Arbejder ...

loading

Taastrup Quick Weekend XXIV  

Vis Gruppe : Parringer
Mester 1 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Rune Andersen
Bornholms Skakklub
21122144
6
1
2
0
3
½
4
1
5
0
3 - 42,2521172,412146
2Mogens Henrik Thuesen
Enkeltmedlem - Indland
21472160
5
½
1
1
6
1
3
1
4
½
422,5521852,542189
3Janus Christensen
Skakforeningen ØBRO
21552151
4
1
5
0
1
½
2
0
6
1
3 - 42,621532,472152
4Lars René Andersen
Skakklubben af 1968
21482159
3
0
6
½
5
0
1
0
2
½
152,5521172,532128
5FM Mikkel Manosri Jacobsen
BMS Skak
21972214
2
½
3
1
4
1
6
1
1
1
12,9522393,012244
6Klaus E. Poulsen
Skakforeningen Odysseus
20962098
1
0
4
½
2
0
5
0
3
0
½62,120642,042067

Mester 2 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Brian Nielsen
Frem Skakklub
19772011
6
1
2
½
3
½
4
½
5
1
1 - 22,7520002,592029
2Jens Erik Koefoed Hald
Bornholms Skakklub
19201979
5
½
1
½
6
0
3
1
4
½
3 - 42,2519282,351982
3Poul-Erik Petersen
Silkeborg Skakklub Af 1930
19471982
4
0
5
½
1
½
2
0
6
0
162,519022,351928
4Jeppe Nicolaisen
Enkeltmedlem - Indland
19301995
3
1
6
1
5
½
1
½
2
½
1 - 22,3519692,472016
5Martin Lee Lauritsen
Tåstrup Skakforening
20392081
2
½
3
½
4
½
6
½
1
0
253,2520143,182057
6Jens Mott
Maribo Skakklub
18751946
1
0
4
0
2
1
5
½
3
1
3 - 41,918932,061955

Basis 1 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1FM Daniel Andersen
Frederikssund Skakklub
17601830
6
1
2
½
3
1
4
½
5
1
412,1518412,161867
2Karamtej Singh
Skakklubben K41
18601912
5
0
1
½
6
0
3
1
4
1
42,9518472,831905
3Peter Sebastian Stuhr
Køge Skakklub
17731856
4
1
5
1
1
0
2
0
6
1
32 - 32,2517962,371869
4Arne Vagn Møller
Amager Skakforening
18451881
3
0
6
½
5
0
1
½
2
0
162,8517902,581849
5John Laurids Hansen
Frederiksberg Skakforening
18421903
2
1
3
0
4
1
6
1
1
0
32 - 32,818482,771908
6Albert Emil Lyng Petersen
BMS Skak
17491846
1
0
4
½
2
1
5
0
3
0
52,0517332,291814

Basis 2 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Simon Bering Larsen
Enkeltmedlem - Indland
17281887
6
0
2
½
3
½
4
½
5
1
2 - 42,717223,261857
2Bjarke Rosenborg Winther
Frederiksberg Skakforening
16881768
5
0
1
½
6
1
3
0
4
½
252,316792,291762
3Mark Kirkebække
Tåstrup Skakforening
17161778
4
0
5
0
1
½
2
1
6
0
62,5516852,361761
4Sander Stage-Steffensen
Køge Skakklub
17061778
3
1
6
1
5
1
1
½
2
½
412,517662,361844
5Angelo Nielsen
Amager Skakforening
17011756
2
1
3
1
4
0
6
½
1
0
2 - 42,4517032,171763
6Jan Torp Nielsen
Nørrebro Skakklub
17101803
1
1
4
0
2
0
5
½
3
1
2 - 42,517102,561802

Basis 3 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Lasse Emil Petersen
Silkeborg Skakklub Af 1930
16201784
6
½
2
½
3
½
4
1
5
½
33 - 42,616323,261774
2Casper Liu
Caïssa Gladsaxe
16631705
5
1
1
½
6
½
3
0
4
1
33 - 42,9516652,611721
3Henri Tolba
Hvidovre Skakklub
15871673
4
1
5
0
1
½
2
1
6
1
1 - 22,3516312,361696
4René Kraft
Bornholms Skakklub
16501721
3
0
6
0
5
0
1
0
2
0
062,8515482,741666
5Nienke van den Brink
Caïssa Gladsaxe
15751604
2
0
3
1
4
1
6
1
1
½
1 - 22,2516291,781673
6Bjørn Olsen
Frederiksberg Skakforening
15481662
1
½
4
1
2
½
5
0
3
0
25215482,251652

