Arbejder ...

loading

ÅGP og UGP, Aabyhøj mesterskabet 2016  

Vis Gruppe : Parringer
A-gruppe Direkte link
#NavnRating12345PoPlWeRn
1Filip Martin Kierulf Hou Holm
Nordre Skakklub
1613
2
1
5
1
3
0
6
1
4
1
423,91616
2Simon Ehrenreich
Skakklubben af 1968
1455
1
0
3
½
4
1
5
½
6
1
332,751466
3Frederik Buttenschøn
Syddjurs Skakklub
1462
6
1
2
½
1
1
4
1
5
½
412,851521
4Joshua Kehlet Hansen
Skakklubben af 1968
1404
5
½
6
1
2
0
3
0
1
0
52,351366
5Alfred Hedelykke Wegger
Nordre Skakklub
1313
4
½
1
0
6
1
2
½
3
½
41,71349
6Sebastian Ladegaard
Kjellerup Skakklub
1281
3
0
4
0
5
0
1
0
2
0
061,451216

Turneringen er en del af Aarhus Skole Skaks grandprix serie (ÅGP) i sæsonen 2016-2017.
Turneringen tæller som også som Ungdoms Grand Prix (UGP) under DSU (Dansk Skak Union).


Turneringen spilles på i Åby skole i Åbyhøj.

Tilmelding foretages hos din skoleskakleder.

B-gruppe Direkte link
#NavnRating12345PoPlWeRn
1Robert Pavia
Skakklubben af 1968
1423
6
1
2
½
3
½
4
0
5
1
333,451403
2Marius Bøss Sørensen
Skive Skakklub
1403
5
1
1
½
6
1
3
½
4
1
41 - 23,31435
3John Christopher Højstrup Christensen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1446
4
1
5
1
1
½
2
½
6
1
41 - 23,61464
4Signe Sofie Bøss Sørensen
Skive Skakklub
1116
3
0
6
1
5
0
1
1
2
0
241,251150
5Henrik Jørgen Ammitzbøll Madsen
Skakklubben af 1968
1201
2
0
3
0
4
1
6
1
1
0
251,851208
6Hani Haj Sassi
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1163
1
0
4
0
2
0
5
0
3
0
061,551093

C-gruppe Direkte link
#NavnRating12345PoPlWeRn
1Birgitte Brunsgaard Jacobsen
Skive Skakklub
1227
6
1
2
1
3
1
4
1
5
1
513,81290
2Andrea Kongskov
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
971
5
0
1
0
6
0
3
0
4
0
061,85888
3Victor Ammitzbøll Madsen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1011
4
1
5
0
1
0
2
1
6
0
252,151004
4Nikolaj Aggerbeck-Lauritzen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1062
3
0
6
1
5
0
1
0
2
1
23 - 42,551037
5Kristoffer Emil Juul Kortsen
Syddjurs Skakklub
1079
2
1
3
1
4
1
6
1
1
0
422,71151
6Magnus Mols Kabell
Syddjurs Skakklub
979
1
0
4
0
2
1
5
0
3
1
23 - 41,9984

D- og E-gruppe Direkte link
#NavnRating12345678PoPlWeRn
1Noa Sinding
Syddjurs Skakklub
1034
7
0
9
½
3
0
8
1
2
½
11
+
12
0
5
1
474,2980
2Marius Ladegaard
Kjellerup Skakklub
1027
8
1
10
0
12
½
5
0
1
½
9
0
11
+
4
1
484,3969
3Andreas B. Nielsen
Kjellerup Skakklub
950
9
1
7
½
1
1
10
1
12
0
6
1
4
1
11
+
13,21090
4Nanna Ehrenreich
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
939
10
0
8
1
11
+
12
0
9
1
7
1
3
0
2
0
463,2930
5Jonathan Rosendahl Thomsen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
897
11
+
12
0
10
0
2
1
6
0
8
1
7
0
1
0
3102,9857
6Magnus Nørgaard Jørgensen
Kjellerup Skakklub
862
12
0
11
+
9
1
7
0
5
1
3
0
10
0
8
0
392,7831
7Magnus Lund Borges
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1065
1
1
3
½
8
0
6
1
10
0
4
0
5
1
12
1
45,451022
8Linus Sørensen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
764
2
0
4
0
7
1
1
0
11
+
5
0
9
0
6
1
3111,65780
9Mathias Wahlin
Skakklubben Rokaden
1000
3
0
1
½
6
0
11
+
4
0
2
1
8
1
10
1
54,1973
10Carl Emil Kærsgaard Knudsen
Skive Skakklub
980
4
1
2
1
5
1
3
0
7
1
12
1
6
1
9
0
624,151063
11Hr. Oversidder
Ingen klub
800
5
-
6
-
4
-
9
-
8
-
1
-
2
-
3
-
0120800
12Jeppe Libach Makholm
Skive Skakklub
983
6
1
5
1
2
½
4
1
3
1
10
0
1
1
7
0
34,151044

Gruppene D og E blev slået sammen p.gr.a. for lavt deltagerantaltil selvstændige grupper.

