Arbejder ...

loading

Odensemesterskabet 2016  

Vis Gruppe : Parringer
IM-gruppen Direkte link LIVE
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1FM Jesper Søndergård Thybo
Jetsmark Skakklub
23002358
6
1
2
1
3
½
4
1
5
½
411,9523622,362391
2IM Mikkel Djernæs Antonsen
Køge Skakklub
24492458
5
½
1
0
6
0
3
½
4
½
63,124333,172441
3IM Rasmus Skytte
Århus Skakklub/Skolerne
24202398
4
½
5
0
1
½
2
½
6
½
242,924112,702391
4FM Mikkel Manosri Jacobsen
BMS Skak
22452214
3
½
6
0
5
1
1
0
2
½
251,522551,272229
5IM Igor Teplyi
Nordre Skakklub
24412431
2
½
3
1
4
0
6
½
1
½
33,0524362,962426
6FM Jakob Aabling-Thomsen
Brønshøj Skakforening
23722380
1
0
4
1
2
1
5
½
3
½
322,523822,542389

Mester 1 Direkte link LIVE
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Claus Rossen
Viborg Skakklub
21552175
6
0
2
1
3
1
4
½
5
1
1 - 22,1521892,122203
2WIM Nina Høiberg
Nordre Skakklub
21912218
5
1
1
0
6
½
3
½
4
1
332,4522022,482228
3FM Filip Boe Olsen
Nordre Skakklub
21932241
4
0
5
0
1
0
2
½
6
½
162,521632,682207
4Marco Ferrante
Slagelse Skakklub
22442244
3
1
6
1
5
1
1
½
2
0
1 - 2022442,712260
5Dara Sevkan Akdag
BMS Skak
22132238
2
0
3
1
4
0
6
1
1
0
24 - 52,6522002,662225
6Jens Albert Ramsdal
Skakklubben af 1968
21752201
1
1
4
0
2
½
5
0
3
½
24 - 52,3521682,352194

Mester 2 Direkte link LIVE
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Jakob Bjerre Jensen
Århus Skakklub/Skolerne
21472165
6
½
2
½
3
0
4
1
5
0
25 - 62,4521382,512155
2Simon Pil Wilbrandt
Frem Skakklub
21552171
5
0
1
½
6
½
3
½
4
1
2 - 42,521552,572170
3Peter Grove
Skanderborg Skakklub
21552171
4
½
5
0
1
1
2
½
6
½
2 - 42,521552,572170
4Søren Ladegaard
Kjellerup Skakklub
21552170
3
½
6
½
5
1
1
0
2
0
25 - 62,521452,572159
5Janus Christensen
Skakforeningen ØBRO
21532151
2
1
3
1
4
0
6
½
1
1
12,521732,392173
6Iver Poulsen
Esbjerg Skakforening
21472151
1
½
4
½
2
½
5
½
3
½
2 - 42,4521482,392153

Mester 3 Direkte link LIVE
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Sophus Mechlenburg Møller
Frem Skakklub
21002130
6
½
2
½
3
0
4
1
5
½
2 - 42,5520992,662124
2Alexander Jessen
Herning Skakklub
20742015
5
0
1
½
6
½
3
½
4
½
25 - 62,320681,712021
3Michael Bæhring Madsen
Fredericia Skakforening
20832090
4
½
5
0
1
1
2
½
6
½
2 - 42,420852,322094
4Steen Brustrup Petersen
Brønshøj Skakforening
21322165
3
½
6
½
5
1
1
0
2
½
2 - 42,821262,942156
5Rasmus Thøgersen
Skive Skakklub
20992122
2
1
3
1
4
0
6
1
1
½
12,521192,592140
6Martin Skov Jakobsen
Århus Skakklub/Skolerne
20922146
1
½
4
½
2
½
5
0
3
½
25 - 62,4520832,782130

