Arbejder ...

loading

Lundeborg 2016  

Vis Gruppe : Parringer
Mester 1 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Bjarne Light
Bov Skakklub
2237
8
½
2
1
3
1
4
1
5
1
6
1
7
1
14,32295
2Lars Wilton Pedersen
Fredericia Skakforening
2030
7
0
1
0
8
0
3
1
4
0
5
1
6
½
5 - 62,252035
3Ole Bønnelykke
Esbjerg Skakforening
2072
6
½
7
0
1
0
2
0
8
0
4
1
5
1
5 - 62,652069
4Thomas Stausholm Jepsen
Sydøstfyn
2095
5
0
6
0
7
0
1
0
2
1
3
0
8
0
182,92057
5Claus Rossen
Viborg Skakklub
2068
4
1
8
0
6
½
7
0
1
0
2
0
3
0
72,62046
6Tom Frantsen
Frem Skakklub
2075
3
½
4
1
5
½
8
0
7
½
1
0
2
½
342,72081
7FM Kristoffer Dyrgaard
Frem Skakklub
2264
2
1
3
1
4
1
5
1
6
½
8
1
1
0
2 - 34,62282
8IM Jens Ove Fries Nielsen
Fredericia Skakforening
2430
1
½
5
1
2
1
6
1
3
1
7
0
4
1
2 - 35,952426

Mester 2 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Jan Rosenberg
Springeren Kolding
1851
8
0
2
0
3
0
4
0
5
0
6
1
7
1
282,31842
2Dennis Munksgaard
Jerne Skakklub
2008
7
0
1
1
8
0
3
0
4
1
5
½
6
0
741967
3Poul Erik Nielsen
Sydøstfyn
2000
6
1
7
½
1
1
2
1
8
1
4
0
5
½
51 - 23,92022
4Niels Henrik Sørensen
Frem Skakklub
1910
5
½
6
½
7
½
1
1
2
0
3
1
8
0
42,951927
5Kris Munk
Sydøstfyn
1919
4
½
8
½
6
0
7
0
1
1
2
½
3
½
35 - 63,051918
6Michael Nord
Tårnet Svendborg
1979
3
0
4
½
5
1
8
½
7
1
1
0
2
1
433,71988
7Gert Aagaard
Springeren Kolding
2022
2
1
3
½
4
½
5
1
6
0
8
0
1
0
35 - 64,151999
8CM Martin Strandby Hansen
Sydøstfyn
2004
1
1
5
½
2
1
6
½
3
0
7
1
4
1
51 - 23,952025

Basis 1 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Flemming Borg
Tårnet Svendborg
1750
8
1
2
0
3
0
4
1
5
1
6
½
7
1
3 - 42,91801
2Søren Friis Larsen
Nørrebro Skakklub
1842
7
0
1
1
8
1
3
1
4
1
5
1
6
0
523,91875
3Michael Volstrup Nielsen
Sydøstlollands Skakklub
1792
6
0
7
0
1
1
2
0
8
0
4
0
5
½
83,351737
4Peder Pharsen
Ribe Skakklub
1811
5
1
6
0
7
0
1
0
2
0
3
1
8
1
353,61793
5Ove Matras
Faaborg Skakklub
1782
4
0
8
1
6
½
7
0
1
0
2
0
3
½
26 - 73,251745
6Asbjørn Hovgaard Schack
Haderslev Skakklub
1816
3
1
4
1
5
½
8
1
7
½
1
½
2
1
13,651882
7Søren A. Sørensen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1847
2
1
3
1
4
1
5
1
6
½
8
0
1
0
3 - 441862
8Mikael Rask
Faaborg Skakklub
1791
1
0
5
0
2
0
6
0
3
1
7
1
4
0
26 - 73,351751

