loading
Arbejder ...

skørping hurtigturnering

Vis Gruppe : Parringer
gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Hugo Falberg
Aalborg Skakforening af 1889
17422005
8
1
2
½
3
1
4
0
5
0
6
1
7
0
3 - 431757
2Lars Ekholm
Hobro Skakklub
19411979
7
1
1
½
8
½
3
0
4
1
5
1
6
½
24,951928
3Claus Holm
Brønderslev Skakklub
1703
6
1
7
0
1
0
2
1
8
0
4
0
5
1
35 - 72,651714
4Peter Jørgen Dam Mikkelsen
Skørping Skakklub
2081
5
1
6
1
7
1
1
1
2
0
3
1
8
½
16,052081
5Aage Kristian Andersen
Aars Nibe Skakklub
16321717
4
0
8
0
6
0
7
1
1
1
2
0
3
0
281,951634
6Søren Hauge
Skørping Skakklub
17481780
3
0
4
0
5
1
8
½
7
1
1
0
2
½
35 - 73,11745
7Brian Pedersen
Skørping Skakklub
1719
2
0
3
1
4
0
5
0
6
0
8
1
1
1
35 - 72,81725
8Henning Larsen
Aars Nibe Skakklub
17871906
1
0
5
1
2
½
6
½
3
1
7
0
4
½
3 - 43,451789
Indbydelse
Periode 2016-03-07 .. 2016-03-07
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Ikke angivet
Turnerings komite
Hoveddommer Brian Pedersen
Dommere

Tilmeldings muligheder til skørping hurtigturnering

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
gruppe 1 8 2016-03-07 2016-03-07
gruppe 2 8 2016-03-07 2016-03-07
gruppe 3 8 2016-03-07 2016-03-07
Totalt antal tilmeldte 24
Deltagere i gruppen gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100700677 1406159 1. Hugo Falberg Aalborg Skakforening af 1889 1742 2005 2016-03-06
100701613 1441183 2. Lars Ekholm Hobro Skakklub 1941 1979 2016-03-06
100700053 1461680 3. Claus Holm Brønderslev Skakklub 1703 2016-03-06
100700185 1439847 4. Peter Jørgen Dam Mikkelsen Skørping Skakklub 2081 2016-03-06
100700340 1440799 5. Aage Kristian Andersen Aars Nibe Skakklub 1632 1717 2016-03-06
100700173 1441191 6. Søren Hauge Skørping Skakklub 1748 1780 2016-03-06
100701011 1428730 7. Brian Pedersen Skørping Skakklub 1719 2016-03-06
100700759 1404172 8. Henning Larsen Aars Nibe Skakklub 1787 1906 2016-03-06
Deltagere i gruppen gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100700850 1444921 1. Aage Langballe Sørensen Aalborg Skakforening af 1889 1409 1596 2016-03-06
100700520 1439812 2. Rasmus Thor Kristiansen Skørping Skakklub 1572 2016-03-06
100700228 1444905 3. Allan Badsbjerg Nørresundby Skakklub 1400 1492 2016-03-06
100701717 1461338 4. Thomas Dahl Iversen Brønderslev Skakklub 1596 2016-03-06
101095193 1453521 5. Jens Ole van de Weerd Aalborg Skakforening af 1889 1333 1445 2016-03-06
100700477 1444425 6. Jens Riis Sæby Skakklub 1592 1716 2016-03-06
100700507 1453602 7. Jonas Bilstrup Skørping Skakklub 1611 2016-03-06
100700690 1413856 8. Per Jacobsen Aalborg Skakforening af 1889 1507 1682 2016-03-06
Deltagere i gruppen gruppe 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100701651 1457853 1. Silas Ekholm Hobro Skakklub 1034 2016-03-06
100700523 1435159 2. Bent H. Christensen Nørresundby Skakklub 1169 1483 2016-03-06
100701176 1435167 3. Peter Duun Kristensen Nørresundby Skakklub 1185 1539 2016-03-06
100701127 1409115 4. Svend Aage Sørensen Nørresundby Skakklub 981 1331 2016-03-06
100701631 1450549 5. Lars Erik Lytzen Aalborg Skakforening af 1889 1309 1513 2016-03-06
100201715 1409700 6. Pia Nielsen Nørresundby Skakklub 1153 1374 2016-03-06
101095048 1454200 7. Ture Jungberg Nielsen Aalborg Skakforening af 1889 1314 1468 2016-03-06
100700487 1453793 8. Jens Chr. Hæsum Sæby Skakklub 1163 2016-03-06