Arbejder ...

loading

Lyn DM indledene Grupper  

Vis Gruppe : Parringer
Indledene Gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingElo123456789PoPlWeRn
1Gert Aagaard
Springeren Kolding
19252079
10
1
2
1
3
0
4
1
5
1
6
0
7
1
8
½
9
1
34,152004
2Janus Christensen
Skakforeningen ØBRO
21732136
9
0
1
0
10
1
3
0
4
1
5
1
6
0
7
1
8
0
466,42125
3Søren Brautsch
Haderslev Skakklub
22302279
8
0
9
0
1
1
2
1
10
0
4
1
5
1
6
1
7
1
646,92212
4Jess Nykjær
Frem Skakklub
18151962
7
1
8
0
9
0
1
0
2
0
3
0
10
½
5
1
6
0
83,11797
5Svend Kjems Hove
Skakforeningen ØBRO
18111936
6
0
7
1
8
0
9
1
1
0
2
0
3
0
4
0
10
1
373,051810
6Allan Stig Rasmussen
Philidor
25072496
5
1
10
1
7
1
8
1
9
1
1
1
2
1
3
0
4
1
818,52507
7Bo F. Sørensen
Frem Skakklub
14741665
4
0
5
0
6
0
10
1
8
0
9
0
1
0
2
0
3
0
1100,651490
8Morten Kock Møller
Bornholms Skakklub
21872244
3
1
4
1
5
1
6
0
7
1
10
1
9
1
1
½
2
1
26,52207
9Ib Skovgaard
BMS Skak
18982060
2
1
3
1
4
1
5
0
6
0
7
1
8
0
10
1
1
0
553,91931
10Karamtej Singh
Skakklubben K41
16621876
1
0
6
0
2
0
7
0
3
1
8
0
4
½
9
0
5
0
91,81653

Indledene Gruppe 2 Direkte link
#NavnRatingElo123456789PoPlWeRn
1Pelle Rødkjær Bank
Skakklubben af 1968
23312222
10
1
2
1
3
0
4
1
5
1
6
1
7
1
8
½
9
0
47,32315
2Thomas Christensen
Kjellerup Skakklub
18471974
9
0
1
0
10
1
3
0
4
1
5
0
6
0
7
1
8
0
36 - 72,71856
3Thorbjørn Bromann
Brønshøj Skakforening
24452452
8
1
9
½
1
1
2
1
10
1
4
1
5
1
6
0
7
1
1 - 28,12445
4Jacob Krog
Amager Skakforening
1560
7
0
8
0
9
0
1
0
2
0
3
0
10
½
5
0
6
0
½100,651553
5Jakob Bjerre Jensen
Århus Skakklub/Skolerne
21092189
6
1
7
1
8
1
9
0
1
0
2
1
3
0
4
1
10
1
655,32123
6Brian Jørgensen
Skakklubben K41
22042288
5
0
10
1
7
1
8
1
9
1
1
0
2
1
3
1
4
1
736,22220
7Christian Karstensen
Tønder Skakklub
19111968
4
1
5
0
6
0
10
1
8
½
9
0
1
0
2
0
3
0
83,31887
8Kim Nørgaard
Næstved Skakklub
20311995
3
0
4
1
5
0
6
0
7
½
10
0
9
0
1
½
2
1
36 - 74,52001
9Jesper Knudsen
Læseforeningens Skakklub
21102087
2
1
3
½
4
1
5
1
6
0
7
1
8
1
10
1
1
1
1 - 25,32158
10Tommy Jensen
Egedal-Jyllinge Skakklub
17271880
1
0
6
0
2
0
7
0
3
0
8
1
4
½
9
0
5
0
91,71721

