Arbejder ...

loading

Juniorskakturnering i Frederikssund - Efterår 2016  

Vis Gruppe : Parringer
Gruppe 1 Direkte link
#Navn1234567PoPl
1Victor Jee Runge
Roskilde Skakklub
2
1
3
0
5
0
14
1
12
0
4
1
16
+
49
2William Grønn Jensen
1
0
4
1
6
0
12
0
16
+
10
0
13
0
214
3Daniel Alexander Cort Maleeva Hansen
Caïssa Gladsaxe
4
1
1
1
7
0
15
1
11
0
6
1
5
0
44
4Hugo Løvenstjerne
Helsingør Skakklub
3
0
2
0
8
0
16
+
10
0
1
0
14
0
115
5Laurits Bønsvig Wehding
Amager Skakforening
6
1
7
0
1
1
9
1
15
1
11
½
3
1
2
6Vidisha Sinha
Roskilde Skakklub
5
0
8
1
2
1
13
1
7
½
3
0
11
½
45
7Karl-Emil Elmer Nielsen-Refs
Amager Skakforening
8
1
5
1
3
1
11
1
6
½
9
1
12
1
1
8Andreas Philip Cort Maleeva Hansen
Caïssa Gladsaxe
7
0
6
0
4
1
10
1
14
1
12
0
9
0
310
9Magni Cederholm
Frederikssund Skakklub
10
1
11
0
14
1
5
0
13
1
7
0
8
1
46
10Luca E Klæø
Hillerød Skakklub
9
0
12
0
16
+
8
0
4
1
2
1
15
0
313
11Anton Bønsvig Wehding
Amager Skakforening
12
1
9
1
15
1
7
0
3
1
5
½
6
½
53
12Vedenta Sinha
Roskilde Skakklub
11
0
10
1
13
0
2
1
1
1
8
1
7
0
47
13Ingrid Elmer Nielsen-Refs
Amager Skakforening
14
0
16
+
12
1
6
0
9
0
15
0
2
1
311
14Jonathan Hansen
Brønshøj Skakforening
13
1
15
0
9
0
1
0
8
0
16
+
4
1
312
15Christian Vejen Weichel
Helsingør Skakklub
16
+
14
1
11
0
3
0
5
0
13
1
10
1
48
16Mr. X
Ingen klub
15
-
13
-
10
-
4
-
2
-
14
-
1
-
016

U14 (3 spillere)U12 (3 spillere)U10 (6 spillere)U8 (3 spillere)

Indbydelse

Frederikssund Skakklub indbyder alle juniorer (født 1996 eller senere) til skakturnering lørdag d. 22. oktober 2016.

Spillested: Lundebjerggaard, Lundevej 48, Frederikssund

Turnering: Afhængigt af tilmeldinger inddeles deltagerne i grupper efter alder.

Betænkningstid: Der spilles med skakur. Hver spiller får mellem 15 og 30 min. pr. spiller pr. parti alt efter aldersklasse.

Varighed: Fra kl. 10 til ca. kl. 14.00.

Indskud: 20 kr. som betales på spillestedet inden 1. runde.

Tilmelding: Senest fredag d. 21. oktober. Klik på fanen "tilmelding".
Alternativt til Thomas Larsen, tlf.: 30 27 57 93. Oplys venligst navn, fødselsdato og evt. klub.

Præmier: Der er præmier til alle deltagere.

Mad og drikke: Kan købes på spillestedet.

Periode 2016-10-22 .. 2016-10-22
Dansk ratet Nej
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turneringens egen hjemmeside http://www.frederikssundskakklub.dk
Turnerings komite

Tilmeldings muligheder til Juniorskakturnering i Frederikssund - Efterår 2016

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://www.frederikssundskakklub.dk

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 16 2016-10-22 2016-10-21
Totalt antal tilmeldte 16
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100802929 1459899 1. Victor Jee Runge Roskilde Skakklub 500 2016-10-11
- 2. William Grønn Jensen 1000 2016-10-04
100104342 1462644 3. Daniel Alexander Cort Maleeva Hansen Caïssa Gladsaxe 875 2016-10-09
100803046 - 4. Hugo Løvenstjerne Helsingør Skakklub 500 2016-10-19
100104307 - 5. Laurits Bønsvig Wehding Amager Skakforening 1262 2016-10-11
100803024 - 6. Vidisha Sinha Roskilde Skakklub 1000 2016-10-20
100104139 1452797 7. Karl-Emil Elmer Nielsen-Refs Amager Skakforening 1226 2016-10-21
100104343 1462636 8. Andreas Philip Cort Maleeva Hansen Caïssa Gladsaxe 1025 2016-10-09
100802943 1458272 9. Magni Cederholm Frederikssund Skakklub 1054 2016-09-29
100803036 - 10. Luca E Klæø Hillerød Skakklub 1000 2016-10-19
100104306 - 11. Anton Bønsvig Wehding Amager Skakforening 1093 2016-10-11
100803025 - 12. Vedenta Sinha Roskilde Skakklub 1000 2016-10-20
100104157 1455907 13. Ingrid Elmer Nielsen-Refs Amager Skakforening 1037 2016-10-21
100104245 1457608 14. Jonathan Hansen Brønshøj Skakforening 1000 2016-10-08
100802952 1458418 15. Christian Vejen Weichel Helsingør Skakklub 1086 2016-10-19
- 16. Mr. X Ingen klub 800 1000 2016-10-22