Basis 4 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Flemming Wadtland
Tåstrup Skakforening
13711500
6
0
2
½
3
0
4
0
5
0
½61,8513101,781474
2Hannibal Valeur Jaques
Nørrebro Skakklub
14771518
5
0
1
½
6
½
3
0
4
0
152,714011,931481
3Bjarne Eiholt
Skakklubben K41
14501596
4
0
5
½
1
1
2
1
6
1
2 - 32,4515002,561615
4Julio Guillermo Quiñones-Maletti
BMS Skak
14141614
3
1
6
1
5
½
1
1
2
1
12,1515812,721685
5Rasmus Emil Ryder Tønnesen
Køge Skakklub
14731640
2
1
3
½
4
½
6
½
1
1
2 - 32,6515112,931663
6Jan Kargaard Jensen
Tåstrup Skakforening
15391659
1
1
4
0
2
½
5
½
3
0
243,214853,081637

Basis 5 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Nicolai Ryder Tønnesen
Køge Skakklub
12691464
6
1
2
0
3
1
4
½
5
0
42,212832,361470
2Jan Ryder Tønnesen
Køge Skakklub
13171520
5
1
1
1
6
0
3
1
4
½
22,5513602,831547
3Alex Christian Oksenbøl Larsen
Enkeltmedlem - Indland
12921465
4
-
5
0
1
0
2
0
6
1
15 - 61,9512491,971446
4Olav Erstad Jørgensen
Roskilde Skakklub
13581542
3
+
6
1
5
1
1
½
2
½
412,3513872,401566
5Henning Jakobsen
Maribo Skakklub
12561478
2
0
3
1
4
0
6
1
1
1
332,112972,481488
6Theo Stage-Steffensen
Køge Skakklub
13511416
1
0
4
0
2
1
5
0
3
0
15 - 62,8512681,961378

Basis 6 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Noah Wahlgreen
Nørrebro Skakklub
12141292
6
½
2
½
3
1
4
1
5
1
41 - 23,2512481,811360
2Ole Bang Madsen
Tåstrup Skakforening
11291459
5
½
1
½
6
1
3
1
4
0
332,5511492,901441
3Vladimir Kloster Andersen
Tåstrup Skakforening
10001216
4
0
5
0
1
0
2
0
6
0
061,559301,321163
4Sune Stage-Steffensen
Køge Skakklub
11541333
3
1
6
1
5
1
1
0
2
1
41 - 22,812172,101351
5Jonas Falkenberg
Tåstrup Skakforening
10701300
2
½
3
1
4
0
6
0
1
0
52,110431,871285
6Benjamin Jensen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1157
1
½
4
0
2
0
5
1
3
1
42,8114401000

Basis 7 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Magni Cederholm
Frederikssund Skakklub
1034
6
0
2
0
3
0
4
0
5
0
062,592201000
2Jacob Brendstrup Hansen
Tåstrup Skakforening
10001186
5
0
1
1
6
0
3
-
4
0
151,859620,351172
3Jørgen Holm Hansen
Tåstrup Skakforening
10961300
4
½
5
0
1
1
2
+
6
½
332,410780,51300
4Mathias Stage
Nykøbing F. Skakklub
1000
3
½
6
0
5
0
1
1
2
1
42,25101101000
5Frederik Mikkelsen
Enkeltmedlem - Indland
1067
2
1
3
1
4
1
6
1
1
1
512,8122001000
6Rasmus Falkenberg
Tåstrup Skakforening
10011297
1
1
4
1
2
1
5
0
3
½
22,2510691,151311
Indbydelse

Taastrup Quick Weekend XXIV

Taastrup Skakforening indbyder til koordineret EMT i Taastrup Medborgerhus.

Spilledage: 07/10 - 09/10 2016

Tidspunkt: Fre. 18:00-23:00, lør/søn 10:00-15:00 & 15:30-20:30.
 
