Arbejder ...

loading

Hurtigskak Springeren Kolding - Syd Grandprix -1  

Vis Gruppe : Parringer
Mester Direkte link
#NavnRating123456789PoPlWeRn
1Tihomir Borovnica
Skakklubben Evans
2201
10
½
2
1
3
1
4
1
5
½
6
1
7
0
8
1
9
1
715,12239
2Christian Karstensen
Tønder Skakklub
1965
9
0
1
0
10
1
3
0
4
0
5
0
6
½
7
0
8
0
9 - 102,41938
3Bjarne Light
Bov Skakklub
2295
8
1
9
0
1
0
2
1
10
½
4
1
5
1
6
0
7
1
4 - 56,152282
4Hjalti Toftum Jógvansson
Horsens Skakforening
1964
7
0
8
0
9
0
1
0
2
1
3
0
10
0
5
½
6
0
9 - 102,41937
5FM Carsten Bank Friis
Fredericia Skakforening
2263
6
0
7
0
8
1
9
0
1
½
2
1
3
0
4
½
10
½
75,82217
6FM Filip Boe Olsen
Nordre Skakklub
2176
5
1
10
½
7
1
8
1
9
½
1
0
2
½
3
1
4
1
2 - 34,82210
7Pouelsten Holm Grabow
Skakklubben Evans
2158
4
1
5
1
6
0
10
½
8
½
9
0
1
1
2
1
3
0
564,62166
8Peter Riis
Horsens Skakforening
1826
3
0
4
1
5
0
6
0
7
½
10
0
9
0
1
0
2
1
81,151867
9FM Mads Boe
Skanderborg Skakklub
2432
2
1
3
1
4
1
5
1
6
½
7
1
8
1
10
0
1
0
2 - 37,52422
10Kim Henrik Skaanning-Pedersen
Skakklubben Evans
2204
1
½
6
½
2
0
7
½
3
½
8
1
4
1
9
1
5
½
4 - 55,12212

Klasse 1 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Børge Schrøder
Haderslev Skakklub
1723
8
0
2
0
3
1
4
0
5
1
6
½
7
½
352,61735
2Adesh Easan
Fredericia Skakforening
1765
7
½
1
1
8
0
3
1
4
½
5
0
6
½
3 - 43,051779
3Kim Broksø
Springeren Kolding
1676
6
1
7
0
1
0
2
0
8
0
4
0
5
0
182,11643
4Asbjørn Hovgaard Schack
Haderslev Skakklub
1882
5
1
6
1
7
1
1
1
2
½
3
1
8
1
14,31969
5Eivind Palm
Tønder Skakklub
1828
4
0
8
0
6
0
7
0
1
0
2
1
3
1
273,71777
6Gabor Erdodi
Varde Skakklub
1894
3
0
4
0
5
1
8
0
7
½
1
½
2
½
64,41837
7Jan Rosenberg
Springeren Kolding
1842
2
½
3
1
4
0
5
1
6
½
8
0
1
½
3 - 43,851832
8Claus Marcussen
Fredericia Skakforening
1849
1
1
5
1
2
1
6
1
3
1
7
1
4
0
623,951927

Klasse 2; 3 og 4 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Andrew Velarde
Ejby Skakklub
1622
8
1
2
1
3
1
4
1
5
0
6
0
7
1
524,81628
2Niels Peter Nissen
Varde Skakklub
1658
7
1
1
0
8
0
3
1
4
½
5
0
6
1
55,11610
3Marc Hurkmans
Prøvemedlemmer
1400
6
+
7
1
1
0
2
0
8
½
4
0
5
0
62,551353
4Simon L. Hansen
Fredericia Skakforening
1443
5
0
6
½
7
1
1
0
2
½
3
1
8
1
43 - 43,21479
5Erik Pontoppidan
Skakklubben Evans
1665
4
1
8
1
6
½
7
0
1
1
2
1
3
1
15,151676
6Martin Møller
Vojens Skakklub
1616
3
-
4
½
5
½
8
1
7
1
1
1
2
0
43 - 43,951618
7Ricardt Riis
Horsens Skakforening
1184
2
0
3
0
4
0
5
1
6
0
8
1
1
0
271,11225
8Asger Haargaard
Horsens Skakforening
1188
1
0
5
0
2
1
6
0
3
½
7
0
4
0
81,151204

