Arbejder ...

loading

Finale Grupper DM lyn  

Vis Gruppe : Parringer
Finale Gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1GM Allan Stig Rasmussen
Philidor
25072496
8
1
2
1
3
1
4
½
5
1
6
0
7
1
16,052507
2Leif Møller
Nordre Skakklub
19912111
7
0
1
0
8
0
3
0
4
0
5
0
6
0
081,61943
3Kristian Seegert
Skanderborg Skakklub
21302266
6
1
7
1
1
0
2
1
8
1
4
0
5
0
43 - 62,82154
4FM Filip Boe Olsen
Nordre Skakklub
20842192
5
1
6
0
7
1
1
½
2
1
3
1
8
0
22,42138
5Jesper Knudsen
Læseforeningens Skakklub
21102087
4
0
8
1
6
1
7
0
1
0
2
1
3
1
43 - 62,62138
6Rasmus Thøgersen
Skive Skakklub
21672109
3
0
4
1
5
0
8
1
7
0
1
1
2
1
43 - 63,152184
7FM Mads Hansen
Skanderborg Skakklub
22922297
2
1
3
0
4
0
5
1
6
1
8
1
1
0
43 - 64,42284
8FM Jacob Øst Hansen
BMS Skak
23562364
1
0
5
0
2
1
6
0
3
0
7
0
4
1
274,952297

Finale Gruppe 2 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Morten Kock Møller
Bornholms Skakklub
21872244
8
1
2
0
3
0
4
1
5
0
6
1
7
0
34 - 52,22203
2FM Mads Boe
Skanderborg Skakklub
23572310
7
1
1
1
8
½
3
½
4
1
5
0
6
½
33,952368
3IM Jacob Carstensen
Brønshøj Skakforening
23382368
6
1
7
1
1
1
2
½
8
1
4
1
5
½
61 - 23,752398
4FM Daniel Vesterbæk Pedersen
Skakklubben Nordkalotten
22382268
5
0
6
1
7
1
1
0
2
0
3
0
8
0
26 - 72,72224
5IM Thorbjørn Bromann
Brønshøj Skakforening
24452452
4
1
8
1
6
½
7
1
1
1
2
1
3
½
61 - 24,852457
6IM Rasmus Skytte
Århus Skakklub/Skolerne
24342410
3
0
4
0
5
½
8
1
7
1
1
0
2
½
34 - 54,752417
7IM Lars Borbjerggaard
Sydøstfyn
22792308
2
0
3
0
4
0
5
0
6
0
8
1
1
1
26 - 73,152256
8Tobias Valentin Rostgaard
BMS Skak
22382222
1
0
5
0
2
½
6
0
3
0
7
0
4
1
82,72214

Finale Gruppe 3 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Gert Aagaard
Springeren Kolding
19252079
8
0
2
0
3
½
4
½
5
0
6
0
7
1
271,51940
2Ole Helmer Mikkelsen
Herning Skakklub
21462216
7
1
1
1
8
1
3
½
4
0
5
0
6
1
3 - 43,52166
3Mads vestby Ellingsen
1884
6
0
7
0
1
½
2
½
8
1
4
0
5
½
5 - 601884
4FM Arne Matthiesen
Skakklubben af 1968
23902319
5
0
6
½
7
1
1
½
2
1
3
1
8
1
525,652377
5Brian Jørgensen
Skakklubben K41
22042288
4
1
8
½
6
1
7
½
1
1
2
1
3
½
14,052233
6FM Johnni Veng
Skakklubben Evans
22612279
3
1
4
½
5
0
8
1
7
1
1
1
2
0
3 - 44,62259
7Christian Grubert
Jetsmark Skakklub
20882186
2
0
3
1
4
0
5
½
6
0
8
1
1
0
5 - 62,952079
8Lars Hansen
Skakklubben af 1968
22642265
1
1
5
½
2
0
6
0
3
0
7
0
4
0
84,62202

