Arbejder ...

loading

DM i Hurtigskak 2016  

Vis Gruppe : Parringer
Mester Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1GM Allan Stig Rasmussen
Jetsmark Skakklub
2528
21
1
14
1
9
1
11
1
8
½
13
1
3
½
615,52533
2GM Jakob Vang Glud
Philidor
2514
22
1
15
0
26
1
19
1
7
0
6
1
16
½
65,82501
3IM Mikkel Djernæs Antonsen
Køge Skakklub
2447
23
1
16
1
10
½
8
0
14
1
4
1
1
½
544,72450
4IM Rasmus Skytte
Århus Skakklub/Skolerne
2428
24
½
26
0
30
1
39
1
21
1
3
0
15
1
105,752416
5IM Jens Ove Fries Nielsen
Fredericia Skakforening
2426
25
0
31
1
35
1
14
0
39
1
16
0
27
0
3276,12390
6FM Mads Boe
Skanderborg Skakklub
2422
26
½
24
1
15
½
29
½
27
1
2
0
30
1
75,62411
7FM Niels Jørgen Fries Nielsen
Køge Skakklub
2349
27
1
18
1
11
0
20
1
2
1
8
½
13
1
34,352372
8FM Bjørn Møller Ochsner
Århus Skakklub/Skolerne
2332
28
1
19
1
13
½
3
1
1
½
7
½
29
1
24,12360
9FM Niels Nørskov Laursen
Brønshøj Skakforening
2326
29
1
20
1
1
0
13
0
23
½
25
0
28
½
3264,82290
10FM Kåre Hove Kristensen
Skakklubben Nordkalotten
2303
30
1
32
1
3
½
15
½
13
0
19
0
17
½
174,452284
11FM Kristoffer Dyrgaard
Frem Skakklub
2282
31
1
25
1
7
1
1
0
15
1
29
0
19
½
54,22288
12FM Tim Jaksland
Hillerød Skakklub
2265
32
0
30
½
34
1
26
½
29
0
33
1
23
0
3285,62213
13FM Martin Matthiesen
Skakklubben af 1968
2255
33
1
37
1
8
½
9
1
10
1
1
0
7
0
93,452276
14Frank Schwarz
Bov Skakklub
2248
34
1
1
0
25
1
5
1
3
0
15
0
26
½
193,452249
15Tihomir Borovnica
Skakklubben Evans
2239
35
1
2
1
6
½
10
½
11
0
14
1
4
0
4142,852262
16FM Carsten Bank Friis
Fredericia Skakforening
2217
36
+
3
0
29
0
36
1
26
1
5
1
2
½
132,852230
17Kim Henrik Skaanning-Pedersen
Skakklubben Evans
2212
37
0
33
1
39
0
31
½
25
½
35
1
10
½
245,12180
18Andreas Schütte
Bov Skakklub
2182
38
1
7
0
32
½
27
0
30
0
34
1
24
0
324,62140
19Rasmus Thøgersen
Jetsmark Skakklub
2169
39
1
8
0
37
1
2
0
20
1
10
1
11
½
113,22195
20Viggo Bové Quist
Springeren Kolding
2138
40
+
9
0
36
1
7
0
19
0
31
0
39
1
3293,152115
21Per Stentebjerg-Hansen
Frem Skakklub
2133
1
0
34
½
38
1
32
1
4
0
30
0
33
1
233,752128
22Per Skjoldager
Skakklubben Evans
2111
2
0
35
0
31
0
38
1
36
0
37
0
40
+
2383,62059
23Henrik Dahl Pedersen
Køge Skakklub
2107
3
0
36
0
40
+
33
1
9
½
27
½
12
1
4162,62115
24Hans Dahl Pedersen
Køge Skakklub
2099
4
½
6
0
27
0
37
1
31
0
32
1
18
1
203,22105
25Jakob Bjerre Jensen
Århus Skakklub/Skolerne
2098
5
1
11
0
14
0
35
1
17
½
9
1
31
0
212,552117
26FM Jonas Bjerre
Skanderborg Skakklub
2079
6
½
4
1
2
0
12
½
16
0
39
1
14
½
181,82117
27Viktor Haarmark Nielsen
Skakforeningen ØBRO
2059
7
0
38
½
24
1
18
1
6
0
23
½
5
1
4152,22101
28Simon Pil Wilbrandt
Frem Skakklub
2049
8
0
39
0
33
0
40
+
32
1
36
1
9
½
252,82043
29Claus Rossen
Viborg Skakklub
2046
9
0
40
+
16
1
6
½
12
1
11
1
8
0
81,12112
30Sophus Mechlenburg Møller
Frem Skakklub
2016
10
0
12
½
4
0
34
1
18
1
21
1
6
0
221,72058
31Ib Skovgaard
BMS Skak
1997
11
0
5
0
22
1
17
½
24
1
20
1
25
1
121,852074
32Tom Nicolaj Skovgaard
BMS Skak
1997
12
1
10
0
18
½
21
0
28
0
24
0
37
1
312,252003
33Asbjørn Hovgaard Schack
Haderslev Skakklub
1969
13
0
17
0
28
1
23
0
37
1
12
0
21
0
2352,051968
34Jens Ingemann Madsen
Springeren Kolding
1960
14
0
21
½
12
0
30
0
40
+
18
0
38
1
331,751953
35Leif Møller
Nordre Skakklub
1954
15
0
22
1
5
0
25
0
38
1
17
0
36
1
33021984
36Johan Hardlei
Skakklubben af 1968
1952
16
-
23
1
20
0
16
0
22
1
28
0
35
0
2371,91955
37Palle Skov
Hillerød Skakklub
1939
17
1
13
0
19
0
24
0
33
0
22
1
32
0
2361,951941
38Christian Karstensen
Tønder Skakklub
1938
18
0
27
½
21
0
22
0
35
0
40
+
34
0
3921893
39Michael Bæhring Madsen
Fredericia Skakforening
1937
19
0
28
1
17
1
4
0
5
0
26
0
20
0
2341,351957
40Hjalti Toftum Jógvansson
Horsens Skakforening
1937
20
-
29
-
23
-
28
-
34
-
38
-
22
-
04001937

