Børnecup
# | Navn | Rating | Fide rat. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Po | Pl | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Mats Nærheim | 1467 | 0 | 2 1 | 3 1 | 7 1 | 9 1 | 21 1 | 19 0 | 5 | 1 | |
2 | Jo E Ingebretsen | 500 | 0 | 1 0 | 25 1 | 8 1 | 18 0 | 15 0 | 22 0 | 2 | 20 | |
3 | Rasmus Emil Ryder Tønnesen Køge Skakklub | 1327 | 1579 | 4 1 | 1 0 | 5 1 | 15 1 | 18 ½ | 6 ½ | 4 | 4 | |
4 | Sixten Wallin | 500 | 0 | 3 0 | 6 0 | 10 0 | 20 1 | 23 1 | 11 ½ | 2½ | 17 | |
5 | Arne Kjeldsbøl Huse | 1163 | 0 | 6 1 | 7 0 | 3 0 | 22 1 | 8 1 | 17 ½ | 3½ | 12 | |
6 | Nicolai Ryder Tønnesen Køge Skakklub | 1095 | 1492 | 5 0 | 4 1 | 25 1 | 17 ½ | 7 1 | 3 ½ | 4 | 5 | |
7 | Lukas Iskos Nørrebro Skakklub | 1169 | 0 | 8 1 | 5 1 | 1 0 | 21 ½ | 6 0 | 14 1 | 3½ | 10 | |
8 | Shemorin Amarapala | 500 | 0 | 7 0 | 10 1 | 2 0 | 25 1 | 5 0 | 26 0 | 2 | 22 | |
9 | Arjun Cithu Vijay | 1330 | 0 | 10 1 | 12 1 | 14 1 | 1 0 | 19 ½ | 21 0 | 3½ | 9 | |
10 | Emil M Møller | 500 | 0 | 9 0 | 8 0 | 4 1 | 16 0 | 11 1 | 23 ½ | 2½ | 18 | |
11 | Viggo Wallin | 500 | 0 | 12 0 | 13 1 | 17 0 | 26 0 | 10 0 | 4 ½ | 1½ | 24 | |
12 | Sara Kizilkaya Brønshøj Skakforening | 858 | 0 | 11 1 | 9 0 | 15 0 | 24 0 | 25 1 | 20 1 | 3 | 15 | |
13 | Anton Ryttersgaard | 500 | 0 | 14 0 | 11 0 | 16 0 | 23 0 | 20 0 | 25 0 | 0 | 26 | |
14 | Magni Cederholm Frederikssund Skakklub | 1054 | 0 | 13 1 | 15 1 | 9 0 | 19 0 | 17 0 | 7 0 | 2 | 19 | |
15 | Noah Wahlgreen Nørrebro Skakklub | 1218 | 1286 | 16 1 | 14 0 | 12 1 | 3 0 | 2 1 | 18 1 | 4 | 7 | |
16 | Laurits Bønsvig Wehding Amager Skakforening | 1262 | 0 | 15 0 | 17 0 | 13 1 | 10 1 | 26 1 | 24 1 | 4 | 8 | |
17 | William Østergaard-Nielsen Nørrebro Skakklub | 1059 | 0 | 18 0 | 16 1 | 11 1 | 6 ½ | 14 1 | 5 ½ | 4 | 6 | |
18 | Anders Jess Linjord | 500 | 0 | 17 1 | 19 0 | 24 1 | 2 1 | 3 ½ | 15 0 | 3½ | 11 | |
19 | Hannibal Valeur Jaques Nørrebro Skakklub | 1455 | 1518 | 20 1 | 18 1 | 21 0 | 14 1 | 9 ½ | 1 1 | 4½ | 3 | |
20 | Gard Robertsen | 500 | 0 | 19 0 | 22 0 | 23 1 | 4 0 | 13 1 | 12 0 | 2 | 21 | |
21 | Simon Sjö | 1208 | 0 | 22 1 | 24 1 | 19 1 | 7 ½ | 1 0 | 9 1 | 4½ | 2 | |
22 | Johannes Frank Jensen Præstø Skakklub | 1071 | 0 | 21 0 | 20 1 | 26 1 | 5 0 | 24 0 | 2 1 | 3 | 14 | |
23 | Daniil Korenev | 500 | 0 | 24 0 | 26 0 | 20 0 | 13 1 | 4 0 | 10 ½ | 1½ | 25 | |
24 | Anton Bønsvig Wehding Amager Skakforening | 1093 | 0 | 23 1 | 21 0 | 18 0 | 12 1 | 22 1 | 16 0 | 3 | 13 | |
25 | Valdemar Østergaard-Nielsen Nørrebro Skakklub | 1020 | 0 | 26 1 | 2 0 | 6 0 | 8 0 | 12 0 | 13 1 | 2 | 23 | |