Mester 4 Direkte link LIVE
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Henning Nielsen
Maribo Skakklub
20292094
6
1
2
0
3
0
4
1
5
1
32 - 32,620372,932095
2Brian Nielsen
Frem Skakklub
20002011
5
1
1
1
6
½
3
½
4
½
12,420242,252036
3Håkan Hansson
20352035
4
½
5
½
1
1
2
½
6
½
32 - 3020352,442046
4Michael Agermose Jensen
Brønshøj Skakforening
20122031
3
½
6
0
5
0
1
0
2
½
162,519732,412003
5Jens Olaf Svanholm Fogh
Viby Skakklub
19902039
2
0
3
½
4
1
6
½
1
0
252,319812,482029
6WFM Thomine Stolberg-Rohr
Skakklubben Evans
20172041
1
0
4
1
2
½
5
½
3
½
42,520172,492041

Mester 5 Direkte link LIVE
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Finn Andersen
Præstø Skakklub
19402013
6
½
2
0
3
0
4
1
5
½
242,4519272,821997
2Morten Frank Jensen
Præstø Skakklub
19552005
5
0
1
1
6
0
3
0
4
½
5 - 62,619222,761980
3Bjarke Vangsgård
Vejlby-Risskov Skakklub
19361956
4
½
5
1
1
1
2
1
6
½
412,4519992,362022
4Claus Vangsgård
Vejlby-Risskov Skakklub
19181937
3
½
6
0
5
½
1
0
2
½
5 - 62,318942,211923
5WFM Freja Vangsgård
Vejlby-Risskov Skakklub
19481907
2
1
3
0
4
½
6
1
1
½
32 - 32,5519621,971948
6Anders Bork Hansen
Sjælsø Skakklub
19662019
1
½
4
1
2
1
5
0
3
½
32 - 32,719752,882021

Mester 6 Direkte link LIVE
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Erik Olsgård Hansen
Præstø Skakklub
18791900
6
1
2
1
3
½
4
1
5
1
12,3519782,191946
2Birger Olsen
Sydøstfyn
19131906
5
0
1
0
6
½
3
½
4
1
24 - 52,6518942,241901
3Mikael Rask
Faaborg Skakklub
18621966
4
0
5
1
1
½
2
½
6
½
32,2518702,741956
4Alex Sørensen
Læseforeningens Skakklub
18851990
3
1
6
1
5
0
1
0
2
0
24 - 52,4518722,941971
5Aage Søndergaard Nielsen
Springeren Kolding
19061919
2
1
3
0
4
1
6
1
1
0
322,619182,351932
6Jacob Arnbjerg
Århus Skakklub/Skolerne
19131943
1
0
4
0
2
½
5
0
3
½
162,6518642,541912

Basis 1 Direkte link LIVE
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Asbjørn Hovgaard Schack
Haderslev Skakklub
18541861
6
1
2
1
3
½
4
1
5
½
41 - 22,619082,301929
2Morten Kühn
Hillerød Skakklub
18471882
5
0
1
0
6
½
3
1
4
1
3 - 42,518472,481882
3Karamtej Singh
Skakklubben K41
18471912
4
0
5
0
1
½
2
0
6
1
52,518172,731887
4Johnny Holler Johansen
Læseforeningens Skakklub
18571891
3
1
6
1
5
½
1
0
2
0
3 - 42,618542,551890
5Finn Bonnez
Nørrebro Skakklub
18341879
2
1
3
1
4
½
6
1
1
½
41 - 22,419002,451910
6Lasse Nielsen
Fredericia Skakforening
18351885
1
0
4
0
2
½
5
0
3
0
½62,417782,491845

Basis 2 Direkte link LIVE
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Thomas Søndergaard Thybo
Skive Skakklub
18141971
6
½
2
1
3
½
4
1
5
1
412,518743,441993
2Hans Nørgaard Paulsen
Springeren Kolding
18281882
5
½
1
0
6
½
3
0
4
½
52,617952,751857
3 Jann Nettelbeck
Enkeltmedlem - Udland
18041739
4
½
5
1
1
½
2
1
6
½
22,418401,601777
4Bjarke Gregor
Præstø Skakklub
18261805
3
½
6
1
5
1
1
0
2
½
332,618382,111823
5Ellen Fredericia Nilssen
Skakforeningen ØBRO
18201846
2
½
3
0
4
0
6
½
1
0
162,5517742,461788
6Graham Christopher Taylor
Skakklubben af 1968
18001871
1
½
4
0
2
½
5
½
3
½
242,3517902,641858

