8
+
1
½
31,910280,661299
4Daniel Alexander Cort Maleeva Hansen
GSF-Caïssa
1000
3
0
1
½
5
0
1
-
7
0
½71,9593501000
5Jonas Falkenberg
Tåstrup Skakforening
10271372
6
0
8
+
4
1
7
1
2
1
422,0510700,771381
6Casper Sode
Bornholms Skakklub
1049
5
1
7
1
3
1
2
½
8
+
12,2112101000
7Benjamin Jensen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1000
8
+
6
0
1
1
5
0
4
1
341,9100501000
8Hr. Oversidder
Ingen klub
10001000
7
-
5
-
2
-
3
-
6
-
080100001000

Partier i turneringen Quick Weekend XXIII

Hvid:
Sort:
Event:
Resultat:
Runde:

Træk:
Indbydelse

Taastrup Quick Weekend XXIII

Taastrup Skakforening indbyder til koordineret EMT i Taastrup Medborgerhus.

Spilledage: 20/05 - 22/05 2016

Tidspunkt: Fre. 18:00-23:00, lør/søn 10:00-15:00 & 15:30-20:30.
 
Betænkningstid: 2 timer til 40 træk herefter 30 minutter plus opsparet tid.
Ved fremmøde senere end 30 minutter efter partiets start dømmes man som taber.
 
Præmier: Garanteret 1. præmie på 1000 kr. i 2 grupper ved 5 grupper og 3 1. præmier på 1000 kr. ved 9 grupper - stadig ved lodtrækning. 
Præmier i øvrige grupper 600 kr. Dvs. mere end 100% af indskuddet minus EMT -afgift.
 
Spillested: Taastrup Medborgerhus, Taastrup Hovedgade 71, 2630 Taastrup (Røgfri spillelokaler)

Spilleform: 5 runder i 6-mands grupper, sidste gruppe evt. monrad, Elo-rates.
Indskud: 150 kr.
 
Overnatning: Mulighed for overnatning et stykke fra spillestedet for 75 kr. pr. overnatning. Transport mellem spillestedet og overnatningen kan klares med s-toget, hvor man kun skal et stop.
 
Tilmelding: Senest d. 19/05 (med overnatning senest 09/05 kontakt Jan Mose i god tid) foregår helst via denne side ellers til nedenstående person.

Jan Mose, Tlf. 22 18 61 20, Mail jan_mose@hotmail.com
Periode 2016-05-20 .. 2016-05-22
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Dommere
  • Hoveddommer:

