Arbejder ...

loading

Frederikshavn Grand Prix  

Vis Gruppe : Parringer
Mesterklasse Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Hugo Falberg
Aalborg Skakforening af 1889
1741
8
0
2
0
3
½
4
+
5
0
6
1
7
1
41,851761
2FM Per Næsby Andreasen
Nørresundby Skakklub
2298
7
1
1
1
8
1
3
0
4
+
5
1
6
1
615,652298
3Henning Larsen
Aars Nibe Skakklub
1794
6
1
7
½
1
½
2
1
8
½
4
+
5
½
522,251854
4Spiller frameldt
Skørping Skakklub
800
5
-
6
-
7
-
1
-
2
-
3
-
8
-
080800
5Lars Ekholm
Hobro Skakklub
1928
4
+
8
½
6
1
7
1
1
1
2
0
3
½
533,351948
6Mads Andreas Overmark
Enkeltmedlem - Indland
1891
3
0
4
+
5
0
8
1
7
1
1
0
2
0
363,051860
7Esben Munch
Sæby Skakklub
1917
2
0
3
½
4
+
5
0
6
0
8
1
1
0
73,31863
8Per Visti Andersen
Sæby Skakklub
1704
1
1
5
½
2
0
6
0
3
½
7
0
4
+
351,551718

Basisklasse 1 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Jens Riis
Sæby Skakklub
1401
8
1
2
1
3
0
4
½
5
0
6
½
7
1
443,11442
2Thomas Nielsen
Enkeltmedlem - Indland
1546
7
1
1
0
8
1
3
0
4
½
5
½
6
0
354,51479
3Jens Hardy Pedersen
Frederikshavn Skakklub
1503
6
0
7
½
1
1
2
1
8
1
4
½
5
½
34,051523
4Aage Kristian Andersen
Aars Nibe Skakklub
1617
5
0
6
0
7
0
1
½
2
½
3
½
8
1
65,11509
5Jørgen M Jensen
Frederikshavn Skakklub
1667
4
1
8
1
6
1
7
1
1
1
2
½
3
½
615,51682
6Duncan Gillies MacLaurin
Sæby Skakklub
1374
3
1
4
1
5
0
8
1
7
1
1
½
2
1
22,851545
7Rune Nielsen
Nørresundby Skakklub
1215
2
0
3
½
4
1
5
0
6
0
8
0
1
0
71,51215
8Peter Duun Kristensen
Nørresundby Skakklub
1209
1
0
5
0
2
0
6
0
3
0
7
1
4
0
181,41191

Basisklasse 2 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Nicolai Brohus
Sæby Skakklub
1191
8
1
2
1
3
1
4
1
5
0
6
1
7
1
61 - 34,251281
2Kim Nielsen
Prøvemedlemmer
1000
7
0
1
0
8
0
3
1
4
0
5
0
6
0
182,25944
3Frank Svenning Pedersen
Frederikshavn Skakklub
1168
6
0
7
1
1
0
2
0
8
0
4
0
5
0
1741033
4Gunner Poulsen
Tranum Skakklub
1206
5
0
6
0
7
1
1
0
2
1
3
1
8
0
354,41143
5Jens Chr. Hæsum
Sæby Skakklub
1186
4
1
8
0
6
1
7
1
1
1
2
1
3
1
61 - 34,21281
6Peter Lindegaard
Frederikshavn Skakklub
1116
3
1
4
1
5
0
8
0
7
0
1
0
2
1
343,451096
7Silas Ekholm
Hobro Skakklub
1070
2
1
3
0
4
0
5
0
6
1
8
0
1
0
262,951027
8Pia Nielsen
Nørresundby Skakklub
1026
1
0
5
1
2
1
6
1
3
1
7
1
4
1
61 - 32,51274
Indbydelse

 