26 | Haakon Grunt Kreken | 500 | 0 | 25 0 | 23 1 | 22 0 | 11 1 | 16 0 | 8 1 | 3 | 16 |
Børnecup | |||
---|---|---|---|
Periode | 2016-07-30 .. 2016-07-30 | Kørestols adgang | Der er kørestols adgang |
Dansk ratet | Nej | Fide ratet | Nej |
Turnerings komite | |||
Hoveddommer | Hans Milter Pedersen | ||
Dommere |
Tilmeldings muligheder til Børnecup
Gruppe | Deltagere | Startdato | Tilmeldingsfrist |
---|---|---|---|
Børnecup | 26 | 2016-07-30 | 2016-07-30 |
Totalt antal tilmeldte | 26 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Hurtig) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
- | 1. Mats Nærheim | 1467 | 2016-07-30 | ||||||
- | 2. Jo E Ingebretsen | 500 | 2016-07-30 | ||||||
100202329 | 1457535 | 3. Rasmus Emil Ryder Tønnesen | Køge Skakklub | 1327 | 1579 | 2016-07-30 | |||
- | 4. Sixten Wallin | 500 | 2016-07-30 | ||||||
- | 5. Arne Kjeldsbøl Huse | 1163 | 2016-07-30 | ||||||
100202338 | 1458361 | 6. Nicolai Ryder Tønnesen | Køge Skakklub | 1095 | 1492 | 2016-07-30 | |||
101095257 | 1461613 | 7. Lukas Iskos | Nørrebro Skakklub | 1169 | 2016-07-30 | ||||
- | 8. Shemorin Amarapala | 500 | 2016-07-30 | ||||||
- | 9. Arjun Cithu Vijay | 1330 | 2016-07-30 | ||||||
- | 10. Emil M Møller | 500 | 2016-07-30 | ||||||
- | 11. Viggo Wallin | 500 | 2016-07-30 | ||||||
100104339 | - | 12. Sara Kizilkaya | Brønshøj Skakforening | 858 | 2016-07-30 | ||||
- | 13. Anton Ryttersgaard | 500 | 2016-07-30 | ||||||
100802943 | 1458272 | 14. Magni Cederholm | Frederikssund Skakklub | 1054 | 2016-07-30 | ||||
100104216 | 1457349 | 15. Noah Wahlgreen | Nørrebro Skakklub | 1218 | 1286 | 2016-07-30 | |||
100104307 | - | 16. Laurits Bønsvig Wehding | Amager Skakforening | 1262 | 2016-07-30 | ||||
100104248 | 1458442 | 17. William Østergaard-Nielsen | Nørrebro Skakklub | 1059 | 2016-07-30 | ||||
- | 18. Anders Jess Linjord | 500 | 2016-07-30 | ||||||
100104090 | 1454188 | 19. Hannibal Valeur Jaques | Nørrebro Skakklub | 1455 | 1518 | 2016-07-30 | |||
- | 20. Gard Robertsen | 500 | 2016-07-30 | ||||||
- | 21. Simon Sjö | 1208 | 2016-07-30 | ||||||
100202278 | 1457942 | 22. Johannes Frank Jensen | Præstø Skakklub | 1071 | 2016-07-30 | ||||
- | 23. Daniil Korenev | 500 | 2016-07-30 | ||||||
100104306 | - | 24. Anton Bønsvig Wehding | Amager Skakforening | 1093 | 2016-07-30 | ||||
100104298 | - | 25. Valdemar Østergaard-Nielsen | Nørrebro Skakklub | 1020 | 2016-07-30 | ||||
- | 26. Haakon Grunt Kreken | 500 | 2016-07-30 |