Arbejder ...

loading

Sondex Cup - Kolding Bymesterskab 2017  

Vis Gruppe : Parringer
SONDEX CUP 2017 IM 1 Direkte link LIVE
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1IM Bjørn Møller Ochsner
Århus Skakklub/Skolerne
24372433
6
 
2
 
3
 
4
 
5
 
01 - 62,6524372,662406
2IM Rasmus Skytte
Århus Skakklub/Skolerne
24052398
5
 
1
 
6
 
3
 
4
 
01 - 62,424052,372374
3IM Jesper Søndergård Thybo
Jetsmark Skakklub
24422437
4
 
5
 
1
 
2
 
6
 
01 - 62,724422,702410
4IM Roy Saptarshi
24252425
3
 
6
 
5
 
1
 
2
 
01 - 6024252,592399
5IM Igor Teplyi
Nordre Skakklub
24502438
2
 
3
 
4
 
6
 
1
 
01 - 62,7524502,712411
6IM Jens Ove Fries Nielsen
Fredericia Skakforening
23542349
1
 
4
 
2
 
5
 
3
 
01 - 61,9523541,972329

SONDEX CUP 2017 IM 2 Direkte link LIVE
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1FM Jonas Bjerre
Skanderborg Skakklub
22912342
6
 
2
 
3
 
4
 
5
 
01 - 62,322912,602316
2Tobias Valentin Rostgaard
BMS Skak
23482359
5
 
1
 
6
 
3
 
4
 
01 - 62,7523482,742304
3IM John Arni Nilssen
Gribskov Skakklub
23162316
4
 
5
 
1
 
2
 
6
 
01 - 6023162,382292
4IM Martin Haubro
BMS Skak
23452355
3
 
6
 
5
 
1
 
2
 
01 - 62,7523452,692301
5FM Rajdeep Sarkar
22732273
2
 
3
 
4
 
6
 
1
 
01 - 6022732,022233
6FM Martin Matthiesen
Skakklubben af 1968
23372340
1
 
4
 
2
 
5
 
3
 
01 - 62,6523372,572289

SONDEX CUP 2017 Mester 1 Direkte link LIVE
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Nicolai Kvist Brondt Pedersen
BMS Skak
22072169
6
 
2
 
3
 
4
 
5
 
01 - 62,322071,972130
2Lars Hansen
Skakklubben af 1968
22542269
5
 
1
 
6
 
3
 
4
 
01 - 62,722542,802213
3Dara Sevkan Akdag
BMS Skak
22152235
4
 
5
 
1
 
2
 
6
 
01 - 62,422152,502185
4FM Jesper Mørch Lauridsen
Enkeltmedlem - Indland
22552289
3
 
6
 
5
 
1
 
2
 
01 - 62,722552,972230
5FM Halvard Hagesather
22322232
2
 
3
 
4
 
6
 
1
 
01 - 6022322,502182
6Jens Albert Ramsdal
Skakklubben af 1968
22132204
1
 
4
 
2
 
5
 
3
 
01 - 62,3522132,262159

SONDEX CUP 2017 Mester 2 Direkte link LIVE
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Bjarne Light
Bov Skakklub
21692167
6
 
2
 
3
 
4
 
5
 
01 - 62,3521692,262122
2FM Filip Boe Olsen
Nordre Skakklub
21912197
5
 
1
 
6
 
3
 
4
 
01 - 62,5521912,512147
3Andreas Schütte
Bov Skakklub
21772166
4
 
5
 
1
 
2
 
6
 
01 - 62,4521772,252121
4WIM Nina Høiberg
Nordre Skakklub
21952221
3
 
6
 
5
 
1
 
2
 
01 - 62,621952,712167
5Peter Thorsbro
Furesø Skakklub
21832213
2
 
3
 
4
 
6
 
1
 
01 - 62,521832,642160
6Janus Christensen
Skakforeningen ØBRO
21942212
1
 
4
 
2
 
5
 
3
 
01 - 62,5521942,632159

SONDEX CUP 2017 Mester 3 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Sophus Mechlenburg Møller
Frem Skakklub
21102142
6
 
2
 
3
 
4
 
5
 
01 - 62,3521102,412046
2Thomas Stausholm Jepsen
Sydøstfyn
21392162
5
 
1
 
6
 
3
 
4
 
01 - 62,621392,582110
3Rune Andersen
Bornholms Skakklub
20972129
4
 
5
 
1
 
2
 
6
 
01 - 62,2520972,312083
4Stefan Wiecker
Frem Skakklub
21412168
3
 
6
 
5
 
1
 
2
 
01 - 62,621412,632115
5Claus Rossen
Viborg Skakklub
21672190
2
 
3
 
4
 
6
 
1
 
01 - 62,8521672,812134
6Torben Kyhl Sørensen
Skakklubben af 1968
21052124
1
 
4
 
2
 
5
 
3
 
01 - 62,321052,262079

SONDEX CUP 2017 Mester 4 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Tavs Bjerre
Skanderborg Skakklub
20862085
6
 
