Arbejder ...

loading

Tranum Grand Prix 2017  

Vis Gruppe : Parringer
Mesterklassen Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Arne Dan Fjordside
Aalborg Skakforening af 1889
1759
8
0
2
0
3
1
4
0
5
½
6
½
7
1
352,351779
2Hans Peter Rasmussen
Aalborg Skakforening af 1889
1758
7
1
1
1
8
0
3
1
4
0
5
0
6
0
362,351778
3Hugo Falberg
Aalborg Skakforening af 1889
1862
6
½
7
½
1
0
2
0
8
½
4
½
5
0
273,351822
4Bjarne Sønderstrup
Aalborg Skakforening af 1889
2081
5
0
6
½
7
1
1
1
2
1
3
½
8
0
435,42053
5Peter Jørgen Dam Mikkelsen
Skørping Skakklub
2112
4
1
8
0
6
1
7
1
1
½
2
1
3
1
25,652109
6Kurt Pedersen
Aalborg Skakforening af 1889
1755
3
½
4
½
5
0
8
0
7
1
1
½
2
1
42,31791
7René Andreasen
Nørrebro Skakklub
1765
2
0
3
½
4
0
5
0
6
0
8
0
1
0
½82,41708
8Lars Ekholm
Hobro Skakklub
1948
1
1
5
1
2
1
6
1
3
½
7
1
4
1
14,22027

Basis 1 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Søren Rud Ottesen
Tranum Skakklub
1630
8
1
2
1
3
0
4
½
5
1
6
½
7
0
454,251623
2Lars Erik Lytzen
Aalborg Skakforening af 1889
1353
7
0
1
0
8
½
3
0
4
0
5
0
6
0
½81,651301
3Søren Hauge
Skørping Skakklub
1747
6
½
7
1
1
1
2
1
8
½
4
½
5
1
15,31753
4Henning Larsen
Aars Nibe Skakklub
1706
5
1
6
½
7
0
1
½
2
1
3
½
8
1
34,951693
5Aage Langballe Sørensen
Aalborg Skakforening af 1889
1427
4
0
8
½
6
0
7
0
1
0
2
1
3
0
72,31391
6Jørgen Michael Jensen
Frederikshavn Skakklub
1681
3
½
4
½
5
1
8
1
7
1
1
½
2
1
24,751704
7Jonas Raun
Prøvemedlemmer
1400
2
1
3
0
4
1
5
1
6
0
8
0
1
1
442,051508
8Klaus Nielsen
Tranum Skakklub
1473
1
0
5
½
2
½
6
0
3
½
7
1
4
0
62,71464

Basis 2 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Jens Ole van de Weerd
Aalborg Skakforening af 1889
1316
8
1
2
0
3
0
4
0
5
0
6
1
7
0
263,951228
2Kim Æbelø
Prøvemedlemmer
1200
7
0
1
1
8
1
3
0
4
0
5
0
6
0
272,71169
3Ture Jungberg Nielsen
Aalborg Skakforening af 1889
1312
6
0
7
1
1
1
2
1
8
1
4
1
5
0
523,91362
4Rune Nielsen
Nørresundby Skakklub
1310
5
0
6
0
7
0
1
1
2
1
3
0
8
1
353,91270
5Gunner Poulsen
Tranum Skakklub
1326
4
1
8
0
6
0
7
½
1
1
2
1
3
1
34,051346
6Daniel Jhaf Madsen
Århus Skakklub/Skolerne
1250
3
1
4
1
5
1
8
1
7
1
1
0
2
1
613,251430
7Peter Duun Kristensen
Nørresundby Skakklub
1218
2
1
3
0
4
1
5
½
6
0
8
1
1
1
42,91295
8Peter Lindegaard
Frederikshavn Skakklub
1260
1
0
5
1
2
0
6
0
3
0
7
0
4
0
183,351154

Basis 3 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Terkild Søndergaard
Tranum Skakklub
1111
8
1
2
1
3
1
4
0
5
1
6
0
7
0
443,61129
2Pia Nielsen
Nørresundby Skakklub
1191
7
1
1
0
8
0
3
1
4
0
5
1
6
1
434,451171
3Svend Aage Sørensen
Nørresundby Skakklub
1153
6
0
7
0
1
0
2
0
8
1
4
0
5
1
274,051061
4Silas Ekholm
Hobro Skakklub
1027
5
½
6
0
7
½
1
1
2
1
3
1
8
1
522,71167
5Frank Svenning Pedersen
Frederikshavn Skakklub
1080
4
½
8
0
6
0
7
1
1
0
2
0
3
0
83,251001
6Noah Ekholm
Hobro Skakklub
1091
3
1
4
1
5
1
8
½
7
1
1
1
2
0
13,41213
7Ken Christensen
Tranum Skakklub
960
2
0
3
1
4
½
5
0
6
0
8
0
1
1
62,05980
8Jens Chr. Hæsum
Sæby Skakklub
1195
1
0
5
1
2
1
6
½
3
0
7
1
4
0
54,51150
Indbydelse

Tranum Skakklub indbyder til hurtigskak som afdeling af Nordjysk Grand Prix 2016/17.

