Arbejder ...

loading

ØBRO Sankt Hans  

Vis Gruppe : Parringer
Gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Michael Richard W. Olsen
Nørrebro Skakklub
20212065
2
0
6
0
8
0
3
0
5
0
081,719811,862028
2Morten Andersen
Skakforeningen Odysseus
21472180
1
1
4
1
7
0
5
0
3
½
32,821412,852173
3Jan Mose Nielsen
Tåstrup Skakforening
20732095
4
0
8
1
5
0
1
1
2
½
4 - 52,120812,102103
4Martin Reib Petersen
Skakforeningen ØBRO
20922119
3
1
2
0
6
½
8
½
7
0
272,320862,342112
5Peter Thorsbro
Furesø Skakklub
22052223
6
½
7
½
3
1
2
1
1
1
423,322193,202239
6WFM Louise Winther Fredericia
Skakforeningen ØBRO
20792114
5
½
1
1
4
½
7
0
8
0
262,220752,272109
7Janus Christensen
Skakforeningen ØBRO
21192144
8
1
5
½
2
1
6
1
4
1
12,3521852,352187
8 Aref Vasli
21852185
7
0
3
0
1
1
4
½
6
1
4 - 5021853,032174

Gruppe 2 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Frode Benedikt Nielsen
Frederiksberg Skakforening
17861891
2
0
8
0
5
0
7
0
4
1
17 - 82,6517372,921853
2Henrik Holm
Hillerød Skakklub
17461760
1
1
4
1
6
0
3
0
7
0
262,0517451,411772
3Karamtej Singh
Skakklubben K41
18841912
4
0
5
½
7
1
2
1
6
0
33,318602,501912
4FM Daniel Andersen
Frederikssund Skakklub
18641861
3
1
2
0
8
0
5
0
1
0
17 - 83,0518032,541830
5Arne Vagn Møller
Amager Skakforening
17111849
6
0
3
½
1
1
4
1
8
1
21,7517861,801883
6Murat Seyhan
Damhus Skakklub
1800
5
1
7
1
2
1
8
1
3
1
512,7190801000
7Güney Ozcan
Nørrebro Skakklub
17281813
8
½
6
0
3
0
1
1
2
1
5217431,741828
8Dariusz Allam
Lyngby-Virum Skakklub
17761869
7
½
1
1
4
1
6
0
5
0
42,517762,091877

Gruppe 3 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Svend Kronborg Kristensen
Skakforeningen ØBRO
17011808
2
1
4
0
6
½
8
1
7
1
22,7517243,111816
2Hans Haagen Larsen
Enkeltmedlem - Indland
17111744
1
0
6
0
3
½
7
1
8
1
62,9516982,711740
3Simon Stibolt Jensen
Nørrebro Skakklub
15281680
4
0
7
0
2
½
5
½
6
½
71,6515212,071669
4Bjarke Rosenborg Winther
Frederiksberg Skakforening
16531764
3
1
1
1
8
½
6
1
5
½
412,517132,771789
5Kim Michael Pedersen
Amager Skakforening
16431755
6
½
8
0
7
1
3
½
4
½
52,616402,851748
6Angelo Nielsen
Amager Skakforening
16751747
5
½
2
1
1
½
4
0
3
½
32,716692,481747
7Flemming Dyremose
Brøndby Skakklub
15951699
8
0
3
1
5
0
2
0
1
0
182,0515482,331672
8Orla Eilegaard Jørgensen
Allerød Skakklub
17041633
7
1
5
1
4
½
1
0
2
0
42,816951,681649

Gruppe 4 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Jeppe Højland
Skakforeningen ØBRO
1345
6
1
2
½
3
1
4
½
5
0
32 - 31,45144001000
2Oscar Koch-Müller
Præstø Skakklub
15221646
5
1
1
½
6
0
3
½
4
0
252,8514841,771615
3Bjørn Olsen
1457
4
1
5
½
1
0
2
½
6
1
32 - 32,3148901000
4Nienke van den Brink
GSF-Caïssa
15241580
3
0
6
1
5
½
1
½
2
1
342,8515311,411624
5Mark Philip Trønning
Amager Skakforening
15111652
2
0
3
½
4
½
6
1
1
1
312,7515221,811646
6 Claes Fransson
15041504
1
0
4
0
2
1
5
0
3
0
16015041,011504

Gruppe 5 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Vladimir Kloster Andersen
Tåstrup Skakforening
10521279
6
0
2
0
3
-
4
0
5
0
061,29981,581216
2Noah Wahlgreen
Nørrebro Skakklub
12501276
5
1
1
1
6
0
3
0
4
0
242,812141,761286
3Jonbert Marius Sune Jensen
Nørrebro Skakklub
13171506
4
0
5
1
1
+
2
1
6
0
332,512952,681492
4Victor Koch-Müller
Præstø Skakklub
13161474
3
1
6
½
5
1
1
1
2
1
1 - 23,313793,251524
5Jacob Brendstrup Hansen
Tåstrup Skakforening
10001194
2
0
3
0
4
0
6
0
1
1
151,059981,201186
6Michael Kim Dupont
Amager Skakforening
12971514
1
1
4
½
2
1
5
1
3
1
1 - 23,1513743,531533
Indbydelse

ØBRO Sankt Hans 2016

Skakforeningen ØBRO inviterer til 5 runders weekendturnering 24-26 juni 2016 i klubbens lokaler,  Rosenvængets Alle 31, kld. 2100 København Ø

Turneringsform: 5runders Alle-mod-Alle 6mandsgrupper. Alternativt små monradgrupper a 8-12 deltagere.