2
 
3
 
4
 
5
 
01 - 62,620862,582033
2Johan Hardlei
Skakklubben af 1968
20411990
5
 
1
 
6
 
3
 
4
 
01 - 62,2520411,801918
3Alexander Jessen
Herning Skakklub
20592062
4
 
5
 
1
 
2
 
6
 
01 - 62,420592,392014
4Niels Kristian Almtoft
Kjellerup Skakklub
20712095
3
 
6
 
5
 
1
 
2
 
01 - 62,520712,652042
5Viggo Bové Quist
Springeren Kolding
20892128
2
 
3
 
4
 
6
 
1
 
01 - 62,6520892,942069
6Jean-Philippe Miqueu
Skakklubben af 1968
20932093
1
 
4
 
2
 
5
 
3
 
01 - 6020932,642040

SONDEX CUP 2017 Mester 5 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Kim Burnæs
Springeren Kolding
19982000
6
 
2
 
3
 
4
 
5
 
01 - 62,419982,371953
2Torben Bødskov Andersen
Silkeborg Skakklub Af 1930
20072049
5
 
1
 
6
 
3
 
4
 
01 - 62,4520072,771994
3Gert Aagaard
Springeren Kolding
20202063
4
 
5
 
1
 
2
 
6
 
01 - 62,5520202,892005
4Thomas Søndergaard Thybo
Skive Skakklub
20152039
3
 
6
 
5
 
1
 
2
 
01 - 62,520152,701931
5Asbjørn Hovgaard Schack
Haderslev Skakklub
20101976
2
 
3
 
4
 
6
 
1
 
01 - 62,4520102,171889
6Mads Pasztor
BMS Skak
20301966
1
 
4
 
2
 
5
 
3
 
01 - 62,6520302,101882

SONDEX CUP 2017 Mester 6 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Ole Østergaard
Herning Skakklub
19701997
6
 
2
 
3
 
4
 
5
 
01 - 62,4519702,461948
2Johnny Meier Harboe
Frem Skakklub
19902045
5
 
1
 
6
 
3
 
4
 
01 - 62,6519902,851988
3Poul Erik Nielsen
Sydøstfyn
19982015
4
 
5
 
1
 
2
 
6
 
01 - 62,719982,611963
4Maxim Konstantinov
Skakklubben Evans
19692007
3
 
6
 
5
 
1
 
2
 
01 - 62,4519692,541956
5Thomas Christensen
Kjellerup Skakklub
19561978
2
 
3
 
4
 
6
 
1
 
01 - 62,3519562,301932
6Lars Møller Larsen
Skakklubben Seksløberen
19541970
1
 
4
 
2
 
5
 
3
 
01 - 62,3519542,241925

SONDEX CUP 2017 Mester 7 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Kris Klausen
Læseforeningens Skakklub
19201905
6
 
2
 
3
 
4
 
5
 
01 - 62,519202,451856
2Guido Heinemann
Bov Skakklub
19121894
5
 
1
 
6
 
3
 
4
 
01 - 62,4519122,341847
3Allan Westenborg
Syddjurs Skakklub
18961944
4
 
5
 
1
 
2
 
6
 
01 - 62,3518962,751889
4Palle Skov
Hillerød Skakklub
19341949
3
 
6
 
5
 
1
 
2
 
01 - 62,6519342,811893
5Mikael Rask
Faaborg Skakklub
18971987
2
 
3
 
4
 
6
 
1
 
01 - 62,3518973,101863
6Julio Guillermo Quiñones-Maletti
BMS Skak
19441794
1
 
4
 
2
 
5
 
3
 
01 - 62,719441,551732

SONDEX CUP 2017 Basis 1 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Ellen Fredericia Nilssen
Skakforeningen ØBRO
18621908
6
 
2
 
3
 
4
 
5
 
01 - 62,418622,631803
2Jesper Schmidt Poulsen
Odense Skakklub
18801905
5
 
1
 
6
 
3
 
4
 
01 - 62,618802,601853
3Anton Mehmet Yildiz Marthedal
BMS Skak
18621917
4
 
5
 
1
 
2
 
6
 
01 - 62,418622,711809
4Jacob Foged Christensen
Frem Skakklub
18671911
3
 
6
 
5
 
1
 
2
 
01 - 62,4518672,651805
5Andreas Nørby Sørensen
Springeren Kolding
18751876
2
 
3
 
4
 
6
 
1
 
01 - 62,5518752,361782
6Simon Degnbol Ladefoged
Ribe Skakklub
18821838
1
 
4
 
2
 
5
 
3
 
01 - 62,618822,051756

SONDEX CUP 2017 Basis 2 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Morten Kühn
Hillerød Skakklub
18211861
6
 