F-gruppe Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Hjalte Breindal Kragh
Silkeborg Skakklub Af 1930
924
8
+
2
1
3
1
4
0
5
1
7
1
6
1
634,45949
2Marius Janse von der Rendsburg
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
822
7
0
1
0
8
+
3
1
4
0
6
1
5
0
353,6750
3Kristian Ramsdal
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
725
6
½
7
0
1
0
2
0
8
+
5
0
4
0
72,7626
4Minh Quang Hoekema
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
763
5
0
6
1
7
1
1
1
2
1
8
+
3
1
613,05871
5Benjamin Løndal
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
500
4
1
8
+
6
1
7
1
1
0
3
1
2
1
620,95797
6Adam Sahel
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
800
3
½
4
0
5
0
8
+
7
0
2
0
1
0
63,4670
7Frida Pilgaard Jensen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
744
2
1
3
1
4
0
5
0
6
1
1
0
8
+
442,85751
8Hr. Oversidder
Ingen klub
800
1
-
5
-
2
-
6
-
3
-
4
-
7
-
080800

N-gruppe Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Malthe Stubkjær Høxbro
Silkeborg Skakklub Af 1930
930
8
1
2
1
9
0
5
1
3
1
16
1
11
1
625,5953
2Fridtjof Holm Laursen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
714
9
0
1
0
12
0
7
1
16
0
15
1
14
1
3103,15707
3Tobias Wester Juul-Madsen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
662
10
1
15
1
6
1
16
0
1
0
13
1
9
0
462,55727
4Noah Kappendrup
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
644
11
0
14
½
10
1
13
½
15
½
12
½
7
0
3112,95646
5Rasmus Høg Christensen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
682
12
1
13
1
11
½
1
0
14
1
9
0
8
½
452,95729
6Daniel Dørr Madsen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
800
13
1
12
1
3
0
11
1
9
0
8
1
16
1
534,4827
7Lili Hansen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
700
14
0
11
0
13
0
2
0
12
½
10
1
4
1
153,55653
8Emma Høg Christensen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
621
1
0
10
1
14
1
9
0
11
1
6
0
5
½
82,2680
9Philip Uhre Knudsen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
845
2
1
16
1
1
1
8
1
6
1
5
1
3
1
714,55998
10MM Herluf Andersen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
700
3
0
8
0
4
0
12
0
13
0
7
0
15
0
0163,75531
11Mathias Johannesen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
700
4
1
7
1
5
½
6
0
8
0
14
1
1
0
93,3709
12Marius Kjær Sørensen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
700
5
0
6
0
2
1
10
1
7
½
4
½
13
1
473,45725
13Albert Surland Knudsen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
700
6
0
5
0
7
1
4
½
10
1
3
0
12
0
123,5655
14Sebastian Kjærgaard Larsen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
700
7
1
4
½
8
0
15
1
5
0
11
0
2
0
133,7646
15Sofia Vesterby
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
700
18
+
3
0
16
0
14
0
4
½
2
0
10
1
143,1628
16Joachim Axel Juncher
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
700
17
+
9
0
15
1
3
1
2
1
1
0
6
0
442,4727
17Hr. Oversidder
Ingen klub
800
16
-
      017 - 180800
18Frk. Oversidder
Ingen klub
800
15
-
      017 - 180800
Indbydelse

Turneringen er en del af Aarhus Skole Skaks grandprix serie (ÅGP) i sæsonen 2016-2017.
Turneringen tæller som også som DSU Ungdoms Grand Prix (UGP) under DSU (Dansk Skak Union).


Turneringen spilles på Åby Skole, Åbyvej 80, 8230 Åbyhøj.

Tilmelding foretages hos din skoleskakleder (hvis ingen skoleskakleder sker tilmeldingen til Johnny Odgaard, mail: johnny@madsenodgaard.dk - der skal oplyses om fødselsdato og hvis spilleren ikke er kendt i Aarhus Skole Skak også info om turneringsrutine).

Periode 2016-11-19 .. 2016-11-19
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er ikke kørestols adgang
Turnerings komite
Dommere
  • Hoveddommer:

