Arbejder ...

loading

Aars GP 2016  

Vis Gruppe : Parringer
Aars Grand Prix 2016, gr. 1 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Claus Holm
Brønderslev Skakklub
1722
8
0
2
0
3
0
4
0
5
1
6
½
7
0
6 - 71,71716
2Kjeld Johansen
Aars Nibe Skakklub
1762
7
0
1
1
8
1
3
0
4
0
5
1
6
1
442,051834
3Peter Jørgen Dam Mikkelsen
Skørping Skakklub
2074
6
1
7
1
1
1
2
1
8
1
4
½
5
1
14,82112
4FM Jørgen Jørgensen
Nørresundby Skakklub
2100
5
½
6
1
7
0
1
1
2
1
3
½
8
0
4352080
5Mogens Nielsen
Aars Nibe Skakklub
1776
4
½
8
½
6
0
7
0
1
0
2
0
3
0
182,151742
6Arne Dan Fjordside
Aalborg Skakforening af 1889
1778
3
0
4
0
5
1
8
0
7
0
1
½
2
0
6 - 72,151759
7FM Bent Sørensen
Nørresundby Skakklub
2278
2
1
3
0
4
1
5
1
6
1
8
1
1
1
626,22274
8Niels Chr. Davidsen
Skørping Skakklub
1975
1
1
5
½
2
0
6
1
3
0
7
0
4
1
53,91963

Aars Grand Prix 2016, gr. 2 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Thomas Nielsen
Enkeltmedlem - Indland
1619
8
0
2
1
3
1
4
1
5
0
6
1
7
½
24,351624
2Lars Erik Lytzen
Aalborg Skakforening af 1889
1366
7
½
1
0
8
0
3
0
4
1
5
0
6
0
81,81353
3Per Jacobsen
Aalborg Skakforening af 1889
1480
6
0
7
1
1
0
2
1
8
1
4
½
5
0
52,91507
4Aage Kristian Andersen
Aars Nibe Skakklub
1630
5
1
6
1
7
½
1
0
2
0
3
½
8
1
434,451617
5Jørgen M Jensen
Frederikshavn Skakklub
1659
4
0
8
0
6
1
7
1
1
1
2
1
3
1
514,751667
6Thomas Dahl Iversen
Brønderslev Skakklub
1605
3
1
4
0
5
0
8
1
7
1
1
0
2
1
444,21599
7Jens Riis
Sæby Skakklub
1374
2
½
3
0
4
½
5
0
6
0
8
1
1
½
71,91401
8Anders Geisler
Aalborg Skakforening af 1889
1554
1
1
5
1
2
1
6
0
3
0
7
0
4
0
363,71523

Aars Grand Prix 2016, gr. 3 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Børge Bertelsen
Aars Nibe Skakklub
1108
2
0
10
1
9
0
7
0
8
1
4
0
6
0
293,61036
2Svend Aage Sørensen
Nørresundby Skakklub
1105
1
1
3
0
7
1
6
0
4
1
8
1
9
1
533,71164
3Peter Duun Kristensen
Nørresundby Skakklub
997
4
1
2
1
6
0
10
1
7
½
9
1
5
1
12,41209
4Pia Nielsen
Nørresundby Skakklub
1012
3
0
5
½
10
0
8
1
2
0
1
1
7
1
72,61053
5Jørgen Madsen
Aars Nibe Skakklub
1186
6
0
4
½
8
1
9
0
10
1
7
1
3
0
64,451143
6Gunner Poulsen
Tranum Skakklub
1163
5
1
7
1
3
1
2
1
9
0
10
0
1
1
524,051206
7Bent H. Christensen
Nørresundby Skakklub
1183
8
1
6
0
2
0
1
1
3
½
5
0
4
0
84,351100
8Hans Hansen
Aars Nibe Skakklub
1073
7
0
9
0
5
0
4
0
1
0
2
0
10
0
0103,15931
9Rune Nielsen
Nørresundby Skakklub
1059
10
0
8
1
1
1
5
1
6
1
3
0
2
0
443,051102
10Peter Lindegaard
Frederikshavn Skakklub
1100
9
1
1
0
4
1
3
0
5
0
6
1
8
1
453,651116
Indbydelse