2
 
3
 
4
 
5
 
01 - 62,3518212,201817
2Henning Brøgger Jensen
Fredericia Skakforening
18551908
5
 
1
 
6
 
3
 
4
 
01 - 62,618552,591856
3Børge Schrøder
Haderslev Skakklub
18381847
4
 
5
 
1
 
2
 
6
 
01 - 62,518382,091805
4Sander Stage-Steffensen
Køge Skakklub
18591965
3
 
6
 
5
 
1
 
2
 
01 - 62,6518593,061843
5Poul Erik Jørgensen
Springeren Kolding
18341921
2
 
3
 
4
 
6
 
1
 
01 - 62,4518342,701867
6Adesh Easan
Fredericia Skakforening
18351881
1
 
4
 
2
 
5
 
3
 
01 - 62,4518352,361787

SONDEX CUP 2017 Basis 3 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Ib Lynæs Hansen
Tårnet Svendborg
17891825
6
 
2
 
3
 
4
 
5
 
01 - 62,4517892,261780
2Peder R. Lehmann Larsen
Præstø Skakklub
17911867
5
 
1
 
6
 
3
 
4
 
01 - 62,4517912,621815
3Aage Søndergaard Nielsen
Springeren Kolding
18071917
4
 
5
 
1
 
2
 
6
 
01 - 62,618073,021857
4Alexander Le Besq
Frem Skakklub
18061890
3
 
6
 
5
 
1
 
2
 
01 - 62,5518062,801778
5Simun Petur Anthoniussen
Springeren Kolding
17911826
2
 
3
 
4
 
6
 
1
 
01 - 62,4517912,271735
6Frank Gjerning Petersen
Kjellerup Skakklub
17981797
1
 
4
 
2
 
5
 
3
 
01 - 62,517982,031756

SONDEX CUP 2017 Basis 4 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Ove Matras
Faaborg Skakklub
17821824
6
 
2
 
3
 
4
 
5
 
01 - 62,5517822,661771
2Jakob Jensen
Læseforeningens Skakklub
17801846
5
 
1
 
6
 
3
 
4
 
01 - 62,5517802,841789
3Jens Rasmussen
Læseforeningens Skakklub
17701772
4
 
5
 
1
 
2
 
6
 
01 - 62,4517702,231727
4Christian Emil Frambøl
Skanderborg Skakklub
17721763
3
 
6
 
5
 
1
 
2
 
01 - 62,517722,171676
5Brian Michael Hamann
Tårnet Svendborg
17591856
2
 
3
 
4
 
6
 
1
 
01 - 62,3517592,921798
6Stephan Millgramm
17881765
1
 
4
 
2
 
5
 
3
 
01 - 6017882,181721

SONDEX CUP 2017 Basis 5 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Allan Toftegaard Christensen
Brønderslev Skakklub
16951786
6
 
2
 
3
 
4
 
5
 
01 - 62,316952,361739
2Jan Robert Ambirk
Vordingborg Skakklub
17231791
5
 
1
 
6
 
3
 
4
 
01 - 62,517232,411743
3Jeppe Hansen
Sydøstlollands Skakklub
16931791
4
 
5
 
1
 
2
 
6
 
01 - 62,316932,411743
4Claus Marcussen
Fredericia Skakforening
17501812
3
 
6
 
5
 
1
 
2
 
01 - 62,7517502,591760
5Lasse Nielsen
Fredericia Skakforening
17491831
2
 
3
 
4
 
6
 
1
 
01 - 62,7517492,761776
6Egon Rysgaard Madsen
THY Skakklub
17101797
1
 
4
 
2
 
5
 
3
 
01 - 62,417102,471748

SONDEX CUP 2017 Basis 6 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Andrew Velarde
Ejby Skakklub
16491745
6
 
2
 
3
 
4
 
5
 
01 - 62,3516492,761690
2Rasmus Petersen
Gribskov Skakklub
16811751
5
 
1
 
6
 
3
 
4
 
01 - 62,616812,811695
3Jan Kargaard Jensen
Tåstrup Skakforening
16781713
4
 
5
 
1
 
2
 
6
 
01 - 62,616782,491663
4Michael René Christensen
THY Skakklub
16491703
3
 
6
 
5
 
1
 
2
 
01 - 62,3516492,411655
5Kenny Bagge
Hillerød Skakklub
16571623
2
 
3
 
4
 
6
 
1
 
01 - 62,4516571,761588
6Erik Pontoppidan
Skakklubben Evans
16751746
1
 
4
 
2
 
5
 
3
 
01 - 62,616752,771691

SONDEX CUP 2017 Basis 7 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Martin Møller
Vojens Skakklub
16431702
6
 
