Arbejder ...

loading

Midtjysk Sommer EMT  

Vis Gruppe : Parringer
Gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Lars Wisler Pedersen
Grindsted Skakklub
18581901
5
0
6
0
7
0
4
0
2
½
½83,517683,141848
2John Engstrøm
Nr. Snede Skakklub
17881855
6
½
5
½
8
½
3
½
1
½
5 - 62,9517752,931846
3Bjørn Laursen
Skakklubben Evans
17481830
7
1
8
½
6
1
2
½
4
0
32 - 42,817542,721836
4Søren Grymer-Hansen
Horsens Skakforening
17221837
8
0
7
½
5
1
1
1
3
1
12,517522,771852
5Byrial Jensen
Viborg Skakklub
16861739
1
1
2
½
4
0
8
½
7
1
32 - 42,1517121,951760
6Erik Pedersen
Horsens Skakforening
16811784
2
½
1
1
3
0
7
½
8
½
5 - 62,116932,251789
7Knud Erik Andersen
Nr. Snede Skakklub
16721810
3
0
4
½
1
1
6
½
5
0
272,0516712,451801
8Helge Nielsen
Skakklubben Evans
16451702
4
1
3
½
2
½
5
½
6
½
32 - 41,9516781,791726

Gruppe 2 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Olaf Nielsen
Grindsted Skakklub
15221513
6
0
10
1
7
1
3
1
2
½
2 - 33,615181,231524
2Jesper Heegaard Thomsen
Nr. Snede Skakklub
15151721
7
1
8
½
6
1
5
1
1
½
413,415422,961723
3Simon Ehrenreich
Skakklubben af 1968
1428
8
½
9
1
5
½
1
0
10
1
34 - 53,4141001000
4Benny Terndrup
Nr. Snede Skakklub
14251617
9
1
7
0
8
½
6
½
5
0
27 - 83,3513642,541595
5Birgit Dithlevsen
Herning Skakklub
14001531
10
1
6
1
3
½
2
0
4
1
2 - 32,7514341,681557
6Bjarne Sonberg
Nr. Snede Skakklub
13461574
1
1
5
0
2
0
4
½
7
0
91,913281,881559
7Henning Staugaard
Enkeltmedlem - Indland
13140
2
0
4
1
1
0
9
1
6
1
34 - 52,05135700
8Knud Mogens Jacobsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
12991533
3
½
2
½
4
½
10
0
9
1
62,512991,891537
9Anne Svensson
Nr. Snede Skakklub
10821433
4
0
3
0
10
0
7
0
8
0
0101,210281,091389
10Leo Bach
Nr. Snede Skakklub
10401453
5
0
1
0
9
1
8
1
3
0
27 - 80,8510991,731464
Indbydelse

Nr.Snede Sommer EMT 2016

 

 

Spillested                            Bavnehøjcentret, Bavnehøj 19 Nr. Snede

 

Spilledage                           Mandage, udsatte partier kan spilles den 13/6 eller privat

                                            Efter aftale med turneringslederen

 

Spilledatoer                        23/5, 30/5, 6/6, 20/6, 27/6

 

Spilletider                           Kl. 19.00 – 23.30  2 timer og 15 minutter til hele partiet

                                           

Turneringsform                   5 runder dansk sweizer i 2 grupper ved lavt deltagerantal eventuel

                                            En gruppe Sweizer eller en gruppe alle mod alle og en gruppe Sweizer.

 

Indskud                              150 kr. pr person.

 

Tilladt forsinkelse               Som hidtil 1 time

 

Rating                                 Turneringen Rates i henhold til dsu regler, desuden Elo rates turneringen

                                            også efter reglerne for Elo rating.

 

Tilmelding                          Til John Engstrøm tlf.  20 87 40 25 eller Benny Terndrup 20 91 54 06

                                            Senest 21/5 2015

.

 

 

Præmier                              Afhængig af deltagerantallet.  Dog minimum i hver gruppe.

                                            1.Præmie       300 kr

                                            2.Præmie       200 kr.

                                                                                                         

                      .

Periode 2016-05-23 .. 2016-06-27
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite

Tilmeldings muligheder til Midtjysk Sommer EMT

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 8 2016-05-23 2016-05-21
Gruppe 2 10 2016-05-23 2016-05-21
Totalt antal tilmeldte 18
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100500219 1417045 1. Lars Wisler Pedersen Grindsted Skakklub 1858 1901 2016-03-31
100500727 1410512 2. John Engstrøm Nr. Snede Skakklub 1788 1855 2016-03-15
100500518 1409697 3. Bjørn Laursen Skakklubben Evans 1748 1830 2016-04-14
100500752 1428543 4. Søren Grymer-Hansen Horsens Skakforening 1722 1837 2016-04-24
100602144 1421123 5. Byrial Jensen Viborg Skakklub 1686 1739 2016-05-18
100500644 1404997 6. Erik Pedersen Horsens Skakforening 1681 1784 2016-04-15
100900045 1408160 7. Knud Erik Andersen Nr. Snede Skakklub 1672 1810 2016-04-12
100500525 1403460 8. Helge Nielsen Skakklubben Evans 1645 1702 2016-05-02
Deltagere i gruppen Gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100500216 1449370 1. Olaf Nielsen Grindsted Skakklub 1522 1513 2016-05-15
103103878 1444751 2. Jesper Heegaard Thomsen Nr. Snede Skakklub 1515 1721 2016-03-15
101095138 1457292 3. Simon Ehrenreich Skakklubben af 1968 1428 2016-05-15
100500744 1444743 4. Benny Terndrup Nr. Snede Skakklub 1425 1617 2016-04-12
100900771 1413201 5. Birgit Dithlevsen Herning Skakklub 1400 1531 2016-05-14
100500889 1444727 6. Bjarne Sonberg Nr. Snede Skakklub 1346 1574 2016-04-12
100900039 1450476 7. Henning Staugaard Enkeltmedlem - Indland 1314 0 2016-05-18
100600231 1421069 8. Knud Mogens Jacobsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1299 1533 2016-05-11
103111583 1444735 9. Anne Svensson Nr. Snede Skakklub 1082 1433 2016-04-12
103109114 1444697 10. Leo Bach Nr. Snede Skakklub 1040 1453 2016-04-12