Tilmeldings muligheder til ÅGP og UGP, Aabyhøj mesterskabet 2016

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
A-gruppe 6 2016-11-19 2016-11-18
B-gruppe 6 2016-11-19 2016-11-18
C-gruppe 6 2016-11-19 2016-11-18
D- og E-gruppe 12 2016-11-19 2016-11-18
F-gruppe 8 2016-11-19 2016-11-18
N-gruppe 18 2016-11-19 2016-11-18
Totalt antal tilmeldte 56
Deltagere i gruppen A-gruppe
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100602410 1444824 1. Filip Martin Kierulf Hou Holm Nordre Skakklub 1613 1760 2016-11-20
101095138 1457292 2. Simon Ehrenreich Skakklubben af 1968 1455 1620 2016-11-20
100602500 1449761 3. Frederik Buttenschøn Syddjurs Skakklub 1462 1593 2016-11-20
103110503 1444859 4. Joshua Kehlet Hansen Skakklubben af 1968 1404 1621 2016-11-20
100602457 1446070 5. Alfred Hedelykke Wegger Nordre Skakklub 1313 1514 2016-11-20
100901687 1452738 6. Sebastian Ladegaard Kjellerup Skakklub 1281 1375 2016-11-20
Deltagere i gruppen B-gruppe
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100602624 1463411 1. Robert Pavia Skakklubben af 1968 1423 2016-12-21
100901738 1457209 2. Marius Bøss Sørensen Skive Skakklub 1403 1427 2016-12-21
100602575 1453947 3. John Christopher Højstrup Christensen Silkeborg Skakklub Af 1930 1446 1292 2016-12-21
100901730 1456750 4. Signe Sofie Bøss Sørensen Skive Skakklub 1116 1363 2016-12-21
100602494 1454030 5. Henrik Jørgen Ammitzbøll Madsen Skakklubben af 1968 1201 2016-12-21
100104322 - 6. Hani Haj Sassi Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1163 2016-12-21
Deltagere i gruppen C-gruppe
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100901731 1457012 1. Birgitte Brunsgaard Jacobsen Skive Skakklub 1227 2016-12-21
101095505 - 2. Andrea Kongskov Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 971 2016-12-21
101095366 1462555 3. Victor Ammitzbøll Madsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1011 2016-12-21
100602402 1459945 4. Nikolaj Aggerbeck-Lauritzen Silkeborg Skakklub Af 1930 1062 2016-12-21
100602591 1461389 5. Kristoffer Emil Juul Kortsen Syddjurs Skakklub 1079 2016-12-21
100602595 1462245 6. Magnus Mols Kabell Syddjurs Skakklub 979 2016-12-21
Deltagere i gruppen D- og E-gruppe
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100602596 - 1. Noa Sinding Syddjurs Skakklub 1034 2016-12-21
101095507 1463055 2. Marius Ladegaard Kjellerup Skakklub 1027 2016-12-21
100901770 1459430 3. Andreas B. Nielsen Kjellerup Skakklub 950 2016-12-21
101095520 - 4. Nanna Ehrenreich Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 939 2016-12-21
101095547 - 5. Jonathan Rosendahl Thomsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 897 2016-12-21
100901778 - 6. Magnus Nørgaard Jørgensen Kjellerup Skakklub 862 2016-12-21
101095506 - 7. Magnus Lund Borges Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1065 2016-12-21
101095583 - 8. Linus Sørensen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 764 2016-12-21
100602627 - 9. Mathias Wahlin Skakklubben Rokaden 1000 2016-12-21
100901783 1462784 10. Carl Emil Kærsgaard Knudsen Skive Skakklub 980 2016-12-21
- 11. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2016-12-21
101095543 1462580 12. Jeppe Libach Makholm Skive Skakklub 983 2016-12-21
Deltagere i gruppen F-gruppe
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100602606 - 1. Hjalte Breindal Kragh Silkeborg Skakklub Af 1930 924 2016-12-21
101095882 - 2. Marius Janse von der Rendsburg Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 822 2016-12-21
101095572 - 3. Kristian Ramsdal Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 725 2016-12-21
101095675 - 4. Minh Quang Hoekema Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 763 2016-12-21
101095974 - 5. Benjamin Løndal Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 500 2016-12-21
101095998 - 6. Adam Sahel Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 800 2016-12-21
101095758 - 7. Frida Pilgaard Jensen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 744 2016-12-21
- 8. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2016-12-21
Deltagere i gruppen N-gruppe
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100602609 - 1. Malthe Stubkjær Høxbro Silkeborg Skakklub Af 1930 930 2016-12-21
101095522 - 2. Fridtjof Holm Laursen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 714 2016-12-21
101095540 - 3. Tobias Wester Juul-Madsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 662 2016-12-21
101095773 - 4. Noah Kappendrup Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 644 2016-12-21
101095922 - 5. Rasmus Høg Christensen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 682 2016-12-21
101095999 - 6. Daniel Dørr Madsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 800 2016-12-21
101096002 - 7. Lili Hansen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 700 2016-12-21
101095917 - 8. Emma Høg Christensen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 621 2016-12-21
101095943 - 9. Philip Uhre Knudsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 845 2016-12-21
101096005 - 10. MM Herluf Andersen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 700 2016-12-21
101096006 - 11. Mathias Johannesen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 700 2016-12-21
101096000 - 12. Marius Kjær Sørensen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 700 2016-12-21
101096001 - 13. Albert Surland Knudsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 700 2016-12-21
101096003 - 14. Sebastian Kjærgaard Larsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 700 2016-12-21
101096004 - 15. Sofia Vesterby Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 700 2016-12-21
101096007 - 16. Joachim Axel Juncher Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 700 2016-12-21
- 17. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2016-12-21
- 18. Frk. Oversidder Ingen klub 800 1000 2016-12-21