Indledene Gruppe 3 Direkte link
#NavnRatingElo123456789PoPlWeRn
1Rasmus Thøgersen
Skive Skakklub
21672109
10
1
2
1
3
1
4
1
5
1
6
1
7
1
8
½
9
1
16,052225
2Karsten Nymann Pedersen
Skakklubben af 1968
20002010
9
0
1
0
10
1
3
0
4
1
5
0
6
0
7
½
8
0
84,51940
3Johnni Veng
Skakklubben Evans
22612279
8
½
9
1
1
0
2
1
10
0
4
1
5
1
6
1
7
1
36,92253
4Uffe Balslev
Sjælsø Skakklub
17491804
7
1
8
0
9
0
1
0
2
0
3
0
10
1
5
0
6
0
292,31740
5CM Henrik Mølvig
Roskilde Skakklub
21382115
6
1
7
1
8
0
9
1
1
0
2
1
3
0
4
1
10
0
54 - 55,82122
6Thomas K. Christensen
Skakklubben af 1968
21652225
5
0
10
0
7
1
8
0
9
0
1
0
2
1
3
0
4
1
376,052104
7Kim Pedersen
Faxe Skakklub
14261623
4
0
5
0
6
0
10
0
8
0
9
0
1
0
2
½
3
0
½100,451428
8IM Rasmus Skytte
Århus Skakklub/Skolerne
24342410
3
½
4
1
5
1
6
1
7
1
10
1
9
1
1
½
2
1
828,152433
9Ellen Kakulidis
Aalborg Skakforening af 1889
16591843
2
1
3
0
4
1
5
0
6
1
7
1
8
0
10
1
1
0
54 - 51,71797
10Thomas Sandbeck Christensen
Nr.Åby Juniorskakklub
18491875
1
0
6
1
2
0
7
1
3
1
8
0
4
0
9
0
5
1
463,151875

Indledene Gruppe 4 Direkte link
#NavnRatingElo123456789PoPlWeRn
1Hans-Henrik Madsen
Holbæk Skakklub
20582111
10
0
2
0
3
1
4
1
5
1
6
½
7
0
8
1
9
0
5 - 75,052047
2IM Jacob Carstensen
Brønshøj Skakforening
23382368
9
1
1
1
10
1
3
1
4
1
5
1
6
1
7
1
8
1
917,82362
3Mathias Aalbæk Meunier
Frem Skakklub
19461954
8
1
9
0
1
0
2
0
10
0
4
1
5
1
6
½
7
0
83,751939
4Steen Vitus Bering
Herning Skakklub
20212092
7
1
8
1
9
0
1
0
2
0
3
0
10
1
5
1
6
1
544,62029
5Anniken Vestby
Tromsø
1559
6
0
7
0
8
0
9
0
1
0
2
0
3
0
4
0
10
0
01001559
6Kim Henrik Skaanning-Pedersen
Skakklubben Evans
22262203
5
1
10
0
7
½
8
1
9
1
1
½
2
0
3
½
4
0
5 - 76,852179
7Tom Nicolaj Skovgaard
BMS Skak
19961997
4
0
5
1
6
½
10
0
8
1
9
0
1
1
2
0
3
1
5 - 74,352001
8Ulrik Thomassen
Nordre Skakklub
1881
3
0
4
0
5
1
6
0
7
0
10
0
9
0
1
0
2
0
193,051820
9Kristian Seegert
Skanderborg Skakklub
21302266
2
0
3
1
4
1
5
1
6
0
7
1
8
1
10
1
1
1
725,852153
10Mads vestby
Tromsø
1884
1
1
6
1
2
0
7
1
3
1
8
1
4
0
9
0
5
1
6301884