Betænkningstid: 2 timer til 40 træk herefter 30 minutter plus opsparet tid.
Ved fremmøde senere end 30 minutter efter partiets start dømmes man som taber.
 
Præmier: Garanteret Tre 1. præmier på 1000 kr. ved 9 grupper og fire 1. præmier på 1000 ved 13 grupper - stadig ved lodtrækning. 
Præmier i øvrige grupper 600 kr. Dvs. mere end 100% af indskuddet minus EMT -afgift.
 
Spillested: Taastrup Medborgerhus, Taastrup Hovedgade 71, 2630 Taastrup (Røgfri spillelokaler)

Spilleform: 5 runder i 6-mands grupper, evt. monradgrupper på 8-10 personer, ved store ratingdifferncer, Elo-rates.
Indskud: 150 kr.
 
Overnatning: Mulighed for overnatning et stykke fra spillestedet for 75 kr. pr. overnatning. Transport mellem spillestedet og overnatningen kan klares med s-toget, hvor man kun skal et stop.
 
Tilmelding: Senest d. 05/10 (med overnatning senest 02/10 kontakt Jan Mose i god tid) foregår helst via denne side ellers til nedenstående person.

Jan Mose, Tlf. 22 18 61 20, Mail jan_mose@hotmail.com
Periode 2016-10-07 .. 2016-10-09
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Dommere
  • Hoveddommer:

