Arbejder ...

loading

Syddjurs Sommer EMT 2016  

Vis Gruppe : Parringer
Mester Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Svend Aage Madsen
Randers Skakklub
20322053
6
½
2
1
3
1
4
½
5
0
32 - 32,920342,652060
2Dennis Hemdorff
Nordre Skakklub
19401986
5
½
1
0
6
½
3
0
4
½
5 - 62,1519212,101974
3Claus Nørregaard
Syddjurs Skakklub
18961999
4
0
5
0
1
0
2
1
6
½
5 - 61,818872,211985
4Henrik Svane
Skakklubben Evans
20472080
3
1
6
½
5
½
1
½
2
½
32 - 33,0520462,882082
5Johan Hardlei
Skakklubben af 1968
20342043
2
½
3
1
4
½
6
1
1
1
412,9520562,582100
6Rasmus Fomsgaard Nielsen
Nordre Skakklub
19422045
1
½
4
½
2
½
5
0
3
½
242,1519382,582033

Basis 1 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Leo Christiansen
Syddjurs Skakklub
17501832
6
½
2
1
3
+
4
½
5
1
421,6518011,861855
2Per Barndorff Simonsen
Ishøj Skakklub
18501910
5
1
1
0
6
0
3
+
4
0
242,3518102,381882
3Per Kjærulf-Møller
Syddjurs Skakklub
17301824
4
0
5
0
1
-
2
-
6
-
060,817060,931805
4Steffen Cordes
Skakklubben af 1968
18781936
3
1
6
1
5
1
1
½
2
1
13,219263,211962
5Flemming Pagh Iversen
Aros Skakklub
17241768
2
0
3
1
4
0
6
½
1
0
51,9517111,851761
6Finn Andersson
Randers Skakklub
18081819
1
½
4
0
2
1
5
½
3
+
332,0518071,771824

Basis 2 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Knud Poulsen
Syddjurs Skakklub
16391788
6
½
2
1
3
1
4
½
5
1
41 - 22,916753,311802
2Eigil Asanta
Syddjurs Skakklub
15681705
5
0
1
0
6
1
3
½
4
0
52,315322,651682
3Hans Jørgen Mikkelsen
Vejlby-Risskov Skakklub
15651514
4
½
5
0
1
0
2
½
6
1
242,315521,191530
4Kai Washeim
Syddjurs Skakklub
16071732
3
½
6
1
5
1
1
½
2
1
41 - 22,6516582,871755
5Benno Ørvad Markussen
Viby Skakklub
15811695
2
1
3
1
4
0
6
½
1
0
32,4515832,581693
6Torben Larsen
Odense Skakklub
15721674
1
½
4
0
2
0
5
½
3
0
162,3515112,401646

Basis 3 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Per Lysholm Christensen
Syddjurs Skakklub
14811617
6
1
2
0
3
1
4
1
5
0
332,6514972,871620
2Søren Graugaard Christensen
Viby Skakklub
15571681
5
1
1
1
6
0
3
1
4
1
41 - 23,215933,381693
3Henning Staugaard
Enkeltmedlem - Indland
13331491
4
1
5
0
1
0
2
0
6
½
51,513331,851477
4Torben Gregersen
Skanderborg Skakklub
13341488
3
0
6
0
5
0
1
0
2
0
061,512671,841451
5Kaj Nielsen
Randers Skakklub
15361563
2
0
3
1
4
1
6
1
1
1
41 - 23,0515792,421626
6Erik Hjorth
Viborg Skakklub
15431589
1
0
4
1
2
1
5
0
3
½
43,115162,641586

Basis 4 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Børge Laursen
Syddjurs Skakklub
11861402
2
½
4
½
7
0
6
0
10
+
291,6511571,011382
2Evert Loftager
Syddjurs Skakklub
13191520
1
½
6
1
5
0
8
½
3
½
62,9512992,331487
3Verner Schou Sørensen
Syddjurs Skakklub
11911396
4
1
5
½
9
1
7
½
2
½
22,0512771,321403
4Roberto Sanchez Gonzalez
Viby Skakklub
1090
3
0
1
½
8
½
10
+
6
1
331,2112601000
5Kjeld Ehlers
Vejlby-Risskov Skakklub
12941518
6
1
3
½
2
1
9
1
7
1
12,614201,971529
6Niels Christian Offersen
Skakklubben Rokaden
1300
5
0
2
0
10
+
1
1
4
0
282,4123701000
7Jens A. L. Jørgensen
Viby Skakklub
12781278
8
1
9
0
1
1
3
½
5
0
42,6512711,071307
8Bent Pedersen
Syddjurs Skakklub
13061517
7
0
10
+
4
½
2
½
9
½
72,312701,31485
9Jan Riis
Syddjurs Skakklub
1296
10
+
7
1
3
0
5
0
8
½
52,15126701000
10Hr. Oversidder
Ingen klub
8001000
9
-
8
-
6
-
4
-
1
-
010080001000
Indbydelse

Syddjurs Skakklub

Inviterer til 

Syddjurs Sommer emt 2016.

Der spilles fem runder mandag til fredag i uge 30.

Vi har plads til mange deltagere!