Basis 2 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Hans Erik Leimand
Ribe Skakklub
1716
8
0
2
1
3
0
4
0
5
0
6
½
7
½
283,61668
2Thomas Kaas
Sydøstfyn
1705
7
1
1
0
8
0
3
0
4
0
5
1
6
1
34 - 63,51690
3Birger Olsen
Sydøstfyn
1743
6
0
7
1
1
1
2
1
8
1
4
0
5
½
2 - 33,91761
4Michael Hansen
Læseforeningens Skakklub
1670
5
1
6
0
7
0
1
1
2
1
3
1
8
½
2 - 33,11712
5Niels Justesen
Odense Skakklub
1663
4
0
8
½
6
0
7
1
1
1
2
0
3
½
34 - 631663
6Simon Degnbol Ladefoged
Ribe Skakklub
1736
3
1
4
1
5
1
8
1
7
1
1
½
2
0
13,851790
7Andreas Kinch
Esbjerg Skakforening
1667
2
0
3
0
4
1
5
0
6
0
8
1
1
½
73,11649
8Jakob Jensen
Læseforeningens Skakklub
1748
1
1
5
½
2
1
6
0
3
0
7
0
4
½
34 - 63,951720

Basis 3 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Erik René Nielsen
Sydøstfyn
1628
8
0
2
1
3
1
4
0
5
1
6
1
7
½
1 - 23,651654
2Thomas Nielsen
Enkeltmedlem - Indland
1623
7
1
1
0
8
½
3
0
4
0
5
0
6
1
7 - 83,551588
3Per Andersen
Ribe Skakklub
1588
6
0
7
0
1
0
2
1
8
1
4
½
5
0
7 - 83,151559
4Jeppe Hansen
Sydøstlollands Skakklub
1601
5
½
6
0
7
0
1
1
2
1
3
½
8
0
363,351587
5Jens Rasmussen
Læseforeningens Skakklub
1622
4
½
8
0
6
0
7
1
1
0
2
1
3
1
4 - 53,551621
6Anton Kjeldsen
Frem Skakklub
1650
3
1
4
1
5
1
8
0
7
1
1
0
2
0
433,91653
7Andrew Velarde
Ejby Skakklub
1623
2
0
3
1
4
1
5
0
6
0
8
1
1
½
4 - 53,551622
8Cipriano Sande Caceres
Odense Skakklub
1593
1
1
5
1
2
½
6
1
3
0
7
0
4
1
1 - 23,251633

Basis 4 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Poul Jacobsen
Ejby Skakklub
1520
8
1
2
½
3
1
4
0
5
0
6
0
7
0
541453
2Leif Justesen
Odense Skakklub
1522
7
0
1
½
8
0
3
0
4
0
5
0
6
½
1841387
3Hans Hansen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1486
6
½
7
0
1
0
2
1
8
0
4
0
5
0
73,61392
4Martin Møller
Vojens Skakklub
1331
5
1
6
1
7
1
1
1
2
1
3
1
8
0
6121616
5Stefan-Adrian Chiritoiu
Holstebro Skakklub
1567
4
0
8
0
6
1
7
1
1
1
2
1
3
1
52 - 44,451592
6Peter Kinggaard
Frem Skakklub
1326
3
½
4
0
5
0
8
0
7
0
1
1
2
½
261,951328
7Peter Morling
Frem Skakklub
1552
2
1
3
1
4
0
5
0
6
1
8
1
1
1
52 - 44,31584
8Nicolai Lejlann Jensen
Tårnet Svendborg
1490
1
0
5
1
2
1
6
1
3
1
7
0
4
1
52 - 43,651551

Basis 5 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Ulla Hansen
Sydøstfyn
1237
8
0
2
0
3
1
4
0
5
½
6
0
7
0
6 - 73,351154
2Brian Magnussen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1176
7
0
1
1
8
0
3
½
4
0
5
1
6
½
352,71190
3Frits Ørbæk Hansen
Sydøstfyn
1268
6
0
7
0
1
0
2
½
8
0
4
0
5
0
½83,71124
4Mikkel Strandby Hansen
Sydøstfyn
1248
5
1
6
1
7
1
1
1
2
1
3
1
8
1
713,51496
5Jakob Holm
Prøvemedlemmer
1250
4
0
8
0
6
0
7
0
1
½
2
0
3
1
6 - 73,51160
6Dennis Vejlstrup
Faaborg Skakklub
1314
3
1
4
0
5
1
8
0
7
½
1
1
2
½
444,21305
7Jonathan Roed Gundorf Jacobsen
Frem Skakklub
1253
2
1
3
1
4
0
5
1
6
½
8
0
1
1
33,551296
8Per Andersen
Midtfyns Skakklub
1255
1
1
5
1
2
1
6
1
3
1
7
1
4
0
623,551408