Basis 3 Direkte link LIVE
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Henning Rasmussen
Nykøbing Sjælland Skakklub
17511789
6
½
2
½
3
0
4
½
5
½
252,417392,401781
2Ib Lynæs Hansen
Tårnet Svendborg
17601761
5
0
1
½
6
½
3
½
4
1
3 - 42,517602,161768
3Jesper Schmidt Poulsen
Odense Skakklub
17911878
4
1
5
½
1
1
2
½
6
½
12,7518143,111886
4Claus Marcussen
Fredericia Skakforening
17461825
3
0
6
½
5
½
1
½
2
0
62,3517212,691801
5Adesh Easan
Fredericia Skakforening
17651749
2
1
3
½
4
½
6
½
1
½
322,5517792,061787
6Jan Robert Ambirk
Vordingborg Skakklub
17501811
1
½
4
½
2
½
5
½
3
½
3 - 42,417532,581809

Basis 4 Direkte link LIVE
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Mathias Nielsen
Sydøstfyn
17261838
6
½
2
0
3
0
4
1
5
½
25 - 62,5517102,861821
2Allan Toftegaard Christensen
Brønderslev Skakklub
17201770
5
½
1
1
6
0
3
½
4
0
25 - 62,0517191,811774
3Sander Stage-Steffensen
Køge Skakklub
17151778
4
1
5
½
1
1
2
½
6
½
12,4517482,361824
4Jeppe Hansen
Sydøstlollands Skakklub
17391783
3
0
6
½
5
1
1
0
2
1
2 - 42,1517201,881775
5Jacob Foged Christensen
Frem Skakklub
16821767
2
½
3
½
4
0
6
1
1
½
2 - 42,216912,271776
6Jørgen Frank Hansen
Odense Skakklub
17351834
1
½
4
½
2
1
5
0
3
½
2 - 42,617322,821821

Basis 5 Direkte link LIVE
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Christian Gottschalck
Nørresundby Skakklub
16531745
6
0
2
0
3
0
4
½
5
1
4 - 52,516232,501725
2Alexander Le Besq
Frem Skakklub
16461762
5
0
1
1
6
1
3
1
4
1
41 - 22,4517092,621817
3Anna Hedelykke Jensen
Nordre Skakklub
16391690
4
1
5
1
1
1
2
0
6
1
41 - 22,417052,031769
4Bjarne Petersen
Præstø Skakklub
16611731
3
0
6
0
5
½
1
½
2
0
162,5516152,381703
5Peter Morling
Frem Skakklub
16451788
2
1
3
0
4
½
6
0
1
0
4 - 52,4516172,851761
6Flemming Borg
Tårnet Svendborg
16781760
1
1
4
1
2
0
5
1
3
0
332,716872,621768

Basis 6 Direkte link LIVE
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Jes Danielsen
Frem Skakklub
16101677
6
½
2
1
3
½
4
0
5
½
3 - 42,4516122,381679
2Kim Pedersen
Faxe Skakklub
15721642
5
1
1
0
6
½
3
0
4
1
3 - 42,1515882,081650
3Per Andersen
Midtfyns Skakklub
16291692
4
0
5
0
1
½
2
1
6
½
252,6516102,501682
4Peter Frank Jørgensen
Læseforeningens Skakklub
16281745
3
1
6
½
5
1
1
1
2
0
12,6516542,921757
5Bernhard W. Sørensen
Hillerød Skakklub
16241671
2
0
3
1
4
0
6
0
1
½
62,615872,321655
6Andrew Velarde
Ejby Skakklub
16191729
1
½
4
½
2
½
5
1
3
½
322,5516332,801733