Finale Gruppe 4 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Søren Brautsch
Haderslev Skakklub
22302279
8
1
2
1
3
1
4
1
5
1
6
1
7
½
15,12258
2Julius Mølvig
Roskilde Skakklub
18881934
7
1
1
0
8
0
3
0
4
1
5
0
6
0
271,951890
3Steen Vitus Bering
Herning Skakklub
20212092
6
0
7
0
1
0
2
1
8
0
4
0
5
0
183,151967
4Steen Brustrup Petersen
Brønshøj Skakforening
19392111
5
½
6
½
7
1
1
0
2
0
3
1
8
1
43 - 42,41990
5Pelle Rødkjær Bank
Skakklubben af 1968
23312222
4
½
8
0
6
1
7
0
1
0
2
1
3
1
55,852284
6CM Henrik Mølvig
Roskilde Skakklub
21382115
3
1
4
½
5
0
8
0
7
0
1
0
2
1
64,252103
7Jan Mose Nielsen
Tåstrup Skakforening
21052103
2
0
3
1
4
0
5
1
6
1
8
1
1
½
23,952116
8Alexander Almasy
1816
1
0
5
1
2
1
6
1
3
1
7
0
4
0
43 - 401816

Finale Gruppe 5 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Ib Skovgaard
BMS Skak
18982060
8
0
2
0
3
1
4
1
5
0
6
0
7
0
27 - 82,651879
2Kurt Hollesen
Tårnet Svendborg
19422023
7
0
1
1
8
0
3
½
4
0
5
0
6
1
63,11924
3Tom Nicolaj Skovgaard
BMS Skak
19961997
6
1
7
1
1
0
2
½
8
1
4
1
5
1
13,652041
4Niels Skou
Skakklubben Evans
20752023
5
1
6
0
7
1
1
0
2
1
3
0
8
0
354,42047
5Jakob Bjerre Jensen
Århus Skakklub/Skolerne
21092189
4
0
8
1
6
1
7
1
1
1
2
1
3
0
524,752114
6Ellen Kakulidis
Aalborg Skakforening af 1889
16591843
3
0
4
1
5
0
8
½
7
1
1
1
2
0
40,751779
7Tobias Ilsøe Jensen
Frem Skakklub
20392058
2
1
3
0
4
0
5
0
6
0
8
0
1
1
27 - 84,051997
8Mads Bilde Svendsen
Nr.Åby Juniorskakklub
20982112
1
1
5
0
2
1
6
½
3
0
7
1
4
1
34,652095

Finale Gruppe 6 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Janus Christensen
Skakforeningen ØBRO
21732136
8
0
2
1
3
0
4
0
5
0
6
1
7
1
365,352126
2Lars Wisler Pedersen
Grindsted Skakklub
18221896
7
1
1
0
8
0
3
½
4
0
5
1
6
0
72,21831
3Kim Henrik Skaanning-Pedersen
Skakklubben Evans
22262203
6
1
7
1
1
1
2
½
8
1
4
1
5
½
615,752231
4Thomas Bøker Lund
Valby Skakklub
19692066
5
0
6
1
7
1
1
1
2
1
3
0
8
0
43 - 53,551983
5Kim Nørgaard
Næstved Skakklub
20311995
4
1
8
1
6
0
7
1
1
1
2
0
3
½
24,152038
6Thomas Sandbeck Christensen
Nr.Åby Juniorskakklub
18491875
3
0
4
0
5
1
8
1
7
1
1
0
2
1
43 - 52,451897
7Birger Olsen
Sydøstfyn
16441830
2
0
3
0
4
0
5
0
6
0
8
0
1
0
080,91617
8Kim Hjort Poulsen
1975
1
1
5
0
2
1
6
0
3
0
7
1
4
1
43 - 501975

Finale Gruppe 7 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Svend Kjems Hove
Skakforeningen ØBRO
18111936
8
1
2
0
3
0
4
1
5
1
6
0
7
1
43 - 52,41862
2Kasper Larsen
Nr.Åby Juniorskakklub
17351874
7
1
1
1
8
1
3
0
4
0
5
1
6
1
51 - 21,71888
3Hans-Henrik Madsen
Holbæk Skakklub
20582111
6
1
7
0
1
1
2
1
8
1
4
0
5
0
43 - 54,82042
4Niels Henrik Sørensen
Frem Skakklub
19522041
5
1
6
0
7
0
1
0
2
1
3
1
8
1
43 - 53,81958
5Thomas Christensen
Kjellerup Skakklub
18471974
4
0
8
1
6
0
7
½
1
0
2
0
3
1
6 - 72,751840
6Thomas K. Christensen
Skakklubben af 1968
21652225
3
0
4
1
5
1
8
1
7
1
1
1
2
0
51 - 25,72165
7Gunnar Lund
1863
2
0
3
1
4
1
5
½
6
0
8
0
1
0
6 - 701863
8Niels Chr. Schiødt
Skakforeningen ØBRO
19671982
1
0
5
0
2
0
6
0
3
0
7
1
4
0
183,951879

