Arbejder ...

loading

Aarhus Grand Prix og UGP, Horsens 2016  

Vis Gruppe : Parringer
A-gruppe Direkte link
#NavnRating12345PoPlWeRn
1Filip Martin Kierulf Hou Holm
Nordre Skakklub
1534
6
1
4
1
3
½
2
1
7
1
13,051613
2Anna Hedelykke Jensen
Nordre Skakklub
1519
5
½
3
½
7
1
1
0
8
1
333,151512
3Christian Emil Frambøl
Skanderborg Skakklub
1467
7
1
2
½
1
½
4
1
5
1
422,71539
4Alfred Hedelykke Wegger
Nordre Skakklub
1331
8
1
1
0
5
½
3
0
6
0
61,751320
5Simon Ehrenreich
Skakklubben af 1968
1405
2
½
6
½
4
½
8
½
3
0
252,31392
6Valdemar Mandrup
Skakklubben af 1968
1545
1
0
5
½
8
0
7
0
4
1
73,51455
7Svante Juul Ellemand
Skakklubben af 1968
1401
3
0
8
1
2
0
6
1
1
0
242,051399
8Jacob Kindt Nielsen
Kjellerup Skakklub
1284
4
0
7
0
6
1
5
½
2
0
81,51284

B- og C-gruppe (lagt sammen) Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Sebastian Ladegaard
Kjellerup Skakklub
1159
4
1
5
½
3
1
7
1
8
+
6
1
2
½
613,051267
2John Christopher Højstrup Christensen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1438
5
1
3
1
7
0
8
+
6
1
4
½
1
½
525,21384
3Elias Mols Kabell
Syddjurs Skakklub
1177
6
1
2
0
1
0
5
1
4
0
7
0
8
+
363,251121
4Kristoffer Emil Juul Kortsen
Syddjurs Skakklub
1072
1
0
8
+
5
0
6
1
3
1
2
½
7
0
42,351079
5Magnus Mols Kabell
Syddjurs Skakklub
1032
2
0
1
½
4
1
3
0
7
0
8
+
6
0
721010
6Victor Ammitzbøll Madsen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
997
3
0
7
1
8
+
4
0
2
0
1
0
5
1
351,71011
7Robert Pavia
Skakklubben af 1968
1200
8
+
6
0
2
1
1
0
5
1
3
1
4
1
533,451225
8Hr. Oversidder
Ingen klub
800
7
-
4
-
6
-
2
-
1
-
5
-
3
-
080800

Grupperne blev lagt sammen p.gr.a. deltagerantallet

D-gruppen Direkte link
#NavnRating12345PoPlWeRn
1Andrea Kongskov
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1052
4
0
3
1
2
0
6
1
5
1
333,31052
2Mathias Jensen
Silkeborg Skakklub Af 1930
890
6
1
4
0
1
1
5
1
3
0
31 - 22935
3Lukas Dalsgaard
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
888
5
0
1
0
6
0
4
1
2
1
252888
4Benjamin Dalsgaard
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
998
1
1
2
1
5
0
3
0
6
1
31 - 22,91003
5Carl Emil Richter Thyssen
Silkeborg Skakklub Af 1930
884
3
1
6
1
4
1
2
0
1
0
341,95934
6Oskar Mose
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1000
2
0
5
0
3
1
1
0
4
0
162,9915

