Arbejder ...

loading

Hjallerup GP 2016/2017  

Vis Gruppe : Parringer
Gruppe 1 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWe
1Svend Pedersen
Nørresundby Skakklub
2196
8
1
2
1
3
0
4
1
5
1
6
1
7
1
625,55
2Peter Jørgen Dam Mikkelsen
Skørping Skakklub
2109
7
½
1
0
8
½
3
0
4
1
5
1
6
1
444,85
3FM Jørgen Jørgensen
Nørresundby Skakklub
2080
6
½
7
1
1
1
2
1
8
1
4
1
5
1
14,6
4Søren Thomsen
Aars Nibe Skakklub
1854
5
½
6
0
7
1
1
0
2
0
3
0
8
½
262,4
5Hugo Falberg
Aalborg Skakforening af 1889
1822
4
½
8
0
6
0
7
½
1
0
2
0
3
0
17 - 82,1
6Børge Pedersen
Nørresundby Skakklub
1991
3
½
4
1
5
1
8
1
7
1
1
0
2
0
33,7
7Søren Hauge
Skørping Skakklub
1753
2
½
3
0
4
0
5
½
6
0
8
0
1
0
17 - 81,5
8Richard Andersen
Prøvemedlemmer
1950
1
0
5
1
2
½
6
0
3
0
7
1
4
½
353,3

Gruppe 2 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWe
1Henning Larsen
Aars Nibe Skakklub
1693
8
1
2
1
3
½
4
½
5
+
6
½
7
½
523,8
2Per Jacobsen
Aalborg Skakforening af 1889
1507
7
0
1
0
8
0
3
0
4
0
5
+
6
1
272,15
3Aage Kristian Andersen
Aars Nibe Skakklub
1464
6
0
7
0
1
½
2
1
8
0
4
½
5
+
361,8
4Per Visti Andersen
Sæby Skakklub
1750
5
+
6
0
7
1
1
½
2
1
3
½
8
½
3 - 44,3
5Thomas Nielsen
Enkeltmedlem - Indland
1512
4
-
8
-
6
-
7
-
1
-
2
-
3
-
080
6Jørgen Michael Jensen
Frederikshavn Skakklub
1704
3
1
4
1
5
+
8
1
7
1
1
½
2
0
13,9
7Søren Rud Ottesen
Tranum Skakklub
1623
2
1
3
1
4
0
5
+
6
0
8
1
1
½
3 - 43,2
8Arne Valsted
Hjallerup Skakklub
1475
1
0
5
+
2
1
6
0
3
1
7
0
4
½
51,9

Gruppe 3 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWe
1Jens Riis
Sæby Skakklub
1417
8
½
2
0
3
1
4
½
5
0
6
0
7
1
364
2Peter Duun Kristensen
Nørresundby Skakklub
1295
7
0
1
1
8
1
3
1
4
0
5
0
6
1
432,65
3Lars Erik Lytzen
Aalborg Skakforening af 1889
1301
6
0
7
0
1
0
2
0
8
0
4
1
5
0
182,7
4Jens Hardy Pedersen
Frederikshavn Skakklub
1453
5
½
6
½
7
0
1
½
2
1
3
0
8
1
4 - 54,35
5Jesper Christian Pedersen
Hjallerup Skakklub
1423
4
½
8
1
6
1
7
½
1
1
2
1
3
1
614,05
6Ture Jungberg Nielsen
Aalborg Skakforening af 1889
1362
3
1
4
½
5
0
8
1
7
1
1
1
2
0
23,35
7Gunner Poulsen
Tranum Skakklub
1346
2
1
3
1
4
1
5
½
6
0
8
0
1
0
4 - 53,2
8Aage Langballe Sørensen
Aalborg Skakforening af 1889
1391
1
½
5
0
2
0
6
0
3
1
7
1
4
0
73,7

Gruppe 4 Direkte link
#NavnRating1234567PoPl
1Svend Aage Sørensen
Nørresundby Skakklub
1061
2
0
10
½
7
0
9
1
6
1
8
1
3
1
4
2Martin Drastrup
Hjallerup Skakklub
1043
1
1
3
0
10
1
5
1
7
0
4
1
8
1
51
3Kresten Hosbond
Hjallerup Skakklub
1232
4
1
2
1
5
0
7
1
10
0
9
1
1
0
45
4Bent H. Christensen
Nørresundby Skakklub
1096
3
0
6
1
8
1
10
½
5
1
2
0
9
1
3
5Peter Lindegaard
Frederikshavn Skakklub
1154
6
1
8
1
3
1
2
0
4
0
7
1
10
0
46
6Pia Nielsen
Nørresundby Skakklub
1171
5
0
4
0
9
1
8
0
1
0
10
0
7
1
29
7Frank Svenning Pedersen
Frederikshavn Skakklub
1001
8
0
9
1
1
1
3
0
2
1
5
0
6
0
38
8Rune Nielsen
Nørresundby Skakklub
1270
7
1
5
0
4
0
6
1
9
1
1
0
2
0
37
9Kim Sørensen
Prøvemedlemmer
900
10
0
7
0
6
0
1
0
8
0
3
0
4
0
010
10Jens Ole van de Weerd
Aalborg Skakforening af 1889
1228
9
1
1
½
2
0
4
½
3
1
6
1
5
1
52
Indbydelse

Hjallerup GP

Afvikles igen i år på Hjallerup Skole, idræts allé 6, 9320 Hjallerup. Lørdag den 11. Februar

Indskud: 100 kr.