Indledene Gruppe 5 Direkte link
#NavnRatingElo123456789PoPlWeRn
1Kim Hjort Poulsen
1975
10
0
2
1
3
0
4
½
5
1
6
0
7
1
8
1
9
½
53 - 601975
2Lars Hansen
Skakklubben af 1968
22642265
9
0
1
0
10
1
3
1
4
1
5
0
6
1
7
0
8
1
53 - 67,052223
3Rune Andersen
Bornholms Skakklub
20252126
8
1
9
0
1
1
2
0
10
1
4
0
5
0
6
0
7
0
38 - 94,71987
4Chresten Anker Nielsen
Ejby Skakklub
17111832
7
0
8
1
9
0
1
½
2
0
3
1
10
0
5
½
6
0
38 - 91,91744
5Niels Chr. Schiødt
Skakforeningen ØBRO
19671982
6
0
7
0
8
1
9
0
1
0
2
1
3
1
4
½
10
0
74,151948
6Mads Bilde Svendsen
Nr.Åby Juniorskakklub
20982112
5
1
10
0
7
0
8
1
9
0
1
1
2
0
3
1
4
1
53 - 65,452089
7FM Jacob Øst Hansen
BMS Skak
23562364
4
1
5
1
6
1
10
1
8
1
9
1
1
0
2
1
3
1
817,752361
8Michael Leon Christensen
Fredericia Skakforening
13881412
3
0
4
0
5
0
6
0
7
0
10
0
9
0
1
0
2
0
0100,251377
9Tobias Valentin Rostgaard
BMS Skak
22382222
2
1
3
1
4
1
5
1
6
1
7
0
8
1
10
1
1
½
26,82252
10Alexander christian Almasy
1816
1
1
6
1
2
0
7
0
3
0
8
1
4
1
9
0
5
1
53 - 601816

Indledene Gruppe 6 Direkte link
#NavnRatingElo123456789PoPlWeRn
1Christian Grubert
Jetsmark Skakklub
20882186
10
1
2
1
3
0
4
1
5
1
6
1
7
1
8
½
9
1
35,52128
2Birger Olsen
Sydøstfyn
16441830
9
1
1
0
10
1
3
0
4
0
5
½
6
0
7
1
8
0
6 - 71,51704
3IM Lars Borbjerggaard
Sydøstfyn
22792308
8
0
9
1
1
1
2
1
10
1
4
1
5
1
6
1
7
1
827,352292
4Thomas Hauge Vestergaard
Skakklubben af 1968
19382020
7
1
8
0
9
0
1
0
2
1
3
0
10
1
5
0
6
0
383,951910
5Gunnar Lund
1863
6
1
7
1
8
0
9
0
1
0
2
½
3
0
4
1
10
0
6 - 701863
6Tobias Ilsøe Jensen
Frem Skakklub
20392058
5
0
10
1
7
1
8
0
9
0
1
0
2
1
3
0
4
1
4552019
7Morten Johnsen
1366
4
0
5
0
6
0
10
1
8
0
9
0
1
0
2
0
3
0
11001366
8FM Mads Hansen
Skanderborg Skakklub
22922297
3
1
4
1
5
1
6
1
7
1
10
1
9
1
1
½
2
1
17,452313
9Jan Mose Nielsen
Tåstrup Skakforening
21052103
2
0
3
0
4
1
5
1
6
1
7
1
8
0
10
½
1
0
45,72081
10Frode Benedikt Nielsen
Frederiksberg Skakforening
20371909
1
0
6
0
2
0
7
0
3
0
8
0
4
0
9
½
5
1
951951

Indledene Gruppe 7 Direkte link
#NavnRatingElo123456789PoPlWeRn
1Steen Brustrup Petersen
Brønshøj Skakforening
19392111
10
0
2
1
3
0
4
1
5
1
6
0
7
1
8
0
9
1
54 - 54,31960
2Anton Kjeldsen
Frem Skakklub
16641780
9
1
1
0
10
0
3
0
4
0
5
0
6
0
7
0
8
0
191,91637
3FM Daniel Vesterbæk Pedersen
Skakklubben Nordkalotten
22382268
8
0
9
1
1
1
2
1
10
1
4
1
5
1
6
1
7
1
81 - 27,152255
4Freja Vangsgård
Vejlby-Risskov Skakklub
18091899
7
0
8
0
9
1
1
0
2
1
3
0
10
1
5
0
6
0
3831809
5Niels Skou
Skakklubben Evans
20752023
6
0
7
1
8
0
9
1
1
0
2
1
3
0
4
1
10
1
54 - 55,652062
6FM Arne Matthiesen
Skakklubben af 1968
23902319
5
1
10
1
7
1
8
½
9
1
1
1
2
1
3
0
4
1
38,22376
7Thomas Bøker Lund
Valby Skakklub
19692066
4
1
5
0
6
0
10
1
8
0
9
1
1
0
2
1
3
0
463,851944
8FM Filip Boe Olsen
Nordre Skakklub
20842192
3
1
4
1
5
1
6
½
7
1
10
½
9
1
1
1
2
1
81 - 25,752134
9Kristine Boye Sten
Jetsmark Skakklub
12501496
2
0
3
0
4
0
5
0
6
0
7
0
8
0
10
0
1
0
0100,151243
10Niels Henrik Sørensen
Frem Skakklub
19522041
1
1
6
0
2
1
7
0
3
0
8
½
4
0
9
1
5
0
74,41925

