Arbejder ...

loading

Nørrebro Forårs-emt 2016  

Vis Gruppe : Parringer
Gr. 1 Nørrebro Forårs-emt 2016 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWe
1FM Mikkel Manosri Jacobsen
BMS Skak
22202215
6
0
2
1
3
0
4
1
5
1
333,1
2Thore Nyboe Jensen
Nørrebro Skakklub
20612087
5
0
1
0
6
0
3
½
4
1
4 - 61,8
3FM Peter Jakobsen
Skakklubben Nordkalotten
21642186
4
1
5
1
1
1
2
½
6
0
22,65
4Henrik Emil Bruun
Nørrebro Skakklub
20872115
3
0
6
1
5
½
1
0
2
0
4 - 62
5Janus Christensen
Skakforeningen ØBRO
21302133
2
1
3
0
4
½
6
0
1
0
4 - 62,35
6Tobias Valentin Rostgaard
BMS Skak
22152207
1
1
4
0
2
1
5
1
3
1
413,05

Søn. 22.05.2016 09.35 Gruppeinddeling og rundelægning er klar. Der tages forbehold for ændringer.
Tjek venligst telefonnummer nedenfor og giv Jacob besked hvis der er rettelser.

Ved afbud:
Kontakt hurtigst muligt Jacob Printzlau 60630045 samt modstander.

Mikkel Manosri Jacobsen 53157174
Tobias Valentin Rostgaard 53825383
Peter Jakobsen 29409755
Janus Christensen 42630038
Henrik Emil Bruun 53747223
Thore N. Jensen 35345515 / 26180906

Præmier:
1.præ. 500,-
2.præ. 220,-
Ved ligestilling deles

 

 

 

Gr. 2 Nørrebro-Forårs-emt 2016 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWe
1Jens Henrichsen
Nørrebro Skakklub
19101966
6
1
2
½
3
0
4
1
5
0
32,2
2Kim Secher Andersen
Nørrebro Skakklub
18781943
5
0
1
½
6
0
3
½
4
1
24 - 51,95
3Lars Pedersen
Allerød Skakklub
19332016
4
0
5
0
1
1
2
½
6
0
62,4
4John Holm Nielsen
Enkeltmedlem - Indland
19902027
3
1
6
0
5
1
1
0
2
0
24 - 52,85
5 Georgios Poulos
Kallithea Chess Club
19341934
2
1
3
1
4
0
6
1
1
1
410
6Michael Richard W. Olsen
Nørrebro Skakklub
20242065
1
0
4
1
2
1
5
0
3
1
323,15

Søn. 22.05.2016 09.35 Gruppeinddeling og rundelægning er klar. Der tages forbehold for ændringer.
Tjek venligst telefonnummer nedenfor og giv Jacob besked hvis der er rettelser.
NB. 1. runde partiet Jens Henrichsen - Michael Olsen er udsat

Ved afbud:
Kontakt hurtigst muligt Jacob Printzlau 60630045 samt modstander.

Michael R. W. Olsen 41414999
John Holm Nielsen 35854435
Georgios Poulos 71381094
Lars Pedersen 28438084
Jens Henrichsen 50310247
Kim S. Andersen 53576019


Præmier:
1.præ. 500,-
2.præ. 220,-
Ved ligestilling deles

Gr. 3 Nørrebro Forårs-emt 2016 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWe
1Gert Werner
Nørrebro Skakklub
17451885
6
0
2
1
3
0
4
0
5
½
4 - 52,45
2Knud Højgaard
Valby Skakklub
18481936
5
0
1
0
6
½
3
0
4
0
½63,3
3Güney Ozcan
Nørrebro Skakklub
17011813
4
0
5
1
1
1
2
1
6
0
332,1
4Jan Mouritsen
Brønshøj Skakforening
17421831
3
1
6
1
5
1
1
1
2
1
512,45
5Jan Torp Nielsen
Nørrebro Skakklub
17591840
2
1
3
0
4
0
6
0
1
½
4 - 52,6
6Hans Haagen Larsen
Enkeltmedlem - Indland
16961711
1
1
4
0
2
½
5
1
3
1
22,05

Søn. 22.05.2016 09.35 Gruppeinddeling og rundelægning er klar. Der tages forbehold for ændringer.
Tjek venligst telefonnummer nedenfor og giv Jacob besked hvis der er rettelser.

Ved afbud:
Kontakt hurtigst muligt Jacob Printzlau 60630045 samt modstander.