Basis 7 Direkte link LIVE
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Bo F. Sørensen
Frem Skakklub
15041643
6
1
2
½
3
½
4
1
5
½
12,715403,081651
2Jeppe Højland
Skakforeningen ØBRO
14401671
5
0
1
½
6
½
3
1
4
0
24 - 62,1514333,301619
3Albert Mechlenburg Møller
Frem Skakklub
14661564
4
½
5
½
1
½
2
0
6
1
32,414712,451566
4Morten Emil Jannik
Odense Skakklub
15201631
3
½
6
0
5
½
1
0
2
1
24 - 62,8514822,981611
5Christoffer Vinter
Frem Skakklub
14771547
2
1
3
½
4
½
6
½
1
½
322,515002,331560
6Jonathan Roed Gundorf Jacobsen
Frem Skakklub
14681340
1
0
4
1
2
½
5
½
3
0
24 - 62,414500,861386

Basis 8 Direkte link LIVE
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Jakob Kindt Nielsen
Kjellerup Skakklub
1337
6
½
2
0
3
0
4
½
5
0
15 - 62,3127901000
2Janith Easan
Fredericia Skakforening
13601391
5
1
1
1
6
0
3
0
4
1
332,4513851,811399
3Markus Maagaard
Frem Skakklub
14191449
4
½
5
1
1
1
2
1
6
1
12,9515142,221500
4Sebastian Ladegaard
Kjellerup Skakklub
12971402
3
½
6
0
5
1
1
½
2
0
241,9512991,891386
5John Christopher Højstrup Christensen
Silkeborg Skakklub Af 1930
13461339
2
0
3
0
4
0
6
0
1
1
15 - 62,3512851,461281
6Peter Sørensen
Enkeltmedlem - Indland
14251510
1
½
4
1
2
1
5
1
3
0
2314482,621525

Basis 9 Direkte link LIVE
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Robert Crawford
Frem Skakklub
10001317
2
1
3
0
9
0
4
0
5
+
271,39870,601293
2Johannes Frank Jensen
Præstø Skakklub
1083
1
0
9
0
7
0
5
+
10
0
18 - 91,85100001000
3Elias Roed Gundorf Jacobsen
Frem Skakklub
1083
4
1
1
1
8
0
7
1
9
½
2 - 31,9118201000
4Jan N. Thybo
Morsø Skakklub
12001336
3
0
5
+
6
1
1
1
8
0
34 - 62,611730,831339
5Lars Peter Levin Olsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
996
6
-
4
-
10
-
2
-
1
-
010099601000
6Victoria Juel Svensen
Prøvemedlem
1000
5
+
8
0
4
0
10
0
7
0
18 - 91,0595301000
7Theo Stage-Steffensen
Køge Skakklub
12391416
8
0
10
1
2
1
3
0
6
1
34 - 63,412211,211408
8David Smit
Frem Skakklub
12751485
7
1
6
1
3
1
9
1
4
1
513,413741,591541
9Mia Louise Gammeltoft
Enkeltmedlem - Indland
11571643
10
1
2
1
1
1
8
0
3
½
2 - 32,911842,501623
10Steen Roed Gundorf Henriksen
Frem Skakklub
10531160
9
0
7
0
5
+
6
1
2
1
34 - 61,6510690,271149

Basis 10 Direkte link LIVE
#NavnRatingElo12345PoPlWeRn

Partier i turneringen Odensemesterskabet 2016

Hvid:
Sort:
Event:
Resultat:
Runde:

Træk:
Indbydelse

Frem Skakklub indbyder til Odensemesterskabet 2016

OBS: Tilmeldingen er lukket efter 102 tilmeidinger (tak for jeres opbakning!).
Er du interesseret i at stå på venteliste til turneringen? Så skriv en mail til Kristoffer Dyrgaard på kristoffer@frem-skakklub.dk

Spilledage:
Fredag den 14. oktober - søndag den 16. oktober 2016.

Spilletidspunkter:
Fredag kl. 19-24, lørdag & søndag kl. 10-15 og 16-21.