Indledene Gruppe 8 Direkte link
#NavnRatingElo123456789PoPlWeRn
1Leif Møller
Nordre Skakklub
19912111
10
1
2
1
3
1
4
1
5
1
6
1
7
1
8
½
9
0
25,952025
2Lars Wisler Pedersen
Grindsted Skakklub
18221896
9
1
1
0
10
1
3
0
4
1
5
0
6
0
7
1
8
0
46 - 74,41810
3Peter Sørensen
1450
8
0
9
0
1
0
2
1
10
0
4
1
5
0
6
1
7
0
3801450
4John Christopher Højstrup Christensen
Silkeborg Skakklub Af 1930
500
7
0
8
0
9
0
1
0
2
0
3
0
10
1
5
0
6
0
19 - 100545
5Kurt Hollesen
Tårnet Svendborg
19422023
6
0
7
1
8
0
9
0
1
0
2
1
3
1
4
1
10
1
54 - 55,551926
6Ole Helmer Mikkelsen
Herning Skakklub
21462216
5
1
10
1
7
1
8
½
9
1
1
0
2
1
3
0
4
1
37,252131
7Kasper Larsen
Nr.Åby Juniorskakklub
17351874
4
1
5
0
6
0
10
1
8
0
9
1
1
0
2
0
3
1
46 - 73,651746
8FM Mads Boe
Skanderborg Skakklub
23572310
3
1
4
1
5
1
6
½
7
1
10
1
9
1
1
½
2
1
818,52357
9Julius Mølvig
Roskilde Skakklub
18881934
2
0
3
1
4
1
5
1
6
0
7
0
8
0
10
1
1
1
54 - 551888
10Jan Søe Pedersen
Korsør Skakklub
16631832
1
0
6
0
2
0
7
0
3
1
8
0
4
0
9
0
5
0
19 - 103,051602
Indbydelse
Periode 2016-03-25 .. 2016-03-25
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Dommere
  • Hoveddommer: Brian Lorenzen