Basis Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Peter Risgaard Poulsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1886
27
1
16
1
11
1
9
1
17
1
3
0
4
0
544,61898
2Hans Nørgaard Paulsen
Springeren Kolding
1869
28
1
17
0
30
½
25
0
38
1
34
0
36
0
3861764
3Peter Riis
Horsens Skakforening
1867
29
1
18
1
12
1
15
1
4
1
1
1
8
0
614,451915
4Anton Mehmet Yildiz Marthedal
BMS Skak
1853
30
½
34
1
25
1
7
1
3
0
15
1
1
1
34,71877
5Jan Rosenberg
Springeren Kolding
1832
31
½
20
1
14
0
22
1
32
1
10
1
16
½
584,91835
6Flemming Borg
Tårnet Svendborg
1801
32
-
      051 - 5201801
7Simon Degnbol Ladefoged
Ribe Skakklub
1790
33
1
22
1
15
0
4
0
37
1
25
1
17
0
4194,71769
8Michael Wilhelm Kull
Skakklubben Rokaden
1788
34
0
46
1
35
1
23
1
12
1
17
1
3
1
624,951820
9Kaspar Jon Dreiberg
Skakklubben Rokaden
1788
35
1
24
1
32
1
1
0
15
½
14
½
26
½
124,61785
10Aage Søndergaard Nielsen
Springeren Kolding
1785
36
1
19
1
17
0
24
1
28
1
5
0
23
0
4164,551769
11Adesh Easan
Fredericia Skakforening
1779
37
1
26
1
1
0
28
0
25
½
36
1
22
1
134,91767
12Peter Wang
Køge Skakklub
1756
38
1
23
1
3
0
26
1
8
0
28
0
29
0
3294,51711
13John Erling Nielsen
Fredericia Skakforening
1751
39
1
32
0
29
½
31
1
18
1
16
½
24
1
574,951753
14Jan Han Petersen
Skakklubben Rokaden
1750
40
1
25
½
5
1
17
0
30
1
9
½
34
0
4174,61732
15Allan Westenborg
Syddjurs Skakklub
1738
41
1
47
1
7
1
3
0
9
½
4
0
28
1
114,21747
16Leif Hamborg
Herning Skakklub
1729
42
1
1
0
34
1
30
½
36
1
13
½
5
½
104,51729
17Jakob Petersen
Middelfart Skakklub
1722
43
1
2
1
10
1
14
1
1
0
8
0
7
1
563,251782
18Steven Qvistorff
Prøvemedlemmer
1720
44
1
3
0
36
½
38
1
13
0
30
1
32
1
145,051704
19Jakob Jensen
Læseforeningens Skakklub
1720
45
1
10
0
33
1
32
½
29
½
26
0
37
1
4215,251683
20Michael Hansen
Læseforeningens Skakklub
1712
46
½
5
0
47
1
29
0
31
1
22
0
27
1
284,851672
21Jon Lykke Davidsen
Fredericia Skakforening
1709
47
-
      051 - 5201709
22Lars Christiansen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1700
48
1
7
0
38
½
5
0
46
1
20
1
11
0
274,51670
23Erik Pontoppidan
Skakklubben Evans
1676
49
1
12
0
37
1
8
0
39
1
29
1
10
1
594,551690
24Dan Sörensson
Springeren Kolding
1669
50
1
9
0
40
1
10
0
43
1
35
1
13
0
4234,81645
25Ricardo De La Calle Aramburu
Skakklubben Rokaden
1653
51
1
14
½
4
0
2
1
11
½
7
0
35
1
4203,251676
26Jørgen Overgaard
Syddjurs Skakklub
1637
52
1
11
0
41
1
12
0
47
1
19
1
9
½
154,31643
27Andrew Velarde
