Arbejder ...

loading

Fynsmesterskabet i lynskak 2016  

Vis Gruppe : Parringer
Finalegruppe 1 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Per Stentebjerg-Hansen
Frem Skakklub
2195
8
1
2
½
3
1
4
1
5
1
6
0
7
1
1 - 25,052204
2FM Kristoffer Dyrgaard
Frem Skakklub
2226
7
1
1
½
8
1
3
1
4
0
5
1
6
1
1 - 25,32230
3Sophus Mechlenburg Møller
Frem Skakklub
2030
6
1
7
0
1
0
2
0
8
1
4
1
5
0
34 - 53,552019
4Alexander Le Besq
Frem Skakklub
1641
5
0
6
0
7
0
1
0
2
1
3
0
8
1
27 - 80,71680
5Sven Judas
Nr.Åby Juniorskakklub
2053
4
1
8
1
6
½
7
1
1
0
2
0
3
1
33,752068
6Gert Aagaard
Springeren Kolding
2014
3
0
4
1
5
½
8
0
7
½
1
1
2
0
34 - 53,42006
7Jakob Petersen
Middelfart Skakklub
1758
2
0
3
1
4
1
5
0
6
½
8
0
1
0
61,351793
8Jesper Knudsen
Læseforeningens Skakklub
2186
1
0
5
0
2
0
6
1
3
0
7
1
4
0
27 - 84,952127

Finalegruppe 2 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Jacob Kloch
Middelfart Skakklub
1668
8
1
2
½
3
0
4
1
5
1
6
0
7
0
52,551697
2Tom Frantsen
Frem Skakklub
2045
7
½
1
½
8
1
3
1
4
0
5
1
6
½
3 - 45,82019
3Johnny Holler Johansen
Læseforeningens Skakklub
1744
6
0
7
½
1
1
2
0
8
1
4
1
5
1
3 - 43,21783
4Kurt Hollesen
Tårnet Svendborg
1908
5
½
6
½
7
0
1
0
2
1
3
0
8
1
364,751856
5Andrew Velarde
Ejby Skakklub
1639
4
½
8
0
6
0
7
0
1
0
2
0
3
0
½82,31578
6Peter Morling
Frem Skakklub
1399
3
1
4
½
5
1
8
1
7
1
1
1
2
½
610,651742
7Niels Henrik Sørensen
Frem Skakklub
1931
2
½
3
½
4
1
5
1
6
0
8
1
1
1
524,91934
8Ib Lynæs Hansen
Tårnet Svendborg
1814
1
0
5
1
2
0
6
0
3
0
7
0
4
0
173,91727

Finalegruppe 3 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Jacob Foged Christensen
Frem Skakklub
1579
8
1
2
½
3
0
4
1
5
1
6
1
7
1
13,651652
2Christoffer Vinter
Frem Skakklub
1320
7
1
1
½
8
0
3
0
4
0
5
1
6
1
4 - 51,71415
3Anders Elsborg Jensen
Nyborg Skakklub
1604
6
0
7
1
1
1
2
1
8
0
4
½
5
1
33,851624
4Jakob Jensen
Læseforeningens Skakklub
1620
5
1
6
1
7
1
1
0
2
1
3
½
8
½
523,951652
5Markus Maagaard
Frem Skakklub
1000
4
0
8
1
6
1
7
0
1
0
2
0
3
0
270,251090
6Andreas Nørby Sørensen
Springeren Kolding
1800
3
1
4
0
5
0
8
0
7
0
1
0
2
0
185,351670
7Peter Sørensen
Prøvemedlemmer
1480
2
0
3
0
4
0
5
1
6
1
8
1
1
0
362,851487
8Michael Nord
Tårnet Svendborg
1994
1
0
5
0
2
1
6
1
3
1
7
0
4
½
4 - 56,451906

Finalegruppe 4 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Elias Roed Gundorf Jacobsen
Frem Skakklub
1000
8
0
2
0
3
1
4
0
5
0
6
1
7
0
262,15993
2Martin Møller
Vojens Skakklub
1258
7
1
1
1
8
0
3
1
4
1
5
½
6
0
34,651251
3Steen Roed Gundorf Henriksen
Frem Skakklub
1039
6
0
7
1
1
0
2
0
8
0
4
0
5
½
72,5994
4Dan Wulff Kristensen
Læseforeningens Skakklub
1516
5
1
6
0
7
1
1
1
2
0
3
1
8
0
446,451406
5Jonathan Aagaard Hansen
Frem Skakklub
1083
4
0
8
0
6
0
7
1
1
1
2
½
3
½
352,951085
6Tobias Aagaard Hansen
Frem Skakklub
1172
3
1
4
1
5
1
8
0
7
1
1
0
2
1
523,81226
7Henrik Malig Hansen
Frem Skakklub
1078
2
0
3
0
4
0
5
0
6
0
8
0
1
1
182,9993
8Jonathan Roed Gundorf Jacobsen
Frem Skakklub
1050
1
1
5
1
2
1
6
1
3
1
7
1
4
1
712,61379
Indbydelse

FM i Lynskak 2016

Frem Skakklub og Fyns Skak Union indbyder til Fynsmesterskabet i Lynskak 2016.

Spillested: 
Ungdomshuset, Nørregade 60, 5000 Odense C.
Turneringen forventes afvikles i Ungdomshusets café i stueetagen, hvis deltagerantallet tillader. Der er kørestolsadgang via baggården.

Spilledag: 
Lørdag den 18. juni 2016.