Spillested:
Giersings Realskole, Nonnebakken 7, 5000 Odense C. (Der er delvist adgang med kørestol - forespørg gerne på mail desangående)

Turneringsform:
Alle-mod-alle i 6 mands grupper – evt. nederste gruppe som monrad.
Turneringen elo-rates i kvalificerede grupper.
Vinderen af øverste gruppe tildeles titlen som Odensemester.

Betænkningstid:
90 min. til 40 træk, derefter 30 min. plus opsparet tid til resten af partiet med 30 sek. tillæg pr. træk fra træk ét.
NB: Det er tilladt at komme op til 30 minutter for sent til runden uden at det medfører tab.

Præmier:
Øverste gruppe: 1. præmie: 3000 kr. 2. præmie: 1500 kr.
Øvrige grupper: 1. præmie: 600 kr. 2. præmie: 400 kr.

Tilmelding:
Senest mandag den 10. oktober via turnering.skak.dk eller til Kristoffer Dyrgaard (kristoffer@frem-skakklub.dk, tlf. 25 75 76 78).
Tilmeldingen lukkes eventuelt tidligere, hvis grænsen på 102 deltagere nås. I dette tilfælde vil der blive oprettet venteliste.

Indskud:
Indskud 200 kr.
IM og GM gratis.
Indskud skal indbetales til klubbens konto i Sydbank: Reg. nr 6845 konto nr. 0234627 senest den 11/10. Ved senere indbetaling lægges 50 kr. til indskuddet. Husk at angive navn og klub ved betaling.

Kantine:
Velassorteret kantine forefindes på spillestedet med øl & vand, kaffe & te, slik, sandwich mv.

Overnatning:
Deltagere i Odensemesterskabet kan overnatte på Hotel CabInn (ved Odense Banegårdcenter) til 500 kr. pr overnatning inkl. morgenmad (135 kr. under normalpris!). Oplys Frem Skakklub ved booking, så opnås rabatten automatisk.

Det er muligt at overnatte på spillestedet for 150 kr. som betales sammen med indskud. Badefaciliteter forefindes på spillestedet.
Ønske om overnatning på skolen skal meddeles Kristoffer Dyrgaard senest d. 10. oktober.

OM i lynskak:
Lørdag aften vil der blive afviklet OM i lynskak med start kl. 21.15. Turneringen afvikles over 9 runder. Sidste tilmelding lørdag kl. 20.00 til Kristoffer Dyrgaard.

Vel mødt i Frem Skakklub!

Periode 2016-10-14 .. 2016-10-16
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turneringens egen hjemmeside http://www.frem-skakklub.dk
Turnerings komite