Aars Grand Prix 2016

Aars Skakklub indbyder til hurtigskak i tilknytning til Nordjysk GP

Spillested: Erhvervsskolerne, Ø. Boulevard 10, 9600 Aars

Tidspunkt: Lørdag d. 1. oktober 2016 fra kl. 10.00 til ca. kl. 16.00

Turneringsform: 7 runder Monrad eller alle-mod-alle i grupper inddelt efter hurtigskakrating

Betænkningstid: 20 min. pr. spiller pr. parti

Indskud: 100 kr. pr. spiller. Betales på spilledagen

Præmier: 70% af indskuddet. 20% går til den samlede GP-præmiepulje

Tilmelding: Her på siden senest torsdag d. 29. september 2016

Kontaktperson: Henning Larsen, tlf. 9862 3672 - hglarsen@sol.dk

Periode 2016-10-01 .. 2016-10-01
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite

Tilmeldings muligheder til Aars GP 2016

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Aars Grand Prix 2016, gr. 1 8 2016-10-01 2016-09-29
Aars Grand Prix 2016, gr. 2 8 2016-10-01 2016-09-29
Aars Grand Prix 2016, gr. 3 10 2016-10-01 2016-09-29
Totalt antal tilmeldte 26
Deltagere i gruppen Aars Grand Prix 2016, gr. 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100700053 1461680 1. Claus Holm Brønderslev Skakklub 1722 2016-09-27
100701628 1447114 2. Kjeld Johansen Aars Nibe Skakklub 1762 1782 2016-09-28
100700185 1439847 3. Peter Jørgen Dam Mikkelsen Skørping Skakklub 2074 2019 2016-09-13
100700375 1402820 4. FM Jørgen Jørgensen Nørresundby Skakklub 2100 2211 2016-09-26
100700348 1433598 5. Mogens Nielsen Aars Nibe Skakklub 1776 1938 2016-09-27
100700678 1418580 6. Arne Dan Fjordside Aalborg Skakforening af 1889 1778 1893 2016-09-20
100700110 1400410 7. FM Bent Sørensen Nørresundby Skakklub 2278 2225 2016-08-06
100700450 1405969 8. Niels Chr. Davidsen Skørping Skakklub 1975 1990 2016-09-28
Deltagere i gruppen Aars Grand Prix 2016, gr. 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
103109271 1431676 1. Thomas Nielsen Enkeltmedlem - Indland 1619 1582 2016-09-29
100701631 1450549 2. Lars Erik Lytzen Aalborg Skakforening af 1889 1366 1484 2016-09-25
100700690 1413856 3. Per Jacobsen Aalborg Skakforening af 1889 1480 1546 2016-09-29
100700340 1440799 4. Aage Kristian Andersen Aars Nibe Skakklub 1630 1703 2016-09-26
100701700 1455427 5. Jørgen M Jensen Frederikshavn Skakklub 1659 2016-09-27
100701717 1461338 6. Thomas Dahl Iversen Brønderslev Skakklub 1605 2016-09-27
100700477 1444425 7. Jens Riis Sæby Skakklub 1374 1691 2016-07-27
101095829 1462709 8. Anders Geisler Aalborg Skakforening af 1889 1554 2016-09-22
Deltagere i gruppen Aars Grand Prix 2016, gr. 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100701091 1453009 1. Børge Bertelsen Aars Nibe Skakklub 1108 2016-09-20
100701127 1409115 2. Svend Aage Sørensen Nørresundby Skakklub 1105 1341 2016-09-09
100701176 1435167 3. Peter Duun Kristensen Nørresundby Skakklub 997 1496 2016-09-12
100201715 1409700 4. Pia Nielsen Nørresundby Skakklub 1012 1371 2016-07-30
100701533 1453033 5. Jørgen Madsen Aars Nibe Skakklub 1186 1332 2016-09-27
100701497 1444913 6. Gunner Poulsen Tranum Skakklub 1163 1489 2016-08-05
100700523 1435159 7. Bent H. Christensen Nørresundby Skakklub 1183 1574 2016-09-19
100701646 1457284 8. Hans Hansen Aars Nibe Skakklub 1073 2016-09-29
100701752 1462458 9. Rune Nielsen Nørresundby Skakklub 1059 1346 2016-07-30
100701759 - 10. Peter Lindegaard Frederikshavn Skakklub 1100 2016-09-27