2
 
3
 
4
 
5
 
01 - 62,6516432,721593
2Eldis Mahmutovic
Skakklubben Evans
16161665
5
 
1
 
6
 
3
 
4
 
01 - 62,416162,421617
3Simon Ehrenreich
Skakklubben af 1968
16271654
4
 
5
 
1
 
2
 
6
 
01 - 62,5516272,311562
4Christoffer Vinter
Frem Skakklub
16071604
3
 
6
 
5
 
1
 
2
 
01 - 62,3516071,931565
5Erik Carsten Pedersen
Skakklubben Rokaden
16301731
2
 
3
 
4
 
6
 
1
 
01 - 62,5516302,961672
6Steen Jacobsen
Læseforeningens Skakklub
16231695
1
 
4
 
2
 
5
 
3
 
01 - 62,516232,661642

SONDEX CUP 2017 Basis 8 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Orla Eilegaard Jørgensen
Allerød Skakklub
15961731
6
 
2
 
3
 
4
 
5
 
01 - 62,615962,561680
2Bernhard W. Sørensen
Hillerød Skakklub
16031724
5
 
1
 
6
 
3
 
4
 
01 - 62,6516032,511674
3Carsten Meyer
Fredericia Skakforening
15941580
4
 
5
 
1
 
2
 
6
 
01 - 62,615941,561549
4Janith Easan
Fredericia Skakforening
16011524
3
 
6
 
5
 
1
 
2
 
01 - 62,6516011,191476
5Allan Erik Schmidt Andersen
Skanderborg Skakklub
16041673
2
 
3
 
4
 
6
 
1
 
01 - 62,6516042,181629
6Sebastian Sterup
Faaborg Skakklub
1512
1
 
4
 
2
 
5
 
3
 
01 - 61,9151201000

SONDEX CUP 2017 Basis 9 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1John Christopher Højstrup Christensen
Silkeborg Skakklub Af 1930
14751408
6
 
2
 
3
 
4
 
5
 
01 - 62,4514750,941370
2Leif Kristoffersen
Middelfart Skakklub
15061661
5
 
1
 
6
 
3
 
4
 
01 - 62,715062,551559
3Per Jacobsen
Aalborg Skakforening af 1889
14691574
4
 
5
 
1
 
2
 
6
 
01 - 62,414691,981534
4Anders Haarup
Skanderborg Skakklub
14651663
3
 
6
 
5
 
1
 
2
 
01 - 62,3514652,551612
5Christian Frost Jørgensen
Haderslev Skakklub
15001572
2
 
3
 
4
 
6
 
1
 
01 - 62,6515001,981532
6Karsten Mortensen
Enkeltmedlem - Indland
1480
1
 
4
 
2
 
5
 
3
 
01 - 60148001000

SONDEX CUP 2017 Basis 10 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Michael Leon Christensen
Fredericia Skakforening
14541467
6
 
2
 
3
 
4
 
5
 
01 - 62,6514542,201423
2Thomas Nielsen
Enkeltmedlem - Indland
14271582
5
 
1
 
6
 
3
 
4
 
01 - 62,4514273,151519
3Theo Stage-Steffensen
Køge Skakklub
14451477
4
 
5
 
1
 
2
 
6
 
01 - 62,614452,281386
4Christian Anker Møller
Springeren Kolding
14091443
3
 
6
 
5
 
1
 
2
 
01 - 62,314092,001403
5Albert Mechlenburg Møller
Frem Skakklub
14181541
2
 
3
 
4
 
6
 
1
 
01 - 62,3514182,801429
6André Friis Møller
Frem Skakklub
14471512
1
 
4
 
2
 
5
 
3
 
01 - 62,614472,571461

SONDEX CUP 2017 Basis 11 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Elisabeth Mechlenburg Møller
Frem Skakklub
13921387
6
 
2
 
3
 
4
 
5
 
01 - 63,1513921,641321
2Mattias Skærved
Fredericia Skakforening
1284
5
 
1
 
6
 
3
 
4
 
01 - 62,3128401000
3Adam Stanczyk Christensen
Faaborg Skakklub
10361262
4
 
5
 
1
 
2
 
6
 
01 - 60,6510360,901226
4Lars Jensen
Viborg Skakklub
13271485
3
 
6
 
5
 
1
 
2
 
01 - 62,6513272,261440
5Birgit Dithlevsen
Herning Skakklub
13921615
2
 
3
 
4
 
6
 
1
 
01 - 63,1513923,061554
6Mathias Bogø
Vordingborg Skakklub
13801465
1
 
4
 
2
 
5
 
3
 
01 - 63,0513802,141422
Indbydelse

SONDEX CUP - Kolding Bymestterskab 2017 11. week

Springeren indbyder til 5 runders koordineret turnering

Spilledage/tidspunkt:
Fredag den 28. april kl.19.00-24.00, lørdag den 29. april kl. 10.00-15.00 og 16.00-21.00, søndag den 30. april kl. 10.00-15.00 og 16.00-21.00

Spillested:

Kolding Uddannelse Center
Ågade 27, 6000 Kolding

I hyggeligt miljø ved åen.
Ekstra god plads til alle spillere.
Handicapvenlige lokaler.