Claus Rossen, Viborg Skakklub

Claus Markussen, Fredericia Skakforening

Jørgen Kiel, Sydøstfyn Skakklub

Dommere
  • Hoveddommer: Kristoffer Dyrgaard

Tilmeldings muligheder til Odensemesterskabet 2016

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://www.frem-skakklub.dk

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
IM-gruppen 6 2016-10-14 2016-10-10
Mester 1 6 2016-10-14 2016-10-10
Mester 2 6 2016-10-14 2016-10-10
Mester 3 6 2016-10-14 2016-10-10
Mester 4 6 2016-10-14 2016-10-10
Mester 5 6 2016-10-14 2016-10-10
Mester 6 6 2016-10-14 2016-10-10
Basis 1 6 2016-10-14 2016-10-10
Basis 2 6 2016-10-14 2016-10-10
Basis 3 6 2016-10-14 2016-10-10
Basis 4 6 2016-10-14 2016-10-10
Basis 5 6 2016-10-14 2016-10-10
Basis 6 6 2016-10-14 2016-10-10
Basis 7 6 2016-10-14 2016-10-10
Basis 8 6 2016-10-14 2016-10-10
Basis 9 10 2016-10-14 2016-10-10
Basis 10 0 2016-10-14 2016-10-10
- 3 2016-10-14 2016-10-10
Totalt antal tilmeldte 103
Deltagere i gruppen IM-gruppen
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100901592 1438832 1. FM Jesper Søndergård Thybo Jetsmark Skakklub 2300 2358 2016-08-15
100801531 1401378 2. IM Mikkel Djernæs Antonsen Køge Skakklub 2449 2458 2016-07-20
100601031 1404210 3. IM Rasmus Skytte Århus Skakklub/Skolerne 2420 2398 2016-07-28
100103912 1444514 4. FM Mikkel Manosri Jacobsen BMS Skak 2245 2214 2016-08-14
100901506 1413767 5. IM Igor Teplyi Nordre Skakklub 2441 2431 2016-08-17
100102653 1407589 6. FM Jakob Aabling-Thomsen Brønshøj Skakforening 2372 2380 2016-04-14
Deltagere i gruppen Mester 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100300084 1403222 1. Claus Rossen Viborg Skakklub 2155 2175 2016-08-18
100600339 1400720 2. WIM Nina Høiberg Nordre Skakklub 2191 2218 2016-07-03
100602308 1440640 3. FM Filip Boe Olsen Nordre Skakklub 2193 2241 2016-07-20
100202269 816035 4. Marco Ferrante Slagelse Skakklub 2244 2244 2016-10-06
100103114 1413406 5. Dara Sevkan Akdag BMS Skak 2213 2238 2016-08-03
100602240 1429221 6. Jens Albert Ramsdal Skakklubben af 1968 2175 2201 2016-08-07
Deltagere i gruppen Mester 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100600963 1401513 1. Jakob Bjerre Jensen Århus Skakklub/Skolerne 2147 2165 2016-08-03
100301708 1436988 2. Simon Pil Wilbrandt Frem Skakklub 2155 2171 2016-06-30
100601689 1411101 3. Peter Grove Skanderborg Skakklub 2155 2171 2016-07-18
100900269 1403761 4. Søren Ladegaard Kjellerup Skakklub 2155 2170 2016-08-11
100300692 1408402 5. Janus Christensen Skakforeningen ØBRO 2153 2151 2016-05-28
100500117 1405110 6. Iver Poulsen Esbjerg Skakforening 2147 2151 2016-07-28
Deltagere i gruppen Mester 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100301821 1439090 1. Sophus Mechlenburg Møller Frem Skakklub 2100 2130 2016-04-26
100901612 1437917 2. Alexander Jessen Herning Skakklub 2074 2015 2016-08-16
100501277 1413031 3. Michael Bæhring Madsen Fredericia Skakforening 2083 2090 2016-08-03
100101578 1402706 4. Steen Brustrup Petersen Brønshøj Skakforening 2132 2165 2016-04-24
100901527 1431412 5. Rasmus Thøgersen Skive Skakklub 2099 2122 2016-04-11
100600775 1407660 6. Martin Skov Jakobsen Århus Skakklub/Skolerne 2092 2146 2016-07-24
Deltagere i gruppen Mester 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100300106 1402854 1. Henning Nielsen Maribo Skakklub 2029 2094 2016-10-06
100301231 1409484 2. Brian Nielsen Frem Skakklub 2000 2011 2016-08-04
1701258 3. Håkan Hansson 2035 2035 2016-07-29
100300213 1408216 4. Michael Agermose Jensen Brønshøj Skakforening 2012 2031 2016-06-30
