Arbejder ...

loading

Chess House Fredagslyn 16. september 2016 - FINALER  

Vis Gruppe : Parringer
Finale A Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Kasper Hansen
21542135
8
+
2
½
3
1
4
0
5
0
6
½
7
0
361,82158
2Jackie Andersen
Skanderborg Skakklub
23552382
7
1
1
½
8
+
3
½
4
0
5
1
6
0
44 - 53,652342
3FM Bjarne Hansen
23002301
6
0
7
½
1
0
2
½
8
+
4
0
5
0
273,12258
4Pelle Rødkjær Bank
Skakklubben af 1968
22352256
5
0
6
1
7
½
1
1
2
1
3
1
8
+
12,552283
5IM Karsten Rasmussen
Århus Skakklub/Skolerne
24232447
4
1
8
+
6
½
7
0
1
1
2
0
3
1
34,22416
6FM Mads Boe
Skanderborg Skakklub
23632324
3
1
4
0
5
½
8
+
7
1
1
½
2
1
523,72369
7FM Filip Boe Olsen
Nordre Skakklub
21762241
2
0
3
½
4
½
5
1
6
0
8
+
1
1
44 - 522196
8Hr. Oversidder
Ingen klub
8001000
1
-
5
-
2
-
6
-
3
-
7
-
4
-
080800

Finale B Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRn
1Bjarne Lysgaard-Egeberg
Skakklubben af 1968
19701907
6
1
2
0
3
0
4
0
5
½
53,11922
2Per Oehlerich
Nordre Skakklub
19071964
5
0
1
1
6
1
3
0
4
0
242,651888
3Dennis Hemdorff
Nordre Skakklub
19591986
4
0
5
0
1
1
2
1
6
1
3331959
4Steen Farup Christensen
Nordre Skakklub
19401946
3
1
6
0
5
1
1
1
2
1
412,91976
5Martin Knudsen
Skakklubben af 1968
20082026
2
1
3
1
4
0
6
1
1
½
23,352011
6Jakob Mortensen
Skakklubben af 1968
13201616
1
0
4
1
2
0
5
0
3
0
160,051363
Indbydelse
Periode 2016-09-16 .. 2016-09-16
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Dommere
  • Hoveddommer: Thomas Hauge Vestergaard

Tilmeldings muligheder til Chess House Fredagslyn 16. september 2016 - FINALER

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Finale A 8 2016-09-16 2016-09-16
Finale B 6 2016-09-16 2016-09-16
Totalt antal tilmeldte 14
Deltagere i gruppen Finale A
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100900480 1402641 1. Kasper Hansen 2154 2135 2016-09-27
100700153 1402650 2. Jackie Andersen Skanderborg Skakklub 2355 2382 2016-09-27
100600615 1403176 3. FM Bjarne Hansen 2300 2301 2016-09-27
100600595 1402889 4. Pelle Rødkjær Bank Skakklubben af 1968 2235 2256 2016-09-27
100600992 1400088 5. IM Karsten Rasmussen Århus Skakklub/Skolerne 2423 2447 2016-09-27
100600675 1401408 6. FM Mads Boe Skanderborg Skakklub 2363 2324 2016-09-27
100602308 1440640 7. FM Filip Boe Olsen Nordre Skakklub 2176 2241 2016-09-27
- 8. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2016-09-27
Deltagere i gruppen Finale B
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100600649 1401998 1. Bjarne Lysgaard-Egeberg Skakklubben af 1968 1970 1907 2016-09-27
100600351 1408410 2. Per Oehlerich Nordre Skakklub 1907 1964 2016-09-27
100600930 1409506 3. Dennis Hemdorff Nordre Skakklub 1959 1986 2016-09-27
100201202 1402064 4. Steen Farup Christensen Nordre Skakklub 1940 1946 2016-09-27
100602212 1406523 5. Martin Knudsen Skakklubben af 1968 2008 2026 2016-09-27
100602111 1436376 6. Jakob Mortensen Skakklubben af 1968 1320 1616 2016-09-27