Ejby Skakklub
1628
1
0
41
0
50
1
36
0
42
1
40
½
20
0
415,21521
28Thomas Nielsen
Enkeltmedlem - Indland
1588
2
0
43
1
39
1
11
1
10
0
12
1
15
0
4223,11619
29Joakim Gøhns
Ejby Skakklub
1581
3
0
42
1
13
½
20
1
19
½
23
0
12
1
4182,71627
30Tim Bjerre
Horsens Skakforening
1573
4
½
31
1
2
½
16
½
14
0
18
0
46
1
252,71606
31Albert Mechlenburg Møller
Frem Skakklub
1541
5
½
30
0
46
1
13
0
20
0
49
1
38
½
3303,91501
32Simon L. Hansen
Fredericia Skakforening
1479
6
+
13
1
9
0
19
½
5
0
33
1
18
0
241,351531
33Christian Emil Frambøl
Skanderborg Skakklub
1467
7
0
44
1
19
0
40
1
34
0
32
0
43
1
3324,051420
34Janith Easan
Fredericia Skakforening
1444
8
1
4
0
16
0
41
1
33
1
2
1
14
1
551,91637
35John Christopher Højstrup Christensen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1438
9
0
48
+
8
0
47
1
41
1
24
0
25
0
3312,51416
36Julio Guillermo Quiñones-Maletti
BMS Skak
1421
10
0
45
1
18
½
27
1
16
0
11
0
2
1
261,71516
37Lars Jensen
Viborg Skakklub
1327
11
0
50
1
23
0
42
1
7
0
43
1
19
0
3342,91332
38Birgit Dithlevsen
Herning Skakklub
1273
12
0
49
1
22
½
18
0
2
0
39
1
31
½
3351,851325
39Ricardt Riis
Horsens Skakforening
1225
13
0
52
1
28
0
51
1
23
0
38
0
40
1
3332,951227
40Brian Magnussen
1190
14
0
51
1
24
0
33
0
45
1
27
½
39
0
402,351197
41Niels Sørensen
Horsens Skakforening
1095
15
0
27
1
26
0
34
0
35
0
50
1
45
0
2441,651111
42Vitus Bondo Medhus
1063
16
0
29
0
45
1
37
0
27
0
52
1
47
0
2462,21054
43Rune Nielsen
Nørresundby Skakklub
1041
17
0
28
0
52
1
44
1
24
0
37
0
33
0
2451,61059
44Janosh Easan
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1012
18
0
33
0
49
½
43
0
52
1
46
0
50
1
433,1985
45Pia Nielsen
Nørresundby Skakklub
1001
19
0
36
0
42
0
50
1
40
0
48
+
41
1
3371,751012
46Kjeld Nielsen
Horsens Skakforening
1000
20
½
8
0
31
0
49
1
22
0
44
1
30
0
391,21059
47Nikolaj Aggerbeck-Lauritzen
Silkeborg Skakklub Af 1930
991
21
+
15
0
20
0
35
0
26
0
51
1
42
1
3361,11032
48Emil Stilling
Horsens Skakforening
900
22
0
35
-
51
-
52
-
50
-
45
-
49
-
0500900
49Oskar Mose
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
900
23
0
38
0
44
½
46
0
51
1
31
0
48
+
421,3909
50Benjamin Thomsen
Prøvemedlemmer
900
24
0
37
0
27
0
45
0
48
+
41
0
44
0
1481,05853
51Simon Gram Jensen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
897
25
0
40
0
48
+
39
0
49
0
47
0
52
1
2471,75863
52Louise Sørensen
Horsens Skakforening
840
26
0
39
0
43
0
48
+
44
0
42
0
51
0
1491,25784
Indbydelse

