Arbejder ...

loading

Sjællandsmesterskabet for ungdom  

Vis Gruppe : Parringer
Gruppe F (årgang 2007 og yngre) Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Andreas Philip Cort Maleeva Hansen
GSF-Caïssa
1000
2
1
4
0
10
1
5
1
7
0
6
0
12
1
462,41027
2Anton Bønsvig Wehding
Amager Skakforening
1000
1
0
3
1
5
0
8
1
12
1
4
0
6
1
47 - 82,851007
3Noah Krog Rasmussen
Køge Skakklub
1000
4
0
2
0
9
0
12
1
8
0
5
0
11
1
210 - 113,1906
4Magni Cederholm
Frederikssund Skakklub
1000
3
1
1
1
7
0
6
0
10
1
2
1
9
0
452,81054
5Johannes Frank Jensen
Præstø Skakklub
909
6
0
8
1
2
1
1
0
11
1
3
1
7
1
532,251089
6Noah Wahlgreen
Nørrebro Skakklub
1218
5
1
7
0
11
1
4
1
9
1
1
1
2
0
51 - 25,351218
7Karl-Emil Elmer Nielsen-Refs
Amager Skakforening
1165
8
1
6
1
4
1
10
1
1
1
9
0
5
0
51 - 24,61183
8Daniel Alexander Cort Maleeva Hansen
GSF-Caïssa
1000
7
0
5
0
12
1
2
0
3
1
11
0
10
0
210 - 112,7924
9Laurits Bønsvig Wehding
Amager Skakforening
1000
10
0
12
1
3
1
11
1
6
0
7
1
4
1
542,31086
10Emil Bang
Køge Skakklub
1167
9
1
11
1
1
0
7
0
4
0
12
1
8
1
47 - 84,11118
11Niklas Carstensen
Køge Skakklub
1000
12
1
10
0
6
0
9
0
5
0
8
1
3
0
292,6928
12Hr. Oversidder
Ingen klub
1000
11
0
9
0
8
0
3
0
2
0
10
0
1
0
01201000

Sjællandsmester i F-gruppen blev Noah Wahlgreen, Nørrebro Skakklub efter omkamp mod Karl-Emil Elmer Nielsen-Refs, Amager Skakforening.

4 spillere sluttede på 5 point. Noah og Karl-Emil havde samme korrektion og skulle derfor spille omkamp om titlen. Omkampen rates ikke. 

Gruppe E (årgang 2005 og 2006) Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Kasper Andreasen
Faxe Skakklub
917
2
1
4
0
10
0
3
0
6
1
9
1
7
0
362,25951
2Samuel Nielsen
Nykøbing F. Skakklub
1000
1
0
3
0
6
1
9
1
4
0
10
0
5
0
283,15948
3Ingrid Elmer Nielsen-Refs
Amager Skakforening
996
4
0
2
1
9
1
1
1
7
0
5
0
11
1
453,11037
4Lukas Iskos
Nørrebro Skakklub
1059
3
1
1
1
7
0
5
0
2
1
6
1
9
1
543,751115
5William Ellegaard Christensen
Jyderup Skakklub
1152
6
1
7
0
11
1
4
1
10
1
3
1
2
1
624,11256
6Sara Kizilkaya
Brønshøj Skakforening
1000
5
0
9
0
2
0
11
0
1
0
4
0
10
0
0113,15858
7Rasmus Emil Ryder Tønnesen
Køge Skakklub
1275
8
1
5
1
4
1
10
½
3
1
11
1
1
1
15,351327
8Magnus Ehlers
Nykøbing F. Skakklub
1000
7
0
12
1
     1100,15993
9Rune Ask Jakobsen
Maribo Skakklub
896
10
0
6
1
3
0
2
0
11
0
1
0
4
0
192,3838
10Hannibal Valeur Jaques
Nørrebro Skakklub
1259
9
1
11
1
1
1
7
½
5
0
2
1
6
1
35,351266
11Laurits Nielsen
Nykøbing F. Skakklub
1000
12
1
10
0
5
0
6
1
9
1
7
0
3
0
372,3987
12Hr. Oversidder
Ingen klub
1000
11
0
8
0
     01201000

Sjællandsmester i E-gruppen: Rasmus Emil Ryder Tønnesen, Køge Skakklub.

