Arbejder ...

loading

Midtjysk EMT 2016  

Vis Gruppe : Parringer
Gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRnEoEn
1John Engstrøm
Nr. Snede Skakklub
17751846
8
½
5
½
6
½
3
1
4
1
2
0
9
1
2 - 54,4517774,221852
2Bjørn Laursen
Skakklubben Evans
17531822
9
½
8
1
11
1
6
½
5
½
1
1
7
1
14,917714,501842
3Helge Nielsen
Skakklubben Evans
17321761
10
1
6
½
4
½
1
0
12
1
5
½
11
½
46 - 84,817084,031760
4Søren Grymer-Hansen
Horsens Skakforening
17301839
11
1
7
1
3
½
5
½
1
0
6
0
14
1
46 - 84,717094,791823
5Erik Pedersen
Horsens Skakforening
16991776
12
1
1
½
9
1
4
½
2
½
3
½
6
½
2 - 53,917173,661793
6Knud Erik Andersen
Nr. Snede Skakklub
16711801
13
1
3
½
1
½
2
½
7
½
4
1
5
½
2 - 53,716954,011811
7Kjeld Hansen
Stouby Skakklub
15481671
14
1
4
0
8
½
9
1
6
½
10
1
2
0
46 - 83,5515683,271700
8Jesper Heegaard Thomsen
Nr. Snede Skakklub
15421723
1
½
2
0
7
½
10
½
11
1
13
1
12
1
2 - 54,1515584,301731
9Niels Sevelsted
Nr. Snede Skakklub
15411672
2
½
10
1
5
0
7
0
13
1
14
1
1
0
9 - 103,8515253,651666
10Benny Terndrup
Nr. Snede Skakklub
13641595
3
0
9
0
12
1
8
½
14
1
7
0
13
1
9 - 103,1513803,391599
11Henning Staugaard
Enkeltmedlem - Indland
13331450
4
0
13
1
2
0
14
½
8
0
12
0
3
½
2122,613061,911454
12Bjarne Sonberg
Nr. Snede Skakklub
13281559
5
0
14
1
10
0
13
1
3
0
11
1
8
0
311313283,191551
13Leo Bach
Nr. Snede Skakklub
10991464
6
0
11
0
14
1
12
0
9
0
8
0
10
0
1131,3510832,341410
14Anne Svensson
Nr. Snede Skakklub
10281389
7
0
12
0
13
0
11
½
10
0
9
0
4
0
½140,910101,741339
Indbydelse

Midtjysk EMT 2016 

 

Nr. Snede skakklub indbyder hermed til en 7-runders koordineret EMT  som også Elo rates såfremt betingelserne herfor er til stede.

 

Spilledage følgende 7 mandage 22/8, 29/8, 5/9, 12/9, 26/9, 3/10, 10/10

 

Spilletid 19.00-23.30

 

Turneringsform Dansk Schwizer 1 gruppe

 

Indskud 150 kr. pr person.

 

Præmier 1. præmie min.400 kr., 2.præmie 200 kr

Øvrige præmier afhængig af deltagerantallet.

Præmier afgøres ved ligestilling ved Almindelig korrektion.

 

Betænkningstid  2 timer og 15 Minutter til hele partiet.

 

Tilladt forsinkelse 1 time.

 

Spillested. Bavnehøjcentret, Bavnehøj 19, 8766 Nr.snede.

 

Udsatte kampe. Kan spilles Mandag den 19/9 eller privat efter aftale med Turneringslederen.

 

Tilmelding. Senest 20/8 2016 på skak.dk eller  til Turneringsleder John Engstrøm tlf. 20 87 40 25 eller Benny Terndrup Tlf. 75 80 33 30 

 

Øvrigt. Der kan købes kaffe, øl, vand og brød på spillestedet.

 

Formand

 

John Engstrøm.

 

Periode 2016-08-22 .. 2016-10-10
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turneringens egen hjemmeside http://bricksite.com/nrsnedeskakklub
Turnerings komite

Tilmeldings muligheder til Midtjysk EMT 2016

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://bricksite.com/nrsnedeskakklub

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 14 2016-08-22 2016-08-20
Totalt antal tilmeldte 14
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100500727 1410512 1. John Engstrøm Nr. Snede Skakklub 1775 1846 2016-06-19
100500518 1409697 2. Bjørn Laursen Skakklubben Evans 1753 1822 2016-07-21
100500525 1403460 3. Helge Nielsen Skakklubben Evans 1732 1761 2016-08-07
100500752 1428543 4. Søren Grymer-Hansen Horsens Skakforening 1730 1839 2016-08-14
100500644 1404997 5. Erik Pedersen Horsens Skakforening 1699 1776 2016-06-24
100900045 1408160 6. Knud Erik Andersen Nr. Snede Skakklub 1671 1801 2016-08-11
100501762 1452070 7. Kjeld Hansen Stouby Skakklub 1548 1671 2016-08-21
103103878 1444751 8. Jesper Heegaard Thomsen Nr. Snede Skakklub 1542 1723 2016-06-24
100500543 1434306 9. Niels Sevelsted Nr. Snede Skakklub 1541 1672 2016-08-14
100500744 1444743 10. Benny Terndrup Nr. Snede Skakklub 1364 1595 2016-06-29
100900039 1450476 11. Henning Staugaard Enkeltmedlem - Indland 1333 1450 2016-08-20
100500889 1444727 12. Bjarne Sonberg Nr. Snede Skakklub 1328 1559 2016-08-11
103109114 1444697 13. Leo Bach Nr. Snede Skakklub 1099 1464 2016-08-11
103111583 1444735 14. Anne Svensson Nr. Snede Skakklub 1028 1389 2016-08-14