Dansk Skakunion og Fredericia Skakforening indbyder til det officielle DM i hurtigskak

Spilledag
Søndag den 25-9-2016 fra kl.10:00-19:00
Kvinder kan også deltage i DM for hurtigskak for kvinder 2016 d. 24-09-2016

Spillested:
Erritsø Fællesskole, klynge 5, Erritsø Bygade 15, 7000 Fredericia

Turneringsform:
7 runder efter schweizersystemet.
Der spilles i 2 grupper. Spillere over 1900 i dansk hurtigskak rating spiller om DM titlen (max.64 spillere).
Desuden vil der være en gruppe for spillere under 1900 i hurtigskak rating.
Turneringen bliver ratet, som hurtigskak

Betænkningstid:
20 minutter  pr.spiller til hele partiet + 5 sekunder pr.træk fra træk 1.

Rygning og mobiltelefoner:
Forbud mod rygning og mobiltelefoner på spillestedet.

Kantine:
Kaffe, vand, øl og m.m, samt mulighed for at købe varm mad på spillestedet i middagspausen.

Præmier:
Vinderen af DM-gruppen får titlen ”Danmarksmester i hurtigskak”. Titlen kan kun vindes af spillere, der er registreret i FIDE som repræsenterende en del af rigsfællesskabet. Der anvendes korrektion jvnf. DSU's reglement.

Der anvendes Swiss manager til rundelægning/korrektionsberegning.

DM gruppen: 1.præmie kr.4000,- 2.præmie kr. 2000,-.Øvrige præmiers antal og størrelse afhænger af deltageantallet.For hver 10 deltagere i ratingorden fra nr.11 og nedefter (sidste gruppe mindst 8 deltagere) vil der være præmiegrupper med 1.præmie på kr.800.- og 2.præmie på kr.400,-.
Gruppen under 1900: 1.præmie kr.1200,- og 2.præmie kr. 600,- øvrige præmier som Dm gruppen.

Indskud: Kr.150,- betales ved ankomst til spillestedet.

Tilmelding: Med navn fødselsdato, rating og telefonnr. Senest den 23.9.2016 via DSU's turneringssystem eller på mail til Claus Marcussen (formand@fredericia-skakforening.dk).

Periode 2016-09-25 .. 2016-09-25
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite

Tilmeldings muligheder til DM i Hurtigskak 2016

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Mester 40 2016-09-25 2016-09-25
Basis 52 2016-09-25 2016-09-25
Totalt antal tilmeldte 92
Deltagere i gruppen Mester
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100700431 1406000 1. GM Allan Stig Rasmussen Jetsmark Skakklub 2528 2522 2016-09-15
100601498 1407767 2. GM Jakob Vang Glud Philidor 2514 2526 2016-09-20
100801531 1401378 3. IM Mikkel Djernæs Antonsen Køge Skakklub 2447 2459 2016-07-20
100601031 1404210 4. IM Rasmus Skytte Århus Skakklub/Skolerne 2428 2398 2016-09-21
100700286 1400142 5. IM Jens Ove Fries Nielsen Fredericia Skakforening 2426 2352 2016-07-19
100600675 1401408 6. FM Mads Boe Skanderborg Skakklub 2422 2324 2016-08-28
100800378 1400320 7. FM Niels Jørgen Fries Nielsen Køge Skakklub 2349 2290 2016-07-26
103107144 1416928 8. FM Bjørn Møller Ochsner Århus Skakklub/Skolerne 2332 2418 2016-09-22
100300056 1404709 9. FM Niels Nørskov Laursen Brønshøj Skakforening 2326 2279 2016-09-12
100100465 1400940 10. FM Kåre Hove Kristensen Skakklubben Nordkalotten 2303 2381 2016-09-05
103104861 1410938 11. FM Kristoffer Dyrgaard Frem Skakklub 2282 2292 2016-09-15
100800081 1401084 12. FM Tim Jaksland Hillerød Skakklub 2265 2253 2016-09-22
100400392 1404067 13. FM Martin Matthiesen Skakklubben af 1968 2255 2317 2016-09-24
100401560 4658035 14. Frank Schwarz Bov Skakklub 2248 2251 2016-08-21
100900426 1434888 15. Tihomir Borovnica Skakklubben Evans 2239 2249 2016-09-19
100300051 1400495 16. FM Carsten Bank Friis Fredericia Skakforening 2217 2216 2016-08-30
100300210 1403699 17. Kim Henrik Skaanning-Pedersen Skakklubben Evans 2212 2209 2016-09-18
100400631 4639790 18. Andreas Schütte Bov Skakklub 2182 2175 2016-08-09
100901527 1431412 19. Rasmus Thøgersen Jetsmark Skakklub 2169 2109 2016-09-16
100300634 1403656 20. Viggo Bové Quist Springeren Kolding 2138 2146 2016-09-06
100300086 1400770 21. Per Stentebjerg-Hansen Frem Skakklub 2133 2262 2016-09-18
100500454 1408828 22. Per Skjoldager Skakklubben Evans 2111 2147 2016-09-14
100200634 1404199 23. Henrik Dahl Pedersen Køge Skakklub 2107 2213 2016-09-16
100200620 1403370 24. Hans Dahl Pedersen Køge Skakklub 2099 2142 2016-09-16
100600963 1401513 25. Jakob Bjerre Jensen Århus Skakklub/Skolerne 2098 2165 2016-09-14
103110502 1444948 26. FM Jonas Bjerre Skanderborg Skakklub 2079 2375 2016-09-03
100103864 1444492 27. Viktor Haarmark Nielsen Skakforeningen ØBRO 2059 2196 2016-09-11
100301708 1436988 28. Simon Pil Wilbrandt Frem Skakklub 2049 2180 2016-09-18
100300084 1403222 29. Claus Rossen Viborg Skakklub 2046 2163 2016-08-29
100301821 1439090 30. Sophus Mechlenburg Møller Frem Skakklub 2016 2130 2016-09-18
100100198 1406760 31. Ib Skovgaard BMS Skak 1997 2019 2016-08-05
100100197 1406337 32. Tom Nicolaj Skovgaard BMS Skak 1997 2006 2016-08-15
103111576 1449575 33. Asbjørn Hovgaard Schack Haderslev Skakklub 1969 1805 2016-08-13
100700569 1434993 34. Jens Ingemann Madsen Springeren Kolding 1960 1957 2016-08-04
100601378 1409905 35. Leif Møller Nordre Skakklub 1954 2079 2016-08-10
100602311 1440489 36. Johan Hardlei Skakklubben af 1968 1952 2078 2016-09-11
100100743 1403419 37. Palle Skov Hillerød Skakklub 1939 1946 2016-09-21
100701482 1416553 38. Christian Karstensen Tønder Skakklub 1938 1926 2016-09-18
100501277 1413031 39. Michael Bæhring Madsen Fredericia Skakforening 1937 2095 2016-08-03
100602495 7200374 40. Hjalti Toftum Jógvansson Horsens Skakforening 1937 1974 2016-08-23
Deltagere i gruppen Basis
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100600236 1407333 1. Peter Risgaard Poulsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1886 1932 2016-09-23
100400210 1419218 2. Hans Nørgaard Paulsen Springeren Kolding 1869 1882 2016-07-30
101200013 1461885 3. Peter Riis Horsens Skakforening 1867 2016-09-18
