Arbejder ...

loading

Børnecup  

Vis Gruppe : Parringer
Børnecup Direkte link
#NavnRatingElo123456PoPl
1Mats Nærheim
1467
2
1
3
1
7
1
9
1
21
1
19
0
51
2Jo E Ingebretsen
500
1
0
25
1
8
1
18
0
15
0
22
0
220
3Rasmus Emil Ryder Tønnesen
Køge Skakklub
13271579
4
1
1
0
5
1
15
1
18
½
6
½
44
4Sixten Wallin
500
3
0
6
0
10
0
20
1
23
1
11
½
17
5Arne Kjeldsbøl Huse
1163
6
1
7
0
3
0
22
1
8
1
17
½
12
6Nicolai Ryder Tønnesen
Køge Skakklub
10951492
5
0
4
1
25
1
17
½
7
1
3
½
45
7Lukas Iskos
Nørrebro Skakklub
1169
8
1
5
1
1
0
21
½
6
0
14
1
10
8Shemorin Amarapala
500
7
0
10
1
2
0
25
1
5
0
26
0
222
9Arjun Cithu Vijay
1330
10
1
12
1
14
1
1
0
19
½
21
0
9
10Emil M Møller
500
9
0
8
0
4
1
16
0
11
1
23
½
18
11Viggo Wallin
500
12
0
13
1
17
0
26
0
10
0
4
½
24
12Sara Kizilkaya
Brønshøj Skakforening
858
11
1
9
0
15
0
24
0
25
1
20
1
315
13Anton Ryttersgaard
500
14
0
11
0
16
0
23
0
20
0
25
0
026
14Magni Cederholm
Frederikssund Skakklub
1054
13
1
15
1
9
0
19
0
17
0
7
0
219
15Noah Wahlgreen
Nørrebro Skakklub
12181286
16
1
14
0
12
1
3
0
2
1
18
1
47
16Laurits Bønsvig Wehding
Amager Skakforening
1262
15
0
17
0
13
1
10
1
26
1
24
1
48
17William Østergaard-Nielsen
Nørrebro Skakklub
1059
18
0
16
1
11
1
6
½
14
1
5
½
46
18Anders Jess Linjord
500
17
1
19
0
24
1
2
1
3
½
15
0
11
19Hannibal Valeur Jaques
Nørrebro Skakklub
14551518
20
1
18
1
21
0
14
1
9
½
1
1
3
20Gard Robertsen
500
19
0
22
0
23
1
4
0
13
1
12
0
221
21Simon Sjö
1208
22
1
24
1
19
1
7
½
1
0
9
1
2
22Johannes Frank Jensen
Præstø Skakklub
1071
21
0
20
1
26
1
5
0
24
0
2
1
314
23Daniil Korenev
500
24
0
26
0
20
0
13
1
4
0
10
½
25
24Anton Bønsvig Wehding
Amager Skakforening
1093
23
1
21
0
18
0
12
1
22
1
16
0
313
25Valdemar Østergaard-Nielsen
Nørrebro Skakklub
1020
26
1
2
0
6
0
8
0
12
0
13
1
223
26Haakon Grunt Kreken
500
25
0
23
1
22
0
11
1
16
0
8
1
316

U14 (4 spillere)U12 (4 spillere)U10 (12 spillere)U08 (6 spillere)

Indbydelse
Periode 2016-07-30 .. 2016-07-30
Dansk ratet Nej
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Dommere
  • Hoveddommer: Hans Milter Pedersen

Tilmeldings muligheder til Børnecup

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Børnecup 26 2016-07-30 2016-07-30
Totalt antal tilmeldte 26
Deltagere i gruppen Børnecup
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
- 1. Mats Nærheim 1467 2016-07-30
- 2. Jo E Ingebretsen 500 2016-07-30
100202329 1457535 3. Rasmus Emil Ryder Tønnesen Køge Skakklub 1327 1579 2016-07-30
- 4. Sixten Wallin 500 2016-07-30
- 5. Arne Kjeldsbøl Huse 1163 2016-07-30
100202338 1458361 6. Nicolai Ryder Tønnesen Køge Skakklub 1095 1492 2016-07-30
101095257 1461613 7. Lukas Iskos Nørrebro Skakklub 1169 2016-07-30
- 8. Shemorin Amarapala 500 2016-07-30
- 9. Arjun Cithu Vijay 1330 2016-07-30
- 10. Emil M Møller 500 2016-07-30
- 11. Viggo Wallin 500 2016-07-30
100104339 - 12. Sara Kizilkaya Brønshøj Skakforening 858 2016-07-30
- 13. Anton Ryttersgaard 500 2016-07-30
100802943 1458272 14. Magni Cederholm Frederikssund Skakklub 1054 2016-07-30
100104216 1457349 15. Noah Wahlgreen Nørrebro Skakklub 1218 1286 2016-07-30
100104307 - 16. Laurits Bønsvig Wehding Amager Skakforening 1262 2016-07-30
100104248 1458442 17. William Østergaard-Nielsen Nørrebro Skakklub 1059 2016-07-30
- 18. Anders Jess Linjord 500 2016-07-30
100104090 1454188 19. Hannibal Valeur Jaques Nørrebro Skakklub 1455 1518 2016-07-30
- 20. Gard Robertsen 500 2016-07-30
- 21. Simon Sjö 1208 2016-07-30
100202278 1457942 22. Johannes Frank Jensen Præstø Skakklub 1071 2016-07-30
- 23. Daniil Korenev 500 2016-07-30
100104306 - 24. Anton Bønsvig Wehding Amager Skakforening 1093 2016-07-30
100104298 - 25. Valdemar Østergaard-Nielsen Nørrebro Skakklub 1020 2016-07-30
- 26. Haakon Grunt Kreken 500 2016-07-30