Tilmelding kan også ske telefonisk til 23 82 22 70

Der er forplejning på spillestedet.

Periode 2017-02-11 .. 2017-02-11
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite

Tilmeldings muligheder til Hjallerup GP 2016/2017

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 8 2017-02-11 2017-02-09
Gruppe 2 8 2017-02-11 2017-02-09
Gruppe 3 8 2017-02-11 2017-02-09
Gruppe 4 10 2017-02-11 2017-02-09
Totalt antal tilmeldte 34
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100700396 1401092 1. Svend Pedersen Nørresundby Skakklub 2196 2210 2017-02-09
100700185 1439847 2. Peter Jørgen Dam Mikkelsen Skørping Skakklub 2109 2044 2017-02-01
100700375 1402820 3. FM Jørgen Jørgensen Nørresundby Skakklub 2080 2202 2017-02-09
100700353 1417274 4. Søren Thomsen Aars Nibe Skakklub 1854 1911 2017-02-06
100700677 1406159 5. Hugo Falberg Aalborg Skakforening af 1889 1822 1848 2017-01-23
100700393 1403257 6. Børge Pedersen Nørresundby Skakklub 1991 2029 2017-02-09
100700173 1441191 7. Søren Hauge Skørping Skakklub 1753 1789 2017-01-28
101096093 - 8. Richard Andersen Prøvemedlemmer 1950 2017-02-05
Deltagere i gruppen Gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100700759 1404172 1. Henning Larsen Aars Nibe Skakklub 1693 1940 2017-02-02
100700690 1413856 2. Per Jacobsen Aalborg Skakforening af 1889 1507 1584 2017-02-03
100700340 1440799 3. Aage Kristian Andersen Aars Nibe Skakklub 1464 1685 2017-02-06
100700478 1454790 4. Per Visti Andersen Sæby Skakklub 1750 1759 2017-02-07
103109271 1431676 5. Thomas Nielsen Enkeltmedlem - Indland 1512 1582 2016-10-03
100701700 1455427 6. Jørgen Michael Jensen Frederikshavn Skakklub 1704 1605 2017-01-27
100600405 1429183 7. Søren Rud Ottesen Tranum Skakklub 1623 1720 2016-12-10
100701699 1455672 8. Arne Valsted Hjallerup Skakklub 1475 1861 2017-02-02
Deltagere i gruppen Gruppe 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100700477 1444425 1. Jens Riis Sæby Skakklub 1417 1663 2016-09-11
100701176 1435167 2. Peter Duun Kristensen Nørresundby Skakklub 1295 1390 2017-01-23
100701631 1450549 3. Lars Erik Lytzen Aalborg Skakforening af 1889 1301 1478 2017-02-09
100100491 1440810 4. Jens Hardy Pedersen Frederikshavn Skakklub 1453 2017-02-07
100701612 1450557 5. Jesper Christian Pedersen Hjallerup Skakklub 1423 0 2017-02-02
101095048 1454200 6. Ture Jungberg Nielsen Aalborg Skakforening af 1889 1362 1536 2017-02-09
100701497 1444913 7. Gunner Poulsen Tranum Skakklub 1346 1494 2016-12-10
100700850 1444921 8. Aage Langballe Sørensen Aalborg Skakforening af 1889 1391 1584 2017-02-02
Deltagere i gruppen Gruppe 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100701127 1409115 1. Svend Aage Sørensen Nørresundby Skakklub 1061 1317 2017-01-09
100701687 1456970 2. Martin Drastrup Hjallerup Skakklub 1043 2017-01-24
100701694 1456768 3. Kresten Hosbond Hjallerup Skakklub 1232 2017-01-26
100700523 1435159 4. Bent H. Christensen Nørresundby Skakklub 1096 1538 2017-02-07
100701759 1463446 5. Peter Lindegaard Frederikshavn Skakklub 1154 2017-01-23
100201715 1409700 6. Pia Nielsen Nørresundby Skakklub 1171 1363 2017-01-09
100600650 1450506 7. Frank Svenning Pedersen Frederikshavn Skakklub 1001 0 2017-01-25
100701752 1462458 8. Rune Nielsen Nørresundby Skakklub 1270 1317 2017-01-09
101096094 - 9. Kim Sørensen Prøvemedlemmer 900 2017-01-26
100700601 1453521 10. Jens Ole van de Weerd Aalborg Skakforening af 1889 1228 1433 2017-01-13