Arbejder ...

loading

Chess House Fredagslyn 19. august 2016, Finalegrupper  

Vis Gruppe : Parringer
Finalegruppe 1 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRn
1Lars Hansen
Skakklubben af 1968
21612260
6
0
2
0
3
0
4
0
5
0
061,752126
2Peter Grove
Skanderborg Skakklub
20432150
5
1
1
1
6
1
3
½
4
½
420,952145
3FM Bjarne Hansen
22882301
4
0
5
0
1
1
2
½
6
1
42,652285
4IM Mads Andersen
Skanderborg Skakklub
24862525
3
1
6
1
5
1
1
1
2
½
14,052491
5Jackie Andersen
Skanderborg Skakklub
23482382
2
0
3
1
4
0
6
1
1
1
333,12346
6Pelle Rødkjær Bank
Skakklubben af 1968
22682256
1
1
4
0
2
0
5
0
3
0
152,52238

Finalegruppe 2 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRn
1Dennis Hemdorff
Nordre Skakklub
19441986
6
1
2
0
3
½
4
1
5
0
3 - 42,51944
2Martin Knudsen
Skakklubben af 1968
20162026
5
½
1
1
6
0
3
1
4
1
13,052025
3Per Oehlerich
Nordre Skakklub
18751964
4
0
5
1
1
½
2
0
6
½
251,91878
4Steen Farup Christensen
Nordre Skakklub
18561946
3
1
6
1
5
1
1
0
2
0
321,751901
5Bjarne Lysgaard-Egeberg
Skakklubben af 1968
20031907
2
½
3
0
4
0
6
1
1
1
3 - 42,951991
6Jan Rewitz
Nordre Skakklub
19882073
1
0
4
0
2
1
5
0
3
½
62,851948

Finalegruppe 3 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRn
1Thomas Høj Jensen
Aalborg Skakforening af 1889
19141853
6
1
2
0
3
1
4
1
5
0
32 - 44,251877
2Asbjørn Christensen
Enkeltmedlem - Indland
16891769
5
0
1
1
6
1
3
1
4
0
32 - 43,151685
3Asger Djernis
Prøvemedlemmer
1400
4
0
5
0
1
0
2
0
6
1
151,71369
4Aleksandr Karbyshev
Skakklubben af 1968
14001696
3
1
6
1
5
0
1
0
2
1
32 - 41,71472
5Morten Lyck Hansen
Skakklubben af 1968
18921928
2
1
3
1
4
1
6
1
1
1
514,151918
6Hr. Oversidder
Ingen klub
8001000
1
0
4
0
2
0
5
0
3
0
060800
Indbydelse
Periode 2016-08-19 .. 2016-08-19
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turneringens egen hjemmeside http://www.chesshouse.dk
Turnerings komite

Tilmeldings muligheder til Chess House Fredagslyn 19. august 2016, Finalegrupper

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://www.chesshouse.dk

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Finalegruppe 1 6 2016-08-19 2016-08-19
Finalegruppe 2 6 2016-08-19 2016-08-19
Finalegruppe 3 6 2016-08-19 2016-08-19
Totalt antal tilmeldte 18
Deltagere i gruppen Finalegruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100600616 1402528 1. Lars Hansen Skakklubben af 1968 2161 2260 2016-08-23
100601689 1411101 2. Peter Grove Skanderborg Skakklub 2043 2150 2016-08-23
100600615 1403176 3. FM Bjarne Hansen 2288 2301 2016-08-23
100602057 1413864 4. IM Mads Andersen Skanderborg Skakklub 2486 2525 2016-08-23
100700153 1402650 5. Jackie Andersen Skanderborg Skakklub 2348 2382 2016-08-23
100600595 1402889 6. Pelle Rødkjær Bank Skakklubben af 1968 2268 2256 2016-08-23
Deltagere i gruppen Finalegruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100600930 1409506 1. Dennis Hemdorff Nordre Skakklub 1944 1986 2016-08-23
100602212 1406523 2. Martin Knudsen Skakklubben af 1968 2016 2026 2016-08-23
100600351 1408410 3. Per Oehlerich Nordre Skakklub 1875 1964 2016-08-23
100201202 1402064 4. Steen Farup Christensen Nordre Skakklub 1856 1946 2016-08-23
100600649 1401998 5. Bjarne Lysgaard-Egeberg Skakklubben af 1968 2003 1907 2016-08-23
100600358 1413635 6. Jan Rewitz Nordre Skakklub 1988 2073 2016-08-23
Deltagere i gruppen Finalegruppe 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100700628 1416448 1. Thomas Høj Jensen Aalborg Skakforening af 1889 1914 1853 2016-08-23
100602127 1419528 2. Asbjørn Christensen Enkeltmedlem - Indland 1689 1769 2016-08-23
101095838 - 3. Asger Djernis Prøvemedlemmer 1400 2016-08-23
100602615 12949035 4. Aleksandr Karbyshev Skakklubben af 1968 1400 1696 2016-08-23
100200196 1408437 5. Morten Lyck Hansen Skakklubben af 1968 1892 1928 2016-08-23
- 6. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2016-08-23