Arbejder ...

loading

Aars GP 2016  

Vis Gruppe : Parringer
Aars Grand Prix 2016, gr. 1 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Claus Holm
Brønderslev Skakklub
1722
8
0
2
0
3
0
4
0
5
1
6
½
7
0
6 - 71,71716
2Kjeld Johansen
Aars Nibe Skakklub
1762
7
0
1
1
8
1
3
0
4
0
5
1
6
1
442,051834
3Peter Jørgen Dam Mikkelsen
Skørping Skakklub
2074
6
1
7
1
1
1
2
1
8
1
4
½
5
1
14,82112
4FM Jørgen Jørgensen
Nørresundby Skakklub
2100
5
½
6
1
7
0
1
1
2
1
3
½
8
0
4352080
5Mogens Nielsen
Aars Nibe Skakklub
1776
4
½
8
½
6
0
7
0
1
0
2
0
3
0
182,151742
6Arne Dan Fjordside
Aalborg Skakforening af 1889
1778
3
0
4
0
5
1
8
0
7
0
1
½
2
0
6 - 72,151759
7FM Bent Sørensen
Nørresundby Skakklub
2278
2
1
3
0
4
1
5
1
6
1
8
1
1
1
626,22274
8Niels Chr. Davidsen
Skørping Skakklub
1975
1
1
5
½
2
0
6
1
3
0
7
0
4
1
53,91963

Aars Grand Prix 2016, gr. 2 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Thomas Nielsen
Enkeltmedlem - Indland
1619
8
0
2
1
3
1
4
1
5
0
6
1
7
½
24,351624
2Lars Erik Lytzen
Aalborg Skakforening af 1889
1366
7
½
1
0
8
0
3
0
4
1
5
0
6
0
81,81353
3Per Jacobsen
Aalborg Skakforening af 1889
1480
6
0
7
1
1
0
2
1
8
1
4
½
5
0
52,91507
4Aage Kristian Andersen
Aars Nibe Skakklub
1630
5
1
6
1
7
½
1
0
2
0
3
½
8
1
434,451617
5Jørgen M Jensen
Frederikshavn Skakklub
1659
4
0
8
0
6
1
7
1
1
1
2
1
3
1
514,751667
6Thomas Dahl Iversen
Brønderslev Skakklub
1605
3
1
4
0
5
0
8
1
7
1
1
0
2
1
444,21599
7Jens Riis
Sæby Skakklub
1374
2
½
3
0
4
½
5
0
6
0
8
1
1
½
71,91401
8Anders Geisler
Aalborg Skakforening af 1889
1554
1
1
5
1
2
1
6
0
3
0
7
0
4
0
363,71523

Aars Grand Prix 2016, gr. 3 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Børge Bertelsen
Aars Nibe Skakklub
1108
2
0
10
1
9
0
7
0
8
1
4
0
6
0
293,61036
2Svend Aage Sørensen
Nørresundby Skakklub
1105
1
1
3
0
7
1
6
0
4
1
8
1
9
1
533,71164
3Peter Duun Kristensen
Nørresundby Skakklub
997
4
1
2
1
6
0
10
1
7
½
9
1
5
1
12,41209
4Pia Nielsen
Nørresundby Skakklub
1012
3
0
5
½
10
0
8
1
2
0
1
1
7
1
72,61053
5Jørgen Madsen
Aars Nibe Skakklub
1186
6
0
4
½
8
1
9
0
10
1
7
1
3
0
64,451143
6Gunner Poulsen
Tranum Skakklub
1163
5
1
7
1
3
1
2
1
9
0
10
0
1
1
524,051206
7Bent H. Christensen
Nørresundby Skakklub
1183
8
1
6
0
2
0
1
1
3
½
5
0
4
0
84,351100
8Hans Hansen
Aars Nibe Skakklub
1073
7
0
9
0
5
0
4
0
1
0
2
0
10
0
0103,15931
9Rune Nielsen
Nørresundby Skakklub
1059
10
0
8
1
1
1
5
1
6
1
3
0
2
0
443,051102
10Peter Lindegaard
Frederikshavn Skakklub
1100
9
1
1
0
4
1
3
0
5
0
6
1
8
1
453,651116
Indbydelse