Finale Gruppe 8 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Jess Nykjær
Frem Skakklub
18151962
8
1
2
1
3
1
4
0
5
0
6
1
7
0
443,351835
2Peter Sørensen
1450
7
0
1
0
8
1
3
0
4
0
5
0
6
0
1801450
3Mathias Aalbæk Meunier
Frem Skakklub
19461954
6
0
7
0
1
0
2
1
8
1
4
0
5
0
26 - 74,61868
4Freja Vangsgård
Vejlby-Risskov Skakklub
18091899
5
1
6
1
7
½
1
1
2
1
3
1
8
0
23,31896
5Christian Karstensen
Tønder Skakklub
19111968
4
0
8
1
6
1
7
1
1
1
2
1
3
1
614,251971
6Karsten Nymann Pedersen
Skakklubben af 1968
20002010
3
1
4
0
5
0
8
0
7
1
1
0
2
1
355,11937
7Thomas Hauge Vestergaard
Skakklubben af 1968
19382020
2
1
3
1
4
½
5
0
6
0
8
1
1
1
34,551937
8Chresten Anker Nielsen
Ejby Skakklub
17111832
1
0
5
0
2
0
6
1
3
0
7
0
4
1
26 - 72,351701

Finale Gruppe 9 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Karamtej Singh
Skakklubben K41
16621876
8
1
2
1
3
1
4
0
5
0
6
0
7
0
35 - 62,71671
2John Christopher Højstrup Christensen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1016
7
0
1
0
8
0
3
1
4
0
5
0
6
0
180,051059
3Ulrik Thomassen
Nordre Skakklub
1881
6
1
7
0
1
0
2
0
8
0
4
0
5
1
274,551805
4Anton Kjeldsen
Frem Skakklub
16641780
5
0
6
1
7
0
1
1
2
1
3
1
8
0
42 - 42,71703
5Tommy Jensen
Egedal-Jyllinge Skakklub
17271880
4
1
8
0
6
1
7
0
1
1
2
1
3
0
42 - 43,21751
6Uffe Balslev
Sjælsø Skakklub
17491804
3
0
4
0
5
0
8
1
7
0
1
1
2
1
35 - 63,41737
7Frode Benedikt Nielsen
Frederiksberg Skakforening
20371909
2
1
3
1
4
1
5
1
6
1
8
1
1
1
715,752062
8Rune Andersen
Bornholms Skakklub
20252126
1
0
5
1
2
1
6
0
3
1
7
0
4
1
42 - 45,651988

Finale Gruppe 10 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Bo F. Sørensen
Frem Skakklub
14741665
8
0
2
1
3
1
4
1
5
1
6
0
7
1
533,651535
2Jan Søe Pedersen
Korsør Skakklub
16631832
7
1
1
0
8
0
3
1
4
0
5
0
6
0
265,451540
3Anniken Vestby
1559
6
0
7
0
1
0
2
0
8
0
4
0
5
0
0801559
4Kristine Boye Sten
Jetsmark Skakklub
12501496
5
1
6
0
7
1
1
0
2
1
3
1
8
0
44 - 51,51408
5Jacob Krog
Amager Skakforening
1560
4
0
8
0
6
1
7
1
1
0
2
1
3
1
44 - 54,51538
6Kim Pedersen
Faxe Skakklub
14261623
3
1
4
1
5
0
8
1
7
1
1
1
2
1
61 - 23,151610
7Morten Johnsen
1366
2
0
3
1
4
0
5
0
6
0
8
0
1
0
1701366
8Michael Leon Christensen
Fredericia Skakforening
13881412
1
1
5
1
2
1
6
0
3
1
7
1
4
1
61 - 22,751609
Indbydelse
Periode 2016-03-25 .. 2016-03-25
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite

Tilmeldings muligheder til Finale Grupper DM lyn

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Finale Gruppe 1 8 2016-03-25 2016-03-25
Finale Gruppe 2 8 2016-03-25 2016-03-25
Finale Gruppe 3 8 2016-03-25 2016-03-25
Finale Gruppe 4 8 2016-03-25 2016-03-25
Finale Gruppe 5 8 2016-03-25 2016-03-25
Finale Gruppe 6 8 2016-03-25 2016-03-25
Finale Gruppe 7 8 2016-03-25 2016-03-25
Finale Gruppe 8 8 2016-03-25 2016-03-25
Finale Gruppe 9 8 2016-03-25 2016-03-25
Finale Gruppe 10 8 2016-03-25 2016-03-25
Totalt antal tilmeldte 80
Deltagere i gruppen Finale Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100700431 1406000 1. GM Allan Stig Rasmussen Philidor 2507 2496 2016-03-28
100601378 1409905 2. Leif Møller Nordre Skakklub 1991 2111 2016-03-28
100602099 1405098 3. Kristian Seegert Skanderborg Skakklub 2130 2266 2016-03-28
100602308 1440640 4. FM Filip Boe Olsen Nordre Skakklub 2084 2192 2016-03-28
100102955 1410750 5. Jesper Knudsen Læseforeningens Skakklub 2110 2087 2016-03-28
100901527 1431412 6. Rasmus Thøgersen Skive Skakklub 2167 2109 2016-03-28
100301631 1401610 7. FM Mads Hansen Skanderborg Skakklub 2292 2297 2016-03-28
100800074 1400096 8. FM Jacob Øst Hansen BMS Skak 2356 2364 2016-03-28
Deltagere i gruppen Finale Gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
103103232 1407929 1. Morten Kock Møller Bornholms Skakklub 2187 2244 2016-03-28
100600675 1401408 2. FM Mads Boe Skanderborg Skakklub 2357 2310 2016-03-28
100801081 1404180 3. IM Jacob Carstensen Brønshøj Skakforening 2338 2368 2016-03-28
100601028 1402161 4. FM Daniel Vesterbæk Pedersen Skakklubben Nordkalotten 2238 2268 2016-03-28
100801519 1403893 5. IM Thorbjørn Bromann Brønshøj Skakforening 2445 2452 2016-03-28
100601031 1404210 6. IM Rasmus Skytte Århus Skakklub/Skolerne 2434 2410 2016-03-28
100601219 1402366 7. IM Lars Borbjerggaard Sydøstfyn 2279 2308 2016-03-28
100301633 1408801 8. Tobias Valentin Rostgaard BMS Skak 2238 2222 2016-03-28
Deltagere i gruppen Finale Gruppe 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100300075 1427024 1. Gert Aagaard Springeren Kolding 1925 2079 2016-03-28
100900102 1409573 2. Ole Helmer Mikkelsen Herning Skakklub 2146 2216 2016-03-28
- 3. Mads vestby Ellingsen 1884 2016-03-28
100400432 1403524 4. FM Arne Matthiesen Skakklubben af 1968 2390 2319 2016-03-28
100200355 1401599 5. Brian Jørgensen Skakklubben K41 2204 2288 2016-03-28
103103398 1408623 6. FM Johnni Veng Skakklubben Evans 2261 2279 2016-03-28
100600734 1406744 7. Christian Grubert Jetsmark Skakklub 2088 2186 2016-03-28
100600616 1402528 8. Lars Hansen Skakklubben af 1968 2264 2265 2016-03-28
Deltagere i gruppen Finale Gruppe 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100600601 1400983 1. Søren Brautsch Haderslev Skakklub 2230 2279 2016-03-28
100201845 1405748 2. Julius Mølvig Roskilde Skakklub 1888 1934 2016-03-28
100900070 1410253 3. Steen Vitus Bering Herning Skakklub 2021 2092 2016-03-28
100101578 1402706 4. Steen Brustrup Petersen Brønshøj Skakforening 1939 2111 2016-03-28
100600595 1402889 5. Pelle Rødkjær Bank Skakklubben af 1968 2331 2222 2016-03-28
100800890 1402625 6. CM Henrik Mølvig Roskilde Skakklub 2138 2115 2016-03-28
100800945 1405306 7. Jan Mose Nielsen Tåstrup Skakforening 2105 2103 2016-03-28
- 8. Alexander Almasy 1816 2016-03-28
Deltagere i gruppen Finale Gruppe 5
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100100198 1406760 1. Ib Skovgaard BMS Skak 1898 2060 2016-03-28
100102004 1406817 2. Kurt Hollesen Tårnet Svendborg 1942 2023 2016-03-28
100100197 1406337 3. Tom Nicolaj Skovgaard BMS Skak 1996 1997 2016-03-28
100500545 1413155 4. Niels Skou Skakklubben Evans 2075 2023 2016-03-28