Basis 6 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Elias Roed Gundorf Jacobsen
Frem Skakklub
1153
8
1
2
1
3
1
4
+
5
0
6
1
7
1
61 - 23,71212
2Niels Helge Larsen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1070
7
0
1
0
8
0
3
1
4
+
5
0
6
1
34 - 52,91030
3John Sørensen
Sydøstfyn
1036
6
0
7
½
1
0
2
0
8
1
4
+
5
0
62,55989
4Mark Velarde
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1000
5
-
6
-
7
-
1
-
2
-
3
-
8
-
0801000
5Sebastian Sterup
Prøvemedlemmer
1100
4
+
8
1
6
1
7
0
1
1
2
1
3
1
61 - 23,21195
6John Gunn
Faaborg Skakklub
1065
3
1
4
+
5
0
8
0
7
0
1
0
2
0
272,85982
7Steen Roed Gundorf Henriksen
Frem Skakklub
1053
2
1
3
½
4
+
5
1
6
1
8
1
1
0
32,71148
8Klaus Bo Jensen
Faaborg Skakklub
1087
1
0
5
0
2
1
6
1
3
0
7
0
4
+
34 - 53,051040

Basis 7 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Henrik Løftgaard
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1000
8
1
2
1
3
1
4
1
5
1
6
1
7
1
714,051198
2Laurits Nielsen
Nykøbing F. Skakklub
987
7
0
1
0
8
0
3
½
4
0
5
1
6
1
63,9924
3Mikkel Vinh Løftgaard
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1000
6
1
7
0
1
0
2
½
8
1
4
1
5
1
34,051020
4Nikolaj Kiel
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
872
5
1
6
0
7
0
1
0
2
1
3
0
8
0
272,7841
5Jason Neunzling
Faaborg Skakklub
942
4
0
8
0
6
0
7
0
1
0
2
0
3
0
083,45787
6Torben Nielsen
Prøvemedlemmer
1000
3
0
4
1
5
1
8
1
7
0
1
0
2
0
34 - 54,05953
7Christian Ringsmose
Odense Skakklub
1000
2
1
3
1
4
1
5
1
6
1
8
1
1
0
624,051108
8Linus Roed Gundorf Jacobsen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
772
1
0
5
1
2
1
6
0
3
0
7
0
4
1
34 - 51,7831
Indbydelse

Kom og  spil med i Lundeborg 2016, vi spiller på kajen i Lundeborg i flotte omgivelser, mellem fiskere og lystbåde.

 Der vil som sædvanlig være godt med sponsorpræmier, som bliver uddelt i løbet af turneringen.

Du/I behøver ikke være medlem af en klub for at spille med.

Indskud 150 kr. (betales senest 9 45).

Vi spiller med 15 min. betænkningstid til hver, i 8 mands grupper (evt. Monrad i nederste).

Præmier: Vil kunne ses inden 2 runde strart

Starttidspunkt 10.00

Sluttidspunkt ca. 1600

Der vil være en spisepause på ca.30- 45 min, Hvor man har mulighed for at springe i bølgen blå.

Der er mulighed for at købe drikkelse og mad på havnen.