Aars Grand Prix 2016

Aars Skakklub indbyder til hurtigskak i tilknytning til Nordjysk GP

Spillested: Erhvervsskolerne, Ø. Boulevard 10, 9600 Aars

Tidspunkt: Lørdag d. 1. oktober 2016 fra kl. 10.00 til ca. kl. 16.00

Turneringsform: 7 runder Monrad eller alle-mod-alle i grupper inddelt efter hurtigskakrating

Betænkningstid: 20 min. pr. spiller pr. parti

Indskud: 100 kr. pr. spiller. Betales på spilledagen

Præmier: 70% af indskuddet. 20% går til den samlede GP-præmiepulje

Tilmelding: Her på siden senest torsdag d. 29. september 2016

Kontaktperson: Henning Larsen, tlf. 9862 3672 - hglarsen@sol.dk

Periode 2016-10-01 .. 2016-10-01
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Dommere
  • Hoveddommer: Henning Larsen

Tilmeldings muligheder til Aars GP 2016

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Aars Grand Prix 2016, gr. 1 8 2016-10-01 2016-09-29
Aars Grand Prix 2016, gr. 2 8 2016-10-01 2016-09-29
Aars Grand Prix 2016, gr. 3 10 2016-10-01 2016-09-29
Totalt antal tilmeldte 26
Deltagere i gruppen Aars Grand Prix 2016, gr. 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100700053 1461680 1. Claus Holm Brønderslev Skakklub 1722 2016-09-27
100701628 1447114 2. Kjeld Johansen Aars Nibe Skakklub 1762 1782 2016-09-28
100700185 1439847 3. Peter Jørgen Dam Mikkelsen Skørping Skakklub 2074 2019 2016-09-13
100700375 1402820 4. FM Jørgen Jørgensen Nørresundby Skakklub 2100 2211 2016-09-26
100700348 1433598 5. Mogens Nielsen Aars Nibe Skakklub 1776 1938 2016-09-27
100700678 1418580 6. Arne Dan Fjordside Aalborg Skakforening af 1889 1778 1893 2016-09-20
100700110 1400410 7. FM Bent Sørensen Nørresundby Skakklub 2278 2225 2016-08-06
100700450 1405969 8. Niels Chr. Davidsen Skørping Skakklub 1975 1990 2016-09-28
Deltagere i gruppen Aars Grand Prix 2016, gr. 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
103109271 1431676 1. Thomas Nielsen Enkeltmedlem - Indland 1619 1582 2016-09-29
100701631 1450549 2. Lars Erik Lytzen Aalborg Skakforening af 1889 1366 1484 2016-09-25
100700690 1413856 3. Per Jacobsen Aalborg Skakforening af 1889 1480 1546 2016-09-29
100700340 1440799 4. Aage Kristian Andersen Aars Nibe Skakklub 1630 1703 2016-09-26
100701700 1455427 5. Jørgen M Jensen Frederikshavn Skakklub 1659 2016-09-27
100701717 1461338 6. Thomas Dahl Iversen Brønderslev Skakklub 1605 2016-09-27
100700477 1444425 7. Jens Riis Sæby Skakklub 1374 1691 2016-07-27
101095829 1462709 8. Anders Geisler Aalborg Skakforening af 1889 1554 2016-09-22
Deltagere i gruppen Aars Grand Prix 2016, gr. 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100701091 1453009 1. Børge Bertelsen Aars Nibe Skakklub 1108 2016-09-20
100701127 1409115 2. Svend Aage Sørensen Nørresundby Skakklub 1105 1341 2016-09-09
100701176 1435167 3. Peter Duun Kristensen Nørresundby Skakklub 997 1496 2016-09-12
100201715 1409700 4. Pia Nielsen Nørresundby Skakklub 1012 1371 2016-07-30
100701533 1453033 5. Jørgen Madsen Aars Nibe Skakklub 1186 1332 2016-09-27
100701497 1444913 6. Gunner Poulsen Tranum Skakklub 1163 1489 2016-08-05
100700523 1435159 7. Bent H. Christensen Nørresundby Skakklub 1183 1574 2016-09-19
100701646 1457284 8. Hans Hansen Aars Nibe Skakklub 1073 2016-09-29
100701752 1462458 9. Rune Nielsen Nørresundby Skakklub 1059 1346 2016-07-30
100701759 - 10. Peter Lindegaard Frederikshavn Skakklub 1100 2016-09-27