Arbejder ...

loading

Pokalkvalifikation 1. og 8. hovedkreds  

Vis Gruppe : Parringer
Pokalkvalifikation 1. og 8. hovedkreds Direkte link
#NavnRatingPoPlWeRn
1Carsten Høi
Brønshøj Skakforening
2388149 - 583,052347
2Jacob Carstensen
Brønshøj Skakforening
233713 - 203,152344
3Nicolaj Lars Palm
Brønshøj Skakforening
233647 - 123,42348
4Niels Nørskov Laursen
Brønshøj Skakforening
228852 - 43,552326
5Christian Furrer
Brønshøj Skakforening
213728 - 321,352163
6Søren Mikkel Andersen
Brønshøj Skakforening
2063149 - 581,152060
7Steen Brustrup Petersen
Brønshøj Skakforening
1939149 - 580,751947
8Esben Christensen
Brønshøj Skakforening
202945 - 481,652026
9Michael Agermose Jensen
Brønshøj Skakforening
1905233 - 441,851910
10Mikkel Jørgensen
Brønshøj Skakforening
180728 - 322,81798
11Jan Mouritsen
Brønshøj Skakforening
179628 - 322,11808
12Ole Illum Truelsen
Brønshøj Skakforening
1667321 - 273,71646
13Jonny Hector
Skakklubben Nordkalotten
25065 - 63,852513
14Kåre Hove Kristensen
Skakklubben Nordkalotten
2323233 - 4432303
15Jacob Sylvan
Skakklubben Nordkalotten
231247 - 123,152329
16Lars Aaes Nielsen
Skakklubben Nordkalotten
222213 - 203,12230
17Henrik Mølvig
Roskilde Skakklub
209445 - 481,12102
18Lasse Christensen
Roskilde Skakklub
212528 - 321,552144
19Hanus Brekka
Roskilde Skakklub
2075060 - 631,52045
20Preben Løvgren Nielsen
Roskilde Skakklub
1979149 - 581,31970
21Jakob Vang Glud
Philidor
251813 - 203,92514
22Simon Bekker-Jensen
Philidor
245813 - 203,952454
23Nikolaj Mikkelsen
Philidor
243113 - 2042426
24Peter Nicolai Skovgaard
Philidor
2299½593,652236
25Peter Thorsbro
Furesø Skakklub
2197233 - 441,752202
26Søren Bogø
Furesø Skakklub
221147 - 122,252261
27Kasper Wilken Damm
Furesø Skakklub
2232060 - 631,052211
28Henrik Bolding Pedersen
Furesø Skakklub
2152149 - 581,22148
29Klaus Nielsen
Furesø Skakklub
204513 - 201,752095
30Kurt Klifoth
Valby Skakklub
1976321 - 273,11973
31Thomas Bøker Lund
Valby Skakklub
1943060 - 633,31844
32Dennis Rej
Valby Skakklub
202013 - 202,92032
33Per F. Petersen
Valby Skakklub
192245 - 4821907
34Steen Guldager Pedersen
Valby Skakklub
1838149 - 582,21802
35Peter Tjørnsted
Valby Skakklub
1844233 - 442,251837
36Hans Arne Christensen
Valby Skakklub
167128 - 3221686
37Alex Hansen
Valby Skakklub
181845 - 483,651754
38Stig Syndergaard
Valby Skakklub
1709233 - 442,41697
39Vagnur Dam
Valby Skakklub
1562321 - 273,551537
40Troels Barington
Valby Skakklub
1552149 - 583,81426
41Zo-Elfikar Adel Ahmed
Valby Skakklub
1189149 - 580,71203
42Christian Sylvester Christense
Skakforeningen ØBRO
204213 - 203,752037
43Morten Renneberg
Skakforeningen ØBRO
182552 - 42,651921
44Niels Chr. Schiødt
Skakforeningen ØBRO
19995 - 65,21978
45Uno Skonnord
Skakforeningen ØBRO
1666321 - 270,851750
46Christoffer Munkholm
Skakforeningen ØBRO
176347 - 122,41814
47Matthias Keum Finne
Skakforeningen ØBRO
130052 - 40,451628
48Sofie Bech Dürrfeld
Skakforeningen ØBRO
1300612,351561
49Justus Gammelgaard
Skakforeningen ØBRO
1122321 - 270,751257
50Dick Sørensen
Frederiksberg Skakforening
1851233 - 442,251844
51Dennis Lauge Rose
Frederiksberg Skakforening
1749233 - 442,751727
52Niels Møller Rendlev
Frederiksberg Skakforening
1643060 - 631,71588
53Ole Overmark
Frederiksberg Skakforening
1650149 - 581,11647
54Thomas Haugaard
Frederiksberg Skakforening
1604233 - 441,91607
55Thore Nyboe Jensen
Nørrebro Skakklub
1948321 - 272,551962
56Henrik Winther Jensen
Nørrebro Skakklub
190747 - 123,91910
57Andreas Skovgaard
Nørrebro Skakklub
1730321 - 271,851769
58Güney Ozcan
Nørrebro Skakklub
1606233 - 442,651581
59Emil Skovgaard
Nørrebro Skakklub
1624149 - 582,851554
60Christian Altenburg Eriksson
Tåstrup Skakforening
2164233 - 443,952125
61Jan Mose Nielsen
Tåstrup Skakforening
210147 - 124,22097
62Mark Kirkebække
Tåstrup Skakforening
1618233 - 4421618
63Henrik Lindballe
Tåstrup Skakforening
1279233 - 441,61297