Gruppe D (årgang 2003 og 2004) Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Nicolai Ryder Tønnesen
Køge Skakklub
1059
2
1
3
0
15
0
7
1
13
1
4
0
10
1
483,21095
2Knud Jacobsen
Faxe Skakklub
1095
1
0
15
0
13
1
9
0
6
0
11
1
4
1
311 - 123,351079
3Sander Stage-Steffensen
Køge Skakklub
1217
4
1
1
1
5
1
14
0
15
0
17
1
16
½
42,61321
4Carl Frederik Wood Pedersen
Maribo Skakklub
1029
3
0
16
0
6
0
13
½
11
1
1
1
2
0
132,951009
5Andreas Skovgaard
Nørrebro Skakklub
1769
6
1
7
1
3
0
15
½
17
1
16
1
14
1
26,41742
6Signe Nielsen
BMS Skak
1000
5
0
10
0
4
1
11
1
2
1
9
0
13
0
311 - 121,951050
7Anton Frimann
Møn Skakklub
910
8
1
5
0
16
0
1
0
9
1
12
0
17
0
2141,05953
8Lotte Zsigri Dyndgaard
Nørrebro Skakklub
1043
7
0
18
1
     1160,71012
9Kishichiro Kræmmer
Nørrebro Skakklub
1433
10
1
12
0
17
0
2
1
7
0
6
1
11
1
495,41325
10Ida Møller Christensen
Køge Skakklub
1000
9
0
6
1
11
1
17
0
12
0
13
1
1
0
3102,651016
11Sif Pedersen
Maribo Skakklub
911
12
0
13
½
10
0
6
0
4
0
2
0
9
0
½171,9848
12Oscar Koch-Müller
Præstø Skakklub
1226
11
1
9
1
14
0
16
0
10
1
7
1
15
½
53,251282
13Jakob Panek
Faxe Skakklub
1003
14
0
11
½
2
0
4
½
1
0
10
0
6
1
2152,4940
14Emil Skovgaard
Nørrebro Skakklub
1554
13
1
17
1
12
1
3
1
16
1
15
1
5
0
615,051597
15Markus Andreas Baadsgaard
Gribskov Skakklub
1522
16
½
2
1
1
1
5
½
3
1
14
0
12
½
34,851506
16Donald Brinch
Greve Skakklub
1452
15
½
4
1
7
1
12
1
14
0
5
0
3
½
464,351436
17Theo Stage-Steffensen
Køge Skakklub
1111
18
1
14
0
9
1
10
1
5
0
3
0
7
1
471,951158
18Hr. Oversidder
Ingen klub
1000
17
0
8
0
     01801000

Sællandsmester i D-gruppen: Emil Skovgaard, Nørrebro Skakklub.

Gruppe A+B+C (årgang 1995 til 2002) Direkte link
#NavnRating12345PoPlWeRn
1Vahid Mohammed Jusufi
Køge Skakklub
953
2
0
3
0
8
1
7
0
5
1
270,85960
2Marcus Juul Nielsen
Jyderup Skakklub
1129
1
1
4
0
7
1
6
0
8
1
331,351158
3Matthias Rasmussen
Maribo Skakklub
1293
4
0
1
1
5
0
8
1
6
0
261,751259
4Sanschiro Kræmmer
Nørrebro Skakklub
1488
3
1
2
1
6
0
5
½
7
1
23,41493
5Victor Koch-Müller
Præstø Skakklub
1227
6
0
8
1
3
1
4
½
1
0
41,41232
6Nicolai Kistrup
BMS Skak
2004
5
1
7
1
4
1
2
1
3
1
514,952005
7Daniel Bang
Køge Skakklub
1104
8
1
6
0
2
0
1
1
4
0
251,251093
8Hr. Oversidder
Ingen klub
1000
7
0
5
0
1
0
3
0
2
0
0801000

Sjællandsmester i ABC-gruppen: Nicolai Kistrup, BMS Skak.