Frederikshavn Skakklub indbyder til hurtigskak i tilknytning til Nordjysk GP

Spillested: Wilmas Cafeteria Nordvej 4 Frederikshavn (tidligere traffikcenter Vangen ved  E 45 afkørsel)

Tidspunkt: Lørdag den 22. oktober 2016 fra kl. 10:00 til ca. 16:00

Turneringsform: 7 runder Monrad eller alle-mod-alle i grupper inddelt efter hurtigskakrating

Betænkningstid: 20 min. pr. spiller pr. parti

Indskud: 100 kr. pr. spiller. Betales på spilledagen

Præmier 70% af indskuddet. 20% går til den samlede GP-præmiepulje

Tilmelding: Her på siden senest torsdag den 20. oktober 2016

Kontaktperson: Jens Hansen tlf. 29 26 23 58 - jhansen@hansen.mail.dk

Periode 2016-10-22 .. 2016-10-22
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Dommere
  • Hoveddommer:

Tilmeldings muligheder til Frederikshavn Grand Prix

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Mesterklasse 8 2016-10-22 2016-10-20
Basisklasse 1 8 2016-10-22 2016-10-20
Basisklasse 2 8 2016-10-22 2016-10-20
Totalt antal tilmeldte 24
Deltagere i gruppen Mesterklasse
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100700677 1406159 1. Hugo Falberg Aalborg Skakforening af 1889 1741 1924 2016-10-14
100700360 1400886 2. FM Per Næsby Andreasen Nørresundby Skakklub 2298 2289 2016-10-10
100700759 1404172 3. Henning Larsen Aars Nibe Skakklub 1794 1944 2016-10-19
- 4. Spiller frameldt Skørping Skakklub 800 2016-10-20
100701613 1441183 5. Lars Ekholm Hobro Skakklub 1928 1979 2016-10-20
100700871 1410172 6. Mads Andreas Overmark Enkeltmedlem - Indland 1891 2016-10-17
100801216 1451197 7. Esben Munch Sæby Skakklub 1917 1932 2016-10-20
100700478 1454790 8. Per Visti Andersen Sæby Skakklub 1704 1798 2016-10-20
Deltagere i gruppen Basisklasse 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100700477 1444425 1. Jens Riis Sæby Skakklub 1401 1691 2016-08-24
103109271 1431676 2. Thomas Nielsen Enkeltmedlem - Indland 1546 1582 2016-10-03
100100491 1440810 3. Jens Hardy Pedersen Frederikshavn Skakklub 1503 2016-09-22
100700340 1440799 4. Aage Kristian Andersen Aars Nibe Skakklub 1617 1704 2016-10-19
100701700 1455427 5. Jørgen M Jensen Frederikshavn Skakklub 1667 2016-09-22
101095012 1449230 6. Duncan Gillies MacLaurin Sæby Skakklub 1374 1779 2016-10-04
100701752 1462458 7. Rune Nielsen Nørresundby Skakklub 1215 1292 2016-10-02
100701176 1435167 8. Peter Duun Kristensen Nørresundby Skakklub 1209 1504 2016-10-10
Deltagere i gruppen Basisklasse 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100701630 1453807 1. Nicolai Brohus Sæby Skakklub 1191 2016-10-19
101095932 - 2. Kim Nielsen Prøvemedlemmer 1000 2016-10-10
100600650 1450506 3. Frank Svenning Pedersen Frederikshavn Skakklub 1168 0 2016-10-13
100701497 1444913 4. Gunner Poulsen Tranum Skakklub 1206 1489 2016-10-21
100700487 1453793 5. Jens Chr. Hæsum Sæby Skakklub 1186 2016-10-13
100701759 - 6. Peter Lindegaard Frederikshavn Skakklub 1116 2016-10-03
100701651 1457853 7. Silas Ekholm Hobro Skakklub 1070 2016-10-20
100201715 1409700 8. Pia Nielsen Nørresundby Skakklub 1026 1336 2016-10-02