100601670 1409476 5. Jens Olaf Svanholm Fogh Viby Skakklub 1990 2039 2016-08-09
100301049 1504258 6. WFM Thomine Stolberg-Rohr Skakklubben Evans 2017 2041 2016-08-16
Deltagere i gruppen Mester 5
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100201253 1412507 1. Finn Andersen Præstø Skakklub 1940 2013 2016-08-11
100200822 1407325 2. Morten Frank Jensen Præstø Skakklub 1955 2005 2016-08-11
100602256 1436570 3. Bjarke Vangsgård Vejlby-Risskov Skakklub 1936 1956 2016-10-11
100600267 1417320 4. Claus Vangsgård Vejlby-Risskov Skakklub 1918 1937 2016-10-12
100602257 1436589 5. WFM Freja Vangsgård Vejlby-Risskov Skakklub 1948 1907 2016-08-15
100601087 1402455 6. Anders Bork Hansen Sjælsø Skakklub 1966 2019 2016-05-10
Deltagere i gruppen Mester 6
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100200841 1416170 1. Erik Olsgård Hansen Præstø Skakklub 1879 1900 2016-08-14
100301904 1450344 2. Birger Olsen Sydøstfyn 1913 1906 2016-08-12
100300823 1443909 3. Mikael Rask Faaborg Skakklub 1862 1966 2016-08-06
100301569 1410881 4. Alex Sørensen Læseforeningens Skakklub 1885 1990 2016-10-10
100500692 1409859 5. Aage Søndergaard Nielsen Springeren Kolding 1906 1919 2016-10-08
100602267 1428853 6. Jacob Arnbjerg Århus Skakklub/Skolerne 1913 1943 2016-08-17
Deltagere i gruppen Basis 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
103111576 1449575 1. Asbjørn Hovgaard Schack Haderslev Skakklub 1854 1861 2016-08-17
100802810 1442015 2. Morten Kühn Hillerød Skakklub 1847 1882 2016-10-09
100104109 1447920 3. Karamtej Singh Skakklubben K41 1847 1912 2016-08-10
100300078 1405551 4. Johnny Holler Johansen Læseforeningens Skakklub 1857 1891 2016-08-09
100100817 1403800 5. Finn Bonnez Nørrebro Skakklub 1834 1879 2016-08-18
100500469 1438808 6. Lasse Nielsen Fredericia Skakforening 1835 1885 2016-08-17
Deltagere i gruppen Basis 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100901673 1441299 1. Thomas Søndergaard Thybo Skive Skakklub 1814 1971 2016-08-15
100400210 1419218 2. Hans Nørgaard Paulsen Springeren Kolding 1828 1882 2016-08-17
101095696 12975672 3. Jann Nettelbeck Enkeltmedlem - Udland 1804 1739 2016-08-10
100201725 1423401 4. Bjarke Gregor Præstø Skakklub 1826 1805 2016-10-07
103111069 1441230 5. Ellen Fredericia Nilssen Skakforeningen ØBRO 1820 1846 2016-08-02
100601239 1438093 6. Graham Christopher Taylor Skakklubben af 1968 1800 1871 2016-05-27
Deltagere i gruppen Basis 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100801113 1410962 1. Henning Rasmussen Nykøbing Sjælland Skakklub 1751 1789 2016-08-03
100300749 1407511 2. Ib Lynæs Hansen Tårnet Svendborg 1760 1761 2016-10-06
100300998 1446347 3. Jesper Schmidt Poulsen Odense Skakklub 1791 1878 2016-06-03
100500481 1506021 4. Claus Marcussen Fredericia Skakforening 1746 1825 2016-07-05
100501746 1448552 5. Adesh Easan Fredericia Skakforening 1765 1749 2016-06-11
100200288 1428403 6. Jan Robert Ambirk Vordingborg Skakklub 1750 1811 2016-05-19
Deltagere i gruppen Basis 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100301707 1441868 1. Mathias Nielsen Sydøstfyn 1726 1838 2016-08-14
100700196 1440373 2. Allan Toftegaard Christensen Brønderslev Skakklub 1720 1770 2016-04-25
100202292 1455796 3. Sander Stage-Steffensen Køge Skakklub 1715 1778 2016-09-22
100300133 1437640 4. Jeppe Hansen Sydøstlollands Skakklub 1739 1783 2016-09-22
100301806 1439073 5. Jacob Foged Christensen Frem Skakklub 1682 1767 2016-04-30