2. klasse (1500 - 1699) (4 spillere)3. klasse (1300 - 1499) (2 spillere)4. klasse (1000 - 1299) (2 spillere)

Ungdoms klassen Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Malte Skaaning-Pedersen
Prøvemedlemmer
500
2
0
4
0
11
1
10
1
6
0
5
0
12
0
2103,15500
2Søren Anker Jakobsen
Prøvemedlemmer
500
1
1
3
0
9
0
8
1
7
0
6
1
10
1
451,85626
3Janosh Easan
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1012
4
1
2
1
5
1
7
1
9
0
12
1
8
1
6261012
4Benjamin Wilken Thomsen
Prøvemedlemmer
500
3
0
1
1
8
0
12
0
11
1
10
1
5
0
392,7514
5Daniel Zhu
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
500
6
1
7
1
3
0
9
0
8
1
1
1
4
1
532,2685
6Linus Padkjær Gejl
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
500
5
0
8
0
10
1
11
1
1
1
2
0
9
0
382,65516
7Anosh Easan
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
822
8
1
5
0
12
1
3
0
2
1
9
0
11
1
444,8786
8Nicolai Zhu
Prøvemedlemmer
500
7
0
6
1
4
1
2
0
5
0
11
1
3
0
372,65516
9Vitus Bondo Medhus
Prøvemedlemmer
1063
10
1
12
1
2
1
5
1
3
1
7
1
6
1
716,11104
10Hr. Oversidder
Ingen klub
800
9
0
11
0
6
0
1
0
12
0
4
0
2
0
0120800
11Mikkel Skaaning-Pedersen
Prøvemedlemmer
500
12
0
10
1
1
0
6
0
4
0
8
0
7
0
1112,8500
12Silke Maj Padkjær Gejl
Prøvemedlemmer
500
11
1
9
0
7
0
4
1
10
1
3
0
1
1
461,85626
Indbydelse

Springeren inviterer til 7 runders hurtigskak, lørdag den 17.09.16  fra kl. 09.30-18.00.

Betænkningstid:
20 minutter til hele partiet + 5 sekunder pr. træk fra træk 1.
Skoleskak: 25 minutter til hele partiet.

Der spilles efter Monradsystem i forhånds fastlagte grupper


Indskud:
kr. 150,- juniorer og pensionister kr. 100,-skoleskakspillere kr.50,-  

Præmier:
Hele indskuddet minus afgift til SGP anvendes til præmier
Præmielisten offentliggøres efter 3.runde.    


Spillested:
Munkevænget skole blok h.

NB: Der er rygeforbud og mobilforbud.

Handicapvenlige lokaler.

Turneringen bliver hurtigskakratet.

Tilmelding senest den 14.09.16 med navn og rating til Michael Jakobsen 40144466 email formandspringeren@gmail.com  
I kan også tilmelde jer online på www.skakklubenspringeren.dk.

Ved tilmelding til skoleskak - angiv det i kommentar.