For at se tidligere vindere og deltagere se på sydostfyn.dk 

Sidste frist for tilmelding er Torsdag 4/8 kl. 18 00

Periode 2016-08-06 .. 2016-08-06
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Dommere
  • Hoveddommer: Jørgen Kiel

Tilmeldings muligheder til Lundeborg 2016

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Mester 1 8 2016-08-06 2016-08-04
Mester 2 8 2016-08-06 2016-08-04
Basis 1 8 2016-08-06 2016-08-04
Basis 2 8 2016-08-06 2016-08-04
Basis 3 8 2016-08-06 2016-08-04
Basis 4 8 2016-08-06 2016-08-04
Basis 5 8 2016-08-06 2016-08-04
Basis 6 8 2016-08-06 2016-08-04
Basis 7 8 2016-08-06 2016-08-04
- 1 2016-08-06 2016-08-04
Totalt antal tilmeldte 73
Deltagere i gruppen Mester 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100400293 1401360 1. Bjarne Light Bov Skakklub 2237 2188 2016-07-26
100300625 1404962 2. Lars Wilton Pedersen Fredericia Skakforening 2030 2087 2016-08-01
100500063 1407287 3. Ole Bønnelykke Esbjerg Skakforening 2072 2032 2016-07-24
100300623 1403273 4. Thomas Stausholm Jepsen Sydøstfyn 2095 2159 2016-06-12
100300084 1403222 5. Claus Rossen Viborg Skakklub 2068 2168 2016-06-13
100300217 1406825 6. Tom Frantsen Frem Skakklub 2075 2123 2016-05-28
103104861 1410938 7. FM Kristoffer Dyrgaard Frem Skakklub 2264 2292 2016-07-26
100700286 1400142 8. IM Jens Ove Fries Nielsen Fredericia Skakforening 2430 2369 2016-06-26
Deltagere i gruppen Mester 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100400358 1412531 1. Jan Rosenberg Springeren Kolding 1851 1919 2016-08-01
100501146 1411055 2. Dennis Munksgaard Jerne Skakklub 2008 2011 2016-07-30
100900189 1406892 3. Poul Erik Nielsen Sydøstfyn 2000 1952 2016-06-12
100901471 1437135 4. Niels Henrik Sørensen Frem Skakklub 1910 2033 2016-08-03
103105279 1419080 5. Kris Munk Sydøstfyn 1919 2034 2016-05-07
100300817 1433784 6. Michael Nord Tårnet Svendborg 1979 2048 2016-07-24
100300075 1427024 7. Gert Aagaard Springeren Kolding 2022 2063 2016-05-30
100300604 1407961 8. CM Martin Strandby Hansen Sydøstfyn 2004 2058 2016-07-26
Deltagere i gruppen Basis 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100100732 1505823 1. Flemming Borg Tårnet Svendborg 1750 1754 2016-07-22
101095660 1462148 2. Søren Friis Larsen Nørrebro Skakklub 1842 1813 2016-07-30
100400059 1454749 3. Michael Volstrup Nielsen Sydøstlollands Skakklub 1792 1827 2016-08-04
100400356 1419285 4. Peder Pharsen Ribe Skakklub 1811 2016-07-15
100300258 1416790 5. Ove Matras Faaborg Skakklub 1782 1847 2016-07-31
103111576 1449575 6. Asbjørn Hovgaard Schack Haderslev Skakklub 1816 1805 2016-07-25
100500282 1419560 7. Søren A. Sørensen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1847 2016-08-03
100300823 1443909 8. Mikael Rask Faaborg Skakklub 1791 1966 2016-07-03
Deltagere i gruppen Basis 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100400347 1418955 1. Hans Erik Leimand Ribe Skakklub 1716 1799 2016-07-30
100300610 1434942 2. Thomas Kaas Sydøstfyn 1705 1990 2016-07-25
100301904 1450344 3. Birger Olsen Sydøstfyn 1743 1906 2016-05-07
100301824 1439006 4. Michael Hansen Læseforeningens Skakklub 1670 1842 2016-06-09
100300683 1443291 5. Niels Justesen Odense Skakklub 1663 2016-08-03
100401558 1441256 6. Simon Degnbol Ladefoged Ribe Skakklub 1736 1746 2016-08-01
100500090 1427830 7. Andreas Kinch Esbjerg Skakforening 1667 1838 2016-07-21
100300925 1408577 8. Jakob Jensen Læseforeningens Skakklub 1748 1852 2016-08-03
Deltagere i gruppen Basis 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100301159 1413341 1. Erik René Nielsen Sydøstfyn 1628 1728 2016-07-25
