Arbejder ...

loading

Aalborg Grand Prix  

Vis Gruppe : Parringer
Gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Andreas Jakobsen
Nr.Åby Juniorskakklub
18111946
2
1
4
1
9
½
12
1
6
0
10
0
5
½
432,651852
2Steven Vestergaard
Brønderslev Skakklub
19441947
1
0
8
1
5
0
7
1
4
1
9
0
11
1
4541944
3Bogi Hansen Eliasen
Aalborg Skakforening af 1889
16351899
4
0
5
0
11
1
10
0
8
1
7
½
12
½
382,151661
4Søren Rud Ottesen
Tranum Skakklub
16431720
3
1
1
0
12
½
6
0
2
0
11
1
8
½
372,11670
5Børge Pedersen
Nørresundby Skakklub
20172050
6
0
3
1
2
1
9
0
10
0
8
1
1
½
64,352000
6 Maria Vasova
Aalborg Skakforening af 1889
21162116
5
1
9
0
7
½
4
1
1
1
12
1
10
1
202116
7Jan Peter Lysberg
Aalborg Skakforening af 1889
19701981
8
½
12
½
6
½
2
0
11
½
3
½
9
0
104,151921
8Henning Larsen
Aars Nibe Skakklub
18551961
7
½
2
0
10
1
11
0
3
0
5
0
4
½
2114,051794
9FM Per Næsby Andreasen
Nørresundby Skakklub
22922279
10
1
6
1
1
½
5
1
12
1
2
1
7
1
16,22298
10Arne Dan Fjordside
Aalborg Skakforening af 1889
17151893
9
0
11
1
8
0
3
1
5
1
1
1
6
0
442,21778
11Bjarne Søndergaard
Jetsmark Skakklub
16161788
12
0
10
0
3
0
8
1
7
½
4
0
2
0
1221601
12Kurt Pedersen
Aalborg Skakforening af 1889
17701896
11
1
7
½
4
½
1
0
9
0
6
0
3
½
92,91758

Gruppe 2 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Jens Ole van de Weerd
Aalborg Skakforening af 1889
13111464
8
½
2
1
3
1
4
½
5
0
6
1
7
0
442,11415
2Ture Jungberg Nielsen
Aalborg Skakforening af 1889
13211503
7
0
1
0
8
0
3
1
4
1
5
0
6
0
282,21312
3Aage Langballe Sørensen
Aalborg Skakforening af 1889
14181584
6
1
7
1
1
0
2
0
8
1
4
0
5
0
353,21409
4Anders Geisler
Aalborg Skakforening af 1889
1600
5
0
6
½
7
1
1
½
2
0
3
1
8
1
425,051554
5Emil Sønderstrup
Aalborg Skakforening af 1889
1522
4
1
8
1
6
½
7
1
1
1
2
1
3
1
14,31635
6Jens Riis
Sæby Skakklub
14391691
3
0
4
½
5
½
8
0
7
0
1
0
2
1
273,451374
7Per Jacobsen
Aalborg Skakforening af 1889
14661546
2
1
3
0
4
0
5
0
6
1
8
1
1
1
433,71480
8Jesper Christian Pedersen
Hjallerup Skakklub
1488
1
½
5
0
2
1
6
1
3
0
7
0
4
0
63,951423

Gruppe 3 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Lars Erik Lytzen
Aalborg Skakforening af 1889
12441484
8
1
2
1
3
1
4
1
5
½
6
1
7
1
14,41366
2Rune Nielsen
Nørresundby Skakklub
10271346
7
1
1
0
8
0
3
0
4
1
5
0
6
½
62,21041
3Gunner Poulsen
Tranum Skakklub
11671489
6
0
7
1
1
0
2
1
8
0
4
1
5
½
4 - 53,61163
4Pia Nielsen
Nørresundby Skakklub
10371371
5
0
6
0
7
1
1
0
2
0
3
0
8
½
72,31001
5Svend Aage Sørensen
Nørresundby Skakklub
10621341
4
1
8
0
6
0
7
½
1
½
2
1
3
½
4 - 52,551105
6Cristian Mihalcea
Aalborg Skakforening af 1889
1300
3
1
4
1
5
1
8
1
7
1
1
0
2
½
24,951325
7Peter Duun Kristensen
Nørresundby Skakklub
11091496
2
0
3
0
4
0
5
½
6
0
8
0
1
0
½83997
8Kristine Boye Sten
Jetsmark Skakklub
12981481
1
0
5
1
2
1
6
0
3
1
7
1
4
½
34,951278
Indbydelse

1. runde i Nordjysk Grand Prix 2016-17.

