Arbejder ...

loading

KSUs 6. Dagturnering 2016  

Vis Gruppe : Parringer
Gruppe 2 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Mark Seerup
Skakklubben K41
16171716
6
½
2
1
3
0
4
0
5
0
4 - 62,315902,501696
2Michele Melega
16421642
5
0
1
0
6
-
3
½
4
1
4 - 6016421,571641
3Viggo Sørensen
Skakklubben Nordkalotten
17051718
4
0
5
0
1
1
2
½
6
1
3316902,501718
4Orla Eilegaard Jørgensen
Allerød Skakklub
16231717
3
1
6
1
5
½
1
1
2
0
22,3516622,501737
5Henrik Damgaard Hansen
Skakklubben Seksløberen
16451739
2
1
3
1
4
½
6
1
1
1
12,517352,681775
6Joe Flyckt Olsen
Måløv Skakklub
16241767
1
½
4
0
2
+
5
0
3
0
4 - 61,8515762,251732
Indbydelse

Hermed indbydes til KSUs 6. Dagturnering 2016, der er åben for alle.

 

 

Turneringsform:

Der spilles i 6-mands grupper alle-mod-alle. Nederste gruppe evt. som Monrad.

Turneringen ELO rates, hvis betingelserne er opfyldt.

 

Spilledage:

Mandagene den 14., 21. og 28. november, samt den 5. og 12. december. I alt 5 runder.

 

Spillested & tid:

K41s lokaler, Mellemtoftevej 11, Valby, med start kl. 12:00.

Spillerne skal være ved brættet senest ½ time efter rundestart.

 

Betænkningstid:

2 timer til 40 træk og derefter ½ time plus opsparet tid til resten af partiet.

Tillæg om færdigspil anvendes ikke.

 

Indskud:

120 kr., som inkluderer kaffe, te og småkager ved hver runde, men der er ingen præmier.

 

Mobiltelefoner:

Skal være slukkede og 'usynlige'.

 

Tilmelding:

Senest tirsdag den 8. november 2016.

Der er plads til 44-46 deltagere.

 

Turneringsleder:

John Laurids Hansen, john@spinners.dk, tlf. 26 88 96 63.

Periode 2016-11-14 .. 2016-12-12
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er ikke kørestols adgang
Turnerings komite
Dommere
  • Hoveddommer:

Tilmeldings muligheder til KSUs 6. Dagturnering 2016

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Mesterklassen 6 2016-11-14 2016-11-08
Gruppe 1 6 2016-11-14 2016-11-08
Gruppe 2 6 2016-11-14 2016-11-08
Gruppe 3 6 2016-11-14 2016-11-08
Gruppe 4 6 2016-11-14 2016-11-08
Monradgruppen 8 2016-11-14 2016-11-08
Totalt antal tilmeldte 38
Deltagere i gruppen Mesterklassen
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100800205 1408372 1. Søren Holm Jensen Brønshøj Skakforening 1964 2025 2016-09-29
100100852 1401696 2. Peter Birk Petersen Tåstrup Skakforening 2111 2167 2016-11-05
100101946 1405128 3. Børge Hjerrild Nielsen Hvidovre Skakklub 1918 2012 2016-10-12
102100937 1427962 4. Dick Sørensen Frederiksberg Skakforening 1979 2019 2016-04-02
100100914 1413945 5. Stig Frandsen Jernbanens Skakklub 1994 2057 2016-10-24
100100198 1406760 6. Ib Skovgaard BMS Skak 1958 1994 2016-10-19
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100700567 1441523 1. Sven Løntoft Amager Skakforening 1743 1822 2016-10-08
100100857 1417215 2. Christian C. Strachan Nørrebro Skakklub 1896 1952 2016-08-24
100101696 1410776 3. Ole Overmark Frederiksberg Skakforening 1706 1718 2016-09-29
100701573 1433695 4. Håkan Lane Allerød Skakklub 1772 2007 2016-11-09
100101051 1409042 5. Niels Møller Rendlev Frederiksberg Skakforening 1792 1792 2016-10-24
103106047 1504940 6. John Laurids Hansen Frederiksberg Skakforening 1861 1914 2016-04-01
Deltagere i gruppen Gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100102106 1453831 1. Mark Seerup Skakklubben K41 1617 1716 2016-10-27
857742 2. Michele Melega 1642 1642 2016-09-25
100802718 1437410 3. Viggo Sørensen Skakklubben Nordkalotten 1705 1718 2016-10-20
100101086 1413368 4. Orla Eilegaard Jørgensen Allerød Skakklub 1623 1717 2016-10-25
100800635 1409735 5. Henrik Damgaard Hansen Skakklubben Seksløberen 1645 1739 2016-11-07
100100577 1416936 6. Joe Flyckt Olsen Måløv Skakklub 1624 1767 2016-11-06
Deltagere i gruppen Gruppe 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100100978 1411268 1. Kaj Refsgaard Jernbanens Skakklub 1541 1698 2016-06-06
100103877 1442503 2. Erling Dam Mortensen Lyngby-Virum Skakklub 1479 1656 2016-10-28
100100017 1414712 3. Ole Yde Jensen Nørrebro Skakklub 1468 1616 2016-08-02
100802863 1448188 4. Peter Kryger Roskilde Skakklub 1557 1672 2016-04-04
100800841 1451553 5. Birger Birk Roskilde Skakklub 1508 1591 2016-04-04
102101031 1451030 6. Jens Islin Lyngby-Virum Skakklub 1510 1535 2016-10-10
Deltagere i gruppen Gruppe 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100802044 1405713 1. Peter Meldal Tåstrup Skakforening 1444 1544 2016-10-27
100101417 1432427 2. Odd Magnar Stuberg Jernbanens Skakklub 1377 1616 2016-06-06
100101903 1411543 3. Jørn Brandt Hvidovre Skakklub 1403 1542 2016-10-05
100802375 1416669 4. Alex Christian Oksenbøl Larsen Enkeltmedlem - Indland 1422 1459 2016-06-17
100100803 1417894 5. Jørgen Roed Valby Skakklub 1430 1591 2016-10-05
100101151 1414151 6. John Hansen Lyngby-Virum Skakklub 1431 1668 2016-10-17
Deltagere i gruppen Monradgruppen
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
103108104 1407686 1. Søren Krogh Skakklubben K41 1332 1393 2016-04-04
100103617 1414569 2. Arshak Ikilikian Damhus Skakklub 1374 1520 2016-10-04
100103515 1414739 3. Werner Jensen Tåstrup Skakforening 1076 1349 2016-10-17
100100274 1415506 4. Henning Peter Mikkelsen Skakklubben K41 1297 1482 2016-11-07
100100647 1411578 5. Erik Bremer Blindes Skakklub 1364 1484 2016-10-24
100802492 1425129 6. Helge Frederiksen Roskilde Skakklub 1314 1534 2016-11-08
100801513 1402870 7. Jacob Hein Espergærde Skakklub 1318 1424 2016-08-30
100102599 1440993 8. Aase Morling Tåstrup Skakforening 1372 1458 2016-06-25