Arbejder ...

loading

Brønshøj Sensommer 2016  

Vis Gruppe : Parringer
A Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRnEoEn
1Jens Henrichsen
Nørrebro Skakklub
19331984
2
10
3
12
14
4
 212 - 131,119601,152001
2John Holm Nielsen
Enkeltmedlem - Indland
19742017
1
7
11
5
4
9
8
5 - 83,4519763,602015
3Michael Richard W. Olsen
Nørrebro Skakklub
19922026
4
5
1
11
12
10
14
43 - 42,820192,782050
4Nicolai Kistrup
BMS Skak
20702089
3
6
14
7
2
1
12
5 - 83,420523,342055
5Jeppe Nicolaisen
Enkeltmedlem - Indland
19301995
6
3
8
2
10
14
13
39 - 112,719393,021995
6Jan Mouritsen
Brønshøj Skakforening
19201916
5
4
7
9
8
13
11
142,9518772,651893
7Svend Steenstrup
Fredensborg Hygge Skakklub
18741884
8
2
6
4
13
12
10
39 - 112,1519001,991904
8Michael Tandrup
Herlev Skakklub
20132029
7
9
5
13
6
11
2
39 - 114,119873,992009
9Michael Ole Madsen
Allerød Skakklub
20122010
10
8
13
6
11
2
 212 - 133,119852,871993
10Steen Brustrup Petersen
Brønshøj Skakforening
21452165
9
1
12
14
5
3
7
43 - 44,6521324,562154
11Mikael Skjoldager
Skakklubben Evans
20332054
12
13
2
3
9
8
6
5 - 83,8520263,762049
12IM Bjørn Brinck-Claussen
Sjælsø Skakklub
21622217
11
14
10
1
3
7
4
613,8521854,092226
13Dick Sørensen
Frederiksberg Skakforening
19171973
14
11
9
8
7
6
5
5 - 82,819383,131980
14FM Mikkel Manosri Jacobsen
BMS Skak
21972215
13
12
4
10
1
5
3
24,222034,072224

B Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRnEoEn
Hr. Oversidder
Ingen klub
8001000 
13
-
10
-
12
-
 
5
-
 014 - 15080001000
1Jakob Kjær
Skakklubben Seksløberen
17511879
2
1
4
1
9
1
14
½
7
1
13
½
12
1
613,518563,861922
2Jørgen Holmstrøm Nielsen
Nørrebro Skakklub
17531805
1
0
12
1
3
0
5
1
13
0
11
0
10
1
39 - 113,6517343,151802
3Hans Haagen Larsen
Enkeltmedlem - Indland
16911752
4
0
10
1
2
1
9
0
14
0
6
0
7
+
39 - 112,4516782,181748
4Benny Howe
Brønshøj Skakforening
16161750
3
1
1
0
7
0
13
0
6
½
10
1
11
1
6 - 82,416492,691766
5Arne Vagn Møller
Amager Skakforening
18151843
6
½
14
0
13
½
2
0
12
0
+
 2122,817612,501813
6Leif Marcussen
Brøndby Skakklub
17951837
5
½
11
0
12
½
10
1
4
½
3
1
14
0
6 - 84,217743,641834
7Benjamin Lau Jensen
Lyngby-Virum Skakklub
16911794
8
1
9
0
4
1
11
1
1
0
12
-
3
-
39 - 112,317121,691800
8Omar Elzubeir
Frederiksværk Skakklub
16801658
7
0
      014 - 150,5166501658
9Christian C. Strachan
Nørrebro Skakklub
18581964
10
1
7
1
1
0
3
1
 
14
1
13
1
533,8518933,231979
10Kurt V. Thomsen
Brønshøj Skakforening
17191902
9
0
3
0
+
6
0
11
0
4
0
2
0
1132,8516343,651829
11Søren Friis Larsen
Nørrebro Skakklub
16981813
12
½
6
1
14
0
7
0
10
1
2
1
4
0
6 - 83,2517063,391817
12Emil Koldill
Brønshøj Skakforening
16681823
11
½
2
0
6
½
+
5
1
7
+
1
0
44 - 51,8516732,411815
13Mikkel Jørgensen
Brønshøj Skakforening
18201876
14
0
+
5
½
4
1
2
1
1
½
9
0
44 - 53,418083,211872
14Petruli Petrovski
Brøndby Skakklub
18281872
13
1
5
1
11
1
1
½
3
1
9
0
6
1
2418733,681908

Omar Elzubeir (Frederiksværk) udeblev 1. runde og udgået før 2. runde.

Vi prøver henover weekenden at finde en ny deltager til gruppen.

Så 2. runde først vil blive lagt, når dette er afklaret.

C Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRnEoEn
1Morten Bengtsson
Skakklubben Seksløberen
15491664
2
½
18
0
4
1
17
1
5
1
14
1
13
½
52 - 44,3515783,991684
2Michael Kim Dupont
Amager Skakforening
13741533
1
½
3
½
9
1
5
½
13
0
18
0
11
½
312 - 152,7513852,361526
3Frank Laursen
Herlev Skakklub
13591549
4
½
2
½
5
0
11
1
7
0
17
½
15
1
9 - 113,913413,131536
4Aksel Mortensgaard
Brønshøj Skakforening
14451599
3
½
13
0
1
0
15
1
16
-
11
½
10
1
312 - 153,514232,501589
5Dan Bergqvist
Brønshøj Skakforening
14541589
6
0
16
1
3
1
2
½
1
0
10
1
8
0
9 - 113,814412,801583
6Simon Stibolt Jensen
Nørrebro Skakklub
15211678
5
1
8
0
14
0
9
0
10
1
15
1
12
½
9 - 11414992,821672
7Alex Christian Oksenbøl Larsen
Enkeltmedlem - Indland
12651442
8
0
10
0
15
1
16
1
3
1
12
1
14
0
46 - 82,7513211,331455
8Flemming Dyremose
Brøndby Skakklub
15481692
7
1
6
1
12
1
14
0
18
1
13
0
5
1
52 - 44,115894,091710
9Jon Hadenfeldt
Brønshøj Skakforening
1545
10
1
12
0
2
0
6
1
17
1
16
1
18
½
54,65153801000
10Jens Gade
Amager Skakforening
14721575
9
0
7
1
17
½
13
0
6
0
5
0
4
0
163,713732,821549
11Morten Sigvart Dyremose
Brøndby Skakklub
12511483
12
0
17
0
16
1
3
0
15
1
4
½
2
½
312 - 153,0512491,861466
12Bjørn Olsen
Frederiksberg Skakforening
15481662
11
1
9
1
8
0
18
1
14
½
7
0
6
½
46 - 84,3515323,471643
13Rolf Jensen
Brønshøj Skakforening
15551723
14
0
4
1
18
½
10
1
2
1
8
1
1
½
52 - 44,1515934,441734
14Thomas Haugaard
Frederiksberg Skakforening
15301637
13
1
15
1
6
1
8
1
12
½
1
0
7
1
14,215892,921669
15Andreas Philip Cort Maleeva Hansen
GSF-Caïssa
1000
16
1
14
0
7
0
4
0
11
0
6
0
3
0
117 - 181,199601000
16Daniel Alexander Cort Maleeva Hansen
GSF-Caïssa
1000
15
0
5
0
11
0
7
0
4
+
9
0
17
0
117 - 181,0595301000
17Bo V. Pedersen
Brønshøj Skakforening
13731550
18
0
11
1
10
½
1
0
9
0
3
½
16
1
312 - 153,3513572,241545
18Ole Sørensen
Skakforeningen ØBRO
14861666
17
1
1
1
13
½
12
0
8
0
2
1
9
½
46 - 83,3515153,231671

Partier i turneringen Brønshøj Sensommer 2016

Hvid:
Sort:
Event:
Resultat:
Runde:

Træk:
Indbydelse

Hermed indbyder BSF til vores Brønshøj Sensommer Turnering 25/8 - 6/10, der inddeles i 3 grupper monrad. Max. 46 deltagere.

26/8 En spiller udgået før 2. runde i gruppe B, så der er lige plads til en ny deltager til de sidste 6 runder i denne gruppe.

 

Turneringen bliver naturligvis ELO-ratet.

 

 

Gruppe A: fra 1900 og op

Gruppe B: 1600 - 1899

Gruppe C: under 1600

 

Spillested: Frederikssundsvej 118 A, 2700 Brønshøj

Spilledage og tid: Torsdag 25. august og efterfølgende 6 torsdage til og med 6/10, start kl. 19.00.

Tab uden kamp: Partiet tabes uden kamp, hvis man kommer mere end 30 minutter for sent .

Betænkningstid: FIDEs med 90 min + 30 sekunder pr. træk og 15 minutters tillæg ved træk 40.

Bemærk: Rygeforbud i lokalerne.

Indskud: 150,- kr. betales 25/8 inden 1. rundes start

 

Mobiltelefoner og lign.:Partiet tabes, hvis ens mobiltelefon eller andet elektronisk kommunikationsudstyr er tændt under spillet.

 

Tilmelding senest 18/8 til:

Kun via DSUs turneringssystem

Yderligere oplysninger Carsten Petersen mobil 2965 3505 eller e-mail b.s.f@post.tele.dk

Periode 2016-08-25 .. 2016-10-06
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er ikke kørestols adgang
Turnerings komite
Dommere
  • Hoveddommer: Carsten Petersen