103109616 1441540 4. Anton Mehmet Yildiz Marthedal BMS Skak 1853 1903 2016-08-12
100400358 1412531 5. Jan Rosenberg Springeren Kolding 1832 1919 2016-07-27
100100732 1505823 6. Flemming Borg Tårnet Svendborg 1801 1754 2016-09-03
100401558 1441256 7. Simon Degnbol Ladefoged Ribe Skakklub 1790 1746 2016-09-18
100602545 1451499 8. Michael Wilhelm Kull Skakklubben Rokaden 1788 1874 2016-07-18
100700051 1416065 9. Kaspar Jon Dreiberg Skakklubben Rokaden 1788 1886 2016-07-20
100500692 1409859 10. Aage Søndergaard Nielsen Springeren Kolding 1785 1936 2016-09-03
100501746 1448552 11. Adesh Easan Fredericia Skakforening 1779 1749 2016-08-05
100700735 1428829 12. Peter Wang Køge Skakklub 1756 1901 2016-08-23
100300103 1409522 13. John Erling Nielsen Fredericia Skakforening 1751 1849 2016-07-31
103102835 1427121 14. Jan Han Petersen Skakklubben Rokaden 1750 1933 2016-07-18
103101958 1422952 15. Allan Westenborg Syddjurs Skakklub 1738 1913 2016-09-20
100900773 1402838 16. Leif Hamborg Herning Skakklub 1729 1851 2016-09-15
100300348 1443852 17. Jakob Petersen Middelfart Skakklub 1722 1919 2016-09-23
101095896 - 18. Steven Qvistorff Prøvemedlemmer 1720 2016-09-20
100300925 1408577 19. Jakob Jensen Læseforeningens Skakklub 1720 1852 2016-09-20
100301824 1439006 20. Michael Hansen Læseforeningens Skakklub 1712 1842 2016-09-06
100500457 1446860 21. Jon Lykke Davidsen Fredericia Skakforening 1709 1735 2016-07-17
101095850 - 22. Lars Christiansen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1700 2016-09-18
100500538 1403478 23. Erik Pontoppidan Skakklubben Evans 1676 1726 2016-08-08
100500809 1440365 24. Dan Sörensson Springeren Kolding 1669 1753 2016-09-12
100201713 1409280 25. Ricardo De La Calle Aramburu Skakklubben Rokaden 1653 1808 2016-07-19
100602448 1444875 26. Jørgen Overgaard Syddjurs Skakklub 1637 1855 2016-09-18
100300351 1435132 27. Andrew Velarde Ejby Skakklub 1628 1729 2016-08-26
103109271 1431676 28. Thomas Nielsen Enkeltmedlem - Indland 1588 1582 2016-07-26
103103324 1461230 29. Joakim Gøhns Ejby Skakklub 1581 2016-09-21
100501589 1428470 30. Tim Bjerre Horsens Skakforening 1573 2016-09-11
100301886 1447947 31. Albert Mechlenburg Møller Frem Skakklub 1541 1564 2016-09-18
103111288 1446894 32. Simon L. Hansen Fredericia Skakforening 1479 1696 2016-08-28
100602544 1451502 33. Christian Emil Frambøl Skanderborg Skakklub 1467 1770 2016-08-29
100501747 1448560 34. Janith Easan Fredericia Skakforening 1444 1391 2016-08-18
100602575 1453947 35. John Christopher Højstrup Christensen Silkeborg Skakklub Af 1930 1438 1323 2016-09-03
100104327 1462318 36. Julio Guillermo Quiñones-Maletti BMS Skak 1421 1614 2016-08-25
100901773 1453378 37. Lars Jensen Viborg Skakklub 1327 1446 2016-09-16
100900771 1413201 38. Birgit Dithlevsen Herning Skakklub 1273 1546 2016-08-20
101200026 - 39. Ricardt Riis Horsens Skakforening 1225 2016-09-18
100300033 - 40. Brian Magnussen 1190 2016-08-14
101095483 - 41. Niels Sørensen Horsens Skakforening 1095 2016-09-21
101095855 - 42. Vitus Bondo Medhus 1063 2016-09-17
100701752 1462458 43. Rune Nielsen Nørresundby Skakklub 1041 1346 2016-09-15
101095616 - 44. Janosh Easan Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1012 2016-09-04
100201715 1409700 45. Pia Nielsen Nørresundby Skakklub 1001 1371 2016-09-15
100501753 1459317 46. Kjeld Nielsen Horsens Skakforening 1000 2016-09-04
100602402 1459945 47. Nikolaj Aggerbeck-Lauritzen Silkeborg Skakklub Af 1930 991 2016-09-20
100104276 - 48. Emil Stilling Horsens Skakforening 900 2016-09-21
101095864 - 49. Oskar Mose Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 900 2016-09-24
101095897 - 50. Benjamin Thomsen Prøvemedlemmer 900 2016-09-24
101095733 - 51. Simon Gram Jensen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 897 2016-09-20
101095735 - 52. Louise Sørensen Horsens Skakforening 840 2016-09-21