103109271 1431676 2. Thomas Nielsen Enkeltmedlem - Indland 1623 1582 2016-07-18
100400328 1448331 3. Per Andersen Ribe Skakklub 1588 0 2016-08-02
100300133 1437640 4. Jeppe Hansen Sydøstlollands Skakklub 1601 1759 2016-08-04
100300096 1408100 5. Jens Rasmussen Læseforeningens Skakklub 1622 1730 2016-05-08
100300031 1427253 6. Anton Kjeldsen Frem Skakklub 1650 1763 2016-08-03
100300351 1435132 7. Andrew Velarde Ejby Skakklub 1623 1729 2016-06-09
100300552 1409972 8. Cipriano Sande Caceres Odense Skakklub 1593 1699 2016-07-22
Deltagere i gruppen Basis 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100300292 1439014 1. Poul Jacobsen Ejby Skakklub 1520 1792 2016-05-16
100300544 1447912 2. Leif Justesen Odense Skakklub 1522 0 2016-08-03
100300413 0 3. Hans Hansen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1486 2016-05-31
100401642 1457020 4. Martin Møller Vojens Skakklub 1331 2016-07-26
100901751 1453220 5. Stefan-Adrian Chiritoiu Holstebro Skakklub 1567 1713 2016-08-05
100300647 1427245 6. Peter Kinggaard Frem Skakklub 1326 1577 2016-08-02
100301505 1450328 7. Peter Morling Frem Skakklub 1552 1788 2016-08-02
100301421 1443194 8. Nicolai Lejlann Jensen Tårnet Svendborg 1490 1837 2016-07-28
Deltagere i gruppen Basis 5
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100300616 1443119 1. Ulla Hansen Sydøstfyn 1237 1566 2016-08-05
100300033 0 2. Brian Magnussen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1176 2016-08-03
100300641 1443046 3. Frits Ørbæk Hansen Sydøstfyn 1268 1571 2016-08-04
100301932 1452533 4. Mikkel Strandby Hansen Sydøstfyn 1248 1345 2016-07-26
101095832 - 5. Jakob Holm Prøvemedlemmer 1250 2016-08-05
100400363 1444174 6. Dennis Vejlstrup Faaborg Skakklub 1314 1541 2016-07-28
100301938 1461044 7. Jonathan Roed Gundorf Jacobsen Frem Skakklub 1253 1340 2016-06-27
100300920 1445081 8. Per Andersen Midtfyns Skakklub 1255 1692 2016-05-20
Deltagere i gruppen Basis 6
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100301965 - 1. Elias Roed Gundorf Jacobsen Frem Skakklub 1153 2016-07-07
101095826 - 2. Niels Helge Larsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1070 2016-08-03
100301773 1444042 3. John Sørensen Sydøstfyn 1036 1221 2016-08-04
100301520 0 4. Mark Velarde Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1000 2016-08-04
101095830 - 5. Sebastian Sterup Prøvemedlemmer 1100 2016-08-04
100301771 1442988 6. John Gunn Faaborg Skakklub 1065 1194 2016-07-25
100301937 1461036 7. Steen Roed Gundorf Henriksen Frem Skakklub 1053 1160 2016-06-27
100301942 1462016 8. Klaus Bo Jensen Faaborg Skakklub 1087 2016-08-01
Deltagere i gruppen Basis 7
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
101095823 - 1. Henrik Løftgaard Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1000 2016-08-03
100202392 - 2. Laurits Nielsen Nykøbing F. Skakklub 987 2016-08-04
101095824 - 3. Mikkel Vinh Løftgaard Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1000 2016-08-04
101095205 - 4. Nikolaj Kiel Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 872 2016-08-03
100301951 - 5. Jason Neunzling Faaborg Skakklub 942 2016-08-03
101095831 - 6. Torben Nielsen Prøvemedlemmer 1000 2016-05-31
100301927 1451669 7. Christian Ringsmose Odense Skakklub 1000 2016-07-26
101095626 - 8. Linus Roed Gundorf Jacobsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 772 2016-08-07
Deltagere i gruppen -
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
- HR oversidder 1000 2016-08-05