Vel mødt i Kolding

Periode 2016-09-17 .. 2016-09-17
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Dommere
  • Hoveddommer:

Tilmeldings muligheder til Hurtigskak Springeren Kolding - Syd Grandprix -1

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Mester 10 2016-09-17 2016-09-14
Klasse 1 8 2016-09-17 2016-09-14
Klasse 2; 3 og 4 8 2016-09-17 2016-09-14
Ungdoms klassen 12 2016-09-17 2016-09-14
Totalt antal tilmeldte 38
Deltagere i gruppen Mester
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100900426 1434888 1. Tihomir Borovnica Skakklubben Evans 2201 2249 2016-08-20
100701482 1416553 2. Christian Karstensen Tønder Skakklub 1965 1926 2016-09-15
100400293 1401360 3. Bjarne Light Bov Skakklub 2295 2172 2016-09-15
100602495 7200374 4. Hjalti Toftum Jógvansson Horsens Skakforening 1964 1974 2016-09-13
100300051 1400495 5. FM Carsten Bank Friis Fredericia Skakforening 2263 2216 2016-09-09
100602308 1440640 6. FM Filip Boe Olsen Nordre Skakklub 2176 2241 2016-09-06
100700767 1400630 7. Pouelsten Holm Grabow Skakklubben Evans 2158 2109 2016-08-24
101200013 1461885 8. Peter Riis Horsens Skakforening 1826 2016-09-13
100600675 1401408 9. FM Mads Boe Skanderborg Skakklub 2432 2324 2016-09-06
100300210 1403699 10. Kim Henrik Skaanning-Pedersen Skakklubben Evans 2204 2209 2016-09-14
Deltagere i gruppen Klasse 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100400304 1419358 1. Børge Schrøder Haderslev Skakklub 1723 1839 2016-08-28
100501746 1448552 2. Adesh Easan Fredericia Skakforening 1765 1749 2016-09-14
100101905 1441477 3. Kim Broksø Springeren Kolding 1676 1754 2016-09-14
103111576 1449575 4. Asbjørn Hovgaard Schack Haderslev Skakklub 1882 1805 2016-08-19
100801031 1410709 5. Eivind Palm Tønder Skakklub 1828 1836 2016-09-11
100501758 1203312 6. Gabor Erdodi Varde Skakklub 1894 2016-09-13
100400358 1412531 7. Jan Rosenberg Springeren Kolding 1842 1919 2016-09-08
100500481 1506021 8. Claus Marcussen Fredericia Skakforening 1849 1838 2016-09-14
Deltagere i gruppen Klasse 2; 3 og 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100300351 1435132 1. Andrew Velarde Ejby Skakklub 1622 1729 2016-08-26
100500942 1439855 2. Niels Peter Nissen Varde Skakklub 1658 1710 2016-09-13
101095854 - 3. Marc Hurkmans Prøvemedlemmer 1400 2016-09-12
103111288 1446894 4. Simon L. Hansen Fredericia Skakforening 1443 1696 2016-09-07
100500538 1403478 5. Erik Pontoppidan Skakklubben Evans 1665 1726 2016-08-29
100401642 1457020 6. Martin Møller Vojens Skakklub 1616 2016-09-09
101200026 - 7. Ricardt Riis Horsens Skakforening 1184 2016-09-13
101200025 - 8. Asger Haargaard Horsens Skakforening 1188 2016-09-14
Deltagere i gruppen Ungdoms klassen
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
101095853 - 1. Malte Skaaning-Pedersen Prøvemedlemmer 500 2016-09-14
101095856 - 2. Søren Anker Jakobsen Prøvemedlemmer 500 2016-09-10
101095616 - 3. Janosh Easan Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1012 2016-09-14
101095851 - 4. Benjamin Wilken Thomsen Prøvemedlemmer 500 2016-09-14
101095490 - 5. Daniel Zhu Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 500 2016-09-14
101095372 - 6. Linus Padkjær Gejl Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 500 2016-09-12
101095617 - 7. Anosh Easan Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 822 2016-09-14
101095858 - 8. Nicolai Zhu Prøvemedlemmer 500 2016-09-14
101095855 - 9. Vitus Bondo Medhus Prøvemedlemmer 1063 2016-09-06
- 10. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2016-09-16
101095852 - 11. Mikkel Skaaning-Pedersen Prøvemedlemmer 500 2016-09-14
101095857 - 12. Silke Maj Padkjær Gejl Prøvemedlemmer 500 2016-09-12