Importeret fra holdturnerings systemet i 1HK

Indbydelse

Hej Per

Michael Nielsen vil godt lige kigge indberetningen igennem, inden du accepterer den.

 

Vh Peter

Periode 2016-04-17 .. 2016-04-17
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Ikke angivet
Turnerings komite

Tilmeldings muligheder til Pokalkvalifikation 1. og 8. hovedkreds

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Pokalkvalifikation 1. og 8. hovedkreds 63 2016-04-17 2016-04-16
Totalt antal tilmeldte 63
Deltagere i gruppen Pokalkvalifikation 1. og 8. hovedkreds
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100101540 1400100 1. Carsten Høi Brønshøj Skakforening 2388 2393 2016-04-18
100801081 1404180 2. Jacob Carstensen Brønshøj Skakforening 2337 2367 2016-04-18
100101565 1402145 3. Nicolaj Lars Palm Brønshøj Skakforening 2336 2321 2016-04-18
100300056 1404709 4. Niels Nørskov Laursen Brønshøj Skakforening 2288 2279 2016-04-18
103108558 1428004 5. Christian Furrer Brønshøj Skakforening 2137 2221 2016-04-18
100701396 1411918 6. Søren Mikkel Andersen Brønshøj Skakforening 2063 2114 2016-04-18
100101578 1402706 7. Steen Brustrup Petersen Brønshøj Skakforening 1939 2142 2016-04-18
100801054 1402307 8. Esben Christensen Brønshøj Skakforening 2029 2086 2016-04-18
100300213 1408216 9. Michael Agermose Jensen Brønshøj Skakforening 1905 2001 2016-04-18
100200232 1411187 10. Mikkel Jørgensen Brønshøj Skakforening 1807 1839 2016-04-18
100100136 1409778 11. Jan Mouritsen Brønshøj Skakforening 1796 1831 2016-04-18
100101595 1406574 12. Ole Illum Truelsen Brønshøj Skakforening 1667 1827 2016-04-18
100800594 1700090 13. Jonny Hector Skakklubben Nordkalotten 2506 2493 2016-04-18
100100465 1400940 14. Kåre Hove Kristensen Skakklubben Nordkalotten 2323 2341 2016-04-18
100101113 1402137 15. Jacob Sylvan Skakklubben Nordkalotten 2312 2327 2016-04-18
100102104 1401726 16. Lars Aaes Nielsen Skakklubben Nordkalotten 2222 2234 2016-04-18
100800890 1402625 17. Henrik Mølvig Roskilde Skakklub 2094 2110 2016-04-18
100800854 1402056 18. Lasse Christensen Roskilde Skakklub 2125 2162 2016-04-18
100800852 1407694 19. Hanus Brekka Roskilde Skakklub 2075 2136 2016-04-18
100800894 1416880 20. Preben Løvgren Nielsen Roskilde Skakklub 1979 2028 2016-04-18
100601498 1407767 21. Jakob Vang Glud Philidor 2518 2532 2016-04-18
100101516 1403613 22. Simon Bekker-Jensen Philidor 2458 2454 2016-04-18
103104283 1407970 23. Nikolaj Mikkelsen Philidor 2431 2463 2016-04-18
100102823 1408690 24. Peter Nicolai Skovgaard Philidor 2299 2302 2016-04-18
100800259 1406671 25. Peter Thorsbro Furesø Skakklub 2197 2250 2016-04-18
100800183 1401459 26. Søren Bogø Furesø Skakklub 2211 2248 2016-04-18
100800244 1405047 27. Kasper Wilken Damm Furesø Skakklub 2232 2228 2016-04-18
100101570 1401700 28. Henrik Bolding Pedersen Furesø Skakklub 2152 2196 2016-04-18
