Arbejder ...

loading

Vestfjendsmesterskabet 2016  

Vis Gruppe : Parringer
Rutineret Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
Hr. Oversidder
Ingen klub
10001000
2
0
3
0
6
0
11
0
5
0
9
0
10
0
01201000
1Filip Martin Kierulf Hou Holm
Nordre Skakklub
16061642
9
1
8
1
7
1
2
0
4
1
10
1
6
0
526,651536
2Marius Bøss Sørensen
Skive Skakklub
13011335
1
10
½
5
1
1
1
7
1
4
1
3
½
613,81355
3Sebastian Ladegaard
Kjellerup Skakklub
1247
4
0
1
10
½
5
½
8
1
7
1
2
½
33,951227
4John Christopher Højstrup Christensen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1141
3
1
7
0
11
1
9
1
1
0
2
0
8
1
443,151179
5Jakob Schultz Svenningsen
Skive Skakklub
1102
8
0
11
1
2
0
3
½
1
6
0
9
½
3102,751068
6Thomas Lynderup Tristram
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1102
7
0
9
0
1
8
0
11
1
5
1
1
1
462,751113
7William Bay Aagaard
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1077
6
1
4
1
1
0
10
1
2
0
3
0
11
0
382,51100
8Signe Sofie Bøss Sørensen
Skive Skakklub
10741403
5
1
1
0
9
0
6
1
3
0
11
1
4
0
392,71088
9Birgitte Brunsgaard Jacobsen
Skive Skakklub
1060
1
0
6
1
8
1
4
0
10
0
1
5
½
72,31069
10Kasper Holm Sand
Kjellerup Skakklub
1040
11
1
2
½
3
½
7
0
9
1
1
0
1
451,851092
11Rasmus Broch Jensen
Herning Skakklub
1034
10
0
5
0
4
0
1
6
0
8
0
7
1
2112,55964
Indbydelse

Vestfjendsmesterskabet i skoleskak 2016. Øverste gruppe er primært for spillere i Dansk Skakunion og bliver hurtigskak-rated.

Periode 2016-03-05 .. 2016-03-05
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Ikke angivet
Turneringens egen hjemmeside http://morten-soerensen.dk/sevilla/vestfjends2016/
Turnerings komite
Dommere
  • Hoveddommer:

Tilmeldings muligheder til Vestfjendsmesterskabet 2016

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://morten-soerensen.dk/sevilla/vestfjends2016/

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Rutineret 12 2016-03-05 2016-03-05
Totalt antal tilmeldte 12
Deltagere i gruppen Rutineret
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
- Hr. Oversidder Ingen klub 1000 1000 2016-03-06
100602410 1444824 1. Filip Martin Kierulf Hou Holm Nordre Skakklub 1606 1642 2016-03-06
100901738 1457209 2. Marius Bøss Sørensen Skive Skakklub 1301 1335 2016-03-06
100901687 1452738 3. Sebastian Ladegaard Kjellerup Skakklub 1247 2016-03-06
100602575 1453947 4. John Christopher Højstrup Christensen Silkeborg Skakklub Af 1930 1141 2016-03-06
100901754 1457390 5. Jakob Schultz Svenningsen Skive Skakklub 1102 2016-03-06
101095646 - 6. Thomas Lynderup Tristram Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1102 2016-03-06
101095606 - 7. William Bay Aagaard Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1077 2016-03-06
100901730 1456750 8. Signe Sofie Bøss Sørensen Skive Skakklub 1074 1403 2016-03-06
100901731 1457012 9. Birgitte Brunsgaard Jacobsen Skive Skakklub 1060 2016-03-06
100901690 1457110 10. Kasper Holm Sand Kjellerup Skakklub 1040 2016-03-06
101095045 1453319 11. Rasmus Broch Jensen Herning Skakklub 1034 2016-03-06