7 runder Monrad eller Alle mod alle. 20 min. pr. spiller pr. parti.

Spillested: Aalborg Skakforening, kantinen i kælderen.

Start kl. 10.

Indskud: 100 kr. Betales på spilledagen

Præmier: 70 % af indskud. 20 % går til den fælles præmiepulje.

Periode 2016-09-10 .. 2016-09-10
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite

Tilmeldings muligheder til Aalborg Grand Prix

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 12 2016-09-10 2016-09-09
Gruppe 2 8 2016-09-10 2016-09-09
Gruppe 3 8 2016-09-10 2016-09-09
Totalt antal tilmeldte 28
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
103107736 1418777 1. Andreas Jakobsen Nr.Åby Juniorskakklub 1811 1946 2016-09-03
100701587 1439910 2. Steven Vestergaard Brønderslev Skakklub 1944 1947 2016-09-09
100701734 1461699 3. Bogi Hansen Eliasen Aalborg Skakforening af 1889 1635 1899 2016-09-06
100600405 1429183 4. Søren Rud Ottesen Tranum Skakklub 1643 1720 2016-09-07
100700393 1403257 5. Børge Pedersen Nørresundby Skakklub 2017 2050 2016-09-09
2900955 6. Maria Vasova Aalborg Skakforening af 1889 2116 2116 2016-09-09
100701370 1408550 7. Jan Peter Lysberg Aalborg Skakforening af 1889 1970 1981 2016-09-08
100700759 1404172 8. Henning Larsen Aars Nibe Skakklub 1855 1961 2016-09-03
100700360 1400886 9. FM Per Næsby Andreasen Nørresundby Skakklub 2292 2279 2016-09-09
100700678 1418580 10. Arne Dan Fjordside Aalborg Skakforening af 1889 1715 1893 2016-08-29
100700283 1445600 11. Bjarne Søndergaard Jetsmark Skakklub 1616 1788 2016-09-08
100700648 1417037 12. Kurt Pedersen Aalborg Skakforening af 1889 1770 1896 2016-09-05
Deltagere i gruppen Gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
101095193 1453521 1. Jens Ole van de Weerd Aalborg Skakforening af 1889 1311 1464 2016-09-04
101095048 1454200 2. Ture Jungberg Nielsen Aalborg Skakforening af 1889 1321 1503 2016-09-06
100700850 1444921 3. Aage Langballe Sørensen Aalborg Skakforening af 1889 1418 1584 2016-09-03
101095829 1462709 4. Anders Geisler Aalborg Skakforening af 1889 1600 2016-09-09
100701452 1455630 5. Emil Sønderstrup Aalborg Skakforening af 1889 1522 2016-09-09
100700477 1444425 6. Jens Riis Sæby Skakklub 1439 1691 2016-09-04
100700690 1413856 7. Per Jacobsen Aalborg Skakforening af 1889 1466 1546 2016-09-04
100701612 1450557 8. Jesper Christian Pedersen Hjallerup Skakklub 1488 2016-09-06
Deltagere i gruppen Gruppe 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100701631 1450549 1. Lars Erik Lytzen Aalborg Skakforening af 1889 1244 1484 2016-09-01
100701752 1462458 2. Rune Nielsen Nørresundby Skakklub 1027 1346 2016-09-03
100701497 1444913 3. Gunner Poulsen Tranum Skakklub 1167 1489 2016-09-07
100201715 1409700 4. Pia Nielsen Nørresundby Skakklub 1037 1371 2016-09-03
100701127 1409115 5. Svend Aage Sørensen Nørresundby Skakklub 1062 1341 2016-09-03
100701757 - 6. Cristian Mihalcea Aalborg Skakforening af 1889 1300 2016-09-10
100701176 1435167 7. Peter Duun Kristensen Nørresundby Skakklub 1109 1496 2016-09-04
100701703 1453912 8. Kristine Boye Sten Jetsmark Skakklub 1298 1481 2016-09-08