10 minutters gang fra banegården.
Gratis parkering ved spillestedet.

Grupper:
Der spilles i 6-mandsgrupper sidste gruppe evt. som monrad.

Betænkningstid:Bemærk NY !
90 min. til 40 træk, derefter 30 min. plus opsparet tid til resten af partiet med 30 sek. tillæg pr. træk startende fra træk 1. Mødetid senest 1 time efter rundens start.
NB. I de 3 øverste grupper kan der ikke aftales remis før efter træk 30..

Indskud:
250 kr. indbetales til Spar Nord 9277-4579858139 senest 20. april 2017. Ved senere betaling tillægges 50 kr.

Maks. 144 deltagere, så skynd dig at tilmelde dig.

Præmier:
Øverste gruppe: 1: præmie 3.000 kr. ,
vandrepokal og titlen Kolding Bymester. 2. præmie 1500 kr.
Gruppe 2: 1. præmie 1.500 kr. 2. præmie 700 kr.

I alle øvrige grupper er 1. præmien 700 kr. og 2. præmien 400 kr.

NB: Vinderen af gruppe 2 har ret til at spille i øverste gruppe næste år.

Turneringen er Elo-ratet.

Gratis deltagelse/forplejning for GM'er og IM'er.
Gratis overnatning på centralt beliggende hotel for alle GM’er og de 6 første IM’er.

Gratis overnatning til de første 20 spillere, der ønsker overnatning, på Danhostel i 5-sengsværelser, 20 minutters gang fra spillestedet.

Husk: Tilmelding direkte til undertegnede, hvis der ønskes gratis overnatning.          

Ryge- og mobilforbud på spillestedet.

Kantine: Dejlig buffet, kaffe, vand, øl, brød m.m.

Tilmelding med navn, fødselsdato, rating og telefon-nr. senest den 20. april 2017 til Michael Jakobsen tlf. 40 14 44 66, e-mail formandspringeren@gmail.com. Du kan også benytte onlinetilmelding på www.skakklubbenspringeren.dk eller via DSU.

Periode 2017-04-28 .. 2017-04-30
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite

Tilmeldings muligheder til Sondex Cup - Kolding Bymesterskab 2017

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
SONDEX CUP 2017 IM 1 6 2017-04-28 2017-04-21
SONDEX CUP 2017 IM 2 6 2017-04-28 2017-04-21
SONDEX CUP 2017 Mester 1 6 2017-04-28 2017-04-21
SONDEX CUP 2017 Mester 2 6 2017-04-28 2017-04-21
SONDEX CUP 2017 Mester 3 6 2017-04-28 2017-04-21
SONDEX CUP 2017 Mester 4 6 2017-04-28 2017-04-21
SONDEX CUP 2017 Mester 5 6 2017-04-28 2017-04-21
SONDEX CUP 2017 Mester 6 6 2017-04-28 2017-04-21
SONDEX CUP 2017 Mester 7 6 2017-04-28 2017-04-21
SONDEX CUP 2017 Basis 1 6 2017-04-28 2017-04-21
SONDEX CUP 2017 Basis 2 6 2017-04-28 2017-04-21
SONDEX CUP 2017 Basis 3 6 2017-04-28 2017-04-21
SONDEX CUP 2017 Basis 4 6 2017-04-28 2017-04-21
SONDEX CUP 2017 Basis 5 6 2017-04-28 2017-04-21
SONDEX CUP 2017 Basis 6 6 2017-04-28 2017-04-21
SONDEX CUP 2017 Basis 7 6 2017-04-28 2017-04-21
SONDEX CUP 2017 Basis 8 6 2017-04-28 2017-04-21
SONDEX CUP 2017 Basis 9 6 2017-04-28 2017-04-21
SONDEX CUP 2017 Basis 10 6 2017-04-28 2017-04-21
SONDEX CUP 2017 Basis 11 6 2017-04-28 2017-04-21
Totalt antal tilmeldte 120
Deltagere i gruppen SONDEX CUP 2017 IM 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
103107144 1416928 1. IM Bjørn Møller Ochsner Århus Skakklub/Skolerne 2437 2433 2016-12-30
100601031 1404210 2. IM Rasmus Skytte Århus Skakklub/Skolerne 2405 2398 2017-01-01
100901592 1438832 3. IM Jesper Søndergård Thybo Jetsmark Skakklub 2442 2437 2017-03-26
5008980 4. IM Roy Saptarshi 2425 2425 2017-02-12
100901506 1413767 5. IM Igor Teplyi Nordre Skakklub 2450 2438 2017-01-10
100700286 1400142 6. IM Jens Ove Fries Nielsen Fredericia Skakforening 2354 2349 2017-01-02
Deltagere i gruppen SONDEX CUP 2017 IM 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
103110502 1444948 1. FM Jonas Bjerre Skanderborg Skakklub 2291 2342 2017-01-03
100301633 1408801 2. Tobias Valentin Rostgaard BMS Skak 2348 2359 2017-04-05
100101739 7200137 3. IM John Arni Nilssen Gribskov Skakklub 2316 2316 2017-01-08
100103015 1414291 4. IM Martin Haubro BMS Skak 2345 2355 2017-01-01
25007963 5. FM Rajdeep Sarkar 2273 2273 2017-02-12
100400392 1404067 6. FM Martin Matthiesen Skakklubben af 1968 2337 2340 2017-02-09
Deltagere i gruppen SONDEX CUP 2017 Mester 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100103177 1413848 1. Nicolai Kvist Brondt Pedersen BMS Skak 2207 2169 2017-01-08
100600616 1402528 2. Lars Hansen Skakklubben af 1968 2254 2269 2017-01-20
100103114 1413406 3. Dara Sevkan Akdag BMS Skak 2215 2235 2017-01-22
100601273 1401890 4. FM Jesper Mørch Lauridsen Enkeltmedlem - Indland 2255 2289 2016-12-29
1501755 5. FM Halvard Hagesather 2232 2232 2017-01-22
100602240 1429221 6. Jens Albert Ramsdal Skakklubben af 1968 2213 2204 2016-12-30
Deltagere i gruppen SONDEX CUP 2017 Mester 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100400293 1401360 1. Bjarne Light Bov Skakklub 2169 2167 2017-01-02
100602308 1440640 2. FM Filip Boe Olsen Nordre Skakklub 2191 2197 2017-01-16
100400631 4639790 3. Andreas Schütte Bov Skakklub 2177 2166 2017-03-20
100600339 1400720 4. WIM Nina Høiberg Nordre Skakklub 2195 2221 2017-01-14
100800259 1406671 5. Peter Thorsbro Furesø Skakklub 2183 2213 2016-05-19
100300692 1408402 6. Janus Christensen Skakforeningen ØBRO 2194 2212 2017-01-11
Deltagere i gruppen SONDEX CUP 2017 Mester 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100301821 1439090 1. Sophus Mechlenburg Møller Frem Skakklub 2110 2142 2016-12-16
100300623 1403273 2. Thomas Stausholm Jepsen Sydøstfyn 2139 2162 2017-01-09
100801207 1405683 3. Rune Andersen Bornholms Skakklub 2097 2129 2017-02-05
100201685 1410024 4. Stefan Wiecker Frem Skakklub 2141 2168 2017-02-09
100300084 1403222 5. Claus Rossen Viborg Skakklub 2167 2190 2017-01-18
100600781 1412248 6. Torben Kyhl Sørensen Skakklubben af 1968 2105 2124 2017-02-09
Deltagere i gruppen SONDEX CUP 2017 Mester 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100600598 1412329 1. Tavs Bjerre Skanderborg Skakklub 2086 2085 2017-01-03
100602311 1440489 2. Johan Hardlei Skakklubben af 1968 2041 1990 2017-02-01
100901612 1437917 3. Alexander Jessen Herning Skakklub 2059 2062 2017-01-10