E-gruppen Direkte link
#NavnRating123456789PoPlWeRn
1Noa Sinding
Syddjurs Skakklub
1070
11
0
15
1
13
1
10
1
4
0
2
0
21
1
8
1
14
1
6661070
2Nikolaj Aggerbeck-Lauritzen
Silkeborg Skakklub Af 1930
991
12
1
11
1
14
1
20
0
3
0
1
1
4
1
5
1
6
1
715,451061
3Andreas B. Nielsen
Kjellerup Skakklub
929
13
0
16
1
22
1
6
1
2
1
21
1
20
0
14
1
12
0
654,65990
4Nanna Ehrenreich
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
905
14
0
18
1
8
1
12
1
1
1
20
0
2
0
11
0
5
0
4144,05903
5Mathias Wallin
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
878
15
1
13
1
10
0
7
1
21
0
11
0
18
1
2
0
4
1
5103,85930
6Magnus Nørgaard Jørgensen
Kjellerup Skakklub
808
16
1
14
0
11
1
3
0
18
1
12
0
13
1
19
1
2
0
593,2889
7Jonathan Rosendahl Thomsen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
926
18
1
20
0
23
1
5
0
14
0
8
0
22
½
24
+
9
1
134,15897
8Artem Reyzvikh
Silkeborg Skakklub Af 1930
1044
17
1
21
½
4
0
11
0
9
1
7
1
14
0
1
0
23
1
125,75988
9Karl Bruun Andresen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
900
21
0
17
½
15
0
24
+
8
0
19
0
16
1
23
1
7
0
203,55853
10Lukas Byrdal
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
900
22
1
23
1
5
1
1
0
20
0
14
0
19
0
15
0
24
+
4173,8864
11Mathias Christensen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
900
1
1
2
0
6
0
8
1
19
1
5
1
12
0
4
1
20
1
644,1986
12Mia Gamst Josefsen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
900
2
0
19
1
17
1
4
0
15
1
6
1
11
1
20
1
3
1
734,451040
13Simon Gram Jensen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
897
3
1
5
0
1
0
19
0
17
1
22
1
6
0
18
0
16
0
3214,4834
14Rasmus Grønskov
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
900
4
1
6
1
2
0
21
0
7
1
10
1
8
1
3
0
1
0
583,8954
15Simon Jensen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
900
5
0
1
0
9
1
23
1
12
0
18
0
24
+
10
1
21
0
4163,6873
16Benjamin Larsen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
900
6
0
3
0
18
0
17
0
24
+
23
0
9
0
22
1
13
1
3224,1806
17Henrik Mahs Jæger
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
900
8
0
9
½
12
0
16
1
13
0
24
+
23
1
21
0
22
0
183,6851
18Sara Olesen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
900
7
0
4
0
16
1
22
1
6
0
15
1
5
0
13
1
19
1
5114,6918
19Laura Pedersen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
900
20
0
12
0
24
+
13
1
11
0
9
1
10
1
6
0
18
0
4154,1851
20Liva Skou Boyesen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
911
19
1
7
1
21
1
2
1
10
1
4
1
3
1
12
0
11
0
724,251069
21Thue Skou Boyesen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1048
9
1
8
½
20
0
14
1
5
1
3
0
1
0
17
1
15
1
75,851032
22Victor Kjærulff
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
900
10
0
24
+
3
0
18
0
23
1
13
0
7
½
16
0
17
1
193,9837
23Peter Sinding
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
900
24
+
10
0
7
0
15
0
22
0
16
1
17
0
9
0
8
0
2233,75776
24Hr. Oversidder
Ingen klub
800
23
-
22
-
19
-
9
-
16
-
17
-
15
-
7
-
10
-
0240800

F-gruppen Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Hjalte Breindal Kragh
Silkeborg Skakklub Af 1930
904
10
1
5
1
4
1
3
0
13
0
9
1
8
1
524,55924
2Halfdan Malmgren Asmild
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
723
18
1
8
0
16
1
13
0
9
0
12
0
14
1
3142,75734
3Philip Løvbjerg
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
775
9
1
7
1
8
0
1
1
4
1
6
0
13
1
533,15874
4Frida Maria Lassen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
787
11
1
13
1
1
0
8
1
3
0
5
1
6
0
443,25821
5Katrine Hansen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
800
12
1
1
0
13
0
16
1
15
1
4
0
9
1
473,5823
6Andreas Malmgren Asmild
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
786
13
0
15
1
11
1
12
1
8
1
3
1
4
1
613,5944
7Laura Hansen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
800
14
1
3
0
12
0
15
0
10
0
17
0
16
0
1173,65681
8Naya Steensig
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
800
15
1
2
1
3
1
4
0
6
0
13
1
1
0
463,7814
9Viktoria Arnarsdóttir
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
800
3
0
16
½
14
1
18
½
2
1
1
0
5
0
3123,55775
10Witus Cramer
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
800
1
0
14
½
15
0
17
½
7
1
11
0
12
1
3153,4782
11Frida Pilgaard Jensen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
832
4
0
18
1
6
0
14
½
16
0
10
1
17
1
93,85816
12Liva Langendorff Christensen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
800
5
0
17
1
7
1
6
0
18
0
2
1
10
0
3133,7769
13Omid Salim
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
800
6
1
4
0
5
1
2
1
1
1
8
0
3
0
453,55820
14Emil Juul Thomsen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
830
7
0
10
½
9
0
11
½
17
0
15
0
2
0
1184695
15Niklas Lyngholm Knudsen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
695
8
0
6
0
10
1
7
1
5
0
14
1
18
1
482,55760
16Marius Janse von der Rendsburg
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
800
17
1
9
½
2
0
5
0
11
1
18
0
7
1
113,65793
17Elinborg Arnarsdóttir
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
800
16
0
12
0
18
0
10
½
14
1
7
1
11
0
163,5755
18Minh Quang Hoekema
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
752
2
0
11
0
17
1
9
½
12
1
16
1
15
0
103,25763