Tilmeldings muligheder til Quick Weekend XXIII

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Mester I 6 2016-05-20 2016-05-19
Mester II 6 2016-05-20 2016-05-19
Basis I 6 2016-05-20 2016-05-19
Basis II 6 2016-05-20 2016-05-19
Basis III 6 2016-05-20 2016-05-19
Basis IV 6 2016-05-20 2016-05-19
Basis V 6 2016-05-20 2016-05-19
Basis VI 6 2016-05-20 2016-05-19
Basis VII 6 2016-05-20 2016-05-19
Basis VIII 6 2016-05-20 2016-05-19
Basis IX 8 2016-05-20 2016-05-19
Totalt antal tilmeldte 68
Deltagere i gruppen Mester I
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100103015 1414291 1. FM Martin Haubro BMS Skak 2367 2379 2016-05-19
102100428 1400517 2. FM Jesper Nørgaard Enkeltmedlem - Udland 2357 2408 2016-05-17
100201099 1404695 3. WIM Oksana Vovk Brønshøj Skakforening 2155 2170 2016-03-15
100103439 1405624 4. Mads-Holger Bang Jacobsen Bornholms Skakklub 2136 2169 2016-05-17
100103912 1444514 5. FM Mikkel Manosri Jacobsen BMS Skak 2220 2215 2016-03-30
100800259 1406671 6. Peter Thorsbro Furesø Skakklub 2210 2228 2016-04-08
Deltagere i gruppen Mester II
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100801207 1405683 1. Rune Andersen Bornholms Skakklub 2058 2092 2016-04-18
100101021 1404024 2. Morten Møller Hansen Damhus Skakklub 2034 2085 2016-05-12
100300692 1408402 3. Janus Christensen Skakforeningen ØBRO 2130 2133 2016-04-19
100301231 1409484 4. Brian Nielsen Frem Skakklub 1975 2010 2016-03-31
100102026 1411900 5. Thomas Mørkøre Skakklubben K41 1991 2047 2016-04-20
100102729 1408658 6. Martin Lee Lauritsen Tåstrup Skakforening 2063 2105 2016-03-15
Deltagere i gruppen Basis I
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100802146 1402714 1. FM Daniel Andersen Frederikssund Skakklub 1848 1916 2016-02-18
103106047 1504940 2. John Laurids Hansen Frederiksberg Skakforening 1848 1934 2016-02-15
100300604 1407961 3. CM Martin Strandby Hansen Sydøstfyn 1973 2053 2016-05-11
100800861 1401840 4. Jens Erik Koefoed Hald Bornholms Skakklub 1921 2019 2016-05-19
100104109 1447920 5. Karamtej Singh Skakklubben K41 1830 1882 2016-04-11
100801538 1413228 6. Helge Neesgård-Madsen GSF-Caïssa 1854 1875 2016-05-13
Deltagere i gruppen Basis II
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100100124 1407155 1. Daniel Kokholm Skakklubben K41 1744 1851 2016-05-19
100103833 1438999 2. Albert Emil Lyng Petersen BMS Skak 1742 1737 2016-05-15
100100136 1409778 3. Jan Mouritsen Brønshøj Skakforening 1742 1831 2016-05-18
100700196 1440373 4. Allan Toftegaard Christensen Brønderslev Skakklub 1728 1776 2016-02-20
100200232 1411187 5. Mikkel Jørgensen Brønshøj Skakforening 1756 1839 2016-04-28
100103576 1414917 6. Mark Kirkebække Tåstrup Skakforening 1785 1793 2016-03-24
Deltagere i gruppen Basis III
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100801164 1416642 1. René Kraft Bornholms Skakklub 1692 1749 2016-04-27
100201725 1423401 2. Bjarke Gregor Præstø Skakklub 1720 1731 2016-03-31
100103836 1442589 3. Angelo Nielsen Amager Skakforening 1697 1748 2016-02-17
100201390 1433709 4. Daniel Bendixen Holbæk Skakklub 1707 1801 2016-05-16
100802637 1439340 5. Magnus Mejlvang Bornholms Skakklub 1696 1750 2016-05-06
100100732 1505823 6. Flemming Borg Tårnet Svendborg 1715 1777 2016-04-12
Deltagere i gruppen Basis IV
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100201798 1435329 1. Jan Gregor Præstø Skakklub 1566 1667 2016-03-31
100103837 1441400 2. Kim Michael Pedersen Amager Skakforening 1635 1745 2016-02-16
100104150 1454153 3. Casper Liu GSF-Caïssa 1573 1615 2016-04-04
100100016 1411098 4. Jan Kargaard Jensen Svogerslev Skakklub 1563 1719 2016-02-20
100104081 1447173 5. Bjarke Rosenborg Winther Frederiksberg Skakforening 1640 1766 2016-04-29
100101086 1413368 6. Orla Eilegaard Jørgensen Allerød Skakklub 1554 1661 2016-05-13
Deltagere i gruppen Basis V
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100101719 1418246 1. Henri Tolba Hvidovre Skakklub 1530 1697 2016-02-23
100100322 1411225 2. Bjarne Eiholt Skakklubben K41 1479 1625 2016-02-26
103110504 1445677 3. Mikkel Mejlvang Bornholms Skakklub 1472 1521 2016-05-02
101095747 - 4. Bjørn Olsen Prøvemedlemmer 1500 2016-05-16
100104149 1452568 5. Nienke van den Brink BMS Skak 1551 1597 2016-03-24
100802638 1433806 6. Jonas Odgård Andersen Bornholms Skakklub 1542 1632 2016-04-28
Deltagere i gruppen Basis VI
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100200857 1428160 1. Henning Jakobsen Maribo Skakklub 1380 1514 2016-03-10
100104076 338200876 2. Alexander Trier GSF-Caïssa 1376 1313 2016-05-10
100601964 1461648 3. Christian Frost Jørgensen Haderslev Skakklub 1374 1588 2016-05-09
100103776 1438778 4. Simon Stibolt Jensen Nørrebro Skakklub 1445 1666 2016-05-15
100802968 1460870 5. Ole Bjerregaard Hansen Sjælsø Skakklub 1454 1683 2016-04-06
103110505 1439286 6. Philip Frost Bornholms Skakklub 1429 1574 2016-05-06
Deltagere i gruppen Basis VII
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
101095201 - 1. Chris Borg Enkeltmedlem - Indland 1270 2016-05-18
100104327 1462318 2. Julio Guillermo Quiñones-Maletti BMS Skak 1306 1565 2016-04-07
100100892 1432176 3. Ole Bang Madsen Tåstrup Skakforening 1156 1503 2016-04-28
100802894 1457063 4. Olav Erstad Jørgensen Roskilde Skakklub 1338 1505 2016-04-02
100802375 1416669 5. Alex Christian Oksenbøl Larsen Enkeltmedlem - Indland 1206 1470 2016-04-05
100104064 1450670 6. Mads Falkenberg Tåstrup Skakforening 1344 1505 2016-05-08
Deltagere i gruppen Basis VIII
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100104216 1457349 1. Noah Wahlgreen Nørrebro Skakklub 1052 2016-05-18
100103953 1450611 2. Vladimir Kloster Andersen Tåstrup Skakforening 1074 1283 2016-03-08
100802913 1457454 3. Sigrid Erstad Jørgensen Roskilde Skakklub 1068 2016-04-02
100104136 1451367 4. Rasmus Falkenberg Tåstrup Skakforening 1066 2016-05-08
100802923 1451600 5. Victor Rylander Christensen Bornholms Skakklub 1127 1379 2016-05-06
100301932 1452533 6. Mikkel Strandby Hansen Sydøstfyn 1066 1345 2016-05-11
Deltagere i gruppen Basis IX
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100104343 - 1. Andreas Philip Cort Maleeva Hansen GSF-Caïssa 1000 2016-05-18
100104165 1451375 2. Jacob Brendstrup Hansen Tåstrup Skakforening 1018 1164 2016-03-04
100801658 1431935 3. Jørgen Holm Hansen Tåstrup Skakforening 1001 1285 2016-03-04
100104342 - 4. Daniel Alexander Cort Maleeva Hansen GSF-Caïssa 1000 2016-05-18
100104135 1451359 5. Jonas Falkenberg Tåstrup Skakforening 1027 1372 2016-05-08
101095271 1453130 6. Casper Sode Bornholms Skakklub 1049 2016-05-06
101095596 - 7. Benjamin Jensen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1000 2016-05-11
- 8. Hr. Oversidder Ingen klub 1000 1000 2016-05-19