Hvor:

Cafeen, Rosengården, Tingvej 22, 8543 Hornslet.

Hvornår:

25/7, 26/7, 27/7, 28/7 og 29/7.

Spilletid kl.18.30 til 23.00

1.45 time til 40 træk, ½ time + opsparet tid til resten af parti.

Koordineret og Elo-ratet turnering.

Max. 30 min. for sent fremmøde.

Indskud:

150 kr. i alle grupper

Præmier:

1. plads 500 kr.

2. Plads 200 kr.

Turneringsform:

Der spilles 5 runder så vidt muligt i 6-mandsgrupper, evt. suppleret med en Monradsgruppe.

Tilmelding:

Senest den 21. juli 2016

til Willy Møller Nielsen mobil 50592461 email: willymn@gmail.com

eller på http://turnering.skak.dk/TournamentActive/AllInvitations

Vi glæder os til at møde jer!

Periode 2016-07-25 .. 2016-07-29
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Dommere
  • Hoveddommer: Willy Møller Nielsen

Tilmeldings muligheder til Syddjurs Sommer EMT 2016

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Mester 6 2016-07-25 2016-07-21
Basis 1 6 2016-07-25 2016-07-21
Basis 2 6 2016-07-25 2016-07-21
Basis 3 6 2016-07-25 2016-07-21
Basis 4 10 2016-07-25 2016-07-21
Totalt antal tilmeldte 34
Deltagere i gruppen Mester
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100600871 1406205 1. Svend Aage Madsen Randers Skakklub 2032 2053 2016-07-15
100600930 1409506 2. Dennis Hemdorff Nordre Skakklub 1940 1986 2016-07-02
100600571 1409808 3. Claus Nørregaard Syddjurs Skakklub 1896 1999 2016-07-08
100500652 1403192 4. Henrik Svane Skakklubben Evans 2047 2080 2016-07-18
100602311 1440489 5. Johan Hardlei Skakklubben af 1968 2034 2043 2016-07-21
100600584 1411160 6. Rasmus Fomsgaard Nielsen Nordre Skakklub 1942 2045 2016-07-11
Deltagere i gruppen Basis 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100601335 1416022 1. Leo Christiansen Syddjurs Skakklub 1750 1832 2016-07-15
103103459 1406639 2. Per Barndorff Simonsen Ishøj Skakklub 1850 1910 2016-07-14
100602249 1429159 3. Per Kjærulf-Møller Syddjurs Skakklub 1730 1824 2016-06-13
100600608 1404644 4. Steffen Cordes Skakklubben af 1968 1878 1936 2016-07-21
100600624 1428446 5. Flemming Pagh Iversen Aros Skakklub 1724 1768 2016-07-21
100600853 1420232 6. Finn Andersson Randers Skakklub 1808 1819 2016-07-19
Deltagere i gruppen Basis 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100600764 1422324 1. Knud Poulsen Syddjurs Skakklub 1639 1788 2016-07-17
100101049 1451251 2. Eigil Asanta Syddjurs Skakklub 1568 1705 2016-07-08
100600537 1421760 3. Hans Jørgen Mikkelsen Vejlby-Risskov Skakklub 1565 1514 2016-07-11
100602166 1422901 4. Kai Washeim Syddjurs Skakklub 1607 1732 2016-06-21
100501365 1429132 5. Benno Ørvad Markussen Viby Skakklub 1581 1695 2016-07-15
100301890 1447858 6. Torben Larsen Odense Skakklub 1572 1674 2016-07-18
Deltagere i gruppen Basis 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100602199 1420518 1. Per Lysholm Christensen Syddjurs Skakklub 1481 1617 2016-06-13
100601235 1413449 2. Søren Graugaard Christensen Viby Skakklub 1557 1681 2016-07-07
100900039 1450476 3. Henning Staugaard Enkeltmedlem - Indland 1333 1491 2016-07-03
100602566 1451707 4. Torben Gregersen Skanderborg Skakklub 1334 1488 2016-07-19
100600874 1421956 5. Kaj Nielsen Randers Skakklub 1536 1563 2016-07-15
100601289 1445537 6. Erik Hjorth Viborg Skakklub 1543 1589 2016-07-18
Deltagere i gruppen Basis 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100900033 1429116 1. Børge Laursen Syddjurs Skakklub 1186 1402 2016-06-13
100600298 1421719 2. Evert Loftager Syddjurs Skakklub 1319 1520 2016-05-30
100600772 1422634 3. Verner Schou Sørensen Syddjurs Skakklub 1191 1396 2016-07-10
100600956 1420755 4. Roberto Sanchez Gonzalez Viby Skakklub 1090 2016-07-10
100600981 1404741 5. Kjeld Ehlers Vejlby-Risskov Skakklub 1294 1518 2016-06-07
100602622 - 6. Niels Christian Offersen Skakklubben Rokaden 1300 2016-07-18
100601094 1421271 7. Jens A. L. Jørgensen Viby Skakklub 1278 1278 2016-07-16
100600574 1422146 8. Bent Pedersen Syddjurs Skakklub 1306 1517 2016-06-13
100602570 1452860 9. Jan Riis Syddjurs Skakklub 1296 2016-07-24
- 10. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2016-07-24