Tilmeldings muligheder til Taastrup Quick Weekend XXIV

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Mester 1 6 2016-10-07 2016-10-05
Mester 2 6 2016-10-07 2016-10-05
Basis 1 6 2016-10-07 2016-10-05
Basis 2 6 2016-10-07 2016-10-05
Basis 3 6 2016-10-07 2016-10-05
Basis 4 6 2016-10-07 2016-10-05
Basis 5 6 2016-10-07 2016-10-05
Basis 6 6 2016-10-07 2016-10-05
Basis 7 6 2016-10-07 2016-10-05
Totalt antal tilmeldte 54
Deltagere i gruppen Mester 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100801207 1405683 1. Rune Andersen Bornholms Skakklub 2112 2144 2016-09-07
102101025 1400878 2. Mogens Henrik Thuesen Enkeltmedlem - Indland 2147 2160 2016-09-27
100300692 1408402 3. Janus Christensen Skakforeningen ØBRO 2155 2151 2016-08-13
100602129 1404792 4. Lars René Andersen Skakklubben af 1968 2148 2159 2016-10-03
100103912 1444514 5. FM Mikkel Manosri Jacobsen BMS Skak 2197 2214 2016-08-01
100100084 1405039 6. Klaus E. Poulsen Skakforeningen Odysseus 2096 2098 2016-09-22
Deltagere i gruppen Mester 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100301231 1409484 1. Brian Nielsen Frem Skakklub 1977 2011 2016-08-04
100800861 1401840 2. Jens Erik Koefoed Hald Bornholms Skakklub 1920 1979 2016-10-05
103103614 1440667 3. Poul-Erik Petersen Silkeborg Skakklub Af 1930 1947 1982 2016-10-02
100800421 1404806 4. Jeppe Nicolaisen Enkeltmedlem - Indland 1930 1995 2016-10-04
100102729 1408658 5. Martin Lee Lauritsen Tåstrup Skakforening 2039 2081 2016-09-15
100801067 1409867 6. Jens Mott Maribo Skakklub 1875 1946 2016-09-23
Deltagere i gruppen Basis 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100802146 1402714 1. FM Daniel Andersen Frederikssund Skakklub 1760 1830 2016-09-13
100104109 1447920 2. Karamtej Singh Skakklubben K41 1860 1912 2016-09-30
100802434 1426729 3. Peter Sebastian Stuhr Køge Skakklub 1773 1856 2016-09-17
100100138 1406175 4. Arne Vagn Møller Amager Skakforening 1845 1881 2016-08-31
103106047 1504940 5. John Laurids Hansen Frederiksberg Skakforening 1842 1903 2016-08-10
100103833 1438999 6. Albert Emil Lyng Petersen BMS Skak 1749 1846 2016-10-04
Deltagere i gruppen Basis 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
102101036 1444999 1. Simon Bering Larsen Enkeltmedlem - Indland 1728 1887 2016-09-26
100104081 1447173 2. Bjarke Rosenborg Winther Frederiksberg Skakforening 1688 1768 2016-09-08
100103576 1414917 3. Mark Kirkebække Tåstrup Skakforening 1716 1778 2016-09-08
100202292 1455796 4. Sander Stage-Steffensen Køge Skakklub 1706 1778 2016-08-31
100103836 1442589 5. Angelo Nielsen Amager Skakforening 1701 1756 2016-09-08
100100279 1432249 6. Jan Torp Nielsen Nørrebro Skakklub 1710 1803 2016-10-06
Deltagere i gruppen Basis 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100602138 1440659 1. Lasse Emil Petersen Silkeborg Skakklub Af 1930 1620 1784 2016-10-02
100104150 1454153 2. Casper Liu Caïssa Gladsaxe 1663 1705 2016-09-26
100101719 1418246 3. Henri Tolba Hvidovre Skakklub 1587 1673 2016-08-01
100801164 1416642 4. René Kraft Bornholms Skakklub 1650 1721 2016-09-28
100104149 1452568 5. Nienke van den Brink Caïssa Gladsaxe 1575 1604 2016-09-16
101095747 1462482 6. Bjørn Olsen Frederiksberg Skakforening 1548 1662 2016-09-16
Deltagere i gruppen Basis 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100103481 1418297 1. Flemming Wadtland Tåstrup Skakforening 1371 1500 2016-08-06
100104090 1454188 2. Hannibal Valeur Jaques Nørrebro Skakklub 1477 1518 2016-10-05
100100322 1411225 3. Bjarne Eiholt Skakklubben K41 1450 1596 2016-08-31
100104327 1462318 4. Julio Guillermo Quiñones-Maletti BMS Skak 1414 1614 2016-08-02
100202329 1457535 5. Rasmus Emil Ryder Tønnesen Køge Skakklub 1473 1640 2016-09-23
100100016 1411098 6. Jan Kargaard Jensen Tåstrup Skakforening 1539 1659 2016-09-13
Deltagere i gruppen Basis 5
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100202338 1458361 1. Nicolai Ryder Tønnesen Køge Skakklub 1269 1464 2016-09-23
100202352 1461869 2. Jan Ryder Tønnesen Køge Skakklub 1317 1520 2016-09-23
100802375 1416669 3. Alex Christian Oksenbøl Larsen Enkeltmedlem - Indland 1292 1465 2016-08-18
100802894 1457063 4. Olav Erstad Jørgensen Roskilde Skakklub 1358 1542 2016-08-20
100200857 1428160 5. Henning Jakobsen Maribo Skakklub 1256 1478 2016-08-03
100202293 1455818 6. Theo Stage-Steffensen Køge Skakklub 1351 1416 2016-08-31
Deltagere i gruppen Basis 6
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100104216 1457349 1. Noah Wahlgreen Nørrebro Skakklub 1214 1292 2016-10-04
100100892 1432176 2. Ole Bang Madsen Tåstrup Skakforening 1129 1459 2016-08-17
100103953 1450611 3. Vladimir Kloster Andersen Tåstrup Skakforening 1000 1216 2016-08-02
100202346 1460927 4. Sune Stage-Steffensen Køge Skakklub 1154 1333 2016-08-31
100104135 1451359 5. Jonas Falkenberg Tåstrup Skakforening 1070 1300 2016-10-04
101095596 - 6. Benjamin Jensen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1157 2016-10-06
Deltagere i gruppen Basis 7
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100802943 1458272 1. Magni Cederholm Frederikssund Skakklub 1034 2016-09-26
100104165 1451375 2. Jacob Brendstrup Hansen Tåstrup Skakforening 1000 1186 2016-09-04
100801658 1431935 3. Jørgen Holm Hansen Tåstrup Skakforening 1096 1300 2016-08-17
100202403 - 4. Mathias Stage Nykøbing F. Skakklub 1000 2016-10-04
103105424 1462881 5. Frederik Mikkelsen Enkeltmedlem - Indland 1067 2016-10-02
100104136 1451367 6. Rasmus Falkenberg Tåstrup Skakforening 1001 1297 2016-10-04