N-gruppen Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Peter Munk
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
631
9
1
7
0
11
1
6
1
8
1
14
1
3
1
622,95838
2Isabella Smidt
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
700
11
0
3
½
10
½
15
½
13
½
4
1
6
1
453,5723
3Cyra Balbuena
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
700
4
½
2
½
15
1
8
0
11
0
16
+
1
0
3103,15648
4Tobias Beutnagel
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
700
3
½
14
0
12
0
16
+
15
1
2
0
13
1
83,15671
5Axel Skovgaard
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
700
15
1
8
0
9
0
13
1
14
1
12
½
7
0
73,65693
6Henry Linnet
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
700
12
1
11
1
14
0
1
0
9
1
7
0
2
0
393,7669
7Nicoline Christensen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
752
13
1
1
1
8
1
14
1
12
1
6
1
5
1
714,25932
8David Løvbjerg
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
672
16
+
5
1
7
0
3
1
1
0
11
1
10
1
532,8726
9Ròi Olsen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
700
1
0
13
1
5
1
12
0
6
0
10
0
16
+
3133,1651
10Laura Sinding
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
700
14
0
12
½
2
½
11
0
16
+
9
1
8
0
3123,2646
11Crystal Queency Rosaldo
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
700
2
1
6
0
1
0
10
1
3
1
8
0
15
½
63,65693
12Noah Hem
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
700
6
0
10
½
4
1
9
1
7
0
5
½
14
0
3113,6673
13Mads Arberg Thomsen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
700
7
0
9
0
16
+
5
0
2
½
15
0
4
0
152,95590
14Casper Steiniche
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
582
10
1
4
1
6
1
7
0
5
0
1
0
12
1
442,4659
15Liv Pedersen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
700
5
0
16
+
3
0
2
½
4
0
13
1
11
½
3143655
16Hr. Oversidder
Ingen klub
800
8
-
15
-
13
-
4
-
10
-
3
-
9
-
0160800
Indbydelse
Periode 2016-09-17 .. 2016-09-17
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Dommere
  • Hoveddommer:

Tilmeldings muligheder til Aarhus Grand Prix og UGP, Horsens 2016

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
A-gruppe 8 2016-09-17 2016-09-17
B- og C-gruppe (lagt sammen) 8 2016-09-17 2016-09-17
D-gruppen 6 2016-09-17 2016-09-17
E-gruppen 24 2016-09-17 2016-09-17
F-gruppen 18 2016-09-17 2016-09-17
N-gruppen 16 2016-09-17 2016-09-17
Totalt antal tilmeldte 80
Deltagere i gruppen A-gruppe
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100602410 1444824 1. Filip Martin Kierulf Hou Holm Nordre Skakklub 1534 1760 2016-09-25
100602456 1449834 2. Anna Hedelykke Jensen Nordre Skakklub 1519 1689 2016-09-25
100602544 1451502 3. Christian Emil Frambøl Skanderborg Skakklub 1467 1770 2016-09-25
100602457 1446070 4. Alfred Hedelykke Wegger Nordre Skakklub 1331 1525 2016-09-25
101095138 1457292 5. Simon Ehrenreich Skakklubben af 1968 1405 1596 2016-09-25
100602552 1451740 6. Valdemar Mandrup Skakklubben af 1968 1545 1575 2016-09-25
100602551 1451685 7. Svante Juul Ellemand Skakklubben af 1968 1401 1506 2016-09-25
100901686 1457195 8. Jacob Kindt Nielsen Kjellerup Skakklub 1284 2016-09-25
Deltagere i gruppen B- og C-gruppe (lagt sammen)
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100901687 1452738 1. Sebastian Ladegaard Kjellerup Skakklub 1159 2016-09-25
100602575 1453947 2. John Christopher Højstrup Christensen Silkeborg Skakklub Af 1930 1438 1323 2016-09-25
100602594 - 3. Elias Mols Kabell Syddjurs Skakklub 1177 2016-09-25
100602591 1461389 4. Kristoffer Emil Juul Kortsen Syddjurs Skakklub 1072 2016-09-25
100602595 1462245 5. Magnus Mols Kabell Syddjurs Skakklub 1032 2016-09-25
101095366 1462555 6. Victor Ammitzbøll Madsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 997 2016-09-25
100602624 - 7. Robert Pavia Skakklubben af 1968 1200 2016-09-25
- 8. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2016-09-25
Deltagere i gruppen D-gruppen
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
101095505 - 1. Andrea Kongskov Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1052 2016-09-25
101095517 - 2. Mathias Jensen Silkeborg Skakklub Af 1930 890 2016-09-25
101095512 - 3. Lukas Dalsgaard Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 888 2016-09-25
101095513 - 4. Benjamin Dalsgaard Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 998 2016-09-25
100602574 1458248 5. Carl Emil Richter Thyssen Silkeborg Skakklub Af 1930 884 2016-09-25
101095864 - 6. Oskar Mose Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1000 2016-09-25
Deltagere i gruppen E-gruppen
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100602596 - 1. Noa Sinding Syddjurs Skakklub 1070 2016-09-27
100602402 1459945 2. Nikolaj Aggerbeck-Lauritzen Silkeborg Skakklub Af 1930 991 2016-09-27
100901770 1459430 3. Andreas B. Nielsen Kjellerup Skakklub 929 2016-09-27
101095520 - 4. Nanna Ehrenreich Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 905 2016-09-27
101095774 - 5. Mathias Wallin Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 878 2016-09-27
100901778 - 6. Magnus Nørgaard Jørgensen Kjellerup Skakklub 808 2016-09-27
101095547 - 7. Jonathan Rosendahl Thomsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 926 2016-09-27
100602607 - 8. Artem Reyzvikh Silkeborg Skakklub Af 1930 1044 2016-09-27
101095865 - 9. Karl Bruun Andresen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 900 2016-09-27
101095866 - 10. Lukas Byrdal Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 900 2016-09-27
101095868 - 11. Mathias Christensen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 900 2016-09-27
101095867 - 12. Mia Gamst Josefsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 900 2016-09-27
101095733 - 13. Simon Gram Jensen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 897 2016-09-27
101095869 - 14. Rasmus Grønskov Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 900 2016-09-27
101095872 - 15. Simon Jensen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 900 2016-09-27
101095875 - 16. Benjamin Larsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 900 2016-09-27
101095873 - 17. Henrik Mahs Jæger Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 900 2016-09-27
101095871 - 18. Sara Olesen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 900 2016-09-27
101095870 - 19. Laura Pedersen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 900 2016-09-27
101095756 - 20. Liva Skou Boyesen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 911 2016-09-27
101095761 - 21. Thue Skou Boyesen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1048 2016-09-27
101095874 - 22. Victor Kjærulff Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 900 2016-09-27
101095487 - 23. Peter Sinding Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 900 2016-09-27
- 24. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2016-09-27
Deltagere i gruppen F-gruppen
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100602606 - 1. Hjalte Breindal Kragh Silkeborg Skakklub Af 1930 904 2016-09-27
101095628 - 2. Halfdan Malmgren Asmild Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 723 2016-09-27
101095521 - 3. Philip Løvbjerg Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 775 2016-09-27
101095759 - 4. Frida Maria Lassen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 787 2016-09-27
101095876 - 5. Katrine Hansen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 800 2016-09-27
101095766 - 6. Andreas Malmgren Asmild Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 786 2016-09-27
101095877 - 7. Laura Hansen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 800 2016-09-27
101095878 - 8. Naya Steensig Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 800 2016-09-27
101095879 - 9. Viktoria Arnarsdóttir Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 800 2016-09-27
101095881 - 10. Witus Cramer Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 800 2016-09-27
101095758 - 11. Frida Pilgaard Jensen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 832 2016-09-27
101095883 - 12. Liva Langendorff Christensen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 800 2016-09-27
101095884 - 13. Omid Salim Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 800 2016-09-27
101095524 - 14. Emil Juul Thomsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 830 2016-09-27
100104315 - 15. Niklas Lyngholm Knudsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 695 2016-09-27
101095882 - 16. Marius Janse von der Rendsburg Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 800 2016-09-27
101095880 - 17. Elinborg Arnarsdóttir Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 800 2016-09-27
101095675 - 18. Minh Quang Hoekema Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 752 2016-09-27
Deltagere i gruppen N-gruppen
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
101095622 - 1. Peter Munk Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 631 2016-09-27
101095886 - 2. Isabella Smidt Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 700 2016-09-27
101095887 - 3. Cyra Balbuena Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 700 2016-09-27
101095888 - 4. Tobias Beutnagel Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 700 2016-09-27
101095889 - 5. Axel Skovgaard Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 700 2016-09-27
101095890 - 6. Henry Linnet Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 700 2016-09-27
101095772 - 7. Nicoline Christensen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 752 2016-09-27
101095652 - 8. David Løvbjerg Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 672 2016-09-27
101095894 - 9. Ròi Olsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 700 2016-09-27
101095895 - 10. Laura Sinding Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 700 2016-09-27
101095891 - 11. Crystal Queency Rosaldo Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 700 2016-09-27
101095892 - 12. Noah Hem Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 700 2016-09-27
101095885 - 13. Mads Arberg Thomsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 700 2016-09-27
101095531 - 14. Casper Steiniche Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 582 2016-09-27
101095893 - 15. Liv Pedersen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 700 2016-09-27
- 16. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2016-09-27