Arbejder ...

loading

Fynsmesterskabet i lynskak 2016 - indledende grupper  

Vis Gruppe : Parringer
Indledende gruppe 1 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Ib Lynæs Hansen
Tårnet Svendborg
1814
8
1
2
0
3
0
4
1
5
0
6
1
7
0
34 - 64,61766
2Andrew Velarde
Ejby Skakklub
1639
7
0
1
1
8
1
3
1
4
1
5
0
6
0
433,551653
3Michael Nord
Tårnet Svendborg
1994
6
1
7
0
1
1
2
0
8
0
4
1
5
0
34 - 65,651915
4Henrik Malig Hansen
Frem Skakklub
1078
5
0
6
0
7
0
1
0
2
0
3
0
8
0
080,751044
5Jakob Petersen
Middelfart Skakklub
1758
4
1
8
1
6
1
7
0
1
1
2
1
3
1
624,251818
6Jonathan Roed Gundorf Jacobsen
Frem Skakklub
1050
3
0
4
1
5
0
8
0
7
0
1
0
2
1
270,651111
7Kristoffer Dyrgaard
Frem Skakklub
2226
2
1
3
1
4
1
5
1
6
1
8
1
1
1
716,652233
8Christoffer Vinter
Frem Skakklub
1320
1
0
5
0
2
0
6
1
3
1
7
0
4
1
34 - 61,851372

Indledende gruppe 2 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Gert Aagaard
Springeren Kolding
2014
8
1
2
½
3
1
4
1
5
1
6
1
7
1
1 - 25,752029
2Per Stentebjerg-Hansen
Frem Skakklub
2195
7
1
1
½
8
1
3
1
4
1
5
1
6
1
1 - 26,62195
3Peter Morling
Frem Skakklub
1399
6
1
7
0
1
0
2
0
8
0
4
1
5
1
34 - 62,21435
4Jonathan Aagaard Hansen
Frem Skakklub
1083
5
0
6
1
7
0
1
0
2
0
3
0
8
0
170,751094
5Jakob Jensen
Læseforeningens Skakklub
1620
4
1
8
0
6
1
7
1
1
0
2
0
3
0
34 - 63,41608
6Steen Roed Gundorf Henriksen
Frem Skakklub
1039
3
0
4
0
5
0
8
0
7
0
1
0
2
0
080,551014
7Andreas Nørby Sørensen
Springeren Kolding
1800
2
0
3
1
4
1
5
0
6
1
8
0
1
0
34 - 64,551754
8Johnny Holler Johansen
Læseforeningens Skakklub
1744
1
0
5
1
2
0
6
1
3
1
7
1
4
1
534,21768

Indledende gruppe 3 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Peter Sørensen
Prøvemedlemmer
1480
8
0
2
1
3
½
4
0
5
1
6
0
7
½
352,51503
2Jacob Kloch
Middelfart Skakklub
1668
7
1
1
0
8
0
3
½
4
0
5
1
6
1
43,61665
3Tobias Aagaard Hansen
Frem Skakklub
1172
6
0
7
0
1
½
2
½
8
0
4
0
5
1
2711217
4Sophus Mechlenburg Møller
Frem Skakklub
2030
5
1
6
½
7
1
1
1
2
1
3
1
8
½
625,752035
5Elias Roed Gundorf Jacobsen
Frem Skakklub
1000
4
0
8
0
6
0
7
0
1
0
2
0
3
0
080,35984
6Kurt Hollesen
Tårnet Svendborg
1908
3
1
4
½
5
1
8
0
7
1
1
1
2
0
35,11890
7Anders Elsborg Jensen
Nyborg Skakklub
1604
2
0
3
1
4
0
5
1
6
0
8
0
1
½
63,21575
8Jesper Knudsen
Læseforeningens Skakklub
2186
1
1
5
1
2
1
6
1
3
1
7
1
4
½
16,52186

Indledende gruppe 4 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Dan Wulff Kristensen
Læseforeningens Skakklub
1516
8
0
2
0
3
0
4
0
5
1
6
0
7
0
16 - 82,651442
2Tom Frantsen
Frem Skakklub
2045
7
1
1
1
8
0
3
1
4
1
5
1
6
0
53 - 462025
3Jacob Foged Christensen
Frem Skakklub
1579
6
0
7
1
1
1
2
0
8
0
4
0
5
1
353,051577
4Niels Henrik Sørensen
Frem Skakklub
1931
5
1
6
1
7
1
1
1
2
0
3
1
8
0
53 - 45,31922
5Markus Maagaard
Frem Skakklub
1000
4
0
8
0
6
0
7
1
1
0
2
0
3
0
16 - 80,251034
6Sven Judas
Nr.Åby Juniorskakklub
2053
3
1
4
0
5
1
8
1
7
1
1
1
2
1
61 - 26,052053
7Martin Møller
Vojens Skakklub
1258
2
0
3
0
4
0
5
0
6
0
8
0
1
1
16 - 81,251247
8Alexander Le Besq
Frem Skakklub
1641
1
1
5
1
2
1
6
0
3
1
7
1
4
1
61 - 23,451749
Indbydelse

Fynsmesterskabet i lynskak 2016 - indledende grupper.