100600963 1401513 5. Jakob Bjerre Jensen Århus Skakklub/Skolerne 2109 2189 2016-03-28
100701623 1444972 6. Ellen Kakulidis Aalborg Skakforening af 1889 1659 1843 2016-03-28
100301800 1437127 7. Tobias Ilsøe Jensen Frem Skakklub 2039 2058 2016-03-28
100300190 1406558 8. Mads Bilde Svendsen Nr.Åby Juniorskakklub 2098 2112 2016-03-28
Deltagere i gruppen Finale Gruppe 6
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100300692 1408402 1. Janus Christensen Skakforeningen ØBRO 2173 2136 2016-03-28
100500219 1417045 2. Lars Wisler Pedersen Grindsted Skakklub 1822 1896 2016-03-28
100300210 1403699 3. Kim Henrik Skaanning-Pedersen Skakklubben Evans 2226 2203 2016-03-28
100102120 1415280 4. Thomas Bøker Lund Valby Skakklub 1969 2066 2016-03-28
100600691 1409824 5. Kim Nørgaard Næstved Skakklub 2031 1995 2016-03-28
100300126 1418505 6. Thomas Sandbeck Christensen Nr.Åby Juniorskakklub 1849 1875 2016-03-28
100301904 1450344 7. Birger Olsen Sydøstfyn 1644 1830 2016-03-28
- 8. Kim Hjort Poulsen 1975 2016-03-28
Deltagere i gruppen Finale Gruppe 7
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100400597 1408194 1. Svend Kjems Hove Skakforeningen ØBRO 1811 1936 2016-03-28
100301100 1438026 2. Kasper Larsen Nr.Åby Juniorskakklub 1735 1874 2016-03-28
100800819 1403117 3. Hans-Henrik Madsen Holbæk Skakklub 2058 2111 2016-03-28
100901471 1437135 4. Niels Henrik Sørensen Frem Skakklub 1952 2041 2016-03-28
100900246 1447963 5. Thomas Christensen Kjellerup Skakklub 1847 1974 2016-03-28
100600786 1403532 6. Thomas K. Christensen Skakklubben af 1968 2165 2225 2016-03-28
- 7. Gunnar Lund 1863 2016-03-28
100100512 1407430 8. Niels Chr. Schiødt Skakforeningen ØBRO 1967 1982 2016-03-28
Deltagere i gruppen Finale Gruppe 8
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100300686 1427288 1. Jess Nykjær Frem Skakklub 1815 1962 2016-03-28
- 2. Peter Sørensen 1450 2016-03-28
100400473 1413546 3. Mathias Aalbæk Meunier Frem Skakklub 1946 1954 2016-03-28
100602257 1436589 4. Freja Vangsgård Vejlby-Risskov Skakklub 1809 1899 2016-03-28
100701482 1416553 5. Christian Karstensen Tønder Skakklub 1911 1968 2016-03-28
100600651 1410156 6. Karsten Nymann Pedersen Skakklubben af 1968 2000 2010 2016-03-28
100601248 1408178 7. Thomas Hauge Vestergaard Skakklubben af 1968 1938 2020 2016-03-28
100301307 1428039 8. Chresten Anker Nielsen Ejby Skakklub 1711 1832 2016-03-28
Deltagere i gruppen Finale Gruppe 9
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100104109 1447920 1. Karamtej Singh Skakklubben K41 1662 1876 2016-03-28
100602575 1453947 2. John Christopher Højstrup Christensen Silkeborg Skakklub Af 1930 1016 2016-03-28
100600368 1446053 3. Ulrik Thomassen Nordre Skakklub 1881 2016-03-28
100300031 1427253 4. Anton Kjeldsen Frem Skakklub 1664 1780 2016-03-28
100101615 1425552 5. Tommy Jensen Egedal-Jyllinge Skakklub 1727 1880 2016-03-28
100100408 1445421 6. Uffe Balslev Sjælsø Skakklub 1749 1804 2016-03-28
100101187 1405721 7. Frode Benedikt Nielsen Frederiksberg Skakforening 2037 1909 2016-03-28
100801207 1405683 8. Rune Andersen Bornholms Skakklub 2025 2126 2016-03-28
Deltagere i gruppen Finale Gruppe 10
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
103102089 1444026 1. Bo F. Sørensen Frem Skakklub 1474 1665 2016-03-28
100201498 1424173 2. Jan Søe Pedersen Korsør Skakklub 1663 1832 2016-03-28
- 3. Anniken Vestby 1559 2016-03-28
100701703 1453912 4. Kristine Boye Sten Jetsmark Skakklub 1250 1496 2016-03-28
100102507 1462075 5. Jacob Krog Amager Skakforening 1560 2016-03-28
103107762 1452525 6. Kim Pedersen Faxe Skakklub 1426 1623 2016-03-28
- 7. Morten Johnsen 1366 2016-03-28
100501726 1446851 8. Michael Leon Christensen Fredericia Skakforening 1388 1412 2016-03-28