Arbejder ...

loading

Gribskovmesterskabet 2016  

Vis Gruppe : Parringer
Gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRnEoEn
1John K. Sørensen
Gribskov Skakklub
17601774
8
½
2
1
3
½
4
0
5
1
6
½
7
0
44,517304,211760
2Vinni Nørremark
Gribskov Skakklub
14131552
7
0
1
0
8
½
3
0
4
0
5
½
6
½
71,314222,011532
3Mads Pasztor
BMS Skak
16491592
6
½
7
½
1
½
2
1
8
0
4
1
5
1
33,4516812,381677
4Niels Jørgen Christiansen
Gribskov Skakklub
15521619
5
0
6
1
7
½
1
1
2
1
3
0
8
0
52,515972,631636
5Viggo Sørensen
Skakklubben Nordkalotten
16581689
4
1
8
0
6
1
7
0
1
0
2
½
3
0
63,516283,341672
6Jørn Vestergaard
Gribskov Skakklub
15181641
3
½
4
0
5
0
8
0
7
0
1
½
2
½
82,214872,851587
7Martin Stampe Noer
Skakklubben Nordkalotten
18281907
2
1
3
½
4
½
5
1
6
1
8
0
1
1
525,118255,411899
8Lars Erik Linderod
Gribskov Skakklub
18601877
1
½
5
1
2
½
6
1
3
1
7
1
4
1
615,418785,171894

Gruppe 2 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRnEoEn
1Jens Palludan Ruberg
Skakklubben Nordkalotten
1000
2
0
9
0
7
0
4
0
10
0
8
0
6
0
0101,7592101000
2Jørgen Rasmussen
Skakklubben Nordkalotten
1003
1
1
3
0
6
0
9
0
4
0
5
0
10
0
191,9596001000
3Tommy Petersen
Skakklubben Nordkalotten
14661635
4
1
2
1
5
1
8
1
9
1
10
1
7
½
15,814983,811649
4John Schjølin
Gribskov Skakklub
10861279
3
0
5
0
10
0
1
1
2
1
7
0
8
0
282,7510520,941260
5Morten Munkholm Jensen
Gribskov Skakklub
10401388
6
0
4
1
3
0
7
½
8
1
2
1
9
0
51,8511212,281397
6Just Damgård
Gribskov Skakklub
12811555
5
1
8
0
2
1
10
½
7
0
9
0
1
1
74,5512342,541493
7Hans Henrik Fischer
Gribskov Skakklub
13121604
8
0
10
1
1
1
5
½
6
1
4
1
3
½
534,613303,461586
8Søren Ellegaard
Frederiksværk Skakklub
12291387
7
1
6
1
9
0
3
0
5
0
1
1
4
1
443,612472,281416
9Jesper Stuhr
Gribskov Skakklub
13321429
10
1
1
1
8
1
2
1
3
0
6
1
5
1
624,8513841,691481
10Per Svendsen
Frederiksværk Skakklub
1189
9
0
7
0
4
1
6
½
1
1
3
0
2
1
63,3119801000
Indbydelse
Periode 2016-03-10 .. 2016-04-28
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Ikke angivet
Turnerings komite
Dommere
  • Hoveddommer: Jørgen Rasmussen

Tilmeldings muligheder til Gribskovmesterskabet 2016

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 8 2016-03-10 2016-03-10
Gruppe 2 10 2016-03-10 2016-03-10
Totalt antal tilmeldte 18
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100800615 1419412 1. John K. Sørensen Gribskov Skakklub 1760 1774 2016-03-09
100802406 1425749 2. Vinni Nørremark Gribskov Skakklub 1413 1552 2016-03-09
100802927 1452703 3. Mads Pasztor BMS Skak 1649 1592 2016-03-09
100800589 1419676 4. Niels Jørgen Christiansen Gribskov Skakklub 1552 1619 2016-03-09
100802718 1437410 5. Viggo Sørensen Skakklubben Nordkalotten 1658 1689 2016-03-09
100801381 1419480 6. Jørn Vestergaard Gribskov Skakklub 1518 1641 2016-03-09
100800606 1412221 7. Martin Stampe Noer Skakklubben Nordkalotten 1828 1907 2016-03-09
100100565 1435965 8. Lars Erik Linderod Gribskov Skakklub 1860 1877 2016-03-09
Deltagere i gruppen Gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100802032 1426508 1. Jens Palludan Ruberg Skakklubben Nordkalotten 1000 2016-03-09
100800610 1426451 2. Jørgen Rasmussen Skakklubben Nordkalotten 1003 2016-03-09
100800609 1426354 3. Tommy Petersen Skakklubben Nordkalotten 1466 1635 2016-03-09
100802696 1439413 4. John Schjølin Gribskov Skakklub 1086 1279 2016-03-09
100802896 1448153 5. Morten Munkholm Jensen Gribskov Skakklub 1040 1388 2016-03-09
100800362 1425005 6. Just Damgård Gribskov Skakklub 1281 1555 2016-03-09
100800588 1425102 7. Hans Henrik Fischer Gribskov Skakklub 1312 1604 2016-03-09
100802297 1425048 8. Søren Ellegaard Frederiksværk Skakklub 1229 1387 2016-03-09
100802233 1452479 9. Jesper Stuhr Gribskov Skakklub 1332 1429 2016-03-09
100802922 1451618 10. Per Svendsen Frederiksværk Skakklub 1189 2016-03-09