Tilmeldings muligheder til Lyn DM indledene Grupper

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Indledene Gruppe 1 10 2016-03-25 2016-03-24
Indledene Gruppe 2 10 2016-03-25 2016-03-24
Indledene Gruppe 3 10 2016-03-25 2016-03-24
Indledene Gruppe 4 10 2016-03-25 2016-03-24
Indledene Gruppe 5 10 2016-03-25 2016-03-24
Indledene Gruppe 6 10 2016-03-25 2016-03-24
Indledene Gruppe 7 10 2016-03-25 2016-03-24
Indledene Gruppe 8 10 2016-03-25 2016-03-24
- 1 2016-03-25 2016-03-24
Totalt antal tilmeldte 81
Deltagere i gruppen Indledene Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100300075 1427024 1. Gert Aagaard Springeren Kolding 1925 2079 2016-03-27
100300692 1408402 2. Janus Christensen Skakforeningen ØBRO 2173 2136 2016-03-27
100600601 1400983 3. Søren Brautsch Haderslev Skakklub 2230 2279 2016-03-27
100300686 1427288 4. Jess Nykjær Frem Skakklub 1815 1962 2016-03-27
100400597 1408194 5. Svend Kjems Hove Skakforeningen ØBRO 1811 1936 2016-03-27
100700431 1406000 6. Allan Stig Rasmussen Philidor 2507 2496 2016-03-27
103102089 1444026 7. Bo F. Sørensen Frem Skakklub 1474 1665 2016-03-27
103103232 1407929 8. Morten Kock Møller Bornholms Skakklub 2187 2244 2016-03-27
100100198 1406760 9. Ib Skovgaard BMS Skak 1898 2060 2016-03-27
100104109 1447920 10. Karamtej Singh Skakklubben K41 1662 1876 2016-03-27
Deltagere i gruppen Indledene Gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100600595 1402889 1. Pelle Rødkjær Bank Skakklubben af 1968 2331 2222 2016-03-27
100900246 1447963 2. Thomas Christensen Kjellerup Skakklub 1847 1974 2016-03-27
100801519 1403893 3. Thorbjørn Bromann Brønshøj Skakforening 2445 2452 2016-03-27
100102507 1462075 4. Jacob Krog Amager Skakforening 1560 2016-03-27
100600963 1401513 5. Jakob Bjerre Jensen Århus Skakklub/Skolerne 2109 2189 2016-03-27
100200355 1401599 6. Brian Jørgensen Skakklubben K41 2204 2288 2016-03-27
100701482 1416553 7. Christian Karstensen Tønder Skakklub 1911 1968 2016-03-27
100600691 1409824 8. Kim Nørgaard Næstved Skakklub 2031 1995 2016-03-27
100102955 1410750 9. Jesper Knudsen Læseforeningens Skakklub 2110 2087 2016-03-27
100101615 1425552 10. Tommy Jensen Egedal-Jyllinge Skakklub 1727 1880 2016-03-27
Deltagere i gruppen Indledene Gruppe 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100901527 1431412 1. Rasmus Thøgersen Skive Skakklub 2167 2109 2016-03-27
100600651 1410156 2. Karsten Nymann Pedersen Skakklubben af 1968 2000 2010 2016-03-27
103103398 1408623 3. Johnni Veng Skakklubben Evans 2261 2279 2016-03-27
100100408 1445421 4. Uffe Balslev Sjælsø Skakklub 1749 1804 2016-03-27
100800890 1402625 5. CM Henrik Mølvig Roskilde Skakklub 2138 2115 2016-03-27
100600786 1403532 6. Thomas K. Christensen Skakklubben af 1968 2165 2225 2016-03-27
103107762 1452525 7. Kim Pedersen Faxe Skakklub 1426 1623 2016-03-27
100601031 1404210 8. IM Rasmus Skytte Århus Skakklub/Skolerne 2434 2410 2016-03-27
100701623 1444972 9. Ellen Kakulidis Aalborg Skakforening af 1889 1659 1843 2016-03-27
100300126 1418505 10. Thomas Sandbeck Christensen Nr.Åby Juniorskakklub 1849 1875 2016-03-27
Deltagere i gruppen Indledene Gruppe 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100800819 1403117 1. Hans-Henrik Madsen Holbæk Skakklub 2058 2111 2016-03-27
100801081 1404180 2. IM Jacob Carstensen Brønshøj Skakforening 2338 2368 2016-03-27
100400473 1413546 3. Mathias Aalbæk Meunier Frem Skakklub 1946 1954 2016-03-27
100900070 1410253 4. Steen Vitus Bering Herning Skakklub 2021 2092 2016-03-27
- 5. Anniken Vestby Tromsø 1559 2016-03-27
100300210 1403699 6. Kim Henrik Skaanning-Pedersen Skakklubben Evans 2226 2203 2016-03-27
100100197 1406337 7. Tom Nicolaj Skovgaard BMS Skak 1996 1997 2016-03-27