100900283 1416871 4. Niels Kristian Almtoft Kjellerup Skakklub 2071 2095 2016-12-21
100300634 1403656 5. Viggo Bové Quist Springeren Kolding 2089 2128 2016-12-11
100602634 642851 6. Jean-Philippe Miqueu Skakklubben af 1968 2093 2093 2017-03-26
Deltagere i gruppen SONDEX CUP 2017 Mester 5
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100500765 1418483 1. Kim Burnæs Springeren Kolding 1998 2000 2016-12-01
100900241 1406086 2. Torben Bødskov Andersen Silkeborg Skakklub Af 1930 2007 2049 2017-02-05
100300075 1427024 3. Gert Aagaard Springeren Kolding 2020 2063 2017-03-18
100901673 1441299 4. Thomas Søndergaard Thybo Skive Skakklub 2015 2039 2016-12-23
103111576 1449575 5. Asbjørn Hovgaard Schack Haderslev Skakklub 2010 1976 2016-10-08
100802927 1452703 6. Mads Pasztor BMS Skak 2030 1966 2017-01-08
Deltagere i gruppen SONDEX CUP 2017 Mester 6
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100100533 1408895 1. Ole Østergaard Herning Skakklub 1970 1997 2017-01-16
100400427 1408003 2. Johnny Meier Harboe Frem Skakklub 1990 2045 2017-01-19
100900189 1406892 3. Poul Erik Nielsen Sydøstfyn 1998 2015 2017-01-09
103105842 1410954 4. Maxim Konstantinov Skakklubben Evans 1969 2007 2016-12-10
100900246 1447963 5. Thomas Christensen Kjellerup Skakklub 1956 1978 2016-12-22
100100472 1416707 6. Lars Møller Larsen Skakklubben Seksløberen 1954 1970 2017-01-19
Deltagere i gruppen SONDEX CUP 2017 Mester 7
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100801545 1445570 1. Kris Klausen Læseforeningens Skakklub 1920 1905 2017-02-07
100401598 24658359 2. Guido Heinemann Bov Skakklub 1912 1894 2016-08-24
103101958 1422952 3. Allan Westenborg Syddjurs Skakklub 1896 1944 2017-03-28
100100743 1403419 4. Palle Skov Hillerød Skakklub 1934 1949 2017-04-19
100300823 1443909 5. Mikael Rask Faaborg Skakklub 1897 1987 2017-01-23
100104327 1462318 6. Julio Guillermo Quiñones-Maletti BMS Skak 1944 1794 2017-02-05
Deltagere i gruppen SONDEX CUP 2017 Basis 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
103111069 1441230 1. Ellen Fredericia Nilssen Skakforeningen ØBRO 1862 1908 2017-01-09
100300998 1446347 2. Jesper Schmidt Poulsen Odense Skakklub 1880 1905 2017-04-09
103109616 1441540 3. Anton Mehmet Yildiz Marthedal BMS Skak 1862 1917 2017-02-05
100301806 1439073 4. Jacob Foged Christensen Frem Skakklub 1867 1911 2017-01-14
101095712 1462342 5. Andreas Nørby Sørensen Springeren Kolding 1875 1876 2017-01-18
100401558 1441256 6. Simon Degnbol Ladefoged Ribe Skakklub 1882 1838 2017-02-07
Deltagere i gruppen SONDEX CUP 2017 Basis 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100802810 1442015 1. Morten Kühn Hillerød Skakklub 1821 1861 2017-01-30
100700821 1416413 2. Henning Brøgger Jensen Fredericia Skakforening 1855 1908 2016-12-27
100400304 1419358 3. Børge Schrøder Haderslev Skakklub 1838 1847 2016-12-30
100202292 1455796 4. Sander Stage-Steffensen Køge Skakklub 1859 1965 2017-04-06
100500787 1418840 5. Poul Erik Jørgensen Springeren Kolding 1834 1921 2016-12-12
100501746 1448552 6. Adesh Easan Fredericia Skakforening 1835 1881 2016-10-19
Deltagere i gruppen SONDEX CUP 2017 Basis 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100300749 1407511 1. Ib Lynæs Hansen Tårnet Svendborg 1789 1825 2017-01-31
100801065 1403621 2. Peder R. Lehmann Larsen Præstø Skakklub 1791 1867 2017-01-20
100500692 1409859 3. Aage Søndergaard Nielsen Springeren Kolding 1807 1917 2016-12-05
100301751 1437089 4. Alexander Le Besq Frem Skakklub 1806 1890 2017-01-14
100501382 1441809 5. Simun Petur Anthoniussen Springeren Kolding 1791 1826 2017-02-08
100901544 1427032 6. Frank Gjerning Petersen Kjellerup Skakklub 1798 1797 2017-01-02
Deltagere i gruppen SONDEX CUP 2017 Basis 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100300258 1416790 1. Ove Matras Faaborg Skakklub 1782 1824 2017-01-24
100300925 1408577 2. Jakob Jensen Læseforeningens Skakklub 1780 1846 2017-02-09
100300096 1408100 3. Jens Rasmussen Læseforeningens Skakklub 1770 1772 2016-12-30
100602544 1451502 4. Christian Emil Frambøl Skanderborg Skakklub 1772 1763 2016-09-17