Starttidspunkt: 
Indledende grupper starter kl. 11.00.

Turneringsform: 
Der spilles først indledende grupper med 8-12 deltagere i hver. 
Herefter opdeles i finalegrupper som starter senest kl. 15.00. Formatet for finalegrupperne vil afhænge af deltagerantal. Forventet sluttidspunkt er afhængigt af deltagerantal, men realistisk omkring kl. 16; og ikke senere end kl. 17.00.

Betænkningstid: 
3 minutter plus 2 sekunder pr. træk.

FM-titel: 
Vinderen af øverste finalegruppe erhverver titlen Fynsmester i Lynskak 2016.

Indskud: 
30 kr., betales i forbindelse med indskrivningen kl. 10:00 - 10:50.

Præmier: 
Det samlede indskud plus 1000 kr. Der vil være præmier i alle finalegrupper.

Kantine: 
Der kan købes øl, vand, kaffe, chokolade og franskbrødsmadder på spillestedet. Herudover henvises til de mange muligheder for at købe mad i nærområdet.

Tilmelding: 
Senest fredag den 17. juni via DSU’s turneringssystem på turnering.skak.dk eller til Kristoffer Dyrgaard på e-mail: kristoffer@frem-skakklub.dk (tlf. 25757678)

VEL MØDT I FREM!

Periode 2016-06-18 .. 2016-06-18
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turneringens egen hjemmeside http://www.frem-skakklub.dk
Turnerings komite

Tilmeldings muligheder til Fynsmesterskabet i lynskak 2016

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://www.frem-skakklub.dk

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Finalegruppe 1 8 2016-06-18 2016-06-17
Finalegruppe 2 8 2016-06-18 2016-06-17
Finalegruppe 3 8 2016-06-18 2016-06-17
Finalegruppe 4 8 2016-06-18 2016-06-17
Totalt antal tilmeldte 32
Deltagere i gruppen Finalegruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100300086 1400770 1. Per Stentebjerg-Hansen Frem Skakklub 2195 2262 2016-06-14
103104861 1410938 2. FM Kristoffer Dyrgaard Frem Skakklub 2226 2292 2016-05-24
100301821 1439090 3. Sophus Mechlenburg Møller Frem Skakklub 2030 2142 2016-06-07
100301751 1437089 4. Alexander Le Besq Frem Skakklub 1641 1762 2016-06-14
100301331 1418874 5. Sven Judas Nr.Åby Juniorskakklub 2053 2039 2016-05-25
100300075 1427024 6. Gert Aagaard Springeren Kolding 2014 2063 2016-05-30
100300348 1443852 7. Jakob Petersen Middelfart Skakklub 1758 1919 2016-06-09
100102955 1410750 8. Jesper Knudsen Læseforeningens Skakklub 2186 2068 2016-06-12
Deltagere i gruppen Finalegruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100700376 1440772 1. Jacob Kloch Middelfart Skakklub 1668 1716 2016-06-09
100300217 1406825 2. Tom Frantsen Frem Skakklub 2045 2123 2016-05-28
100300078 1405551 3. Johnny Holler Johansen Læseforeningens Skakklub 1744 1919 2016-06-12
100102004 1406817 4. Kurt Hollesen Tårnet Svendborg 1908 2015 2016-06-17
100300351 1435132 5. Andrew Velarde Ejby Skakklub 1639 1767 2016-06-09
100301505 1450328 6. Peter Morling Frem Skakklub 1399 1788 2016-06-09
100901471 1437135 7. Niels Henrik Sørensen Frem Skakklub 1931 2033 2016-05-27
100300749 1407511 8. Ib Lynæs Hansen Tårnet Svendborg 1814 1761 2016-06-15
Deltagere i gruppen Finalegruppe 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100301806 1439073 1. Jacob Foged Christensen Frem Skakklub 1579 1802 2016-06-15
100501586 1449737 2. Christoffer Vinter Frem Skakklub 1320 1509 2016-06-13
100300276 1440330 3. Anders Elsborg Jensen Nyborg Skakklub 1604 1810 2016-06-17
100300925 1408577 4. Jakob Jensen Læseforeningens Skakklub 1620 1852 2016-06-15
100301919 1451294 5. Markus Maagaard Frem Skakklub 1000 1449 2016-06-14
101095712 1462342 6. Andreas Nørby Sørensen Springeren Kolding 1800 1830 2016-06-12
101095822 - 7. Peter Sørensen Prøvemedlemmer 1480 2016-06-12
100300817 1433784 8. Michael Nord Tårnet Svendborg 1994 2048 2016-06-12
Deltagere i gruppen Finalegruppe 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100301965 - 1. Elias Roed Gundorf Jacobsen Frem Skakklub 1000 2016-06-13
100401642 1457020 2. Martin Møller Vojens Skakklub 1258 2016-06-17
100301937 1461036 3. Steen Roed Gundorf Henriksen Frem Skakklub 1039 1160 2016-06-13
100500467 1408666 4. Dan Wulff Kristensen Læseforeningens Skakklub 1516 1629 2016-06-17
100301862 1450220 5. Jonathan Aagaard Hansen Frem Skakklub 1083 1248 2016-06-14
103111580 1450247 6. Tobias Aagaard Hansen Frem Skakklub 1172 1430 2016-06-14
100301892 1450212 7. Henrik Malig Hansen Frem Skakklub 1078 1405 2016-06-14
100301938 1461044 8. Jonathan Roed Gundorf Jacobsen Frem Skakklub 1050 1340 2016-06-13