Se mere under turneringen "Fynsmesterskabet i lynskak 2016", hvor finalegrupperne er indtastet.

Periode 2016-06-18 .. 2016-06-18
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turneringens egen hjemmeside http://www.frem-skakklub.dk
Turnerings komite

Tilmeldings muligheder til Fynsmesterskabet i lynskak 2016 - indledende grupper

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://www.frem-skakklub.dk

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Indledende gruppe 1 8 2016-06-18 2016-06-17
Indledende gruppe 2 8 2016-06-18 2016-06-17
Indledende gruppe 3 8 2016-06-18 2016-06-17
Indledende gruppe 4 8 2016-06-18 2016-06-17
Totalt antal tilmeldte 32
Deltagere i gruppen Indledende gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100300749 1407511 1. Ib Lynæs Hansen Tårnet Svendborg 1814 1761 2016-06-20
100300351 1435132 2. Andrew Velarde Ejby Skakklub 1639 1767 2016-06-20
100300817 1433784 3. Michael Nord Tårnet Svendborg 1994 2048 2016-06-20
100301892 1450212 4. Henrik Malig Hansen Frem Skakklub 1078 1405 2016-06-20
100300348 1443852 5. Jakob Petersen Middelfart Skakklub 1758 1919 2016-06-20
100301938 1461044 6. Jonathan Roed Gundorf Jacobsen Frem Skakklub 1050 1340 2016-06-20
103104861 1410938 7. Kristoffer Dyrgaard Frem Skakklub 2226 2292 2016-06-20
100501586 1449737 8. Christoffer Vinter Frem Skakklub 1320 1509 2016-06-20
Deltagere i gruppen Indledende gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100300075 1427024 1. Gert Aagaard Springeren Kolding 2014 2063 2016-06-20
100300086 1400770 2. Per Stentebjerg-Hansen Frem Skakklub 2195 2262 2016-06-20
100301505 1450328 3. Peter Morling Frem Skakklub 1399 1788 2016-06-20
100301862 1450220 4. Jonathan Aagaard Hansen Frem Skakklub 1083 1248 2016-06-20
100300925 1408577 5. Jakob Jensen Læseforeningens Skakklub 1620 1852 2016-06-20
100301937 1461036 6. Steen Roed Gundorf Henriksen Frem Skakklub 1039 1160 2016-06-20
101095712 1462342 7. Andreas Nørby Sørensen Springeren Kolding 1800 1830 2016-06-20
100300078 1405551 8. Johnny Holler Johansen Læseforeningens Skakklub 1744 1919 2016-06-20
Deltagere i gruppen Indledende gruppe 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
101095821 - 1. Peter Sørensen Prøvemedlemmer 1480 2016-06-26
100700376 1440772 2. Jacob Kloch Middelfart Skakklub 1668 1716 2016-06-20
103111580 1450247 3. Tobias Aagaard Hansen Frem Skakklub 1172 1430 2016-06-20
100301821 1439090 4. Sophus Mechlenburg Møller Frem Skakklub 2030 2142 2016-06-20
100301965 - 5. Elias Roed Gundorf Jacobsen Frem Skakklub 1000 2016-06-26
100102004 1406817 6. Kurt Hollesen Tårnet Svendborg 1908 2015 2016-06-20
100300276 1440330 7. Anders Elsborg Jensen Nyborg Skakklub 1604 1810 2016-06-20
100102955 1410750 8. Jesper Knudsen Læseforeningens Skakklub 2186 2068 2016-06-20
Deltagere i gruppen Indledende gruppe 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100500467 1408666 1. Dan Wulff Kristensen Læseforeningens Skakklub 1516 1629 2016-06-20
100300217 1406825 2. Tom Frantsen Frem Skakklub 2045 2123 2016-06-20
100301806 1439073 3. Jacob Foged Christensen Frem Skakklub 1579 1802 2016-06-20
100901471 1437135 4. Niels Henrik Sørensen Frem Skakklub 1931 2033 2016-06-20
100301919 1451294 5. Markus Maagaard Frem Skakklub 1000 1449 2016-06-20
100301331 1418874 6. Sven Judas Nr.Åby Juniorskakklub 2053 2039 2016-06-20
100401642 1457020 7. Martin Møller Vojens Skakklub 1258 2016-06-20
100301751 1437089 8. Alexander Le Besq Frem Skakklub 1641 1762 2016-06-20