100600368 1446053 8. Ulrik Thomassen Nordre Skakklub 1881 2016-03-27
100602099 1405098 9. Kristian Seegert Skanderborg Skakklub 2130 2266 2016-03-27
- 10. Mads vestby Tromsø 1884 2016-03-27
Deltagere i gruppen Indledene Gruppe 5
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
- 1. Kim Hjort Poulsen 1975 2016-03-27
100600616 1402528 2. Lars Hansen Skakklubben af 1968 2264 2265 2016-03-27
100801207 1405683 3. Rune Andersen Bornholms Skakklub 2025 2126 2016-03-27
100301307 1428039 4. Chresten Anker Nielsen Ejby Skakklub 1711 1832 2016-03-27
100100512 1407430 5. Niels Chr. Schiødt Skakforeningen ØBRO 1967 1982 2016-03-27
100300190 1406558 6. Mads Bilde Svendsen Nr.Åby Juniorskakklub 2098 2112 2016-03-27
100800074 1400096 7. FM Jacob Øst Hansen BMS Skak 2356 2364 2016-03-27
100501726 1446851 8. Michael Leon Christensen Fredericia Skakforening 1388 1412 2016-03-27
100301633 1408801 9. Tobias Valentin Rostgaard BMS Skak 2238 2222 2016-03-27
- 10. Alexander christian Almasy 1816 2016-03-27
Deltagere i gruppen Indledene Gruppe 6
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100600734 1406744 1. Christian Grubert Jetsmark Skakklub 2088 2186 2016-03-27
100301904 1450344 2. Birger Olsen Sydøstfyn 1644 1830 2016-03-27
100601219 1402366 3. IM Lars Borbjerggaard Sydøstfyn 2279 2308 2016-03-27
100601248 1408178 4. Thomas Hauge Vestergaard Skakklubben af 1968 1938 2020 2016-03-27
- 5. Gunnar Lund 1863 2016-03-27
100301800 1437127 6. Tobias Ilsøe Jensen Frem Skakklub 2039 2058 2016-03-27
- 7. Morten Johnsen 1366 2016-03-27
100301631 1401610 8. FM Mads Hansen Skanderborg Skakklub 2292 2297 2016-03-27
100800945 1405306 9. Jan Mose Nielsen Tåstrup Skakforening 2105 2103 2016-03-27
100101187 1405721 10. Frode Benedikt Nielsen Frederiksberg Skakforening 2037 1909 2016-03-27
Deltagere i gruppen Indledene Gruppe 7
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100101578 1402706 1. Steen Brustrup Petersen Brønshøj Skakforening 1939 2111 2016-03-27
100300031 1427253 2. Anton Kjeldsen Frem Skakklub 1664 1780 2016-03-27
100601028 1402161 3. FM Daniel Vesterbæk Pedersen Skakklubben Nordkalotten 2238 2268 2016-03-27
100602257 1436589 4. Freja Vangsgård Vejlby-Risskov Skakklub 1809 1899 2016-03-27
100500545 1413155 5. Niels Skou Skakklubben Evans 2075 2023 2016-03-27
100400432 1403524 6. FM Arne Matthiesen Skakklubben af 1968 2390 2319 2016-03-27
100102120 1415280 7. Thomas Bøker Lund Valby Skakklub 1969 2066 2016-03-27
100602308 1440640 8. FM Filip Boe Olsen Nordre Skakklub 2084 2192 2016-03-27
100701703 1453912 9. Kristine Boye Sten Jetsmark Skakklub 1250 1496 2016-03-27
100901471 1437135 10. Niels Henrik Sørensen Frem Skakklub 1952 2041 2016-03-27
Deltagere i gruppen Indledene Gruppe 8
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100601378 1409905 1. Leif Møller Nordre Skakklub 1991 2111 2016-03-27
100500219 1417045 2. Lars Wisler Pedersen Grindsted Skakklub 1822 1896 2016-03-27
- 3. Peter Sørensen 1450 2016-03-27
100602575 1453947 4. John Christopher Højstrup Christensen Silkeborg Skakklub Af 1930 500 2016-03-27
100102004 1406817 5. Kurt Hollesen Tårnet Svendborg 1942 2023 2016-03-27
100900102 1409573 6. Ole Helmer Mikkelsen Herning Skakklub 2146 2216 2016-03-27
100301100 1438026 7. Kasper Larsen Nr.Åby Juniorskakklub 1735 1874 2016-03-27
100600675 1401408 8. FM Mads Boe Skanderborg Skakklub 2357 2310 2016-03-28
100201845 1405748 9. Julius Mølvig Roskilde Skakklub 1888 1934 2016-03-27
100201498 1424173 10. Jan Søe Pedersen Korsør Skakklub 1663 1832 2016-03-27
Deltagere i gruppen -
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100200355 1401599 6. Brian Jørgensen Skakklubben K41 2204 2288 2016-03-27