100800211 1410210 29. Klaus Nielsen Furesø Skakklub 2045 2129 2016-04-18
100100836 1416596 30. Kurt Klifoth Valby Skakklub 1976 2177 2016-04-18
100102120 1415280 31. Thomas Bøker Lund Valby Skakklub 1943 2066 2016-04-18
100102037 1402692 32. Dennis Rej Valby Skakklub 2020 2110 2016-04-18
100101697 1412256 33. Per F. Petersen Valby Skakklub 1922 1889 2016-04-18
100102475 1504231 34. Steen Guldager Pedersen Valby Skakklub 1838 1949 2016-04-18
100101115 1407112 35. Peter Tjørnsted Valby Skakklub 1844 1926 2016-04-18
100100778 1450654 36. Hans Arne Christensen Valby Skakklub 1671 1977 2016-04-18
100100769 1409719 37. Alex Hansen Valby Skakklub 1818 1922 2016-04-18
100100808 1432435 38. Stig Syndergaard Valby Skakklub 1709 1850 2016-04-18
101095070 7200145 39. Vagnur Dam Valby Skakklub 1562 1723 2016-04-18
100103389 1446762 40. Troels Barington Valby Skakklub 1552 1671 2016-04-18
100104255 1460463 41. Zo-Elfikar Adel Ahmed Valby Skakklub 1189 1380 2016-04-18
100100417 1407490 42. Christian Sylvester Christense Skakforeningen ØBRO 2042 2105 2016-04-18
103110074 1438700 43. Morten Renneberg Skakforeningen ØBRO 1825 2050 2016-04-18
100100512 1407430 44. Niels Chr. Schiødt Skakforeningen ØBRO 1999 1970 2016-04-18
100104067 1446800 45. Uno Skonnord Skakforeningen ØBRO 1666 1960 2016-04-18
100201457 1413309 46. Christoffer Munkholm Skakforeningen ØBRO 1763 1934 2016-04-18
100104297 1461559 47. Matthias Keum Finne Skakforeningen ØBRO 1300 1767 2016-04-18
100103341 1451324 48. Sofie Bech Dürrfeld Skakforeningen ØBRO 1300 1703 2016-04-18
100104293 1461575 49. Justus Gammelgaard Skakforeningen ØBRO 1122 0 2016-04-18
102100937 1427962 50. Dick Sørensen Frederiksberg Skakforening 1851 2028 2016-04-18
100101705 1417916 51. Dennis Lauge Rose Frederiksberg Skakforening 1749 1814 2016-04-18
100101051 1409042 52. Niels Møller Rendlev Frederiksberg Skakforening 1643 1787 2016-04-18
100101696 1410776 53. Ole Overmark Frederiksberg Skakforening 1650 1763 2016-04-18
100102246 1414330 54. Thomas Haugaard Frederiksberg Skakforening 1604 1727 2016-04-18
100100252 1405349 55. Thore Nyboe Jensen Nørrebro Skakklub 1948 2087 2016-04-18
100100246 1403320 56. Henrik Winther Jensen Nørrebro Skakklub 1907 2022 2016-04-18
103111054 1450760 57. Andreas Skovgaard Nørrebro Skakklub 1730 1888 2016-04-18
101094999 1431595 58. Güney Ozcan Nørrebro Skakklub 1606 1813 2016-04-18
103111055 1450972 59. Emil Skovgaard Nørrebro Skakklub 1624 1641 2016-04-18
100802438 1412159 60. Christian Altenburg Eriksson Tåstrup Skakforening 2164 2195 2016-04-18
100800945 1405306 61. Jan Mose Nielsen Tåstrup Skakforening 2101 2105 2016-04-18
100103576 1414917 62. Mark Kirkebække Tåstrup Skakforening 1618 1793 2016-04-18
100103435 1415247 63. Henrik Lindballe Tåstrup Skakforening 1279 0 2016-04-18