100500979 1428012 5. Brian Michael Hamann Tårnet Svendborg 1759 1856 2017-01-17
24672084 6. Stephan Millgramm 1788 1765 2016-10-03
Deltagere i gruppen SONDEX CUP 2017 Basis 5
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100700196 1440373 1. Allan Toftegaard Christensen Brønderslev Skakklub 1695 1786 2016-04-10
100200288 1428403 2. Jan Robert Ambirk Vordingborg Skakklub 1723 1791 2016-11-07
100300133 1437640 3. Jeppe Hansen Sydøstlollands Skakklub 1693 1791 2017-02-03
100500481 1506021 4. Claus Marcussen Fredericia Skakforening 1750 1812 2016-09-16
100500469 1438808 5. Lasse Nielsen Fredericia Skakforening 1749 1831 2017-01-16
100900449 1419838 6. Egon Rysgaard Madsen THY Skakklub 1710 1797 2017-01-20
Deltagere i gruppen SONDEX CUP 2017 Basis 6
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100300351 1435132 1. Andrew Velarde Ejby Skakklub 1649 1745 2017-02-08
100802875 1448250 2. Rasmus Petersen Gribskov Skakklub 1681 1751 2017-01-08
100100016 1411098 3. Jan Kargaard Jensen Tåstrup Skakforening 1678 1713 2016-11-30
100901011 1415972 4. Michael René Christensen THY Skakklub 1649 1703 2017-01-20
101095225 1460749 5. Kenny Bagge Hillerød Skakklub 1657 1623 2017-02-06
100500538 1403478 6. Erik Pontoppidan Skakklubben Evans 1675 1746 2017-01-27
Deltagere i gruppen SONDEX CUP 2017 Basis 7
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100401642 1457020 1. Martin Møller Vojens Skakklub 1643 1702 2016-11-22
103111506 1447130 2. Eldis Mahmutovic Skakklubben Evans 1616 1665 2016-11-09
101095138 1457292 3. Simon Ehrenreich Skakklubben af 1968 1627 1654 2017-02-07
100501586 1449737 4. Christoffer Vinter Frem Skakklub 1607 1604 2016-11-26
100602510 1449907 5. Erik Carsten Pedersen Skakklubben Rokaden 1630 1731 2016-12-30
100301879 1447009 6. Steen Jacobsen Læseforeningens Skakklub 1623 1695 2016-12-19
Deltagere i gruppen SONDEX CUP 2017 Basis 8
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100101086 1413368 1. Orla Eilegaard Jørgensen Allerød Skakklub 1596 1731 2017-03-31
100802811 1442074 2. Bernhard W. Sørensen Hillerød Skakklub 1603 1724 2017-01-30
100500417 1444638 3. Carsten Meyer Fredericia Skakforening 1594 1580 2016-12-22
100501747 1448560 4. Janith Easan Fredericia Skakforening 1601 1524 2016-10-19
100602312 1435655 5. Allan Erik Schmidt Andersen Skanderborg Skakklub 1604 1673 2017-01-15
100301972 1463969 6. Sebastian Sterup Faaborg Skakklub 1512 2017-02-05
Deltagere i gruppen SONDEX CUP 2017 Basis 9
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100602575 1453947 1. John Christopher Højstrup Christensen Silkeborg Skakklub Af 1930 1475 1408 2017-01-18
100301747 1443380 2. Leif Kristoffersen Middelfart Skakklub 1506 1661 2017-01-10
100700690 1413856 3. Per Jacobsen Aalborg Skakforening af 1889 1469 1574 2016-08-24
100601888 1420780 4. Anders Haarup Skanderborg Skakklub 1465 1663 2016-12-30
100601964 1461648 5. Christian Frost Jørgensen Haderslev Skakklub 1500 1572 2016-12-29
- 6. Karsten Mortensen Enkeltmedlem - Indland 1480 2017-02-09
Deltagere i gruppen SONDEX CUP 2017 Basis 10
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100501726 1446851 1. Michael Leon Christensen Fredericia Skakforening 1454 1467 2017-02-04
103109271 1431676 2. Thomas Nielsen Enkeltmedlem - Indland 1427 1582 2016-07-18
100202293 1455818 3. Theo Stage-Steffensen Køge Skakklub 1445 1477 2017-04-06
100500691 1444620 4. Christian Anker Møller Springeren Kolding 1409 1443 2017-04-04
100301886 1447947 5. Albert Mechlenburg Møller Frem Skakklub 1418 1541 2016-12-16
100301795 1439081 6. André Friis Møller Frem Skakklub 1447 1512 2016-12-16
Deltagere i gruppen SONDEX CUP 2017 Basis 11
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
102101014 1447815 1. Elisabeth Mechlenburg Møller Frem Skakklub 1392 1387 2016-12-16
101095461 1463594 2. Mattias Skærved Fredericia Skakforening 1284 2017-04-21
100301947 1463950 3. Adam Stanczyk Christensen Faaborg Skakklub 1036 1262 2017-02-06
100901773 1453378 4. Lars Jensen Viborg Skakklub 1327 1485 2017-01-28
100900771 1413201 5. Birgit Dithlevsen Herning Skakklub 1392 1615 2016-12-01
100202123 1440039 6. Mathias Bogø Vordingborg Skakklub 1380 1465 2017-01-25