Indbydelse

Dato:                                   Lørdag, 21. maj 2016.

Indskrivning & betaling:  09:15 - 09:45

Turneringsstart:                1. runde kl. 10:00 (forventet afslutning kl. 16.00)

Sted:                                    Haslev Bibliotek, Jernbanegade 62, Haslev. (ca. 10 min. gang fra Haslev Station.)

 

Hvert år spilles Sjællandsmesterskabet for ungdom. (Kun for ungdomsspillere der er medlem af DSU 1. , 2 . eller 8. Hovedkreds).

Mesterskabet går på omgang mellem de tre hovedkredse. I 2016 står 2. HK for arrangementet.

Første runde starter kl. 10.00. Vi formoder at være færdige omkring kl. 16.00.

Der spilles efter de regler, som er fastsat for arrangementet af de tre hovedkredse.

 

Turnering:                        

Der spilles i 6 aldersgrupper A,B,C,D,E,F.

A + B og C spiller sammen, forstået på den måde at de 6 højest ratede spillere er i gr. 1 og de næste 6 i gr. 2 osv. Den sidste gruppe kan dog blive en Swiss eller Monrad gruppe.

Grupperne D, E og F spiller hver for sig. Der kåres en Sjællandsmester i alle grupper.

 

Grupper:

Gruppe F årgang 2007 og yngre

Gruppe E årgang 2005 og 2006

Gruppe D årgang 2003 og 2004

Gruppe A + B + C årgang 1995 til 2002

Spilletid: A + B og C spiller 5 runder á 2 x 25 minutter

D og E spiller 7 runder á 2 x 20 minutter

F spiller 7 runder á 2 x 20 minutter eller 9 runder á 2x15 minutter

 

Indskud: 50 kr. pr. deltager.

Præmier: Pokaler til de bedst placerede i hver gruppe plus erindringsmedaljer til alle deltagere.

Kontakt: Niels Steen Larsen, Nørregade 26. 4600 Køge - formand@2-hk.dk - Telefon: (5665 0201

Periode 2016-05-21 .. 2016-05-21
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Dommere
  • Hoveddommer:

Tilmeldings muligheder til Sjællandsmesterskabet for ungdom

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe F (årgang 2007 og yngre) 12 2016-05-21 2016-05-20
Gruppe E (årgang 2005 og 2006) 12 2016-05-21 2016-05-20
Gruppe D (årgang 2003 og 2004) 18 2016-05-21 2016-05-20
Gruppe A+B+C (årgang 1995 til 2002) 8 2016-05-21 2016-05-20
Totalt antal tilmeldte 50
Deltagere i gruppen Gruppe F (årgang 2007 og yngre)
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100104343 - 1. Andreas Philip Cort Maleeva Hansen GSF-Caïssa 1000 2016-05-11
100104306 - 2. Anton Bønsvig Wehding Amager Skakforening 1000 2016-05-10
100202390 - 3. Noah Krog Rasmussen Køge Skakklub 1000 2016-05-17
100802943 1458272 4. Magni Cederholm Frederikssund Skakklub 1000 2016-05-12
100202278 1457942 5. Johannes Frank Jensen Præstø Skakklub 909 2016-05-09
100104216 1457349 6. Noah Wahlgreen Nørrebro Skakklub 1218 2016-05-19
100104139 1452797 7. Karl-Emil Elmer Nielsen-Refs Amager Skakforening 1165 2016-05-17
100104342 - 8. Daniel Alexander Cort Maleeva Hansen GSF-Caïssa 1000 2016-05-11
100104307 - 9. Laurits Bønsvig Wehding Amager Skakforening 1000 2016-05-10
100202339 1458370 10. Emil Bang Køge Skakklub 1167 2016-05-11
100202395 - 11. Niklas Carstensen Køge Skakklub 1000 2016-05-20
- 12. Hr. Oversidder Ingen klub 1000 1000 2016-05-21
Deltagere i gruppen Gruppe E (årgang 2005 og 2006)
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100202383 - 1. Kasper Andreasen Faxe Skakklub 917 2016-05-11
100202393 - 2. Samuel Nielsen Nykøbing F. Skakklub 1000 2016-05-11
100104157 1455907 3. Ingrid Elmer Nielsen-Refs Amager Skakforening 996 2016-05-17
101095257 1461613 4. Lukas Iskos Nørrebro Skakklub 1059 2016-05-11
100202101 1440071 5. William Ellegaard Christensen Jyderup Skakklub 1152 1426 2016-05-10
100104339 - 6. Sara Kizilkaya Brønshøj Skakforening 1000 2016-05-19
100202329 1457535 7. Rasmus Emil Ryder Tønnesen Køge Skakklub 1275 1603 2016-05-18
100202391 - 8. Magnus Ehlers Nykøbing F. Skakklub 1000 2016-05-11
100202363 - 9. Rune Ask Jakobsen Maribo Skakklub 896 2016-05-09
100104090 1454188 10. Hannibal Valeur Jaques Nørrebro Skakklub 1259 1454 2016-05-14
100202392 - 11. Laurits Nielsen Nykøbing F. Skakklub 1000 2016-05-11
- 12. Hr. Oversidder Ingen klub 1000 1000 2016-05-21
Deltagere i gruppen Gruppe D (årgang 2003 og 2004)
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100202338 1458361 1. Nicolai Ryder Tønnesen Køge Skakklub 1059 1484 2016-05-18
100202386 1462253 2. Knud Jacobsen Faxe Skakklub 1095 2016-05-11
100202292 1455796 3. Sander Stage-Steffensen Køge Skakklub 1217 1652 2016-05-10
100202376 - 4. Carl Frederik Wood Pedersen Maribo Skakklub 1029 2016-05-09
103111054 1450760 5. Andreas Skovgaard Nørrebro Skakklub 1769 1888 2016-05-17
100104033 1455990 6. Signe Nielsen BMS Skak 1000 2016-05-16
100202369 - 7. Anton Frimann Møn Skakklub 910 2016-05-19
100104004 1457470 8. Lotte Zsigri Dyndgaard Nørrebro Skakklub 1043 2016-05-15
100103868 1451006 9. Kishichiro Kræmmer Nørrebro Skakklub 1433 1530 2016-05-12
101095158 1455788 10. Ida Møller Christensen Køge Skakklub 1000 2016-05-21
100202362 - 11. Sif Pedersen Maribo Skakklub 911 2016-05-13
100202092 1447955 12. Oscar Koch-Müller Præstø Skakklub 1226 1604 2016-05-10
100202385 - 13. Jakob Panek Faxe Skakklub 1003 2016-05-11
103111055 1450972 14. Emil Skovgaard Nørrebro Skakklub 1554 1641 2016-05-17
100802763 1448129 15. Markus Andreas Baadsgaard Gribskov Skakklub 1522 1651 2016-05-13
100103994 1444565 16. Donald Brinch Greve Skakklub 1452 2016-05-10
100202293 1455818 17. Theo Stage-Steffensen Køge Skakklub 1111 1384 2016-05-10
- 18. Hr. Oversidder Ingen klub 1000 1000 2016-05-21
Deltagere i gruppen Gruppe A+B+C (årgang 1995 til 2002)
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100202387 - 1. Vahid Mohammed Jusufi Køge Skakklub 953 2016-05-17
100202102 1446576 2. Marcus Juul Nielsen Jyderup Skakklub 1129 1472 2016-05-11
100202262 1447890 3. Matthias Rasmussen Maribo Skakklub 1293 1338 2016-05-16
100103869 1450999 4. Sanschiro Kræmmer Nørrebro Skakklub 1488 1486 2016-05-12
100202091 1444808 5. Victor Koch-Müller Præstø Skakklub 1227 1474 2016-05-11
100103773 1444816 6. Nicolai Kistrup BMS Skak 2004 1996 2016-05-16
100202298 1458019 7. Daniel Bang Køge Skakklub 1104 2016-05-11
- 8. Hr. Oversidder Ingen klub 1000 1000 2016-05-21