Tilmeldings muligheder til Brønshøj Sensommer 2016

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
A 14 2016-08-25 2016-08-18
B 15 2016-08-25 2016-08-18
C 18 2016-08-25 2016-08-18
Totalt antal tilmeldte 47
Deltagere i gruppen A
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100100238 1401858 1. Jens Henrichsen Nørrebro Skakklub 1933 1984 2016-06-18
100100371 1406256 2. John Holm Nielsen Enkeltmedlem - Indland 1974 2017 2016-06-15
100103890 1440969 3. Michael Richard W. Olsen Nørrebro Skakklub 1992 2026 2016-07-18
100103773 1444816 4. Nicolai Kistrup BMS Skak 2070 2089 2016-08-10
100800421 1404806 5. Jeppe Nicolaisen Enkeltmedlem - Indland 1930 1995 2016-06-18
100100136 1409778 6. Jan Mouritsen Brønshøj Skakforening 1920 1916 2016-06-02
100800374 1409182 7. Svend Steenstrup Fredensborg Hygge Skakklub 1874 1884 2016-06-23
100800660 1408356 8. Michael Tandrup Herlev Skakklub 2013 2029 2016-06-03
100200060 1407449 9. Michael Ole Madsen Allerød Skakklub 2012 2010 2016-06-12
100101578 1402706 10. Steen Brustrup Petersen Brønshøj Skakforening 2145 2165 2016-06-18
100501212 1434314 11. Mikael Skjoldager Skakklubben Evans 2033 2054 2016-08-09
100101989 1400134 12. IM Bjørn Brinck-Claussen Sjælsø Skakklub 2162 2217 2016-08-11
102100937 1427962 13. Dick Sørensen Frederiksberg Skakforening 1917 1973 2016-06-04
100103912 1444514 14. FM Mikkel Manosri Jacobsen BMS Skak 2197 2215 2016-07-04
Deltagere i gruppen B
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
- Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2016-08-29
100800674 1414925 1. Jakob Kjær Skakklubben Seksløberen 1751 1879 2016-07-20
100801251 1434373 2. Jørgen Holmstrøm Nielsen Nørrebro Skakklub 1753 1805 2016-08-11
100800414 1409557 3. Hans Haagen Larsen Enkeltmedlem - Indland 1691 1752 2016-06-16
100101538 1407457 4. Benny Howe Brønshøj Skakforening 1616 1750 2016-06-02
100100138 1406175 5. Arne Vagn Møller Amager Skakforening 1815 1843 2016-06-22
100101969 1415387 6. Leif Marcussen Brøndby Skakklub 1795 1837 2016-06-03
100103365 1409441 7. Benjamin Lau Jensen Lyngby-Virum Skakklub 1691 1794 2016-06-09
100802504 1429418 8. Omar Elzubeir Frederiksværk Skakklub 1680 1658 2016-06-17
100100857 1417215 9. Christian C. Strachan Nørrebro Skakklub 1858 1964 2016-06-25
100101588 1408291 10. Kurt V. Thomsen Brønshøj Skakforening 1719 1902 2016-06-26
101095660 1462148 11. Søren Friis Larsen Nørrebro Skakklub 1698 1813 2016-07-29
100103431 1402463 12. Emil Koldill Brønshøj Skakforening 1668 1823 2016-06-03
100200232 1411187 13. Mikkel Jørgensen Brønshøj Skakforening 1820 1876 2016-06-08
100103593 1417673 14. Petruli Petrovski Brøndby Skakklub 1828 1872 2016-06-03
Deltagere i gruppen C
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100103760 1438131 1. Morten Bengtsson Skakklubben Seksløberen 1549 1664 2016-07-20
103107624 1438913 2. Michael Kim Dupont Amager Skakforening 1374 1533 2016-06-28
103106794 1426966 3. Frank Laursen Herlev Skakklub 1359 1549 2016-06-10
100103681 1432206 4. Aksel Mortensgaard Brønshøj Skakforening 1445 1599 2016-06-02
103110107 1441388 5. Dan Bergqvist Brønshøj Skakforening 1454 1589 2016-06-10
100103776 1438778 6. Simon Stibolt Jensen Nørrebro Skakklub 1521 1678 2016-06-25
100802375 1416669 7. Alex Christian Oksenbøl Larsen Enkeltmedlem - Indland 1265 1442 2016-06-17
100100667 1416073 8. Flemming Dyremose Brøndby Skakklub 1548 1692 2016-06-03
100104377 - 9. Jon Hadenfeldt Brønshøj Skakforening 1545 2016-08-03
100100104 1416111 10. Jens Gade Amager Skakforening 1472 1575 2016-06-10
100102386 1412922 11. Morten Sigvart Dyremose Brøndby Skakklub 1251 1483 2016-06-03
101095747 1462482 12. Bjørn Olsen Frederiksberg Skakforening 1548 1662 2016-07-24
100104196 1451448 13. Rolf Jensen Brønshøj Skakforening 1555 1723 2016-07-04
100102246 1414330 14. Thomas Haugaard Frederiksberg Skakforening 1530 1637 2016-06-10
100104343 - 15. Andreas Philip Cort Maleeva Hansen GSF-Caïssa 1000 2016-06-12
100104342 - 16. Daniel Alexander Cort Maleeva Hansen GSF-Caïssa 1000 2016-06-12
100103691 1436040 17. Bo V. Pedersen Brønshøj Skakforening 1373 1550 2016-06-10
101095063 1447971 18. Ole Sørensen Skakforeningen ØBRO 1486 1666 2016-07-04