100300827 1446258 6. Jørgen Frank Hansen Odense Skakklub 1735 1834 2016-07-04
Deltagere i gruppen Basis 5
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100700369 1428357 1. Christian Gottschalck Nørresundby Skakklub 1653 1745 2016-08-02
100301751 1437089 2. Alexander Le Besq Frem Skakklub 1646 1762 2016-08-06
100602456 1449834 3. Anna Hedelykke Jensen Nordre Skakklub 1639 1690 2016-08-15
100600576 1410350 4. Bjarne Petersen Præstø Skakklub 1661 1731 2016-08-15
100301505 1450328 5. Peter Morling Frem Skakklub 1645 1788 2016-04-15
100100732 1505823 6. Flemming Borg Tårnet Svendborg 1678 1760 2016-10-06
Deltagere i gruppen Basis 6
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100301935 1456571 1. Jes Danielsen Frem Skakklub 1610 1677 2016-09-22
103107762 1452525 2. Kim Pedersen Faxe Skakklub 1572 1642 2016-10-07
100300920 1445081 3. Per Andersen Midtfyns Skakklub 1629 1692 2016-05-31
100300059 1416529 4. Peter Frank Jørgensen Læseforeningens Skakklub 1628 1745 2016-08-16
100802811 1442074 5. Bernhard W. Sørensen Hillerød Skakklub 1624 1671 2016-10-08
100300351 1435132 6. Andrew Velarde Ejby Skakklub 1619 1729 2016-08-18
Deltagere i gruppen Basis 7
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
103102089 1444026 1. Bo F. Sørensen Frem Skakklub 1504 1643 2016-04-11
100104326 1462172 2. Jeppe Højland Skakforeningen ØBRO 1440 1671 2016-05-15
100301886 1447947 3. Albert Mechlenburg Møller Frem Skakklub 1466 1564 2016-04-26
100300226 1433814 4. Morten Emil Jannik Odense Skakklub 1520 1631 2016-08-18
100501586 1449737 5. Christoffer Vinter Frem Skakklub 1477 1547 2016-04-12
100301938 1461044 6. Jonathan Roed Gundorf Jacobsen Frem Skakklub 1468 1340 2016-05-02
Deltagere i gruppen Basis 8
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100901686 1457195 1. Jakob Kindt Nielsen Kjellerup Skakklub 1337 2016-08-22
100501747 1448560 2. Janith Easan Fredericia Skakforening 1360 1391 2016-06-11
100301919 1451294 3. Markus Maagaard Frem Skakklub 1419 1449 2016-04-13
100901687 1452738 4. Sebastian Ladegaard Kjellerup Skakklub 1297 1402 2016-08-11
100602575 1453947 5. John Christopher Højstrup Christensen Silkeborg Skakklub Af 1930 1346 1339 2016-04-12
100301891 1447467 6. Peter Sørensen Enkeltmedlem - Indland 1425 1510 2016-08-18
Deltagere i gruppen Basis 9
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100301902 1450182 1. Robert Crawford Frem Skakklub 1000 1317 2016-04-26
100202278 1457942 2. Johannes Frank Jensen Præstø Skakklub 1083 2016-08-11
100301965 - 3. Elias Roed Gundorf Jacobsen Frem Skakklub 1083 2016-08-18
100901647 1438824 4. Jan N. Thybo Morsø Skakklub 1200 1336 2016-10-13
100602519 1454102 5. Lars Peter Levin Olsen Silkeborg Skakklub Af 1930 996 2016-05-13
101095840 - 6. Victoria Juel Svensen Prøvemedlem 1000 2016-08-15
100202293 1455818 7. Theo Stage-Steffensen Køge Skakklub 1239 1416 2016-09-22
100400071 1433946 8. David Smit Frem Skakklub 1275 1485 2016-07-31
103111058 1450018 9. Mia Louise Gammeltoft Enkeltmedlem - Indland 1157 1643 2016-08-14
100301937 1461036 10. Steen Roed Gundorf Henriksen Frem Skakklub 1053 1160 2016-05-12
Deltagere i gruppen Basis 10
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
Deltagere i gruppen -
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100300218 1403664 1. FM John Filip Rendboe Århus Skakklub/Skolerne 2161 2160 2016-08-18
100104343 - 3. Andreas Philip Cort Maleeva Hansen GSF-Caïssa 1109 2016-06-26
100104342 - 4. Daniel Alexander Cort Maleeva Hansen GSF-Caïssa 964 2016-06-26