Jan Torp Nielsen 61263053
Gert Werner 50552147
Jan Mouritsen 30596766
Hans Haagen Larsen 35123535
Güney Ozcan 29212541
Knud Højgaard 36303215

Præmier:
1.præ. 500,-
2.præ. 220,-
Ved ligestilling deles

Gr. 4 Nørrebro Forårs-emt 2016 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWe
1Henrik Andersson
Nørrebro Skakklub
16811795
6
½
2
-
3
½
4
0
5
-
14 - 51,05
2Bjarne Meldgaard Henriksen
Nørrebro Skakklub
16161763
5
0
1
-
6
-
3
-
4
-
060,4
3Troels Barington
Valby Skakklub
16211671
4
½
5
1
1
½
2
-
6
0
21 - 31,35
4Mark Seerup
Skakklubben K41
16141719
3
½
6
½
5
-
1
1
2
-
21 - 30,9
5Johnny Smidt
Nørrebro Skakklub
16801753
2
1
3
0
4
-
6
-
1
-
14 - 51,15
6Konstantinos Tsoukalas
Nørrebro Skakklub
16961750
1
½
4
½
2
-
5
-
3
1
21 - 31,15

Fredag 3.juni
Bjarne Meldgaard og Johnny Smidt er udtrådt af turneringen (med godkendelse af arrangørerne)
Spillede partier rates.
Point opnået af eller imod disse spillere tælles ikke med i slutstilling.


Søn. 22.05.2016 09.35 Gruppeinddeling og rundelægning er klar. Der tages forbehold for ændringer.
Tjek venligst telefonnummer nedenfor og giv Jacob besked hvis der er rettelser.

Ved afbud:
Kontakt hurtigst muligt Jacob Printzlau 60630045 samt modstander.

Henrik Andersson 31423672
Johnny Smidt 40501668
Troels Barington 27145550 / 29901421
Bjarne M. Henriksen 60683979
Mark Seerup 23969999
Konstantinos Tsoukalas 50102074

Præmier:
1.præ. 500,-
2.præ. 220,-
Ved ligestilling deles

Gr. 5 Nørrebro Forårs-emt 2016 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWe
1Hannibal Valeur Jaques
Nørrebro Skakklub
14571454
6
1
2
0
3
0
4
0
5
0
152
2Michele Melega
15971597
5
1
1
1
6
1
3
½
4
½
420
3Henri Tolba
Hvidovre Skakklub
15301697
4
1
5
1
1
1
2
½
6
1
12,05
4Søren Friis Larsen
Nørrebro Skakklub
15861709
3
0
6
1
5
1
1
1
2
½
33,05
5Ole Therkelsen
Nykøbing Sjælland Skakklub
14441612
2
0
3
0
4
0
6
½
1
1
41,9
6Thomas Haugaard
Frederiksberg Skakforening
15071727
1
0
4
0
2
0
5
½
3
0
½61,95

Søn. 22.05.2016 09.35 Gruppeinddeling og rundelægning er klar. Der tages forbehold for ændringer.
Tjek venligst telefonnummer nedenfor og giv Jacob besked hvis der er rettelser.

Ved afbud:
Kontakt hurtigst muligt Jacob Printzlau 60630045 samt modstander.

Søren Friis Larsen 29725257
Henri Tolba 42398800
Thomas Haugaard 60512863
Ole Therkelsen 22420150
Hannibal Valeur Jaques 31243581
Michele Melega 41196615
 

Præmier:
1.præ. 500,-
2.præ. 220,-
Ved ligestilling deles

Indbydelse

21.maj 2016 10.00 Inddeling i grupper er foretaget. Lodtrækning forventes at ske lørdag aften/søndag formiddag. Med forbehold for ændringer.
 
12.maj 2016 19.00 Tilmelding via hj.side er lukket. Spillere som er Interesserede i at deltage kan hurtigt kontakte Jacob Printzlau (se opl. nedenfor) og høre om der er plads eller kommet afbud. 

Nørrebro Forårs-emt 2016

Nørrebro Skakklub inviterer til EMT i vores lokaler Frejasgade 14 Kbh.N. (Ejd. hj. Af Frejasgade 14 og Thorsgade 78. Buslinie 6A og 18 er tæt ved).

