Arbejder ...

loading

Chess House Fredagslyn 19. august 2016, runde 1  

Vis Gruppe : Parringer
Indledende gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRn
1IM Mads Andersen
Skanderborg Skakklub
24862525
6
1
2
1
3
1
4
1
5
½
1 - 24,852486
2Asger Djernis
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1300
5
0
1
0
6
0
3
0
4
0
060,051298
3Per Oehlerich
Nordre Skakklub
18751964
4
1
5
0
1
0
2
1
6
1
332,051904
4Morten Lyck Hansen
Skakklubben af 1968
18921928
3
0
6
0
5
0
1
0
2
1
152,151858
5Peter Grove
Skanderborg Skakklub
20432150
2
1
3
1
4
1
6
1
1
½
1 - 232083
6Martin Knudsen
Skakklubben af 1968
20162026
1
0
4
1
2
1
5
0
3
0
242,851999

Indledende gruppe 2 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRn
1FM Bjarne Hansen
22882301
6
1
2
1
3
1
4
1
5
1
514,252303
2Pelle Rødkjær Bank
Skakklubben af 1968
22682256
5
1
1
0
6
1
3
1
4
1
424,152265
3Asbjørn Christensen
Enkeltmedlem - Indland
16891769
4
1
5
0
1
0
2
0
6
0
151,41677
4Hr. Oversidder
Ingen klub
8001000
3
0
6
0
5
0
1
0
2
0
060800
5Jan Rewitz
Nordre Skakklub
19882073
2
0
3
1
4
1
6
0
1
0
242,71967
6Dennis Hemdorff
Nordre Skakklub
19441986
1
0
4
1
2
0
5
1
3
1
332,51959

Indledende gruppe 3 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRn
1Jackie Andersen
Skanderborg Skakklub
23482382
6
1
2
1
3
1
4
1
5
1
514,552357
2Bjarne Lysgaard-Egeberg
Skakklubben af 1968
20031907
5
1
1
0
6
0
3
0
4
1
242,71984
3Steen Farup Christensen
Nordre Skakklub
18561946
4
1
5
1
1
0
2
1
6
0
331,851895
4Aleksandr Karbyshev
Skakklubben af 1968
14001696
3
0
6
0
5
0
1
0
2
0
060,11396
5Thomas Høj Jensen
Aalborg Skakforening af 1889
19141853
2
0
3
0
4
1
6
0
1
0
152,151880
6Lars Hansen
Skakklubben af 1968
21612260
1
0
4
1
2
1
5
1
3
1
423,652168
Indbydelse
Periode 2016-08-19 .. 2016-08-19
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turneringens egen hjemmeside http://www.chesshouse.dk
Turnerings komite

Tilmeldings muligheder til Chess House Fredagslyn 19. august 2016, runde 1

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://www.chesshouse.dk

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Indledende gruppe 1 6 2016-08-19 2016-08-19
Indledende gruppe 2 6 2016-08-19 2016-08-19
Indledende gruppe 3 6 2016-08-19 2016-08-19
Totalt antal tilmeldte 18
Deltagere i gruppen Indledende gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100602057 1413864 1. IM Mads Andersen Skanderborg Skakklub 2486 2525 2016-08-21
101095838 - 2. Asger Djernis Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1300 2016-08-21
100600351 1408410 3. Per Oehlerich Nordre Skakklub 1875 1964 2016-08-21
100200196 1408437 4. Morten Lyck Hansen Skakklubben af 1968 1892 1928 2016-08-21
100601689 1411101 5. Peter Grove Skanderborg Skakklub 2043 2150 2016-08-21
100602212 1406523 6. Martin Knudsen Skakklubben af 1968 2016 2026 2016-08-21
Deltagere i gruppen Indledende gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100600615 1403176 1. FM Bjarne Hansen 2288 2301 2016-08-21
100600595 1402889 2. Pelle Rødkjær Bank Skakklubben af 1968 2268 2256 2016-08-21
100602127 1419528 3. Asbjørn Christensen Enkeltmedlem - Indland 1689 1769 2016-08-21
- 4. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2016-08-21
100600358 1413635 5. Jan Rewitz Nordre Skakklub 1988 2073 2016-08-21
100600930 1409506 6. Dennis Hemdorff Nordre Skakklub 1944 1986 2016-08-21
Deltagere i gruppen Indledende gruppe 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100700153 1402650 1. Jackie Andersen Skanderborg Skakklub 2348 2382 2016-08-21
100600649 1401998 2. Bjarne Lysgaard-Egeberg Skakklubben af 1968 2003 1907 2016-08-21
100201202 1402064 3. Steen Farup Christensen Nordre Skakklub 1856 1946 2016-08-21
100602615 12949035 4. Aleksandr Karbyshev Skakklubben af 1968 1400 1696 2016-08-21
100700628 1416448 5. Thomas Høj Jensen Aalborg Skakforening af 1889 1914 1853 2016-08-21
100600616 1402528 6. Lars Hansen Skakklubben af 1968 2161 2260 2016-08-21