Arbejder ...

loading

skørping hurtigturnering  

Vis Gruppe : Parringer
gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Hugo Falberg
Aalborg Skakforening af 1889
17422005
8
1
2
½
3
1
4
0
5
0
6
1
7
0
3 - 431757
2Lars Ekholm
Hobro Skakklub
19411979
7
1
1
½
8
½
3
0
4
1
5
1
6
½
24,951928
3Claus Holm
Brønderslev Skakklub
1703
6
1
7
0
1
0
2
1
8
0
4
0
5
1
35 - 72,651714
4Peter Jørgen Dam Mikkelsen
Skørping Skakklub
2081
5
1
6
1
7
1
1
1
2
0
3
1
8
½
16,052081
5Aage Kristian Andersen
Aars Nibe Skakklub
16321717
4
0
8
0
6
0
7
1
1
1
2
0
3
0
281,951634
6Søren Hauge
Skørping Skakklub
17481780
3
0
4
0
5
1
8
½
7
1
1
0
2
½
35 - 73,11745
7Brian Pedersen
Skørping Skakklub
1719
2
0
3
1
4
0
5
0
6
0
8
1
1
1
35 - 72,81725
8Henning Larsen
Aars Nibe Skakklub
17871906
1
0
5
1
2
½
6
½
3
1
7
0
4
½
3 - 43,451789

gruppe 2 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Aage Langballe Sørensen
Aalborg Skakforening af 1889
14091596
8
½
2
½
3
1
4
0
5
1
6
0
7
0
352,51432
2Rasmus Thor Kristiansen
Skørping Skakklub
1572
7
1
1
½
8
1
3
0
4
1
5
1
6
1
24,251619
3Allan Badsbjerg
Nørresundby Skakklub
14001492
6
1
7
0
1
0
2
1
8
½
4
0
5
1
42,451447
4Thomas Dahl Iversen
Brønderslev Skakklub
1596
5
1
6
1
7
0
1
1
2
0
3
1
8
1
534,451614
5Jens Ole van de Weerd
Aalborg Skakforening af 1889
13331445
4
0
8
1
6
1
7
0
1
0
2
0
3
0
26 - 71,81342
6Jens Riis
Sæby Skakklub
15921716
3
0
4
0
5
0
8
0
7
0
1
1
2
0
184,41439
7Jonas Bilstrup
Skørping Skakklub
1611
2
0
3
1
4
1
5
1
6
1
8
1
1
1
614,61653
8Per Jacobsen
Aalborg Skakforening af 1889
15071682
1
½
5
0
2
0
6
1
3
½
7
0
4
0
26 - 73,551437

gruppe 3 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Silas Ekholm
Hobro Skakklub
1034
8
0
2
1
3
1
4
1
5
0
6
0
7
0
34 - 62,21070
2Bent H. Christensen
Nørresundby Skakklub
11691483
7
0
1
0
8
0
3
1
4
0
5
½
6
1
73,551122
3Peter Duun Kristensen
Nørresundby Skakklub
11851539
6
0
7
0
1
0
2
0
8
1
4
1
5
0
283,71109
4Svend Aage Sørensen
Nørresundby Skakklub
9811331
5
1
6
1
7
0
1
0
2
1
3
0
8
1
42 - 31,71121
5Lars Erik Lytzen
Aalborg Skakforening af 1889
13091513
4
0
8
0
6
0
7
½
1
1
2
½
3
1
34 - 64,951221
6Pia Nielsen
Nørresundby Skakklub
11531374
3
1
4
0
5
1
8
0
7
0
1
1
2
0
34 - 63,41135
7Ture Jungberg Nielsen
Aalborg Skakforening af 1889
13141468
2
1
3
1
4
1
5
½
6
1
8
1
1
1
151382
8Jens Chr. Hæsum
Sæby Skakklub
1163
1
1
5
1
2
1
6
1
3
0
7
0
4
0
42 - 33,51186
Indbydelse
Periode 2016-03-07 .. 2016-03-07
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Ikke angivet
Turnerings komite
Dommere
  • Hoveddommer: Brian Pedersen

Tilmeldings muligheder til skørping hurtigturnering

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
gruppe 1 8 2016-03-07 2016-03-07
gruppe 2 8 2016-03-07 2016-03-07
gruppe 3 8 2016-03-07 2016-03-07
Totalt antal tilmeldte 24
Deltagere i gruppen gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100700677 1406159 1. Hugo Falberg Aalborg Skakforening af 1889 1742 2005 2016-03-06
100701613 1441183 2. Lars Ekholm Hobro Skakklub 1941 1979 2016-03-06
100700053 1461680 3. Claus Holm Brønderslev Skakklub 1703 2016-03-06
100700185 1439847 4. Peter Jørgen Dam Mikkelsen Skørping Skakklub 2081 2016-03-06
100700340 1440799 5. Aage Kristian Andersen Aars Nibe Skakklub 1632 1717 2016-03-06
100700173 1441191 6. Søren Hauge Skørping Skakklub 1748 1780 2016-03-06
100701011 1428730 7. Brian Pedersen Skørping Skakklub 1719 2016-03-06
100700759 1404172 8. Henning Larsen Aars Nibe Skakklub 1787 1906 2016-03-06
Deltagere i gruppen gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100700850 1444921 1. Aage Langballe Sørensen Aalborg Skakforening af 1889 1409 1596 2016-03-06
100700520 1439812 2. Rasmus Thor Kristiansen Skørping Skakklub 1572 2016-03-06
100700228 1444905 3. Allan Badsbjerg Nørresundby Skakklub 1400 1492 2016-03-06
100701717 1461338 4. Thomas Dahl Iversen Brønderslev Skakklub 1596 2016-03-06
101095193 1453521 5. Jens Ole van de Weerd Aalborg Skakforening af 1889 1333 1445 2016-03-06
100700477 1444425 6. Jens Riis Sæby Skakklub 1592 1716 2016-03-06
100700507 1453602 7. Jonas Bilstrup Skørping Skakklub 1611 2016-03-06
100700690 1413856 8. Per Jacobsen Aalborg Skakforening af 1889 1507 1682 2016-03-06
Deltagere i gruppen gruppe 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100701651 1457853 1. Silas Ekholm Hobro Skakklub 1034 2016-03-06
100700523 1435159 2. Bent H. Christensen Nørresundby Skakklub 1169 1483 2016-03-06
100701176 1435167 3. Peter Duun Kristensen Nørresundby Skakklub 1185 1539 2016-03-06
100701127 1409115 4. Svend Aage Sørensen Nørresundby Skakklub 981 1331 2016-03-06
100701631 1450549 5. Lars Erik Lytzen Aalborg Skakforening af 1889 1309 1513 2016-03-06
100201715 1409700 6. Pia Nielsen Nørresundby Skakklub 1153 1374 2016-03-06
101095048 1454200 7. Ture Jungberg Nielsen Aalborg Skakforening af 1889 1314 1468 2016-03-06
100700487 1453793 8. Jens Chr. Hæsum Sæby Skakklub 1163 2016-03-06