Der spilles på følgende mandage med start kl. 19.00
23. maj
30. maj
6. juni
13. juni
20. juni

Turneringen  ELO-rates hvis muligt. 40 træk/90 min derefter 15 min. pr. spiller samt 30sek pr.træk fra træk 1.
Indskud kr. 150,- betales før 1.runde.
Fremmøde: Senest 1 time efter annonceret starttidspunkt.
Der spilles fortrinsvis i 6-mandsgrupper alle mod alle, dog evt. suppleret med monrad.
Præmier: 100% af  (indskud minus emt-afgift)
 

Tilmelding senest onsdag 11.maj 2016 via DSU-side eller til Jacob Printzlau tlf. 60630045 eller mail printzlauskak@gmail.com
OBS OBS Forventet max. på  ca. 30 deltagere.
Periode 2016-05-23 .. 2016-06-20
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er ikke kørestols adgang
Turnerings komite

Tilmeldings muligheder til Nørrebro Forårs-emt 2016

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gr. 1 Nørrebro Forårs-emt 2016 6 2016-05-23 2016-05-20
Gr. 2 Nørrebro-Forårs-emt 2016 6 2016-05-23 2016-05-20
Gr. 3 Nørrebro Forårs-emt 2016 6 2016-05-23 2016-05-20
Gr. 4 Nørrebro Forårs-emt 2016 6 2016-05-23 2016-05-20
Gr. 5 Nørrebro Forårs-emt 2016 6 2016-05-23 2016-05-20
Totalt antal tilmeldte 30
Deltagere i gruppen Gr. 1 Nørrebro Forårs-emt 2016
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100103912 1444514 1. FM Mikkel Manosri Jacobsen BMS Skak 2220 2215 2016-05-08
100100252 1405349 2. Thore Nyboe Jensen Nørrebro Skakklub 2061 2087 2016-05-04
100101265 1401440 3. FM Peter Jakobsen Skakklubben Nordkalotten 2164 2186 2016-05-11
100200344 1410334 4. Henrik Emil Bruun Nørrebro Skakklub 2087 2115 2016-03-17
100300692 1408402 5. Janus Christensen Skakforeningen ØBRO 2130 2133 2016-05-12
100301633 1408801 6. Tobias Valentin Rostgaard BMS Skak 2215 2207 2016-05-12
Deltagere i gruppen Gr. 2 Nørrebro-Forårs-emt 2016
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100100238 1401858 1. Jens Henrichsen Nørrebro Skakklub 1910 1966 2016-05-06
100102192 1437526 2. Kim Secher Andersen Nørrebro Skakklub 1878 1943 2016-03-24
100802873 1448242 3. Lars Pedersen Allerød Skakklub 1933 2016 2016-05-04
100100371 1406256 4. John Holm Nielsen Enkeltmedlem - Indland 1990 2027 2016-05-08
0 4209389 5. Georgios Poulos Kallithea Chess Club 1934 1934 2016-05-21
100103890 1440969 6. Michael Richard W. Olsen Nørrebro Skakklub 2024 2065 2016-05-12
Deltagere i gruppen Gr. 3 Nørrebro Forårs-emt 2016
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100100865 1408208 1. Gert Werner Nørrebro Skakklub 1745 1885 2016-05-10
100101925 1411390 2. Knud Højgaard Valby Skakklub 1848 1936 2016-05-09
101094999 1431595 3. Güney Ozcan Nørrebro Skakklub 1701 1813 2016-05-21
100100136 1409778 4. Jan Mouritsen Brønshøj Skakforening 1742 1831 2016-05-12
100100279 1432249 5. Jan Torp Nielsen Nørrebro Skakklub 1759 1840 2016-05-12
100800414 1409557 6. Hans Haagen Larsen Enkeltmedlem - Indland 1696 1711 2016-04-18
Deltagere i gruppen Gr. 4 Nørrebro Forårs-emt 2016
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100100207 1412264 1. Henrik Andersson Nørrebro Skakklub 1681 1795 2016-04-05
100101421 1414399 2. Bjarne Meldgaard Henriksen Nørrebro Skakklub 1616 1763 2016-05-02
100103389 1446762 3. Troels Barington Valby Skakklub 1621 1671 2016-05-04
100102106 1453831 4. Mark Seerup Skakklubben K41 1614 1719 2016-05-10
100100301 1418041 5. Johnny Smidt Nørrebro Skakklub 1680 1753 2016-05-11
101095316 4204824 6. Konstantinos Tsoukalas Nørrebro Skakklub 1696 1750 2016-05-11
Deltagere i gruppen Gr. 5 Nørrebro Forårs-emt 2016
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100104090 1454188 1. Hannibal Valeur Jaques Nørrebro Skakklub 1457 1454 2016-04-21
857742 2. Michele Melega 1597 1597 2016-04-28
100101719 1418246 3. Henri Tolba Hvidovre Skakklub 1530 1697 2016-05-08
101095660 1462148 4. Søren Friis Larsen Nørrebro Skakklub 1586 1709 2016-05-10
100801824 1433520 5. Ole Therkelsen Nykøbing Sjælland Skakklub 1444 1612 2016-05-08
100102246 1414330 6. Thomas Haugaard Frederiksberg Skakforening 1507 1727 2016-04-22