Betænkningstid: 90 minutter + 30 sekunder pr træk til hele partiet. Ved fremmøde senere end 30 min. efter partiets start dømmes man som taber af partiet.

Indskud: Kr. 150,-. Præmier: I alle-mod-alle grupper afgøres præmier ved Sonneborn-Berger og i Monrad gruppen ved almindelig korrektion. Hele indskuddet minus EMT-afgift går til præmier.

Turneringen elo-rates, hvis betingelserne herfor er opfyldt.

Online-tilmelding via DSU's turneringssystem - senest tirsdag 21. juni. Spørgsmål vedr. tilmelding: Peter Olsen, ptr.olsen@gmail.com eller tlf. 60891050

Spilletidspunkter:

Fredag 24. juni: kl. 19.00

Lørdag 25. juni: kl. 12.00 og kl. 17.00

Søndag 26. juni: kl. 12.00 og kl. 17.00 

Periode 2016-06-24 .. 2016-06-26
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er ikke kørestols adgang
Turnerings komite
Dommere
  • Hoveddommer: Peter Erik Olsen

Tilmeldings muligheder til ØBRO Sankt Hans

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 8 2016-06-24 2016-06-21
Gruppe 2 8 2016-06-24 2016-06-21
Gruppe 3 8 2016-06-24 2016-06-21
Gruppe 4 6 2016-06-24 2016-06-21
Gruppe 5 6 2016-06-24 2016-06-21
Totalt antal tilmeldte 36
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100103890 1440969 1. Michael Richard W. Olsen Nørrebro Skakklub 2021 2065 2016-06-21
100501545 1504908 2. Morten Andersen Skakforeningen Odysseus 2147 2180 2016-06-07
100800945 1405306 3. Jan Mose Nielsen Tåstrup Skakforening 2073 2095 2016-06-16
100100496 1412000 4. Martin Reib Petersen Skakforeningen ØBRO 2092 2119 2016-05-21
100800259 1406671 5. Peter Thorsbro Furesø Skakklub 2205 2223 2016-05-17
100100428 1404113 6. WFM Louise Winther Fredericia Skakforeningen ØBRO 2079 2114 2016-06-06
100300692 1408402 7. Janus Christensen Skakforeningen ØBRO 2119 2144 2016-05-26
417521 8. Aref Vasli 2185 2185 2016-06-19
Deltagere i gruppen Gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100101187 1405721 1. Frode Benedikt Nielsen Frederiksberg Skakforening 1786 1891 2016-05-22
100102144 1425340 2. Henrik Holm Hillerød Skakklub 1746 1760 2016-06-12
100104109 1447920 3. Karamtej Singh Skakklubben K41 1884 1912 2016-06-08
100802146 1402714 4. FM Daniel Andersen Frederikssund Skakklub 1864 1861 2016-05-27
100100138 1406175 5. Arne Vagn Møller Amager Skakforening 1711 1849 2016-06-21
100104355 6314945 6. Murat Seyhan Damhus Skakklub 1800 2016-06-20
101094999 1431595 7. Güney Ozcan Nørrebro Skakklub 1728 1813 2016-06-21
100802909 1450832 8. Dariusz Allam Lyngby-Virum Skakklub 1776 1869 2016-05-20
Deltagere i gruppen Gruppe 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100100466 1450719 1. Svend Kronborg Kristensen Skakforeningen ØBRO 1701 1808 2016-05-22
100800414 1409557 2. Hans Haagen Larsen Enkeltmedlem - Indland 1711 1744 2016-06-08
100103776 1438778 3. Simon Stibolt Jensen Nørrebro Skakklub 1528 1680 2016-05-24
100104081 1447173 4. Bjarke Rosenborg Winther Frederiksberg Skakforening 1653 1764 2016-06-14
100103837 1441400 5. Kim Michael Pedersen Amager Skakforening 1643 1755 2016-06-10
100103836 1442589 6. Angelo Nielsen Amager Skakforening 1675 1747 2016-06-10
100100667 1416073 7. Flemming Dyremose Brøndby Skakklub 1595 1699 2016-06-21
100101086 1413368 8. Orla Eilegaard Jørgensen Allerød Skakklub 1704 1633 2016-06-07
Deltagere i gruppen Gruppe 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100104326 1462172 1. Jeppe Højland Skakforeningen ØBRO 1345 2016-05-21
100202092 1447955 2. Oscar Koch-Müller Præstø Skakklub 1522 1646 2016-06-10
101095747 1462482 3. Bjørn Olsen 1457 2016-06-20
100104149 1452568 4. Nienke van den Brink GSF-Caïssa 1524 1580 2016-06-08
100101596 1438921 5. Mark Philip Trønning Amager Skakforening 1511 1652 2016-06-09
1718002 6. Claes Fransson 1504 1504 2016-06-09
Deltagere i gruppen Gruppe 5
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100103953 1450611 1. Vladimir Kloster Andersen Tåstrup Skakforening 1052 1279 2016-06-12
100104216 1457349 2. Noah Wahlgreen Nørrebro Skakklub 1250 1276 2016-06-21
103105996 1435914 3. Jonbert Marius Sune Jensen Nørrebro Skakklub 1317 1506 2016-06-08
100202091 1444808 4. Victor Koch-Müller Præstø Skakklub 1316 1474 2016-06-13
100104165 1451375 5. Jacob Brendstrup Hansen Tåstrup Skakforening 1000 1194 2016-06-12
103107624 1438913 6. Michael Kim Dupont Amager Skakforening 1297 1514 2016-06-09