Spillested: Tranum Skole, Uglevej 6, Tranum, 9460 Brovst.

Tidspunkt: Lørdag 21. januar 2017 fra kl. 10:00 til ca. 16:00.

Turneringsform: 7 runder hurtigskak - gruppeinddeling efter hurtigskakrating i alle-mod-alle-grupper eller Monrad-grupper.

Betænkningstid: 20 minutter pr. spiller pr. parti.

Indskud: 100 kr. pr. spiller.

Præmier: Ca. 70 % af indskudspuljen, mens 20 % går til præmiepuljen for den samlede GP-serie.

Tilmelding: Senest torsdag 19. januar 2017 via denne side.

Kontaktperson: Allan Eriksen, tlf. 22 39 28 85 - mail@allanoe.dk

Periode 2017-01-21 .. 2017-01-21
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Dommere
  • Hoveddommer:

Tilmeldings muligheder til Tranum Grand Prix 2017

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Mesterklassen 8 2017-01-21 2017-01-19
Basis 1 8 2017-01-21 2017-01-19
Basis 2 8 2017-01-21 2017-01-19
Basis 3 8 2017-01-21 2017-01-19
Totalt antal tilmeldte 32
Deltagere i gruppen Mesterklassen
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100700678 1418580 1. Arne Dan Fjordside Aalborg Skakforening af 1889 1759 1915 2016-12-30
100700722 1408992 2. Hans Peter Rasmussen Aalborg Skakforening af 1889 1758 1895 2017-01-18
100700677 1406159 3. Hugo Falberg Aalborg Skakforening af 1889 1862 1882 2017-01-10
100700725 1407678 4. Bjarne Sønderstrup Aalborg Skakforening af 1889 2081 2117 2017-01-15
100700185 1439847 5. Peter Jørgen Dam Mikkelsen Skørping Skakklub 2112 2029 2017-01-18
100700648 1417037 6. Kurt Pedersen Aalborg Skakforening af 1889 1755 1911 2017-01-03
100301704 1401483 7. René Andreasen Nørrebro Skakklub 1765 1796 2017-01-03
100701613 1441183 8. Lars Ekholm Hobro Skakklub 1948 1992 2017-01-19
Deltagere i gruppen Basis 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100600405 1429183 1. Søren Rud Ottesen Tranum Skakklub 1630 1720 2016-12-01
100701631 1450549 2. Lars Erik Lytzen Aalborg Skakforening af 1889 1353 1478 2017-01-04
100700173 1441191 3. Søren Hauge Skørping Skakklub 1747 1787 2017-01-04
100700759 1404172 4. Henning Larsen Aars Nibe Skakklub 1706 1943 2017-01-04
100700850 1444921 5. Aage Langballe Sørensen Aalborg Skakforening af 1889 1427 1584 2017-01-17
100701700 1455427 6. Jørgen Michael Jensen Frederikshavn Skakklub 1681 1605 2017-01-17
101096066 - 7. Jonas Raun Prøvemedlemmer 1400 2017-01-18
100700530 1463454 8. Klaus Nielsen Tranum Skakklub 1473 2017-01-08
Deltagere i gruppen Basis 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100700601 1453521 1. Jens Ole van de Weerd Aalborg Skakforening af 1889 1316 1433 2017-01-13
101096067 - 2. Kim Æbelø Prøvemedlemmer 1200 2017-01-16
101095048 1454200 3. Ture Jungberg Nielsen Aalborg Skakforening af 1889 1312 1546 2017-01-18
100701752 1462458 4. Rune Nielsen Nørresundby Skakklub 1310 1270 2016-11-27
100701497 1444913 5. Gunner Poulsen Tranum Skakklub 1326 1494 2016-12-01
100602630 1463403 6. Daniel Jhaf Madsen Århus Skakklub/Skolerne 1250 2017-01-18
100701176 1435167 7. Peter Duun Kristensen Nørresundby Skakklub 1218 1420 2016-12-13
100701759 1463446 8. Peter Lindegaard Frederikshavn Skakklub 1260 2017-01-09
Deltagere i gruppen Basis 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100701662 1457357 1. Terkild Søndergaard Tranum Skakklub 1111 2017-01-11
100201715 1409700 2. Pia Nielsen Nørresundby Skakklub 1191 1339 2016-11-27
100701127 1409115 3. Svend Aage Sørensen Nørresundby Skakklub 1153 1297 2016-11-27
100701651 1457853 4. Silas Ekholm Hobro Skakklub 1027 2017-01-19
100600650 1450506 5. Frank Svenning Pedersen Frederikshavn Skakklub 1080 0 2017-01-17
100701680 1457071 6. Noah Ekholm Hobro Skakklub 1091 1491 2017-01-19
100700524 1457250 7. Ken Christensen Tranum Skakklub 960 2017-01-08
100700487 1453793 8. Jens Chr. Hæsum Sæby Skakklub 1195 2017-01-17